Motyl grubogłowy - opis, siedlisko, gatunek

Przez grubowłosą głowę należy rozumieć małego przedstawiciela Lepidoptera, który różni się od samo-podobnej niepojętej dużej głowy. Podobne wrażenie powstaje z uwagi na to, że oczy omawianych osób są ze sobą stopione w pewnej odległości od siebie. Dziś wiadomo, że cała rodzina koncentruje około 3,5 tysiąca odmian, więc po prostu nie ma sensu dyskutować o każdej z nich. Siedlisko wpływa na tropikalne regiony klimatyczne. Motyle są jasno pigmentowane, co odróżnia je od reszty.

Głowa motyla

Opis

 1. Te tropikalne stworzenia, pomimo niewielkich ogólnych cech, rozwijają przyzwoitą prędkość podczas lotu. Często trzepoczą skrzydłami i mogą pokonywać duże odległości. Przydziel ponad 3,5 tysiąca gatunków, przypisywanych mieszkańcom w ciągu dnia. Wszyscy członkowie rodziny wolą nie zasnąć w ciągu dnia, a nocą przebywają w schroniskach.
 2. Należy zauważyć dokładne cechy. Motyl rośnie do 1,7 cm wzdłuż przedniego skrzydła i jest pomalowany na ciemnobrązowe, beżowe lub żółtawe plamy na całej powierzchni. Z dolnej części kadłuba widać zielonkawe kontury. Samiec charakteryzuje się obecnością czarnego znaku w górnej części ciała.
 3. Biorąc pod uwagę rozkład, warto podkreślić, że osoby osiedliły się w różnych częściach globu. Są dość powszechne w krajach europejskich, z wyjątkiem Szkocji, Skandynawii, Irlandii, Korsyki i Sardynii. Znalezione także osoby w krajach azjatyckich, Syberii.
 4. Przedstawiciele tej grupy ras znajdują się na polanach i obrzeżach lasu, w pobliżu dróg, w zaroślach i modrzewiu. Mieszkają w pobliżu z rzekami i innymi źródłami wody. Ciekawą cechą jest to, że w ciągu roku samica rodzi tylko jedno potomstwo.
 5. W lecie latają stworzenia Lepidoptera, ale pod koniec sezonu trudno je znaleźć. Jeśli chodzi o żywność, ludzie żywią się nektarem roślinności. Na podstawie obserwacji specjalistów te trzepoczące stworzenia wolą murowanie w liściach roślin zbożowych. Najważniejsze jest to, że kolec jest doskonale rozwinięty.
 6. Samica bardzo ostrożnie i przez długi czas wybiera odpowiednie środowisko, przechodząc od łodygi do łodygi, podnosząc się z niej w górę iw dół. Kiedy w końcu zbierana jest roślina, mur jest wysyłany do środkowej części liścia. Ponieważ jajka są płaskie, uzyskuje się murowanie z pionową linią.
 7. Często składa się z 20 jednostek, zabarwionych na żółto. Po dniu kolor zmienia się, jajka zyskują pomarańczowy odcień. Po chwili stają się białe, a następnie na świetle pojawiają się larwy. Z reguły rozwój gąsienicy zajmuje nie więcej niż 2 tygodnie, pod warunkiem, że pogoda jest dobra. Po urodzeniu gąsienicy natychmiast zaczynają tkać kokon w sezonie zimowym.

Siedlisko

Siedlisko motyla

 1. Miejsca przelotu rozpatrywanych osobników to parki, skrajy lasów, zbocza i łąki. Zasięg występowania owadów obserwuje się głównie w Europie. Ponadto takich motyli nie można znaleźć w północnej Szkocji, Irlandii, Skandynawii.
 2. Na południu nie można również znaleźć owadów. Dotyczy to Rosji, Korsyki, Sardynii i Krety. W przeciwnym razie motyle latają bardzo często w swoim zwykłym środowisku dystrybucyjnym. Jednak podczas lotu laik nie będzie w stanie odróżnić takiej osoby od innych podobnych do niej osób.
 3. Czas lotu omawianych motyli trwa od końca wiosny do końca lata. Taki styl życia prowadzi tylko jedno pokolenie. Zimą w fazie gąsienicowej.Jeśli chodzi o preferencje dla roślin pastewnych, żywią się one głównie dziko rosnącymi zbożami.

Istotne cechy

 1. Fatheadowie mają własną rodzinę. To w nim wchodzi niewielka liczba motyli, z których widać dużą głowę i dość silne ciało. Takie osoby mogą pochwalić się zwrotnym i szybkim lotem.
 2. Dzięki zróżnicowanemu kolorowi jednostka może być bez problemu maskowana. Dlatego jeśli motyl usiądzie w jednym miejscu, prawie niemożliwe będzie zauważenie. Nawet podczas startu bardzo trudno go złapać.
 3. Na polu niektóre gatunki grubogłowych są prawie nie do odróżnienia od siebie. Warto zauważyć, że jednym z najpiękniejszych i największych gatunków takich owadów jest gruby dowódca. W takim przypadku skrzydła u góry mają kolor żółtobrązowy, a krawędzie są pomalowane na ciemny kolor. Obserwowane są również żółte smugi.

Prezentowane motyle są wyjątkowe wśród podobnych owadów. Fatheads mają również kilka podgatunków. Takie motyle różnią się rozmiarem i pięknym kolorem.

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa