Co jeśli dziecko kaszle w nocy?

Jeśli dziecko ma kaszel w nocy, sytuacja ta budzi pewne obawy. Obawy rodziców dotyczące tego są uzasadnione, ponieważ podobny objaw może wskazywać na obecność poważnych problemów w ciele dziecka. Po południu dziecko wyglądało absolutnie zdrowo, a nocą rozwinął się kaszel. W tym przypadku konieczne jest natychmiastowe działanie, a pierwszym rozsądnym krokiem będzie zasięgnięcie porady lokalnego pediatry. Aby przepisać prawidłowe leczenie, konieczne jest ustalenie związku przyczynowego między wystąpieniem takiego stanu.

Co zrobić, gdy dziecko kaszle w nocy

Kaszel podczas snu polega na tym, że ciało zmaga się z jakimś bolesnym stanem. Może to być infekcja lub inny proces zapalny. Nocny kaszel nie jest przyczyną, ale konsekwencją choroby. Ustalenie przyczyny wymaga poważnego dokładnego zbadania.

Co może powodować kaszel?

Kaszel może być przejawem poważnej choroby lub mieć własność wyłącznie domową. Na samym początku rozwoju jakiegokolwiek procesu zakaźnego manifestacje mogą mieć miejsce tylko w nocy, co obserwuje się w tym przypadku. Konieczne jest natychmiastowe odwołanie się do specjalisty. Nie należy tego opóźniać, ponieważ w większości przypadków ostry etap procesu może łatwo przejść do postaci przewlekłej. W takim przypadku pozbycie się takiego stanu będzie znacznie trudniejsze, aw niektórych przypadkach po prostu niemożliwe. Przyczyny mogą obejmować następujące warunki:

Powód alergiczny
Nocny kaszel może być jednym z przejawów reakcji alergicznej. Jeśli kaszel objawia się tylko w nocy, można założyć, że źródło alergii (alergen) znajduje się bezpośrednio w łóżeczku. W tej roli dobrze zagrać może pościel niskiej jakości, piżama lub pluszak. Z jakiegoś powodu materiały te nie są naturalnie postrzegane przez dziecięce ciało, a w odpowiedzi na kontakt z nimi reaguje właśnie taką reakcją. Alergen może być również detergentem do prania, który został użyty do prania prania.

W końcu zabawki w łóżeczku mogą powodować alergie. Wszelkie przedmioty mogą stać się takimi rzeczami, ale jedno jest jasne, że dziecko zaczyna się z nimi kontaktować dopiero, gdy idzie spać.

Czasami w sypialni dziecka mogą być otoczone takimi przedmiotami, których skład chemiczny po prostu nie jest tolerowany przez osłabione ciało dziecka. Dlatego pomieszczenie, w którym dziecko będzie spać, musi być najpierw starannie wentylowane. Jeśli podejrzenie dotyczy konkretnego przedmiotu, należy je usunąć z lokalu. Zdarza się, że wraz z tym znikają również objawy reakcji alergicznej, w tym kaszel. Oprócz kaszlu twarz może puchnąć, łzawić oczy, występują inne objawy.

Wirusowa natura kaszlu
Jeśli dziecko jest chore na SARS, pojawienie się kaszlu jest zrozumiałe. Aktywność wirusów prowadzi do zwiększonej produkcji i akumulacji śluzu. To, gromadząc się w oskrzelach płuc, powoduje podrażnienie zakończeń nerwowych, co powoduje ataki kaszlu. Ponadto przy przeziębieniu dziecko często ma zatkany nos. Więcej oddycha ustami. Wdychaniu towarzyszy skurcz mięśni oddechowych, co prowadzi do uduszenia i ataków kaszlu. Podczas kaszlu może uwolnić się plwocina. Jeśli taka sytuacja wystąpi, musisz pomyśleć o tym, że przyczyną kaszlu stała się infekcja wirusowa.

Uwaga! Migdałki, zapalenie gardła, zapalenie zatok lub banalny nieżyt nosa mogą wywoływać ataki kaszlu.

Astma oskrzelowa jest jedną z przyczyn kaszlu w nocy.
Pojawienie się nocnego kaszlu może wskazywać, że dziecko zaczyna rozwijać tak nieprzyjemną i niebezpieczną chorobę, jak astma oskrzelowa. Początkowo objawia się jako nocny kaszel. Na początku rozwoju astma oskrzelowa charakteryzuje się zjawiskiem, w którym podczas fazy wdechowej dziecka słychać charakterystyczny gwizdek. Przejawia się to głównie w nocy, ponieważ w tym okresie ciało dziecka jest w stanie zrelaksowanym. Dlatego jego reakcja na dowolny bodziec zewnętrzny jest bardziej wyraźna.

Krztusiec
Choroba jest zakaźna i jest wywoływana przez krztusiec Borde-Zhangu. Choroba objawia się jako silny kaszel z charakterystycznymi napadami i okresem nawrotu. Zapobieganie polega na przeprowadzeniu określonego szczepienia.

To ważne! Szczepienia przeciwko krztuścowi są uwzględnione w krajowym kalendarzu szczepień.

Zapalenie oskrzeli
W początkowych stadiach chorobie towarzyszy kaszel w nocy. Kaszel może być gorszy rano. W tym czasie prawdopodobieństwo ataku płuc było znacznie wyższe. Choroba może wystąpić w postaci ostrej i przewlekłej, w której okresy zaostrzenia są zastępowane remisją. Jeśli kaszel rano jest bardzo silny i nie towarzyszy mu wydzielanie plwociny, powinieneś pomyśleć, że u dziecka rozwinęło się zapalenie oskrzeli.

Fałszywy zad
Jest to choroba podobna do błonicy z tworzeniem się filmu na krtani.

Refluksowe zapalenie przełyku
Dzięki niemu kwaśne treści żołądkowe są wrzucane do dróg oddechowych, co może również powodować kaszel.

Kaszel jako pozostałość po chorobie
Często wiele chorób można rozwiązać z powodzeniem, ale przez długi czas wciąż przypominają sobie resztkowe zjawiska w postaci kaszlu. Możesz pozbyć się tego stanu, jeśli podasz dziecku ciepły napój w wystarczających ilościach. Możesz użyć ciepłej herbaty. Można przepisać leki, które działają uspokajająco na błonę śluzową dróg oddechowych.

Połknięcie ciała obcego w drogach oddechowych
W tym przypadku wraz z atakami astmy występuje również kaszel.

Cięcie zębów mlecznych
Ten stan może również powodować kaszel w nocy. Wynikający z tego silny ból może komplikować proces połykania śliny. Może się kumulować i powodować silny kaszel. Aby zapobiec, należy położyć dziecko na boku. Można umieścić dodatkową poduszkę, aby głowa dziecka była wysoko.

Zapobieganie i leczenie

Dla skutecznego skutecznego leczenia konieczne jest ustalenie z pewnego powodu, dlaczego takie warunki występują. Jeśli uda ci się to zrobić, musisz podjąć wszelkie środki, aby go wyeliminować. Jeśli kaszel jest spowodowany przyczyną wirusową, należy go leczyć, aż całkowicie zniknie. Ale w tym przypadku oczywiście nie da się obejść bez pomocy specjalisty.

Zapobieganie i leczenie kaszlu u dzieci

Ważne! Nie powinieneś sam leczyć infekcji wirusowej. Może to tylko pogorszyć sytuację.

W celu zapobiegania należy stosować kompleksy witaminowo-mineralne o wystarczającej zawartości kwasu askorbinowego. Jest to podstawowy element w tym względzie. Oczywiście witaminy z farmacji są dobre, ale będą lepiej wchłaniane przez organizm, jeśli będą dostarczane z jedzeniem. Jeśli rodzice nie chcą, aby dziecko kaszlało, należy podać im więcej pokarmów bogatych w witaminę C.

Przydatne będą nie tylko owoce, ale także warzywa, inne produkty zawierające dużo kwasu askorbinowego. Ale nie należy ich również nadużywać. Nadmiar witamin jest nie mniej szkodliwy niż ich niedobór. Takie działania nie przyniosą pożądanego efektu, ale mogą wyrządzić krzywdę.Nie będzie zbędne patrzeć na stół, w którym podano dzienne zapotrzebowanie na witaminy, w zależności od wieku dziecka.

Jeśli przyczyną kaszlu nie jest wirusowa natura, wystarczy tylko zwilżyć powietrze w pomieszczeniu, w którym śpi dziecko. Nie jest tajemnicą, że zbyt suche powietrze może powodować podrażnienie błon śluzowych dróg oddechowych, a to może powodować kaszel. Konieczne jest również regularne przeprowadzanie czyszczenia na mokro w sypialni. Dotyczy to w pełni wszystkich pozostałych pomieszczeń.

Jeśli ustalona zostanie przyczyna kaszlu, możemy założyć, że 50% sukcesu już osiągnięto. Następnie możesz podjąć energiczne działania, aby go wyeliminować. Przyczyna zniknie - sam kaszel ustanie. Jeśli w etiologii nie ma czynnika alergicznego ani wirusowego, możesz sam spróbować poradzić sobie z kaszlem, bez pomocy lekarzy. Ale jeśli powód leży właśnie w nich, najbardziej rozsądną rzeczą, jaką mogą zrobić rodzice, jest wizyta u lekarza. Pomoże ustalić przyczynę kaszlu i zaleci odpowiednie środki korekcji terapeutycznej. Im wcześniej nastąpi apel do specjalisty, tym większe są szanse na pomyślny wynik. Lekarz przepisze pewne leki zgodnie z wiekiem i stanem dziecka.

Jeśli przyczyną jest alergia, przepisywane są leki przeciwhistaminowe. Przykładem jest klaryna.

Leki przeciwdepresyjne na odruch kaszlowy są przepisywane małym pacjentom. Ich cel jest realizowany w zależności od rodzaju kaszlu. W przypadku suchego kaszlu można przepisać Libexin, Tusuprex. Jeśli kaszel jest mokry, wskazane są takie leki, jak dr IOM, Lazolvan, bromheksyna i inne leki.

Ponadto terapia powinna mieć na celu skorygowanie podstawowej choroby, która jest przyczyną nocnego kaszlu u dziecka. Tylko w tym przypadku leczenie zakończy się powodzeniem.

Wideo: jak usunąć atak suchego kaszlu u dziecka

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa