Repin butterfly - opis, siedlisko, gatunek

Kiedy na ulicy pojawiają się reporterzy, co może się zdarzyć już w marcu, zwyczajowo ma się życzenie i, jak mówi wiele osób, spełni się.

Motyl

Te motyle należą do rodziny białych, a ich najbliższymi krewnymi są trawa cytrynowa i kapusta.

Jak wygląda motyl?

Te motyle nie różnią się dużymi rozmiarami: rozpiętość skrzydeł wynosi od 3 do 6 cm, ma 8-parowe nogi, z których 5 znajduje się w otrzewnej, 3 - piersiowe.

Kolor skrzydeł samca tego gatunku różni się tym, że ma bardzo zauważalny żółty odcień, a czasem jasny pomarańczowy. U kobiet strój jest znacznie skromniejszy - nie wyróżnia się jasnozielonym, a niektóre mają biały. Przy bliższej inspekcji wszyscy przedstawiciele rodziny wykazują bardzo małe wtrącenia w środkowej części każdego przedniego skrzydełka na zewnątrz. Mężczyzna ma jeden, kobieta ma kilka. Tylne skrzydła są czyste, nie ma na nich żadnego wzoru. Na dolnej powierzchni skrzydeł kolor jest bladożółty.

Ciało kobiety represora jest zielone, a wzdłuż pleców przechodzi, przerywana, cienka żółta linia, wyróżniająca się ciemniejszym odcieniem. Po bokach linii jest jasnożółty.

Miejsce zamieszkania

Repnitsa można znaleźć na bardzo rozległych terytoriach. Obejmuje to całą część europejską, w tym region śródziemnomorski i azjatycki (z wyjątkiem części południowej), a także południową Syberię, regiony Kaukazu i Afryki Północnej.

Najbardziej wygodną rzeczą dla repnitsa jest życie w miejscach, w których jest wiele krzaków i zarośli. Ale jeśli jest to zbyt gęsty las, odstrasza te motyle, ponieważ wolą otwarte przestrzenie. Ponieważ duża ich grupa znajduje się na łące, na krawędziach. Osiedlają się także w pobliżu morza. Ale być może ich najbardziej ulubione miejsca na polach i ogrodach, zwłaszcza jeśli rośnie tam kapusta, są największym przysmakiem tych motyli, które są szkodnikami uprawianych roślin.

Jeśli kobiety pokutujące wybrały miejsce do życia na obszarach górskich, wówczas zwykle nie przekracza ono 2000 metrów nad poziomem morza.

Styl życia

Reporterzy prowadzą codzienne życie. Spośród wszystkich motyli są one najbardziej odporne na zimno. Dowodem na to jest fakt, że w październiku są aktywni i można je zobaczyć wszędzie, aw marcu znów zachwycają ludzi swoimi lotami, powiadamiając, że mróz się skończył i znów nadejdzie upał.

Żeński powtarzalny styl życia motyla

Reprodukcja kobiecych repens jest biseksualna. Jeśli samiec trzepocze, wykonując skomplikowane kroki, oznacza to, że nadszedł czas hodowli i nadszedł czas, aby przyciągnąć partnera do rozmnażania potomstwa. Po kryciu czas złożyć jaja.

Kobiety mogą odkładać je pojedynczo. Pozostają na prześcieradle, przyklejając się do liści lub łodyg. I chociaż wszystkie jajka są w pewnej odległości od siebie, często mogą wynosić do 200, ale zdarza się, że liczba sięga 500.

Te małe jaja można rozpoznać po kolorze o bardzo bladożółtym, płowym lub białym odcieniu. Są owalne i wydłużone na brzegach. Okres programowania wynosi nie więcej niż kilka dni.

W dni majowe, rzadziej w czerwcu, pojawiają się gąsienice. Ich ciało nie ma włosów, ciało o gładkiej strukturze. Ten etap trwa około miesiąca. W tym czasie jedzenie gąsienicy nie różni się nadmiernie: jedzą tylko liściastą część roślin, najbardziej apetyczną.

Rozwój gąsienicy trwa około miesiąca i w tym czasie zastępuje pięć wieków. W tej chwili mieszka na zewnątrz liści. Jeśli w tym okresie odczuje jakiekolwiek niebezpieczeństwo, wówczas podnosi przód ciała, ale jednocześnie przyciąga głowę. Groźną pozę uzupełnia zmiana koloru ciała. Pojawia się jasny czerwony kolor, a gąsienica może uwalniać żrący płyn.

Pupae pojawiają się w lipcu. Mogą być przymocowane do dowolnego obiektu, najważniejsze jest to, że powierzchnia jest solidna. Pokryta jasnozieloną lub szarą skorupą z ciemnymi plamami, czasem o zabarwieniu żółtawym. Ostre kolce z tyłu i po bokach chronią poczwarkę przed wrogami. Hibernują już w wieku dorosłym.

Dorośli żywią się zbieraniem nektaru z wielu różnych roślin.

Szkodliwość dla uprawianych roślin

Największą szkodę dla uprawianych roślin mogą powodować gąsienice żeńskiej płci męskiej, jeśli osiadły w ogrodzie. Ich kapusta jest szczególnie atrakcyjna - zarówno kalafior, jak i biała, a także rzodkiewka i rzepa, rutabaga i chrzan. Ale dzikie zioła stają się przedmiotem wielu świąt. Są to rezeda, worek pasterski i inne rośliny.

Na początku gąsienice zjadają same krawędzie liści, pozostawiając lepką twardówkę, która rozciąga się na całą powierzchnię. Potem podchodzi do głowy, gryząc ją i pozostawiając wybór. W rezultacie zaczyna się gnicie warzyw. Ponieważ ludzie wymyślają różne metody radzenia sobie z takim szkodnikiem.

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa