Drimiopsis zauważył - opieka domowa

Nie należy zapominać, że im więcej roślin w pomieszczeniu znajduje się w pomieszczeniu, tym lepszy staje się mikroklimat. Bardzo często wśród roślin domowych preferowane są te, które są wyjątkowo bezpretensjonalne i dobrze wyglądają. Niezwykła kultura przyciąga uwagę i nadaje pomieszczeniu niepowtarzalny smak. Należy to z pewnością wziąć pod uwagę przy wyborze rośliny doniczkowej. Dobrym rozwiązaniem byłaby plamista roślina dreamiopsis. Liściaste, wiecznie zielone, wieloletnie dreamiopsis ozdobią każde wnętrze. Roślina ma podwójny - kwiat eucharis. Ma jednak mniejsze liście i inne różnice.

Drimiopsis Spotted Care

Dreamiopsis to zielona roślina liściasta z rodziny Hiacynt. Jego ojczyzną jest Afryka Południowa. Kwitnie przez cały rok z pięknymi białymi kwiatami zebranymi w kłoski. W jednym pędzlu znajduje się do 30 kwiatów. Małe kwiaty rośliny mają delikatny przyjemny aromat. Drimiopsis plamisty to roślina bulwiasta i wieloletnia. Ma wydłużone cienkie liście o spiczastych końcach i cętkowanym kolorze. Ogonek czasem osiąga 15-20 cm.

Funkcje pielęgnacyjne: oświetlenie i temperatura

Dreamiopsis ma inną nazwę - ledeburia. Bezpretensjonalna roślina charakteryzuje się niewielką liczbą liści. Są grube i poplamione. Wśród innych kwiatów w pomieszczeniach egzotyczna roślina afrykańska wyróżnia się niezwykle pięknymi liśćmi, które przyciągają wielu ludzi do uprawy w domu. Rodzaj ma ponad 22 gatunki roślin. Drimiopsis plamisty rośnie w Południowej Afryce i ma narządy wegetatywne na długich ogonkach. Kwiaty pojawiają się od kwietnia do lipca. Cętkowane jasnozielone liście egzotyczne również wyglądają atrakcyjnie.

Podłużne cebulki, owalne zwężające się liście, długie dwudziestocentymetrowe ogonki są charakterystycznymi oznakami egzotyki. Charakterystyczną cechą rośliny jest jej zdolność do czasami zmiany koloru liści. Wiosną i latem pojawiają się na nich ciemne plamy, ale plamy znikają jesienią. To ze względu na cętkowanie liści roślina jest doceniana przez wielu miłośników egzotycznych wnętrz.

Istnieje inny rodzaj dreamiopsis - ledeburia borteoidalna lub parsis kilof. Ten rodzaj dreamiopsis ma długą szypułkę i małe kwiatostany. Roślinę można pomylić z orchideą. W krzaku powstaje rozeta, a liście są ciasno owinięte. Wybór rosnącej dreamiopsis zależy od różnych czynników. Ważne jest, aby roślina nie umarła podczas procesu uprawy i czuła się świetnie w pomieszczeniu.

Odchodząc Drimiopsis zauważył jest całkowicie bezpretensjonalny. Dla dobrego wzrostu potrzebuje jasnego oświetlenia, ale latem egzotyczną roślinę należy usunąć z bezpośredniego światła słonecznego. Garnek należy przestawić z parapetu w ciemniejszą przestrzeń pokoju. Po przejęciu nie musisz umieszczać rośliny na bezpośrednim świetle słonecznym na parapecie, musisz pozwolić kwiatowi przyzwyczaić się do światła w pokoju i stopniowo przyzwyczajać go do aktywnego słońca. Przy niewystarczającym słońcu ogonki egzotycznego przystojnego mężczyzny mogą wydłużyć się i urosnąć bardziej niż powinny. Taki krzak po prostu rozpadnie się i nie będzie miał atrakcyjnego wyglądu. Dlatego zawsze ważne jest monitorowanie oświetlenia w miejscu, w którym znajduje się primiopsis.

Przy niewystarczającym oświetleniu liście egzotycznej rośliny stają się blade i nabierają nie jasnozielonego, ale jasnozielonego odcienia. Utrata plamienia wpływa na cały wygląd egzotyków. Cieniowanie roślin najlepiej wykonywać wiosną i latem po obiedzie.

Ważny warunek dobrego wzrostu - t nie należy zmniejszać do 8 stopni.Dreamiopsis świetnie czuje się w temperaturze pokojowej. Jednak pomieszczenie nie powinno być wyższe niż +25 stopni. Ciepło niekorzystnie wpływa na liście rośliny. W miesiącach zimowych wskazane jest obniżenie t dla kwiatu do +15 stopni.

Podlewanie i wilgotność

Okresy aktywnego wzrostu dreamiopsis są zastępowane kwitnieniem. W tej chwili podlej roślinę w razie potrzeby. Ważne jest, aby podłoże w doniczce nie wyschło. Konieczne jest również, aby nie nalewać dużej ilości wody, w przeciwnym razie cebula kwiatu zgnije. Jesienią i zimą roślina potrzebuje niewiele wilgoci, jest w spoczynku. W okresach aktywnego kwitnienia egzota wymagają ciągłego obfitego podlewania. Zimą roślinę należy podlewać rzadziej, ale ważne jest, aby upewnić się, że nie wysycha. Suszenie gleby w doniczce nie jest dozwolone. Zimą lepiej jest utrzymać wystarczającą wilgotność w pomieszczeniu. Nawilżanie korzystnie wpływa na mikroklimat pomieszczenia.

Dryiopsis rośliny doniczkowej toleruje zarówno suche, jak i wilgotne powietrze. Roślina nie wymaga nadmiernie silnego nawilżania klimatu wewnętrznego, aby roślina mogła się aktywnie rozwijać i kwitnąć. Konieczne jest spryskanie liści i okresowe wycieranie ich wilgotną gąbką, usuwając kurz. Od czasu do czasu roślina powinna również zorganizować ciepły prysznic.

Gleba

Luźna gleba jest odpowiednia dla rośliny. Lepiej jest kupić mieszaninę dla rośliny cebulowej w specjalnym sklepie, nadaje się do plamistego dryiopsis. Przy niewystarczająco gęstej glebie dodaje się do niej warstwy piasku i torfu. Idealny do roślin i darni. Możesz wybrać glebę dla kaktusa w sklepie, dobrze pasuje również do dryiopsis. Konieczne jest tylko sadzenie kwiatu w doniczce z otworem, aby zapewnić niezbędny drenaż.

Nawóz nanosi się na glebę dwa razy w miesiącu, ale można go ograniczyć tylko raz. Konieczne jest wprowadzenie nawozu wiosną i jesienią. Doskonałym nawozem dla rośliny będą sole wapniowe, azot, fosfor, wapń. Należy jednak wziąć pod uwagę proporcje wszystkich pierwiastków w złożonym nawozie.

Młoda roślina musi być przesadzana co roku, a dorosłe osobniki nie częściej niż raz na 2-3 lata. Lepiej jest wziąć płytki pojemnik do sadzenia egzotycznego krzewu. Warstwa drenażowa powinna być z pewnością umieszczona na dnie. Przyczynia się to do prawidłowego rozwoju i wzrostu krzewu.

Nie należy zapominać, że pod opieką dreamiopsis, jak każda roślina, jest podatna na różne dolegliwości i uszkodzenia przez szkodniki. Choroba rzadko dotyka dreamiopsis. Roślina może zostać uszkodzona przez przędziorków i strup. Konieczne jest okresowe spryskiwanie kwiatów i liści ciepłą wodą z mydłem, wycieranie liści i sadzonek za pomocą tego narzędzia. Aby eksterminować mszyce i tarczycę, pomoże środek owadobójczy.

Przy niewłaściwej pielęgnacji roślina może nie wyglądać jak drobina, a mianowicie charakterystyczne plamy dodają roślinie specjalnej egzotyki i atrakcyjności. W sezonie grzewczym należy postawić doniczkę z rośliną na tacy na wodę. Użyj do tego siatki. Aby uniknąć przesuszenia gleby w zimie.

Najlepszy opatrunek

Jak już wspomniano, do aktywnego rozwoju rośliny należy stosować różne nawozy mineralne. Lepiej jest jednak karmić drymiopsis złożonym nawozem o niskiej zawartości azotu. W przeciwnym razie kłącza mogą gnić. Duża dawka azotu powoduje aktywny wzrost krzewu, ale nie pojawia się na nim plamka. Podczas sadzenia w żadnym wypadku nie używaj słabo zepsutych nawozów organicznych. Odżywianie roślin powinno rozpocząć się dopiero po 1,5-2 miesiącach od posadzenia rośliny w innej glebie.

Hodowla

Drimiopsis rozmnaża się, dzieląc cebulkę, a także używając nasion. Przed przesadzeniem należy oddzielić cebulki i uszkodzić węgiel drzewny.

Powielanie Drimiopsis

Rozmnażanie rośliny odbywa się również przez liście.Muszą być oddzielone u podstawy żarówki razem z ogonkami i wysłane do wody lub torfu w celu ukorzenienia. Liść jest również cięty na małe długie kawałki i sadzony w mieszance darni. Zwracając uwagę na rozmnażanie roślin, można osiągnąć dobre ukorzenienie pobranych liści.

Możliwe problemy

  1. Poważne naruszenia nie mogą być dozwolone w uprawie plamistego dreamiopsis. W przeciwnym razie roślina ulegnie zniszczeniu i umrze. Nadmierne podlewanie może zepsuć i poczernić korzeń i ogonki. W takim przypadku ważne jest pilne przesadzenie rośliny, aby zapobiec gniciu żarówki.
  2. Zły wpływ na kwiat i słabe oświetlenie. Ogonek następnie się rozciąga, a liście stają się blade. Konieczne jest wzmocnienie światła dla rośliny. W słabym oświetleniu użyj świetlówki jako dodatkowego źródła światła.
  3. Niewystarczająca warstwa drenażowa jest niedopuszczalna w pielęgnacji roślin. W takim przypadku na ziemi pojawia się biała powłoka. Możesz rozwiązać problem za pomocą przeszczepu. Niedozwolone jest niewłaściwe podlewanie - liście szybko znikną, a roślina umrze.

Zasadniczo dobrze rozwija się dryiopsis w pomieszczeniach. Roślina nadaje pomieszczeniu szczególną estetykę i przyciąga uwagę innych. Ponieważ Drimiopsis pochodzi z gorącego kraju o wilgotnym klimacie, nie toleruje nadmiernego suchego powietrza. Do sadzenia w glebie należy dodać okruchy ekspandowanej gliny, węgiel brzozowy, wermikulit. Konieczne jest zapobieganie gniciu żarówek. Jeśli roślina zacznie żółknąć, zmniejsz jej podlewanie. Czasami przydatne jest całkowite opuszczenie rośliny bez podlewania.

Narastających problemów można uniknąć, jeśli wszystkie zasady i zalecenia będą przestrzegane. Wystarczająca wilgotność, dużo światła i ciepła korzystnie wpływa na roślinę. Rzadko jest chory i całkowicie bezpretensjonalny w wyjeździe.

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa