Jajka gęsie - korzyści zdrowotne

Jajka gęsie pojawiły się w menu mężczyzny dawno temu; po raz pierwszy zaczęły jeść ponad 1000 lat temu. Jednak to danie nie zostało umieszczone w książce kuchennej, ponieważ gęsi nie noszą jaj przez cały rok. Ponadto ptaki potrzebują odpowiedniej opieki i warunków, co sprawia, że ​​produkt jest dość drogi i niekorzystny dla dostawców. Jednak są zwolennicy, którzy są zainteresowani korzyściami i szkodami gęsich jaj.

Korzyści i szkody z gęsich jaj

Skład jaj gęsich

Niewiele osób wie, że wartość odżywcza jaj zależy od ich masy. Im cięższy okaz, tym wyższa jest jego przydatność dla zdrowia ludzkiego. Jednak porównując jaja gęsie i kurze, te pierwsze są mniej pożywne, pomimo imponujących rozmiarów.

Stosunek BZHU na 100 gr. produkt jest optymalnie zrównoważony. To około 14 gr., 13 gr., 1,5 gr., Odpowiednio. Jajka gęsie zawierają dużo witaminy A, która jest naturalnym przeciwutleniaczem i witaminą młodości.

Produkt nie jest pozbawiony witamin z grupy B, są one po prostu niezbędne do pełnego funkcjonowania układu nerwowego. Częste spożywanie jaj zapewni komfortowy sen i stabilizację środowiska psycho-emocjonalnego.

Ponadto kompozycja może pochłaniać tokoferol lub witaminę E w dużej objętości. Jajka zawierają witaminę K i D, związki mineralne (miedź, żelazo, fosfor, potas, siarkę, wapń i inne).

Korzyści z jaj gęsich

 1. Ze względu na wysoką wartość odżywczą produkt służy do nasycenia organizmu energią. Przy regularnym stosowaniu jaj ruchliwość jelit zostaje znormalizowana, poprawia się mikroflora, a prawdopodobieństwo podrażnienia błon śluzowych żołądka maleje.
 2. Jeśli połączysz jaja gęsi ze świeżymi warzywami i ziołami, możesz całkowicie zbilansować dietę. Po dodaniu mięsa do takiego menu sportowcy otrzymują odpowiednie odżywianie. Jajka gęsie tworzą włókna mięśniowe i poprawiają metabolizm.
 3. Ze względu na gromadzenie się żelaza przeprowadza się prawidłowe zapobieganie niedokrwistości (niedokrwistości) u dorosłych i dzieci. Ponadto konsumpcja produktu ma korzystny wpływ na aktywność umysłową, osoba staje się bardziej spokojna i zrelaksowana.
 4. Produkt służy do oczyszczania wątroby i uwalniania jamy narządów wewnętrznych z toksycznych substancji, radionuklidów, soli metali ciężkich. Dobrze jest jeść jajka osobom uzależnionym od szkodliwych pokarmów, alkoholu i tytoniu.
 5. Związki mineralne zapewniają kompleksowe oczyszczanie kanałów krwi cholesterolu. Ta jakość jest bardzo przydatna dla organizmu, aby wyeliminować ryzyko miażdżycy, zakrzepicy i żylaków.
 6. Ze względu na akumulację beta-karotenu w produkcie jaja są przepisywane do stosowania przez osoby z problemami z oczami. Jeśli masz osłabione widzenie, włącz produkt w menu. Możesz także doskonale wzmocnić mięśnie oczu i nasmarować jabłko (rozwój naturalnej łzy).
 7. Jajka gęsie są przeznaczone do stosowania przez mężczyzn, którzy mieli problemy z poczęciem. Ze względu na cechy produktu, w celu zwiększenia produkcji i jakości nasienia, aktywność reprodukcyjna jest znormalizowana. A zawartość kwasu foliowego jest przydatna dla ciężarnych dziewcząt, ponieważ ta witamina zapewnia prawidłowy rozwój szkieletu i ośrodkowego układu nerwowego dziecka.
 8. Produkt zwalcza ciśnienie wewnątrzczaszkowe, dlatego musisz jeść jajka ze stałym bólem głowy i silnymi migrenami. Produkt poprawia działanie neuronów mózgu, co poprawia pamięć.
 9. Dużo luteiny gromadzi się w żółtku jaja gęsiego. Substancja ta ma właściwości przeciwutleniające i jest odpowiedzialna za młodość tkanek.Ciężarna dziewczyna potrzebuje luteiny, aby zapewnić prawidłowe formowanie mózgu dziecka.
 10. Nie bez użycia gęsich jaj w kosmetologii. Na bazie surowych białek wykonaj napinające maski na twarz. Z kolei świeże żółtka pomagają radzić sobie z problemami z włosami. W obu tych przypadkach aktywność gruczołów wydzielniczych jest znormalizowana, tłusta skóra i włosy znikają.

Jak gotować gęsie jaja

 1. Podobny produkt jest często używany do przygotowania słodyczy. Surowce dobrze komponują się z zapiekankami warzywnymi. Jedynym warunkiem pozostaje, aby obliczyć inne proporcje dla testu. Jajko gęsie to wielokrotnie więcej kurczaków.
 2. Jeśli zdecydujesz się ugotować gęsie jajo, gotowanie potrwa znacznie dłużej niż na przykład w przypadku kurczaka. Gotowe surowce powinny mieć przyjemny zapach. Aby ugotować gęsie jajko, musisz poczekać pół godziny. Ostry aromat wskazuje na starzenie się produktu i niebezpieczeństwo dla ciała.
 3. Jajka gęsie można również smażyć. W większości przypadków surowiec praktycznie nie różni się od kurczaka. Jedyna różnica w wielkości białka i żółtka. Staraj się dawać pierwszeństwo tylko produktom rustykalnym.

Wybór i przechowywanie gęsich jaj

Wybór i przechowywanie gęsich jaj

 1. W zwykłym sklepie nie można dostać gęsich jaj. Problem polega na tym, że takie produkty praktycznie nie są dostarczane. Jajka możesz kupić w najbliższej wiosce lub u rolnika. Średnio cena za sztukę wynosi około 65 rubli.
 2. Kupując surowce, zwróć uwagę na integralność skorupy, zapach i czystość. Produkt wysokiej jakości ma odpowiedni kształt. Jajko nie powinno być poplamione brudem i odchodami. Nie ma zapachu. W przeciwnym razie powstrzymaj się od nabycia.
 3. Po zakupie jaj możesz je przechowywać na półce lodówki. Temperatura powinna wynosić 2-12 stopni, a wilgotność powietrza około 80-90%. Jeśli wcześniej nie wypróbowałeś tych produktów, nie ograniczaj się. Naturalne surowce są znacznie bardziej przydatne niż sztuczne składniki niebezpieczne dla zdrowia.

Goose Egg Harm

 1. Surowce są surowo zabronione do spożycia w obecności indywidualnej nietolerancji składników. Nie próbuj jeść jajek o wysokim poziomie cholesterolu we krwi i reakcji alergicznej na kompozycję.
 2. Jajka gęsie nie są dozwolone dla małych dzieci. Kruchy organizm może nieprzewidywalnie zareagować na nowy produkt. Jeśli próbujesz surowców po raz pierwszy, dokładnie monitoruj swój stan. W przypadku odchyleń odrzucić.
 3. Jajka gęsie mogą być niebezpieczne dla ludzi w postaci surowej i półgotowanej. Taka kompozycja staje się przyczyną rozwoju patogennych bakterii w ciele. W takim przypadku lepiej jest grać bezpiecznie i gotować jajka nieco dłużej.
 4. W niektórych przypadkach ludzkie ciało reaguje negatywnie na specyficzny zapach surowców, nie kusi losu i nie próbuje jaj. Z góry mózg daje sygnał, że nie spodoba ci się kompozycja. Może to powodować szereg problemów.

Jajka gęsie są specyficznym produktem i obecnie nie są zbyt popularne. Jeśli zdecydujesz się spróbować tego rodzaju surowca, zdobądź go od rolników lub na wsi. Rozważ wszystkie możliwe przeciwwskazania przed spożyciem. Nie włączaj produktu do diety dzieci. Sprawdź u specjalisty podobne menu.

Wideo: omlet z gęsiego jajka

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa