Feijoa dla dzieci: w jakim wieku dać?

Od 5-6 miesięcy dziecku podaje się mus jabłkowy w połowie łyżki. Ten owoc rośnie na naszych szerokościach geograficznych i jest znany na poziomie genetycznym. Każdy nowy wygląd powinien być podawany przy minimalnych dawkach. Nie staraj się wprowadzać dziecka od razu na cały świat, stopniowo przyzwyczaja się do wrażeń smakowych, często z troską postrzegając nowy odcień. Feijoa należy wprowadzać do diety dzieci ze względu na dużą ilość jodu w jego składzie.

Feijoa dla dzieci

Opis i przydatne właściwości gościa podzwrotnikowego

Feijoa pojawiło się w Europie w XIX wieku. Został znaleziony w Brazylii przez portugalskiego przyrodnika Joan da Silva Feijo. Najpierw sadzonki roślin zostały sprowadzone do Francji, skąd rozprzestrzeniły się w ciepłych strefach klimatycznych innych krajów. W Rosji pierwsze próby aklimatyzacji miały miejsce w Jałcie i na wybrzeżu Morza Czarnego na Kaukazie.

W zależności od odmiany roślina wygląda jak potężny rozłożysty krzew lub drzewo o wysokości do 4-4,5 metra z grubą rozgałęzioną koroną. Kwitnienie rozpoczyna się w maju-czerwcu. W ojczyźnie rośliny, w strefie podzwrotnikowej, idzie falami lub ciągle. Kwiaty są bardzo piękne, z białą obwódką wokół krawędzi płatków, bliżej miseczki, która staje się bardziej nasycona. Liczne pręciki tworzą puszystą wysepkę na środku. Niestety większość kwiatów spadnie jak puste kwiaty. Tylko 15-17% procent będzie mogło tworzyć jajniki, a wyrosną z nich małe pachnące owoce o ciemnozielonej skórze.

Pojawiają się w sprzedaży bliżej zimy, od razu przyciągając uwagę tych, którzy wiedzą o ich wyjątkowych właściwościach. Główna wartość polega na wysokiej zawartości jodu. Według tego wskaźnika jagody pozostawiają daleko w tyle owoce morza. Wystarczy 7-10 owoców dziennie, aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na tę substancję. Zaleca się, aby dzieci poniżej 5 lat dawały nie więcej niż 1 jagodę dziennie.

Oprócz jodu kompozycja obejmuje:

 • garbniki;
 • witaminy C, H, E, B, PP;
 • krzem;
 • magnez
 • fosfor;
 • wapń
 • Sód
 • bor;
 • żelazo
 • mangan;
 • rubid;
 • fluor;
 • cyrkon;
 • przyswajalne węglowodany;
 • przeciwutleniacze;
 • wymienne i niezbędne aminokwasy.

W 100 gr. Produkt zawiera 61 kcal.

Ciekawe: u roślin uprawianych w strefie przybrzeżnej zawartość jodu jest znacznie wyższa niż u roślin rosnących na obszarach kontynentalnych.

Feijoa ma szczególny smak, przypominający zarówno truskawki, jak i ananasa z lekką kwasowością i bogatym aromatem. Dotyczy to tylko dojrzałych owoców. Niedojrzałe będą kwaśne i ściągające.

Kilka jagód dziennie obniży temperaturę, uśmierzy ból stawów i dyskomfort w przepracowanych mięśniach, usunie większość patogennych bakterii z przewodu pokarmowego i obniży ciśnienie krwi. Owoce są zalecane na niedokrwistość, niedobór witamin, niedobór żelaza i jodu. Jest to szczególnie ważne dla dzieci, które hamują wzrost i rozwój, aby utrzymać odporność dzieci podczas sezonowych epidemii grypy, podczas adaptacji w przedszkolu lub szkole podstawowej. Zapoznanie się z egzotycznymi owocami przez dietetyków zaleca się od pierwszego roku życia i do 3 lat, nie dając więcej niż 1 płód dziennie.

Ważne: dzieci mogą jeść tylko w pełni dojrzałe owoce, zielone powodują naruszenie przewodu pokarmowego.

Feijoa smakołyki dla dzieci

Nie wszystkie dzieci lubią specyficzny lekko ściągający smak. Jagody najlepiej odrywać. Zawiera wiele przydatnych substancji, ale prawie nie ma tam dzieci, z wyjątkiem miłośników niezwykłych smaków. Począwszy od 3 lat ilość produktu stopniowo rośnie. Można go jeść na surowo lub ugotować jeden z przysmaków.Jeśli nie zastosujesz obróbki cieplnej lub nie skrócisz jej czasu do minimum, wszystkie przydatne substancje pozostaną niezmienione.

Feijoa smakołyki dla dzieci

Uwaga: maksymalna dzienna dawka jodu dla dorosłych wynosi 2 gramy, co odpowiada 300 gramom. świeże owoce feijoa.

W przypadku dzieci normy są liczone zgodnie z wiekiem i są przez nich kierowane, traktując dziecko za granicą. Przedawkowanie substancji również nie przynosi korzyści ciału, powodując alergie i degradację tarczycy, więc wszystko jest dobrze z umiarem.

Dojrzałość Feijoa można ustalić przez rozbicie owoców. Miąższ powinien być półprzezroczysty z jasnym aromatem. Jeśli jest biały, jagoda jest zbierana przed czasem. Brązowawy odcień wskazuje, że płód dojrzał i wkrótce rozpocznie się proces fermentacji. Kopii takiej nie przekazuje się również dzieciom.

Przepisy
Korzyść pozostaje dla niestrawionych form.

 1. Owoce przepuszcza się przez maszynę do mięsa z drobną siatką, miesza się z równą ilością cukru. Mieszaninę układa się w małych sterylizowanych słoikach i przechowuje w lodówce.
 2. Mieszankę witamin przygotowuje się z 1 kg. jagody, trzy cytryny bez skórki i pestek, jedna trzecia kilograma obranych orzechów włoskich. Składniki są kruszone, doprawiona 500 g. miód, dokładnie wymieszany. Daje się dziecku, zamiast witamin, 1 łyżeczkę 3 razy dziennie. Dawka zależy od wieku.
 3. Sałatka owocowa otwiera pole dla wyobraźni. Feijoa pasuje do większości owoców. Aby wypełnić takie danie, lepiej jest jogurt naturalny, można ozdobić bitą śmietaną.

Możesz gotować i dżem, w zwykłych proporcjach, po 1 kg każdy. jagody i cukier. W procesie gotowania większość substancji przejdzie w inne formy, a wartość feijoa dla ciała spadnie. Pyszna jagoda dla dzieci jest bardzo przydatna, ale nie wcześniej niż rok i w małych ilościach.

Wideo: feijoa - korzyści, przepisy kulinarne, jak jeść feijoa

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa