Jak szybko rozmrozić paluszki krabowe

Ostatnio paluszki krabowe stają się coraz bardziej popularne i poszukiwane. Kochanki wolą ten produkt częściej, ponieważ jest niedrogi, smaczny i łatwy w przygotowaniu. Rzadko zdarza się znaleźć stolik noworoczny, gdy przynajmniej jedna sałatka nie zawiera tego składnika. Ale jak rozmrozić paluszki krabowe, aby nie stracić smaku, świeżości i zalet produktu?

Jak rozmrozić paluszki krabowe

Jak rozmrozić paluszki krabowe

Paluszki krabowe, jak każde owoce morza, są dość kapryśne w rozmrażaniu. Faktem jest, że wysoka temperatura ogrzewania może szybko zepsuć produkt. Na przykład rozmrażanie paluszków krabowych w gorącej wodzie nie jest zalecane - konsystencja produktu stanie się lepka, podobnie jak owsianka. Ponadto ogrzewanie kija jest bardziej niż zwykle, pojawi się nieprzyjemny zapach zgniłej ryby, który będzie trudny do zwietrzenia. Oto kilka klasycznych sposobów na prawidłowe i zdrowe rozmrażanie paluszków krabowych.

 1. Długie rozmrażanie, a mianowicie płynne przejście reżimu temperaturowego, pomoże zachować korzyści i smak produktu. Kilka godzin przed gotowaniem przenieś paczkę paluszków krabowych z zamrażarki do lodówki. Po pewnym czasie patyczki rozmrożą się i nadają się do gotowania i konsumpcji.
 2. Jeśli musisz gotować sałatkę po kilku godzinach, rozmrozić paluszki krabowe w temperaturze pokojowej. Aby to zrobić, otwórz opakowanie i pozostaw produkt w indywidualnym opakowaniu na stole w kuchni.
 3. Jeśli goście są już na wyciągnięcie ręki, paluszków krabowych do sałatki nie można rozmrozić. Produkt jest dość miękki i łatwo kruszy się nawet w lodach. Po prostu posiekaj mrożone patyczki i zanurz w misce. Podczas krojenia reszty składników kawałki zamrożonych patyków rozmrożą się, a ty po prostu spuść z nich nadmiar wody.
 4. Niektóre przepisy nie oznaczają cięcia paluszków krabowych, ale ich rozkładanie. Zwykle odbywa się to podczas wypychania produktu. Jeśli zamierzasz ugotować taki zwrot, musisz odmrozić patyczki w inny sposób. Po prostu wyjmij je z opakowania, wyjmij pojedyncze opakowanie i trzymaj nad wrzącą wodą. Para zmiękczy produkt, ale pozostawi go wystarczająco elastycznym, czego nie można powiedzieć o zwykłym rozmrażaniu. Jeśli nie czujesz się komfortowo, trzymając produkt nad parą, użyj powolnej kuchenki. Pozostaw patyczki na specjalnym stojaku, wlej wodę do miski i ustaw tryb gotowania na parze. Dosłownie trzy minuty po zagotowaniu wody wystarczy.

Te proste metody pomogą prawidłowo rozmrozić owoce morza, zachowując smak i korzyści zdrowotne.

Jak szybko rozmrozić paluszki krabowe

Jeśli tu i teraz trzeba przygotować sałatkę i nie ma czasu na rozmrażanie, możesz skorzystać z awaryjnych metod, które mogą pomóc każdej gospodyni domowej.

Jak szybko rozmrozić paluszki krabowe

 1. Najłatwiej jest rozmrozić paluszki krabowe w kuchence mikrofalowej. Uważaj jednak, produkt rybny lepiej nie zawierać, niż przeeksponować. Wyjmij pojedyncze opakowanie z patyczków, połóż je na talerzu i pozostaw w kuchence mikrofalowej w trybie „rozmrażania”. Czas oczekiwania wynosi około minuty, ale nie więcej niż dwie minuty, w przeciwnym razie produkt się pogorszy.
 2. Ze względu na porowatą strukturę paluszki krabowe rozmrażają się dość szybko. Możesz po prostu zostawić je w pobliżu ciepłego obiektu, a patyki rozmrożą się za 5 minut. Połóż paczkę paluszków krabowych na wrzącym czajniku, baterii lub w pobliżu grzejnika. Podczas gdy będziesz zaangażowany w inne danie, patyki będą gotowe.
 3. Możesz rozmrażać paluszki krabowe za pomocą wody. Aby to zrobić, nie trzeba usuwać ich z opakowania.Po prostu zanurz zapieczętowane opakowanie paluszków krabowych w chłodnej wodzie i zmieniaj płyn podczas stygnięcia. Uważaj, aby nie zanurzyć produktu w gorącej wodzie - zepsuje się. Ponadto nie można obniżyć patyczków w postaci otwartej - woda odbierze im cały smak i nasycenie.
 4. Jeśli niedawno wyjęłeś ciasta z piekarnika i nie masz wystarczająco dużo czasu na ostygnięcie, użyj tego do rozmrożenia paluszków krabowych. Wystarczy umieścić patyczki w ciepłym piekarniku na 5 minut, a produkt będzie gotowy do gotowania. Nie można wkładać patyczków do gorącego piekarnika - proces ten nie przyspieszy, ale zepsucie produktu jest bardzo łatwe.

Te wskazówki pomogą ci, jeśli musisz jak najszybciej rozmrozić produkt. Ale co z paluszkami krabowymi? Dlaczego większość Rosjan tak bardzo lubi ten produkt?

Przepisy na paluszki krabowe

Oprócz klasycznego zastosowania paluszków krabowych w sałatkach istnieje wiele przepisów, w których produkt działa jako godna przekąska.

Przepisy na paluszki krabowe

 1. Same paluszki krabowe są bardzo smaczne i soczyste. A jeśli ugotujesz je w cieście, nawet dzieci nie odmówią takiej przystawki. Do przygotowania ciasta potrzebujemy kilku jajek, głupiej soli i mąki. Mieszaj produkty, aż będą kremowe. Zanurz patyk kraba w masę i smaż na rozgrzanym oleju roślinnym. Podawaj paluszki krabowe w cieście z dowolnym sosem.
 2. Udekorowanie każdego stołu pomoże pita toczyć kijami krabowymi. Paluszki krabowe należy posiekać, zmieszać z tartym serem i jogurtem. Dodaj sól, pieprz i czosnek do mieszanki. Rozwiń chleb pita i połóż na nim ugotowane mięso mielone. Rzuć arkusz i podaj go na stole w formie wyciętej rolki.
 3. Otrzymuje się smaczne i soczyste kotlety z paluszków krabowych. Posiekane pałeczki w blenderze należy wymieszać z tartymi ziemniakami, niewielką ilością semoliny i jaja kurzego. Roladki zawijamy w mąkę i smażymy na oleju roślinnym. Danie okazuje się nie tylko smaczne, ale także proste i łatwe.

Możesz ugotować wszystko z paluszków krabowych - przepisy są ograniczone tylko twoją wyobraźnią.

Wybierając paluszki krabowe, zadaj sobie pytanie - kiedy je ugotuję? Jeśli w nadchodzących dniach - lepiej jest schłodzić niż zamrożony produkt. Jeśli weźmiesz owoce morza do przyszłego użytku, preferuj mrożone opakowanie.

Wideo: czego nie wiedziałeś o paluszkach krabowych

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa