Głębokie oczyszczanie twarzy w domu

Oczyszczanie twarzy to kosztowna procedura, którą obecnie oferują wiodące salony kosmetyczne. Musi być przeprowadzany regularnie, aby zapobiec zatkaniu przewodów łojowych i powiększeniu porów. Ale co, jeśli nie ma pieniędzy i chęci odwiedzenia mistrza i zapłacenia bajecznych pieniędzy? Zgadza się, zrób własne czyszczenie. Proces wymaga pewnych umiejętności, dlatego warto rozważyć ważne aspekty. Więc zacznijmy.

Głęboko oczyszczająca twarz

Powody regularnego czyszczenia

Trądzik jest również nazywany zaskórnikami, wyglądają brzydko, psują wygląd twarzy. Często takie nowotwory pojawiają się w wyniku zmieszania podskórnego tłuszczu, smogu miejskiego lub pyłu, martwych cząstek skóry.

Aby pozbyć się zaskórników, gruczoły łojowe muszą się odpowiednio i regularnie myć. Jeśli zostaną zatkane, powstają procesy zapalne w przewodach.

Kiedy skóra jest w normalnym stanie, to znaczy przeprowadzane są regularne zabiegi złuszczania, pory na twarzy są samoczyszczące, a korki łojowe nie występują. Ale przy ciągłym narażeniu na stres, niedożywienie, brak wilgoci, stany zapalne w przewodach.

Nie można ich usunąć za pomocą nowomodnych kosmetyków, aby producenci ci tego nie powiedzieli. Wyciskanie klastrów jest możliwe tylko wtedy, gdy zastosujesz procedurę głębokiego czyszczenia.

Subtelności oczyszczania skóry

Jeśli manipulacje są przeprowadzane nieprawidłowo, komplikujesz sytuację, zanieczyszczenie wnika głęboko w kanały. Rozwinie się pełnoprawne zapalenie, które będzie bolało. Zapoznaj się z podstawowymi zasadami czyszczenia twarzy.

 1. Przed zabiegiem należy zwrócić uwagę na środki przygotowawcze. Obejmują one mycie i dezynfekcję rąk. W przeciwnym razie bakterie na palcach wnikają w pory skóry twarzy. Ponownie powstaje stan zapalny. Aby uniknąć katastrofalnego wyniku, najpierw umyj ręce mydłem antybakteryjnym, a następnie wytrzyj alkoholem.
 2. Przed przystąpieniem do zabiegu należy otworzyć pory i oczyścić skórę twarzy. Aby to zrobić, przygotuj kąpiel na dowolnych ziołach leczniczych, przytrzymaj nad nią twarz przez 8-10 minut, przykrytą ręcznikiem. Następnie wyszoruj skórę i umyj ciepłą wodą.
 3. Głębokie czyszczenie ma swoje przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę. Nie można zastosować procedury, jeśli skóra ma niedojrzały trądzik, otarcia, poważne procesy zapalne, problemy dermatologiczne.
 4. Jeśli zidentyfikowałeś powyższe przeciwwskazania, poczekaj, aż stan zapalny zniknie na skórze. I w tym okresie nawyk codziennego przecierania twarzy kosmetycznymi gąbkami zanurzonymi w chlorheksydynie.
 5. Po zabiegu głębokiego czyszczenia skórę należy zabezpieczyć i zdezynfekować, a także usunąć zaczerwienienie. Przygotuj silny bulion z rumianku, pozwól mu ostygnąć, użyj jako toniku. Kończą się manipulacje kosmetycznym tarciem lodu.

Technologia głębokiego czyszczenia

 1. Przed kontynuowaniem konieczne jest odparowanie twarzy, jak opisano powyżej. Aby to zrobić, możesz użyć kąpieli ziemniaczanej, nad którą oddychają, gdy zachorują. Ale jeśli są zioła lecznicze, lepiej się do nich zastosować. Odpowiedni rumianek, szałwia, krwawnik pospolity i pokrzywa.
 2. Należy zauważyć, że w przypadku skóry tłustej lub mieszanej do kąpieli należy dodać 5-7 kropli olejku eukaliptusowego, podbiału, cytryny lub żeń-szenia. Taki krok spowoduje dalszą dezynfekcję skóry.
 3. Po dziesięciu minutach gotowania na parze umyj żel o ukierunkowanym działaniu, zrób peeling, wytrzyj twarz dowolnym płynem lub tonikiem.
 4. Teraz musisz ponownie gotować na parze, ale krócej. Aby to zrobić, przygotuj ręcznik frotte i miskę gorącej wody. Zwilż szmatkę, nałóż na skórę twarzy, gdy nieco ostygnie (aby się nie poparzyć).
 5. Spodziewaj się 2 minut na strefę. W przyszłości miskę z gorącym płynem należy trzymać blisko, aby zawsze była w stanie otworzyć pory w razie potrzeby.
 6. Kiedy będziesz gotowy, możesz rozpocząć czyszczenie. Weź specjalną szpatułkę, która ściska zaskórniki i ma kształt łyżki z otworem pośrodku. Naciśnij go na skrzydłach nosa, regionie brwi, innych obszarach z czarnymi kropkami.
 7. Przed zabiegiem instrument należy zdezynfekować nadtlenkiem wodoru lub innym improwizowanym środkiem antyseptycznym. Po każdym wytłaczaniu ogrzej skórę ręcznikiem zanurzonym w gorącej wodzie.
 8. Jeśli nie ma łopatki, możesz ścisnąć zaskórniki długopisem. Aby to zrobić, wyciągnij pręt, nie jest to wymagane. Zanurz przezroczystą plastikową podstawę z uchwytu w nadtlenku lub w inny sposób zdezynfekuj.
 9. Zgodnie z podobnym wzorem wciśnij wąską część uchwytu na zaskórniki, aby przez otwór z pręta gromadziły się smary i pyły do ​​wnęki podstawy z tworzywa sztucznego.
 10. Po zakończeniu procedury i upewnieniu się, że pory są głęboko oczyszczone, należy je zamknąć. Aby to zrobić, najpierw umyj pianą lub żelem o ukierunkowanym działaniu, a następnie wytrzyj skórę tonikiem nawilżającym. Po pół godzinie możesz zastosować serum lub hydrożel.

Czyszczenie gliny

Oczyszczanie twarzy z gliny

 1. Większość płci pięknej nie wie dokładnie, jak przeprowadzić głęboki peeling. Skuteczną procedurę można przeprowadzić za pomocą maski na receptę, przygotowanej przez kosmetologów. Do tego najlepsza jest glinka kosmetyczna.
 2. Dziś w każdym sklepie możesz kupić paczkę gliny. W zależności od koloru surowiec ma różne właściwości. Za pomocą produktu możesz pozbyć się zaskórników, czystych i wąskich porów, skóra zyska świeży i zdrowy wygląd.
 3. Jeśli od dłuższego czasu nie czyścisz skóry, będziesz musiał podjąć pewne wysiłki. Aby przeprowadzić kompleksowe i dokładne czyszczenie, potrzebny jest kurs masek na bazie glinki kosmetycznej.
 4. Na poziomie początkowym musisz oczyścić skórę z tłuszczu i brudu. Następnie dystrybuowana jest gliniana maska. Narzędzie należy trzymać na twarzy przez około jedną trzecią godziny. Po ustawionym czasie umyj ciepłą wodą. Rozłóż świeżą maskę, aby zwęzić pory na suchej, czystej twarzy. Jak tylko kompozycja wyschnie, spłucz. Nawilż swoją skórę lekkim kremem.

Czyszczenie węglem aktywnym

 1. W sprzedaży można znaleźć ogromną ilość płynu do mycia twarzy. Nie zapomnij o węglu aktywnym. Komponent jest dość skuteczny w tym problemie, dlatego nie wymaga dużych wydatków.
 2. Aby przygotować produkt, musisz zmielić węgiel aktywny i wymieszać świeży żel z łodygi aloesu. Liczba składników musi być wzięta w równych ilościach. Dokładnie wymieszaj składniki, aż będą gładkie.
 3. Następnie dodaj 30 ml do gotowej kompozycji. czysta woda i 10 gr. drobno zmielona sól morska. Wstrzyknąć 3 krople eteru z drzewa herbacianego do produktu. Mieszaj mieszaninę ponownie, aż będzie gładka.
 4. Przed nałożeniem produktu skórę należy odparować i przetrzeć tonikiem. Rozłóż kompozycję gęstą warstwą na twarzy i odpocznij przez 15 minut. Usunąć mieszaninę za pomocą nie ciepłej wody. Nawilż swoją skórę lekkim kremem.

Czyszczenie jogurtu

 1. Procedura będzie wymagać węgla aktywowanego i jogurtu naturalnego. Zamień kilka tabletek w proszek i połącz z niskotłuszczowym kwaśnym mlekiem. Lepiej sam gotuj jogurt, nie powinien być gruby.
 2. Oczyść skórę przed zabiegiem w klasyczny sposób. Rozprowadź produkt ruchami masującymi na wysuszonej twarzy. Pozostaw kompozycję na pół godziny.
 3. Po wyznaczonym czasie spłucz maskę lekko ciepłą wodą. Trochę nawilż twarz kremem na dzień. Maska ma na celu głębokie oczyszczenie i zwężenie porów. Aktywna kompozycja zwalcza stany zapalne.

Żelatyna i mleczne szczotkowanie

 1. Jako alternatywę dla innych przepisów możesz użyć prostych, ale nie mniej skutecznych składników. Aby utworzyć maskę, weź 40 ml. mleko i 35 gr. żelatyna natychmiastowa.
 2. Wymieszaj składniki i wyślij miskę zawartości do kuchenki mikrofalowej. Ustaw moc na maksimum, rozgrzej elementy w dosłownie 10-15 sekund. Po ugotowaniu schłodzić mieszaninę w naturalny sposób.
 3. Jednocześnie nie zapomnij o parowaniu i czyszczeniu skóry. Należy pamiętać, że produkt należy zawsze nakładać specjalnym pędzlem kosmetycznym. Zastosuj grubszą maskę w obszarach problematycznych.
 4. Z reguły obejmują one podbródek i nos. Po nałożeniu kompozycji odczekaj 20 minut. W wyznaczonym czasie maska ​​będzie miała czas na wyschnięcie. Kompozycję usuwa się po prostu w postaci integralnej folii.
 5. Po zabiegu zwróć uwagę, ile brudu pozostało na masce. Pory zostaną oczyszczone i zwężone. Podobne procedury można wykonywać dwa razy w tygodniu. W razie potrzeby zwiększ liczbę sesji. Środki nie uszkadzają skóry.

Maski do głębokiego oczyszczenia twarzy

Maski są przygotowywane z produktów w domu. Narzędzie jest zalecane do użycia w obecności wolnego czasu. Skóra w żadnym wypadku nie powinna być narażona na warunki atmosferyczne i czynniki zewnętrzne. Przed nałożeniem maski zaleca się odparowanie twarzy.

Maski do głębokiego oczyszczenia twarzy

Śmietana i pomarańcza

 1. Produkt przeznaczony jest do suchej twarzy. Przygotowanie takiej maski nie będzie trudne. Wyciśnij sok z połowy pomarańczy i wymieszaj z 40 g. rustykalna kwaśna śmietana. Dla wygody używaj naczyń ceramicznych i pędzla.
 2. Użyj wygodnego pojemnika i wymieszaj składniki. Rozłóż maskę ruchami masującymi. Poczekaj około 30 minut. Umyć wodą nie gorącą. Procedura powinna być przeprowadzana 2 razy w tygodniu.

Miód i białko

 1. Aby poradzić sobie ze zwiększoną tłustą skórą i normalizować produkcję tłuszczu, musisz połączyć 30 gr. miód i białko jaja.
 2. Napędzaj komponenty do piany. Do zabiegu zaleca się stosowanie kandyzowanego miodu. Składnik ma efekt szorowania dzięki miękkim cząsteczkom.
 3. Delikatnie rozprowadź maskę na twarzy i przytrzymaj przez pół godziny. Usuń produkt ciepłą wodą, spłucz czystą twarz zimnym wywarkiem z ziół. Aby osiągnąć efekt, konieczne jest przeprowadzenie około 7 procedur.

Procedura głębokiego czyszczenia jest pracą wymagającą wytrwałości i dbałości o szczegóły. Jeśli zaniedbasz podstawowe zalecenia, ryzykujesz wprowadzeniem bakterii przez pory. Przed wszelkimi manipulacjami odkaż instrumenty, wyparuj skórę za pomocą łaźni rumiankowej. Zabieg kończy się umyciem i nałożeniem kremu nawilżającego.

Wideo: głębokie oczyszczanie twarzy w 1 procedurze

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa