Swallowtail butterfly - opis, siedlisko, gatunek

Motyle należące do rodziny Lepidoptera przyciągają uwagę. Jednoznaczny przedstawiciel takich jest uważany za swallowtail - piękne kolorowe stworzenie różnych odmian. Przestudiujemy ważne aspekty, abyś mógł stworzyć swój własny pomysł na te osoby.

Swallowtail motyl

Opis

 1. Istnieje ponad 35 gatunków swallowtail, ale są one tak podobne, że można je oddzielić tylko poprzez badanie rozpiętości skrzydeł. Wskaźniki w stanie wyprostowanym wahają się od 7,5-9,5 cm u kobiet i 6,5-8 cm u mężczyzn. Dorosły dorasta do 9 cm długości.
 2. Skrzydła są dość cienkie i bardzo delikatne, jeśli nieumiejętne, złamią się, co doprowadzi do śmierci lepidoptera. Są faliste, zaokrąglone. Ci przedstawiciele gatunku nie mogą usiedzieć wystarczająco długo; wyróżniają się swoją aktywnością. Latają od pierwszego punktu do drugiego lub trzeciego i tak dalej.
 3. Wcześniej wspomniano, że Lepidoptera tego gatunku wyróżnia mobilność i piękno. Od najmłodszych lat są jasne, wzorzyste, różnią się od wszystkich innych. To samo można powiedzieć o gąsienicy, która na swoim etapie ma wielokolorowe paski i koła, rozrzucone symetrycznie na ciele. Motyl okazuje się równie kolorowy.
 4. Te osoby są klasyfikowane jako te, które nie śpią w ciągu dnia. Mają wąsy podobne do szpilek. Nogi to 3 pary, wszystkie są rozwinięte. Tylne skrzydła nie przylegają ściśle do ciała, ponieważ są na nich wgłębienia i narośla (osobliwe ogony). Częściowo jest to znak, za pomocą którego można wyróżnić machaony.
 5. Jeśli weźmiemy pod uwagę średnią gamę kolorów wszystkich przedstawicieli rodziny, możemy powiedzieć, że osobniki są pigmentowane głównie w odcieniu żółtawym. Na obudowie znajduje się czarny pasek, ale nie musi to być jeden. Skrzydła ozdobione są pasmami w różnych kolorach lub czarnymi kropkami. Tylne skrzydła obleczone łańcuchem w niebieskawe plamy. Skrzydła na końcach mają czerwonawy odcień. Latem motyle nie są tak jasne jak wiosną.

Dystrybucja

 1. Ci przedstawiciele gatunków są powszechni w różnych częściach planety, aw szczególności w Europie. Nie można ich znaleźć, chyba że w Irlandii. Mieszkają w krajach azjatyckich, w bezmiarze USA i Ameryki Północnej. Znajdź osoby w krajach afrykańskich.
 2. Interesujące jest to, że obszar ten jest równomiernie rozmieszczony zarówno w strefach tropikalnych, jak i na obszarach górskich. Niektórzy przedstawiciele żyją do wysokości 4,5 km. nad poziomem morza, więc możemy powiedzieć, że są dość odporne.
 3. Ludzie kochają otwarte obszary terytorialne. Przeważnie osiedlają się na obszarach łąk lub brzegach, w tundrze, regionach stepowych, półpustynach itp. Gatunki północne żyją od początku do końca lata, a gatunki południowe są widoczne od początku wiosny do jesieni. Długość życia osoby dorosłej wynosi 20 dni.

Styl życia

Styl życia motyl swallowtail

 1. Omawiane gatunki mają wielu wrogów. Trzepoczącym stworzeniom nie przeszkadza jedzenie pająków, rodzin mrówek i ptaków. Jeśli trzymasz to stworzenie w domu, nie ma takiej sytuacji wroga. Powielanie odbywa się, zaczynając od środka, a kończąc na końcu wiosny.
 2. Klimat ma kluczowe znaczenie dla reprodukcji. Samica układa pod liśćmi roślinności. Żyje maksymalnie 20 dni, podczas kilku lotów składa 3 jajka. W całym cyklu życia pozyskuje się ponad 1000 jaj, co jest niezbędne w tak krótkim okresie.
 3. W dwóch pokoleniach rodzą się gąsienice. Wiosenne osobniki są uważane za pierwsze, a osobniki letnie za drugie. Ważne jest, aby pamiętać, że motyle nie powinny być łapane bez uprzedniego spojrzenia na Czerwoną Księgę.Obejmuje wiele owadów, których chwytanie jest zabronione.
 4. Początkowo gąsienice są zabarwione na czarno. W górnej części obudowy znajdują się białawe plamy, a także paski w czarnym odcieniu i pomarańczowym obramowaniu. Z biegiem czasu gąsienica zmienia kolor na zielony, na jej ciele pozostają czarne paski, a zamiast krawędzi pojawiają się plamy tego samego koloru.
 5. Pierwsze motyle wyłaniają się z poczwarek 15 dni po porodzie, a drugi będzie wymagał około 1,5 miesiąca do pełnego rozwoju. Wiosenne poczwarki mają barwę zielono-żółtą, a letni liść jest brązowy i gęsty.

Odżywianie

 1. To, co jedzą gąsienice, jest w przybliżeniu jasne, że w odniesieniu do omawianych motyli dieta jest nieco inna. Takie owady wolą wyłącznie nektar. Jeśli zamierzasz zatrzymać motyla w domu, będziesz musiał stworzyć takie warunki.
 2. W terrarium należy umieścić ślad zgniłych kawałków jabłek. Zostaw na chwilę owoc. Pamiętaj, że ta metoda nie jest najskuteczniejsza. Dlatego jeśli to nie działa, użyj alternatywy.
 3. Weź 200 ml. chroniona woda. Rozpuść w nim 20 g. świeży miód. Gotowy sztucznie wytworzony nektar należy wlać do małego talerza. Motyl musi być ostrożnie umieszczony z boku naczyń. Ostrożnie za pomocą igły podważ jej trąbkę i opuść ją na nektar.

Naturalni wrogowie

Papilio machaon

 1. W większości przypadków osobniki te są zagrożone przez pająki, ptaki i inne owadożerne. Motyle są jednak najbardziej wrażliwe, gdy są w fazie przejściowej. Zaczyna się od jajka, następnie w postaci gąsienicy, a na koniec poczwarki.
 2. Większość osób nie jest w stanie uciec przed pożarami stepów. Ze względu na tę funkcję liczba motyli różni się znacznie w zależności od regionu. Ponadto populacja owadów jest poważnie dotknięta podczas chwytania kolektorów.
 3. Owady są wymienione w Czerwonej Księdze w Niemczech, na Ukrainie, Łotwie i Litwie. Rozważane osoby są liczne, jednak nie wyrządzają żadnej szkody rolnictwu. Jednak niedawno ujawniono, że takie owady były poważnie zwalczane.
 4. Z powodu niezrozumiałej eksterminacji tego gatunku motyle mogą całkowicie zniknąć, jeśli naukowcy nie wymyślą, jak to naprawić. Ciekawostką jest to, że gąsienice takich owadów używają specjalnego narządu umieszczonego na głowie. Kiedy gąsienica jest przestraszona, zaczyna emitować wyjątkowo nieprzyjemny zapach.

Hodowla

 1. Duża liczba gąsienic występuje dokładnie pod koniec lata. Jeśli masz zamiar zebrać kilka sztuk, najlepiej wybrać osobniki, których długość nie przekracza 2 cm. Zaraz po złapaniu gąsienicy posadź ją na świeżym koperku. Po zaledwie 2-3 tygodniach osoba jest wystarczająco pełna. W takim przypadku będzie gotowa do wychowania.
 2. Ciekawe jest to, że wraz z rozwojem gąsienicy zmieni kolor. Dlatego, jeśli to zastąpisz, nie panikuj. Jest to normalna manifestacja linienia. Po 20 dniach osobnik przestanie karmić i będzie szukał odpowiedniej gałęzi do poczęcia.
 3. Gdy tylko gąsienica znajdzie pożądaną gałąź, przyłączy się do niej w pozycji pionowej. Zajmie to około 3 dni. Rzucanie i wychowywanie często występują w nocy. Włóż poczwarkę z gałęzią do lodówki do wczesnej wiosny.

Badaliśmy kolejnych przedstawicieli Lepidoptera. Jedno jest jednak pewne - machaony są jednymi z najpiękniejszych w swoim rodzaju. Z powodu działalności człowieka i zaspokajania jego potrzeb populacja spadła przyzwoicie, więc w niektórych regionach motyle te są wymienione w Czerwonej Księdze.

Wideo: Swallowtail butterfly (Papilio machaon)

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa