Co zrobić, aby dopasować jeansy o odpowiednim rozmiarze

Rzadko spotyka się osobę, która nie ma w swojej szafie przynajmniej jednej pary dżinsów. Dla niektórych jest to zazwyczaj ich ulubiona odzież. Ale problem polega na tym, że dżinsy mają tendencję do rozciągania się. I ludzie mają tendencję do utraty wagi. Dlatego niegdyś ukochane spodnie mogą niestety wegetować na odległej półce szafki. Co zrobić, aby dopasować dżinsy w odpowiednim rozmiarze? Istnieje kilka opcji przywrócenia dawnej świetności.

Co zrobić, aby dopasować jeansy o odpowiednim rozmiarze

Ogólne zalecenia

Wkładanie dżinsów w parę rozmiarów jest bardzo łatwe. Wszystkie znane metody oparte są na obróbce cieplnej. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych niuansach przed przystąpieniem do przetwarzania:

 1. Kupując, zawsze wybieraj dżinsy o jeden rozmiar mniejsze niż zwykle. Już pierwszego dnia skarpetki rozciągną się na figurze i idealnie usiądą na figurze. Spodnie dokładnie tego samego rozmiaru staną się trochę za duże.
 2. Tylko dżinsy wykonane ze zwykłej bawełnianej tkaniny można ustawić w domu. Rozciągliwych spodni nie można zmniejszyć.
 3. Tanie jeansy syntetyczne po wszystkich zabiegach redukujących mogą zmienić się w szmatkę, nie nadającą się nawet do zmywania.
 4. W domu możesz zmniejszyć dżinsy tylko o 2, maksymalnie 3 rozmiary. Oznacza to, że spośród 56 44 nie będzie działać.
 5. Należy pamiętać, że dżinsy są osadzone nie tylko na szerokość, ale także na długość. Nie zapomnij, w przeciwnym razie będziesz chodził w stylu „lekko dorosłego”.
 6. Skurczone spodnie w trakcie noszenia będą się nadal rozciągać. Dlatego procedurę trzeba będzie powtórzyć.

Są to bardzo istotne fakty, których nie należy lekceważyć. I jeszcze jedno. Zanim zaczniesz redukować dżinsy termicznie, zastanów się: może po prostu trzeba je zaszyć?

Cóż, teraz spójrzmy na najbardziej znane metody, które należy wykonać, aby dżinsy miały odpowiedni rozmiar.

Zmniejsz jeansy do prania

Ci, którzy przynajmniej raz sami umyli spodnie, doskonale zdają sobie sprawę, że siedzą. W razie potrzeby korzystamy z tej właściwości. Tylko w maszynie do pisania ustawiliśmy funkcję „pranie intensywne z bawełny”, a nie „dżinsy”. Jeśli w twoim urządzeniu nie ma takiego programu, używamy po prostu najwyższej temperatury. Z reguły wynosi około 90 ° C.

Po zakończeniu pracy maszyny konieczne będzie wysuszenie dżinsów. Robią to nie na świeżym powietrzu, ale za pomocą:

 • specjalne suszarki
 • urządzenia grzewcze
 • grzejniki grzewcze
 • opalarki

Jeśli dżinsy wyschną naturalnie, prawdopodobnie pochłoną część wilgoci z powietrza i ponownie trochę się rozciągną. Lub rozciągną się pod własnym ciężarem mokrej tkanki.

Nawiasem mówiąc, niektóre źródła twierdzą, że nie można zmniejszyć spodni podczas prania ręcznego. Powiedzmy, że woda jest zbyt gorąca dla rąk. Co za bzdury. Kto przestaje nosić grube gumowe rękawiczki pokryte bawełną? Nie ma, czy są tylko subtelne? To nie ma znaczenia! W cienkich zakładach zawsze możesz nosić zwykłych pracowników lub ich rękawice na cały sezon. Nie musisz iść cały dzień w takim stylu. Po prostu odwróć głowę. A Rosjanie zawsze byli podstępni.

Wskazówka Wraz ze skurczem możesz rozjaśnić nudne ciemne dżinsy. Wystarczy dodać do zwykłej normy proszku do prania 2 łyżki. l nadtlenek wodoru. Lub zmieszaj proszek z sodą oczyszczoną w stosunku 1 do 1.

Zmniejsz jeansy, gotując

Tutaj wszystko jest proste. Wlej czystą wodę do dużego garnka lub metalowego wiadra. Minimum 5 litrów. Rozpalamy silny ogień. Jak gotować - opuść dżinsy. Gotuj na małym ogniu przez co najmniej 20 minut. Upewnij się, że spodnie są całkowicie zanurzone we wrzącej wodzie.W przeciwnym razie skurcz wystąpi nierównomiernie.

Suszymy ponownie na akumulatorze lub nad grzejnikiem.

Nawiasem mówiąc, absolutnie wszystkie źródła, jako jedno, kategorycznie nie zalecają stosowania grzejników do suszenia dżinsów. Pozornie, aby uniknąć żółtych plam lub plam. Czym w ogóle jest herezja? Czy twoje akumulatory są tak gorące, że spalają bawełnę do żółknięcia? A może są poplamione błotem?

Tak, przez całe życie nasze matki suszą zimą rzeczy na grzejnikach, nikt nie narzekał. Dlatego nie słuchaj niezweryfikowanych faktów i myśl głową.

Wskazówka Pamiętaj, że po takiej procedurze dżinsy nie tylko usiądą, ale staną się nieco lżejsze. Jeśli nie potrzebujesz takiego efektu, użyj innej opcji skurczu.

Częściowo zmniejszaj dżinsy

Zdarza się, że musisz osadzić spodnie nie do końca, ale w określonym miejscu. Najczęstsze:

 • pasek
 • kolana
 • pośladki

W takim przypadku nie trzeba całkowicie prać ani gotować dżinsów. Możesz użyć oryginalnej metody.

Będzie potrzebował dowolnego zmiękczacza do tkanin i chłodnej wrzącej wody. Ciecze miesza się w stosunku 1 do 3. Doprowadzić do wrzenia. Teraz musisz obficie zwilżyć pożądane miejsce skurczu w powstałym roztworze. Można to zrobić za pomocą gąbki lub czajnika z wąskim nosem. Lub możesz po prostu zanurzyć odpowiednią część dżinsów w płynie.

Teraz poczekaj na ochłodzenie (nie suszenie!) Materiału. Procedurę powtarza się jeszcze kilka razy, ogrzewając mieszaninę do wrzącej wody.

Następnie musisz wysuszyć spodnie bez wirowania i skręcania. Nie ma potrzeby spłukiwania.

Wskazówka Jeśli w pobliżu nie ma grzejnika lub jeśli jeansy są zimne, kurczą się jeansy, nie panikuj. Wybierz najgorętszy możliwy dzień. Susz spodnie w pozycji poziomej na słońcu. Często zmieniaj ręcznik, aby wysuszyć, i odwróć dżinsy na drugą stronę. Więc siadają jeszcze trochę.

Zmniejsz jeansy żelazkiem

Jeśli potrzebujesz bardzo małego skurczu spodni, o rozmiarze, nie ma potrzeby gotowania ani prania. Wszystko czego potrzebujesz to żelazko i siatka do prasowania (można zastąpić gazą lub cienkim perkalem).

Zmniejsz jeansy żelazkiem

Procedura

 • Na etykiecie spodni patrz maksymalna temperatura dozwolona do prasowania. Pamiętaj
 • Zwilż dokładnie dżinsy gorącą wodą.
 • Lekko ściśnij bez skręcania.
 • Żelazko jest zainstalowane w punkcie 1.
 • Zakrywają dżinsy siatką, dzięki czemu nie pojawiają się błyszczące paski.
 • Postaraj się jak najszybciej osuszyć spodnie żelazkiem.

Tkanina jest poddawana obróbce cieplnej, ale w bardziej delikatnym trybie niż po gotowaniu.

Głupia rada

Unikalny przepis na kurczące się jeansy wędruje po sieci ... na ciebie! Konieczne jest ubranie się w spodnie, aby usiąść przy najbardziej tolerancyjnej gorącej wodzie. Następnie oferowane jest ich wysuszenie na sobie.

I w końcu ta głupota występuje prawie wszędzie. Ale faktem jest, że nie jest to metoda skurczu, ale rozciąganie zbyt ciasnych jeansów. Nie wierzysz Spróbuj się upewnić.

Aby metoda zadziałała, nie musisz się ruszać ani nawet oddychać, gdy spodnie są suche. Ale tylko wtedy, gdy strzelisz do nich później, i tak się rozciągniesz. Dlatego skorzystaj z innych metod opisanych powyżej.

Jak szybko zmniejszyć dżinsy

Jeśli jesteś zbyt leniwy, aby wykonywać jakiekolwiek ruchy lub nie ma sposobu na samodzielne osadzenie dżinsów, pomoże Ci najbliższe czyszczenie chemiczne! Pamiętaj, aby wybrać najbardziej gównianą złą reputację. Po zwróceniu jeansów na pewno ich nie rozpoznasz. Usiądą tak bardzo, że ... twój młodszy brat lub siostra będą się radować z nowej rzeczy.

Wątpisz? Następnie przeczytaj odpowiednie recenzje, historie naocznych świadków i bezpośrednich uczestników. Lub spróbuj sam.

Teraz wiesz, co zrobić, aby jeansy miały odpowiedni rozmiar. I na pewno nigdy nie wyrzucaj swoich ulubionych spodni w najdalszy kąt.

Wideo: jak zmniejszyć dżinsy w talii

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa