Ananas nie zawsze jest przydatny - komu ten owoc jest przeciwwskazany?

Ananas to 80% wody. Reszta to cukier, kwasy organiczne, minerały, witaminy A, C i grupa B. Ponadto bromelaina jest obecna u płodu, unikalnego enzymu, który promuje wchłanianie białka. Ananas jest używany do gotowania, zarówno surowego, jak i konserwowego. Dodaje się go do wypieków, sałatek, dań głównych. Z pulpy przygotowywane są słodycze, dżemy, przetwory.

Ananas

Dzięki kompleksowi unikalnych substancji ananas poprawia trawienie, oczyszcza jelita z toksyn i toksyn, zmniejsza lepkość krwi i przyspiesza proces odchudzania. Zawartość kalorii w owocu wynosi tylko 48. Ale nie wszystkie kategorie owoców populacji są przydatne. W przypadku niektórych problemów zdrowotnych należy obserwować umiar w jedzeniu soczystych owoców.

Patologia narządów wewnętrznych

W ostrych i przewlekłych chorobach żołądka, trzustki, wątroby ananasa nie należy spożywać ani ograniczać go w jak największym stopniu. Zwiększona zawartość kwasów działa silnie na błonę śluzową żołądka i może powodować zaostrzenie patologii, zgagi, bólu.

Wrażliwość szkliwa zębów

Kwasy organiczne niszczą zęby i dziąsła. Jeśli masz problemy z jamą ustną, powinieneś ostrożnie korzystać z owoców lub przepłukać usta ciepłą wodą lub roztworem sody po jedzeniu.

Ciąża

We wczesnych etapach ciąży ananas powinien być ograniczony do 1-2 plasterków. Istnieją sugestie, że owoc powoduje skurcze macicy, co może prowadzić do przedwczesnego porodu. Niedojrzałe i zepsute owoce są szczególnie niebezpieczne. Suszone i konserwowane nie mają takiego efektu.

Biegunka

Nadmierne spożywanie ananasów może prowadzić do niestrawności: bólu brzucha, luźnych stolców, a nawet wymiotów. Znajomość owoców lub soków powinna rozpoczynać się od minimalnych dawek. W przypadku zdiagnozowanej biegunki niewiadomego pochodzenia lub chorób zakaźnych i zapalnych ananas najlepiej jest wykluczyć z diety.

Wideo: co się stanie, jeśli codziennie będą 2 plastry ananasa

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa