Co się stanie, jeśli będę jeść pół dnia każdego dnia

W słynnej bajce Puszkina Balda, mówiąc o warunkach pracy, powiedział: „zjedz mi gotowaną orkisz”. Zrobił to bez powodu. W specjalnym rodzaju pszenicy, który charakteryzuje się stabilnymi błonami na ziarnie, istnieje wiele bardzo cennych cech, które są dobre dla zdrowia. Nic dziwnego, że uprawiano go w pierwszych wiekach naszej ery, o czym wspomina Biblia.

Orkisz

Zalety orkiszu

We współczesnym świecie pełnym znanych i egzotycznych rodzajów zbóż niewiele osób pamięta ten rodzaj. Został całkowicie zapomniany na próżno. To zboże jest bezpretensjonalne, odporne na typowe choroby i dojrzewa znacznie szybciej niż inne gatunki. Ma niezwykły brązowy kolor z czerwonawym odcieniem. Wadą jest niska wydajność i trudności z przetwarzaniem i przechowywaniem. Czynniki te wpływają na koszt produktu w sklepach, ale to nie powstrzymuje fanów zdrowego odżywiania. Zalety produktu to:

  • niskokaloryczna zawartość 127 kcal. na 100 gramów;
  • szybkie nasycenie niewielką ilością płatków;
  • bogaty skład mineralny ziaren;
  • szeroki wybór przepisów;
  • minimalna lista przeciwwskazań.

Wewnątrz każdego ziarna ukryta jest cała spiżarnia przydatnych substancji. Mikro i makroelementy, kwasy tłuszczowe omega, prawie wszystkie witaminy B w wysokim stężeniu oraz błonnik pokarmowy są szczególnie cenne.

Ciekawe: w surowych zbożach wartość opałowa sięga 337 kcal, podczas gotowania zmniejsza się prawie 3 razy.

Regularne spożywanie owsianki i przystawek z orkiszu obniża poziom cukru i cholesterolu, oczyszcza naczynia krwionośne i wzmacnia ich ściany, jednocześnie zapobiegając tworzeniu się blaszek miażdżycowych. Witaminy z grupy B zwiększają odporność, zdolność organizmu do przeciwstawiania się chorobom wirusowym i grzybiczym, wzmacniają układ nerwowy. Ziarna orkiszu pomagają wytrzymać codzienne stresy, dodają siły, uzupełniają energię wewnętrzną, eliminują zespół chronicznego zmęczenia. Włączenie orkiszowych potraw do diety chroni przed nieprawidłowym funkcjonowaniem przewodu pokarmowego, zapobiega transformacji komórek w złośliwe i jest zalecane dla osób z genetycznymi predyspozycjami do rozwoju raka.

Odżywianie jest cenione przez dietetyków ze względu na jego zdolność do przyspieszenia metabolizmu, przy jednoczesnym usuwaniu toksyn i nadmiaru płynów z organizmu, co prowadzi do szybkiej utraty wagi i poprawy skóry, włosów i paznokci. Zad jest odpowiedni do mono-diety, ale nie powinieneś dać się zwieść, optymalny czas jego stosowania nie powinien przekraczać 7 dni.

Dla niemowląt owsianka z orkiszu jest wprowadzana po 8-9 miesiącach, pod warunkiem, że nie ma alergii na gluten. Ziarna są wykorzystywane do celów leczniczych i kosmetycznych. Nawiasem mówiąc, taka owsianka jest naprawdę przydatna dla mężczyzn, przywracając siłę po ciężkiej pracy fizycznej i zwiększając pożądanie seksualne.

Wideo: co to jest pisownia?

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa