Łopian motyla - opis, siedlisko, gatunek

Łopian motyla ma znaczne zewnętrzne podobieństwo do podobnego osobnika - uli motyla. Kolor takich owadów praktycznie nie różni się. Jednak dana osoba ma jaśniejsze odcienie. Ponadto łopian ma czarne wtrącenia na tylnych skrzydłach.

Oset motyla

Opis

 1. Jeśli chodzi o długość ciała, u przedstawionych owadów nie przekracza 3 cm. Rozpiętość skrzydeł może osiągnąć do 6,5 cm. Skrzydła i samo ciało mogą mieć różne odcienie pomarańczy. Mogą być od jasnej cegły do ​​szarości.
 2. Na jasnym tle skrzydeł znajdują się symetryczne plamy koloru białego i czarnego. Ponadto ich intensywność może się zmniejszyć w miarę zbliżania się do pleców. Najczęściej z przodu może wyglądać jak biało-czarna ramka. Oddzielne wtrącenia są już obserwowane z tyłu.
 3. Jeśli chodzi o różnice płci, kobiety z mężczyzn są prawie niemożliwe do odróżnienia. Problem polega na tym, że u owadów dymorfizm płciowy nie jest wyraźny.

Siedlisko

 1. Jeśli chodzi o siedlisko danej osoby, jest to naprawdę imponujące. Takie motyle są powszechne na całym świecie. Niemożliwe jest spotykanie osób tylko na Antarktydzie i w Ameryce Południowej. Jeśli chodzi o północną granicę, motyle rozprzestrzeniają się nawet na tundrę.
 2. Jednak osobniki nie rozmnażają się na takich obszarach, w tym celu migrują do bardziej południowych regionów. Istnieją również potwierdzone badania, że ​​w niektórych przypadkach owady latają nawet na północne wyspy, takie jak Kolguev, Islandia i Svalbard.
 3. W innych przypadkach można wyróżnić główne siedliska owadów. Wolą wilgotne miejsca z gęstą roślinnością. Często mogą to być obrzeża pól, obrzeża lasu, pobocza dróg, mieszane łąki, domki letniskowe i obszary przybrzeżne zbiorników wodnych.
 4. Ponadto motyle występują nawet na zboczach gór i wzgórz. Owady mogą czuć się świetnie na wysokości do 3 km. nad poziomem morza. Jednak w każdym razie ludzie wolą słoneczne miejsca, w których jest najmniej cienia.

Odżywianie

 1. Zaraz po narodzeniu gąsienic zaczynają pożerać różne chwasty. Najczęściej owady mogą ucztować na łopianu, ostu, podbiału, krwawniku, pierniku polowym i pokrzywach.
 2. Warto zauważyć, że w regionach południowych, szczególnie w czasie upałów, takie gąsienice mocno opierają się na bakłażanie, pomidorach, melonach i soi.
 3. Jeśli chodzi o dojrzałe owady (dorośli), preferują wyłącznie nektar roślin kwiatowych. Dlatego nie zdziw się, jeśli zobaczysz piękne motyle w ogrodzie. Usiądą na astry, kosmey i parapety.

Styl życia

Styl życia Lady Butterfly

 1. Warto zauważyć, że jednostki należą do doskonałych ulotek. Przed migracją owady po prostu gromadzą się w ogromnych stadach. Można mieć ponad tysiąc takich motyli.
 2. Jeśli chodzi o kierunek migracji, istnieją tylko dwa typy. Jak tylko nadejdzie wiosna, owady wylatują z Afryki Północnej i udają się do Europy.
 3. W związku z tym wraz z nadejściem jesieni trasa dla motyli rozwija się dokładnie odwrotnie. Istnieją loty sezonowe, które można zaobserwować w Ameryce Północnej i Azji.

Hodowla

 1. Osty nie różnią się niczym od innych motyli. Mogą także obserwować pełny cykl transformacji. Odnosi się to do faktu, że owady są pierwotnie jajem. Następnie pojawia się gąsienica, poczwarka i wreszcie imago.
 2. Warto zauważyć, że owady te mogą zimować, jeśli temperatura pozostaje dodatnia.Mówiąc dokładniej, motyle żyją głównie w regionach południowych. Jeśli chodzi o życie na środkowym pasie, owady zimują w postaci poczwarek.
 3. Jeśli dorosłe owady przypadkowo napotkają ujemne temperatury, umierają natychmiast. W rezultacie żywotność motyli różni się znacznie w zależności od regionu zamieszkania. Na środkowym pasie motyle rodzą mniej więcej na początku lata.
 4. Zaledwie kilka dni po złożeniu jaj wylęgają się gąsienice, które są małe i mają czarny kolor. Ponadto widzą białawe włosy. Owad natychmiast zaczyna tuczić.

Ludzie praktycznie nie wyrządzają szkody ludziom. Przeciwnie, gąsienice zaczynają pożerać chwasty i podobne rośliny. Tylko w rzadkich przypadkach mogą zaszkodzić uprawom. Z powodu zmian klimatu w niektórych regionach motyle wymierają masowo, więc jeśli sytuacja nie zostanie naprawiona, owady wymrą.

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa