Jak pozbyć się silnego kaszlu u dziecka w domu

Bolesne ataki kaszlu silnie zatruwają życie dziecka i wywołują niepokój u rodziców, którzy starają się mu pomóc pod każdym względem. Jednak przed użyciem różnych opcji leczenia powinieneś znaleźć przyczynę, która spowodowała ten problem.

Jak pozbyć się silnego kaszlu u dziecka

Jak szybko pozbyć się kaszlu

Ten objaw jest zwykle spowodowany chorobami układu oddechowego. We wczesnych stadiach choroby pojawia się suchy kaszel, poprzedzony bólem gardła, w następnym etapie, kiedy plwocina zaczyna się wyróżniać, staje się mokra.

Leki
Najszybszym sposobem na to jest przyjmowanie leków, które należy kupować wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza. Dzieciom zwykle przepisuje się różne leki wykrztuśne i płynne rozcieńczalniki plwociny. Istnieją również leki złożone, które mają podwójny efekt. Lekarze zalecają dzieciom w wieku szkolnym podawanie lekom w postaci kapsułek i tabletek oraz hipoalergicznych syropów, w tym zamienników cukru, dla niemowląt i dzieci w wieku przedszkolnym.

Odwar z ziół
Różne napary ziołowe na bazie tymianku mają dobre właściwości wykrztuśne; podbiałek; eukaliptus; fiołki i oregano. Rośliny lecznicze nie muszą być zbierane przez nas samych, takie opłaty można kupić w wielu aptekach. Ponadto świeżo wyciśnięte soki z liści babki lub podbiału mają doskonały efekt. Aby uprzyjemnić smak napoju leczniczego, możesz dodać do niego trochę miodu.

Gimnastyka
W przypadku chorób dróg oddechowych lekarze czasami przepisują ćwiczenia terapeutyczne, które dziecko może wykonywać w domu. Jednak ćwiczenia fizyczne powinny być wykonywane tylko po wizycie u specjalisty, który wybierze najskuteczniejszą technikę.

Tradycyjne sposoby
Do leczenia przeziębienia dobrze nadają się kąpiele w musztardzie, okłady na klatkę piersiową i wcieranie tłuszczem niedźwiedzia lub napary ziołowe. Aby poprawić samopoczucie dziecka, pomoże również obfity napój, który powinien być umiarkowanie ciepły. Te metody nie tylko pozwalają pozbyć się częstych napadów kaszlu, ale także pomagają dobrze wzmocnić układ odpornościowy.

Drenaż postawy
Plwocina może zastygać w drogach oddechowych, ponieważ dziecko nie nauczyło się prawidłowo kaszleć. W takim przypadku nawet drogie leki nie pomogą pozbyć się napadów. Rodzice mogą poprawić samopoczucie dziecka, jeśli zaproszą specjalistę lub nauczą się samodzielnie wykonywać drenaż postawy.

Procedurę należy przeprowadzić rano, po inhalacji za pomocą roztworu sody. Dziecko należy położyć na łóżku, brzuch na poduszce, a następnie delikatnie uderzyć pięścią w miejsce tuż pod łopatkami. Dziecko powinno leżeć w tej pozycji przez około dwadzieścia minut. Od czasu do czasu zaleca się odwracanie go na plecach i na drugiej stronie. Dzięki tej metodzie leczenia dziecko może szybko i skutecznie pozbyć się plwociny. Jednak, aby wykonać procedurę w najbezpieczniejszy sposób, rodzice powinni najpierw skonsultować się z lekarzem.

Przepisy Rzodkiewki
Sprawdzone w czasie środki ludowe doskonale pomagają pozbyć się silnego kaszlu:

Aby zrobić sok z tego warzywa, musisz pokroić na siedem cienkich części, posypać granulowanym cukrem i pozostawić na noc. Następnego dnia zaleca się, aby gotowy napój spożywać jedną łyżkę stołową co godzinę.

Kompozycja z tartej rzodkiewki (1 łyżka.) Zmieszana z miodem (2 łyżki stołowe) ma dobry efekt.Mieszankę należy podpalić na 10 minut, a następnie wyjąć z pieca, nie doprowadzając do wrzenia. Dziecko powinno się pić sok trzy razy dziennie, jego dawka nie powinna przekraczać 3 łyżeczek na raz.

Leczenie suchego kaszlu

Ten objaw czasami powoduje poważne komplikacje, ponieważ plwocina może nie wychodzić na zewnątrz i gromadzić się w drogach oddechowych. Rodzice mogą pomóc dziecku w domu, ale przed zastosowaniem różnych metod leczenia muszą najpierw skonsultować się z lekarzem.

Leczenie suchego kaszlu

  1. Ciepłe mleko, w którym rozpuszczone są napoje gazowane (0,5 l) i miód (1 łyżka), pomoże usunąć plwocinę. Lepiej jest podać dziecku drinka przed snem, ponieważ przyczynia się do spokojnego i zrelaksowanego odpoczynku.
  2. Syrop cytrynowy ma dobre właściwości lecznicze. Aby go ugotować, musisz wziąć cytrynę, gotować na małym ogniu przez około dziesięć minut, a następnie ostudzić, pokroić i wycisnąć z niej płyn. Sok należy wymieszać łyżką miodu i gliceryny (2 łyżki stołowe) i rozcieńczyć gorącą wodą. Powstały syrop zaleca się przyjmować trzy razy dziennie w małych porcjach.
  3. Suchy kaszel doskonale leczy mieszankę składającą się z pół łyżeczki sody i szczypty soli rozpuszczonej w ciepłej wodzie (0,5 łyżki stołowej). Musisz go używać dwa razy dziennie, rano i po południu, przed jedzeniem. Ta metoda jest szczególnie skuteczna, jeśli jest stosowana w połączeniu z innymi metodami.
  4. W leczeniu przeziębienia zaleca się pić herbatę z porzeczkami, cytryną lub malinami i ciepłymi kompotami owocowymi.
  5. Wdychanie pomoże oczyścić organizm z bakterii. W tym celu można użyć ziemniaków gotowanych „w mundurze”, a także sody lub rumianku.

Leczenie mokrego kaszlu

Nieprzyjemnemu objawowi zwykle towarzyszy wytwarzanie plwociny, można je wyeliminować metodami obejmującymi stosowanie środków o działaniu zwilżającym.

Inhalacja parowa pomaga pozbyć się mokrego kaszlu. Do zabiegu wystarczy dodać kilka kropli olejku eukaliptusowego, cedrowego, lawendowego lub jodłowego do gorącej wody. Fundusze te oczyszczają organizm z bakterii; mają dobre właściwości wykrztuśne; uspokajający wpływ na układ nerwowy dziecka i przyczynia się do spokojnego snu. Należy pamiętać, że inhalacje są zalecane dla dzieci w wieku powyżej 3 lat, ponieważ dzieci mogą poparzyć się parą podczas zabiegu.

Produkty aromatyczne można stosować nie tylko do inhalacji, ale także dodawać je do kąpieli. Inną opcją jest zainstalowanie lampy zapachowej w pokoju dziecka i dodanie tam kilku kropel oleju, po upewnieniu się, że nie jest na nią uczulony.

Ważne niuanse

  1. Aby przyspieszyć proces gojenia, zaleca się regularne wietrzenie pokoju dziecka, a także stosowanie nawilżacza.
  2. Jeśli silnemu kaszlowi towarzyszy wysoka temperatura, zamiast wdychania pary, lepiej zastosować inne metody, na przykład obfity ciepły napój lub tarcie.
  3. Czasami ten objaw może być spowodowany nie chorobami układu oddechowego, ale reakcją na alergen. Ustalenie przyczyny dobrego samopoczucia dziecka jest możliwe dopiero po pełnym badaniu diagnostycznym.

Przed rozpoczęciem leczenia dziecka w domu rodzice muszą skonsultować się z pediatrą. Doświadczony specjalista podpowie Ci najbezpieczniejsze sposoby, biorąc pod uwagę wagę, wiek i zdrowie dziecka.

Wideo: leczenie kaszlu u dziecka

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
Aina
Aina

Z suchego i nieprzyjemnego kaszlu zawsze daję dziecku syrop Prospan. Zawiera minimum chemii. I radzi sobie dobrze. Rozcieńcza i usuwa plwocinę z oskrzeli, co jest bardzo ważne w przypadku suchego kaszlu

Zinaida
Zinaida

Teraz wokół jest jedna wilgoć, oczywiście wirusy po prostu się przyczepiają. Ta córka przyniesie ze szkoły, a potem kaszle z transportu. Kupiliśmy nebulizator specjalnie do szybkiego leczenia kaszlu. Dodaj krople Prospanu i sól fizjologiczną, jak powiedział lekarz. Pomaga pocieszyć plwocinę. I szybko

wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa