Ile dni po miesiączce mogę zajść w ciążę?

Obecnie wiele przerywanych stosunków seksualnych stosuje się jako metodę antykoncepcji. Z tego powodu są przede wszystkim zainteresowani pytaniem, ile dni po miesiączce mogę zajść w ciążę? To samo dotyczy par, które w ogóle nie chronią się i marzą o dziecku - konieczne jest, aby dokładnie wiedziały, w jakim okresie miesiąca może zajść ciąża, ponieważ obecnie najważniejsze jest wykazanie aktywności seksualnej. Rozważ szczegółowo ten problem.

Ile dni po miesiączce możesz zajść w ciążę

W jaki dzień po miesiączce mogę począć dziecko?

Od razu warto zauważyć, że ciąża może wystąpić tylko podczas owulacji - występuje w środku cyklu (chociaż wszystko zależy od indywidualnych cech kobiecego ciała).

Po raz pierwszy kilka dni po zakończeniu miesiączki zajście w ciążę jest praktycznie niemożliwe - wynika to z faktu, że środowisko wewnętrzne macicy, a także pochwy, jest bardzo niekorzystne dla nasienia.

Dowiedz się dokładnie, w które dni możesz zajść w ciążę, możesz to zrobić tylko wtedy, gdy kobieta ma stabilny cykl menstruacyjny. Zastanów się, co możesz zrobić, aby dokładnie wiedzieć, kiedy nadejdą niebezpieczne i bezpieczne dni:

 1. Tworzymy kalendarz, w którym będziemy zaznaczać wszystkie dane w miesiącu. Początek, koniec, objawy. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że jeśli różnica między najdłuższym i najkrótszym cyklem wynosi więcej niż 6 dni, wówczas obliczenia nie będą skuteczne i nie zadziałają, gdy nastąpi owulacja przy użyciu metody kalendarza.
 2. Zatem musimy wziąć zarówno najkrótszy, jak i najdłuższy cykl. W pierwszym będziesz musiał zająć 18 dni, a w drugim - 11. To właśnie te dni staną się dla ciebie początkiem, a także końcem okresu owulacji.
 3. Po wskazanym okresie prawdopodobieństwo zajścia w ciążę staje się coraz mniejsze. Specjaliści od dawna odkryli, że najbezpieczniejsze dni są przed miesiączką i po - około 2 dni, chociaż znowu wszystko zależy od cech kobiecego ciała.

Ważne! Im krótszy cykl, tym mniej dni będzie po wykluczeniu ciąży. Na przykład: pierwszy dzień cyklu to początek menstruacji, pierwszy dzień. Jeśli kobieta ma najkrótszy cykl trwa 23 dni, a najdłuższy - 27, to w dniu 5 można już zaznaczyć początek owulacji. Jednak w przypadku długich okresów sprzyjający dzień poczęcia może zbiegać się z dniami ostatnimi, trwając do 16 dnia.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że kalendarzowa metoda antykoncepcji nie może być w stu procentach! Cykl może się zmienić, co oznacza, że ​​data owulacji może się również zmienić. To samo dotyczy uniwersalnej tabliczki obliczeniowej, kiedy możesz uprawiać seks bez obawy zajścia w ciążę - każda kobieta ma swój własny cykl, jego czas trwania jest różny, więc musisz sam wszystko obliczyć. Warto zauważyć, że w tej chwili istnieją specjalne kalendarze, w których można rejestrować dane o miesiączce, a także pokazują dni sprzyjające poczęciu, ale nie dają absolutnej gwarancji.

Jaka jest szansa na zajście w ciążę przed miesiączką lub po niej?

Pomimo faktu, że prawdopodobieństwo jest bardzo niskie, nadal pozostaje. Pierwsze dwa dni można uznać za bezpieczne, ale tylko biorąc pod uwagę fakt, że cykl pozostaje stabilny i nie wystąpiły błędy w obliczeniach.

Jeśli chodzi o dni po upływie menstruacji, prawie każda kobieta może zajść w ciążę w tym czasie.Wyjątkiem są ci, którzy mają długi cykl, ale okresy nie trwają długo, okres, w którym można zajść w ciążę, zaczyna się nieco później.

Zastanowimy się zatem, na jakich fazach normalny cykl menstruacyjny składa się u zdrowej kobiety:

 1. Pęcherzykowe Właśnie w pierwszej połowie cyklu, właśnie z powodu FSH (tak zwanego hormonu specjalnego) w jednym z jajników, dominujący pęcherzyk zaczyna dojrzewać, a później jajo jest gotowe do zapłodnienia nasieniem.
 2. Owulacja W tym okresie zaczyna się wytwarzać LH - również hormon, ale pod jego wpływem dojrzałe jajo przenosi się do jamy brzusznej.
 3. Faza lutealna. Zaczyna się wytwarzać progesteron - ciało przygotowuje się na prawdopodobny początek ciąży. W ciele powstają odpowiednie warunki, dzięki którym zapłodnione jajo jest skutecznie wszczepiane i rozwijane.

Co miesiąc wszystkie te fazy są powtarzane i, jak możemy zauważyć, pewien hormon jest odpowiedzialny za każdą fazę. Pierwsza i trzecia faza trwają 13-14, ale owulacja nie trwa długo - około 2-3 dni.

Kobieta może zajść w ciążę tylko w okresie owulacji - dlatego tylko kilka dni w miesiącu. Jajko idzie w kierunku nasienia, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, zapładnia je. Ponadto, jeśli pozwalają na to okoliczności i zdrowie kobiety, jajo płodu stopniowo przenosi się do jamy macicy. Ciąża występuje, gdy zapłodnione jajo zostanie przyczepione do błony śluzowej.

Czy mogą wystąpić odchylenia od normy?

Jeśli kobieta jest absolutnie zdrowa, wówczas owuluje co miesiąc. Zwykle cykl trwa od 20 do 35 dni, zależy to od czasu jego trwania, w którym dniu będą sprzyjające dni na możliwość zajścia w ciążę.

Niemniej jednak nie można nie zauważyć faktu, że czasami nawet u zdrowych kobiet cykl menstruacyjny może zejść na manowce, a jest to z kilku powodów:

 • nierównowaga hormonalna;
 • Choroby przenoszone drogą płciową - infekcje przenoszone drogą płciową;
 • przeniesione aborcje;
 • operacje chirurgiczne;
 • obecność ogólnych chorób przewlekłych lub ostrych;
 • zmiany klimatu;
 • stresujące sytuacje.

Czy są jakieś objawy podczas owulacji?

Nie zawsze, ale niektóre kobiety doświadczają raczej nieprzyjemnych objawów z początkiem owulacji. Z reguły jest to ból cięty lub ciągnący - i spada na jajnik, w którym jajo dojrzało. Eksperci twierdzą, że ten moment jest bezpośrednio związany z faktem uszkodzenia błony śluzowej, a także jej powierzchni. Z reguły nieprzyjemne odczucia są krótkotrwałe - nie dłużej niż jeden dzień, ale zdarza się również, że kobieta odczuwa zauważalny dyskomfort. Jeśli problem będzie się powtarzał z cyklu na cykl - w tym przypadku musisz skonsultować się z ginekologiem, może to wskazywać na niektóre choroby.

Jak inaczej możesz zrozumieć, że doszło do owulacji?

Rozważaliśmy najprostszy i najwygodniejszy sposób ustalenia owulacji, ale nie jest on dokładny, to znaczy kobieta, która nie chce dzieci, może nadal zajść w ciążę. To samo dotyczy płci pięknej, która marzy o urodzeniu dziecka - dla nich równie ważne jest obliczenie momentu, w którym prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest najwyższe. Spójrzmy więc na kilka innych metod, które pomogą określić początek korzystnych dni.

Częstym sposobem jest również pomiar temperatury podstawowej. Oznacza to, że musisz zmierzyć temperaturę w odbytnicy, podczas gdy musisz użyć zwykłego termometru rtęciowego. Należy to zrobić natychmiast po przebudzeniu. W pierwszej połowie temperatura wynosi zwykle 37 stopni. Im bliżej owulacji, tym wyższa temperatura. Przed owulacją nieznacznie spadnie, a następnie natychmiast nastąpi skok o 0,5 stopnia - oznacza to, że jajko wyszło i jest gotowe do zapłodnienia.

Test owulacji jest najdokładniejszy i najwygodniejszy. W aptece można łatwo kupić specjalne testy, które określają wydajność ciałka żółtego na podstawie stężenia hormonów w moczu - sprawdzanie z nimi, czy wystąpiła owulacja, było bardzo proste, a wynik będzie wiarygodny. Jedynym minusem jest to, że testy są dość drogie.

Wideo: czy mogę zajść w ciążę po miesiączce?

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa