Jak nauczyć się cieszyć życiem: porady psychologa

Z pewnością każda osoba przynajmniej raz w życiu spotkała się z apatią. W tym stanie trudno jest podejmować decyzje, a długotrwała depresja chce zapukać do drzwi. Świat przestaje się podobać kolorami i cudownymi wydarzeniami, człowiek stopniowo zanika. Aby nauczyć się cieszyć życiem, nie trzeba stosować radykalnych metod. Wystarczy zmienić zwykłe fundamenty i spojrzeć inaczej na rzeczy. Doświadczeni psychologowie doradzają stosowanie się do praktycznych zaleceń, rozważymy je w kolejności.

Jak nauczyć się cieszyć życiem

Krok numer 1. Uśmiechnij się

 1. Aby cieszyć się życiem, przede wszystkim musisz zmienić „kwaśną” fizjonomię z promiennym uśmiechem. Rozpocznij poranne przebudzenie od prostego ćwiczenia przed lustrem. Stań naprzeciwko, uśmiechaj się do własnego odbicia. Na początku wydaje ci się, że manipulujesz nieszczerze. Później uśmiech stanie się bardziej naturalny.
 2. Aby wzmocnić efekt, wraz z uśmiechem, należy zauważyć pozytywne cechy wyglądu. Na przykład dzisiaj zauważyłeś, jak piękne są twoje oczy. Jutro zwróć uwagę na swoje włosy lub usta. Staraj się nie zauważać wad (małe pryszcze itp.), Skup się na tym, co dobre.
 3. Człowiek, który się kochał, doskonale wie, jak cieszyć się życiem. Nie oznacza to, że nie musisz się o siebie troszczyć. Wręcz przeciwnie, taki ruch sprawi, że zaczniesz działać, przekształcić się, z każdym dniem staje się lepszy. Szczególnie istotna jest rekomendacja dla osób skłonnych do szybkich zmian nastroju.
 4. Naucz się uśmiechać do przypadkowych przechodniów, krewnych i przyjaciół. Nabierz nawyku podziękowania kierowcy autobusu i sprzedawczyni w sklepie, aby rozjaśnić ich dzień i w zamian uśmiechnąć się. Nieskomplikowana komunikacja da dawkę pozytywnych emocji, wypełniając Twój dzień radością. Z biegiem czasu staniesz się osobą uśmiechniętą, pomimo wszystkich trudności.

Krok numer 2. Zanurz się w pracy

 1. Wiadomo, że praca uszlachetnia. Zaangażuj się w użyteczną pracę, pozostaw się na głowie. Poproś szefa, aby wysłał cię w podróż służbową lub powierzył odpowiedzialne zadanie. Taki ruch wymaga rąk i głowy, w wyniku czego nie znajdziesz czasu na samobiczowanie.
 2. Jeśli nie ma możliwości zanurzenia się w pracy, wykonuj prace domowe w domu. Zmień układ, ulepsz meble, ponownie tapetuj. Każda czynność jest odpowiednia, niezależnie od tego, czy pomaga przyjaciołom w przenoszeniu lub utrzymaniu kota sąsiada. Co najważniejsze, nie pozwól sobie na bałagan.
 3. Praca obejmuje kursy ustawiczne, zapisz się na jeden z nich. W razie potrzeby możesz nauczyć się nowego biznesu, na przykład fryzjerstwa, paznokci (włosy, rzęsy), rzeźbienia w drewnie i innych. Needlewomen powinna bliżej przyjrzeć się przebiegom cięcia i szycia. Możesz ozdobić mieszkanie i stworzyć piękne rzeczy.
 4. Dla mężczyzn odpowiednia jest działalność związana z samochodami lub innym sprzętem, elektrycznym, elektronicznym, budowlanym i naprawczym. Staraj się, aby hobby lub nowe hobby przynosiło nie tylko radość, ale także zysk. Połącz przyjemność z przyjemnością, a zobaczysz, jak życie zmienia się.

Krok numer 3. Uprawiać sport

Uprawiać sport

 1. Ludzie uprawiający sport czują się żywi i szczęśliwi. Podążaj za ich przykładem, uzyskaj abonament na siłownię lub aerobik. Stwórz program treningowy z trenerem, ściśle go przestrzegaj.
 2. Kupuj izolowane białka, aminokwasy i inne produkty zwiększające wydajność w sklepie z żywnością dla sportowców.Idź na odpowiednią dietę sześcio-porcyjną, pyszne jedzenie cię rozweseli.
 3. Alternatywą dla siłowni jest sekcja kickboxingu lub mieszanych sztuk walki, pływanie, gimnastyka wodna, akrobatyka, wszelkiego rodzaju taniec, joga, rozciąganie, pilates. Wybierz kierunek swojego wyboru.
 4. Dzięki skutecznej aktywności fizycznej i prawidłowemu odżywianiu uleczysz ciało. Piękne ciało sprawi, że będziesz iść do przodu, nie zatrzymując się tam. Będziesz miał motywację, która sprawi, że będziesz cieszyć się z własnego sukcesu.
 5. Jeśli nie możesz iść na siłownię, zacznij ćwiczyć w domu. Pobierz prasę, przysiad, skakankę, rzuca się, przekręć obręcz. Idź pobiegać do najbliższego parku, idź do mieszkania nie windą, ale pieszo. Zamiast jechać samochodem do pracy, zajmij kilka kilometrów.
 6. Dla mumii z dziećmi dobrym rozwiązaniem jest rozrywka dla dzieci. Przejedź dziecko na sankach, odwiedź lodowisko, idź do ośrodka narciarskiego. Latem, na rolkach lub na rowerze staraj się spędzać więcej czasu poza domem.

Krok numer 4. Uważaj na siebie

 1. Aby czuć się szczęśliwym i zadowolonym z życia danej osoby, musisz zainwestować we własne „ja”. To zalecenie jest szczególnie istotne dla pięknych pań, które z natury są niezadowolone ze swojego wyglądu.
 2. Jako transformacja możesz wykorzystać całkowitą zmianę obrazu. Obejmuje to nową fryzurę, zmianę stylu ubioru, tatuaże i wiele innych. Osobom z nadwagą zaleca się stosowanie diety, zapisywanie się na siłownię lub basen.
 3. Przejrzyj swoją garderobę, wyrzuć wszystko, co siedzi niedokładnie. Zmierz buty, na pewno znajdziesz buty, które nigdy nie były ubrane. Przedstaw wszystko niepotrzebne przyjaciołom lub przekaż je do domu dziecka, naucz się pozbywać śmieci.
 4. Jeśli nie chcesz eksperymentować z wyglądem, twórz piękne rzeczy w swoim otoczeniu. Napraw, powiesić jasne zasłony i obrazy, zmienić stare dywany. Zdobądź piękne kwiaty doniczkowe, ułóż je na parapetach.
 5. Piękno leży w codziennych rzeczach, na przykład w naturze. Wyjedź z miasta na weekend, ciesz się pięknem kwitnących roślin, spaceruj po lesie lub w parku z przyjaciółmi. Szukajcie radości wszędzie.

Krok numer 5. Sen

Marzyć

 1. Marzyciele słusznie należą do szczęśliwych ludzi, ponieważ okresowo zapadają w zapomnienie, będąc we własnych snach. Jak mówi przysłowie: „Śnienie nie jest szkodliwe!”, Więc śnij. Podobna cecha powinna być obecna w życiu każdej osoby, czy to dziecka, czy osoby dorosłej.
 2. Marzą o prawdziwych, nie stawiaj niemożliwych zadań. Wyobraź sobie, jak ty i twoja rodzina kupujecie dom nad morzem, podróżując. Pomyśl o prestiżowej pracy i własnym biurze, drogim samochodzie lub dużo pieniędzy. Warto zrozumieć, że nie musisz ograniczać się w swoich pomysłach.
 3. Spełniają się marzenia. Najważniejsze, gdy wyobrażasz sobie piękne życie, nie wpadaj w depresję z powodu tego, że go nie masz. Po wizualizacji przyszłości zacznij wyobrażać sobie, jak to wszystko się dzieje.
 4. Nie słuchajcie tych, którzy mówią, że sen to bełkot. Być może zaczną cię uczyć, nie ulegaj prowokacjom. Żyj we własnym szczęśliwym świecie, staraj się powoli spełniać marzenia.

Krok numer 6. Podróżować

 1. Aby nauczyć się czerpać radość z życia, nie wystarczy siedzieć cały dzień przed telewizorem lub żyć na zasadzie „praca domowa”. Idź do szkoły językowej, ucz się angielskiego lub hiszpańskiego (dwa najpopularniejsze języki na świecie).
 2. Wyrusz w podróż po Europie. Po przyjeździe do jednego z krajów wynająć samochód, podróżować po okolicy, robić zdjęcia. Czy od dawna marzyłeś o wizycie w Nowym Jorku? Świetnie! Wyznacz cel i staraj się go osiągnąć.
 3. Miłośnicy plaż powinni bliżej przyjrzeć się Tajlandii, Indiom, Grecji i ZEA. Spakuj małą walizkę, zorganizuj wycieczkę w ostatniej chwili i udaj się na lotnisko. Spontaniczność inspiruje nowe dokonania, spodoba ci się.
 4. Nie trzeba wydawać bajecznych pieniędzy na hotele, zatrzymywać się w hostelach, sam planować podróż. Jeśli nie ma pieniędzy na zagraniczną wycieczkę, podróżuj po swoim kraju. Odwiedzaj krewnych lub przyjaciół w sąsiednich miastach, zmień swoje stałe miejsce zamieszkania.
 5. W przypadkach, w których proponowane opcje nie pasują, nałóż zwyczaj podróżowania poza miasto w każdy weekend. Spotkaj się z przyjaciółmi w przyrodzie, porozmawiaj o najważniejszych rzeczach, wyjdź z problemów z głową.

Krok numer 7. Idź na zakupy

Idź na zakupy

 1. Zakupy doskonale dodają otuchy nie tylko kobiecie, ale także męskiej połowie ludzkości. Idź na zakupy z przyjaciółmi, kup pyszne perfumy, ubrania, buty i akcesoria.
 2. Dziewczyny mogą kupić piękną bieliznę, co znacznie podnosi poczucie własnej wartości i stosunek do życia. Jeśli mówimy o zakupach dla mężczyzn, kup „nishtyachki” dla swojego żelaznego konia. Również przedrostek „X-Box” jest uważany za szczególnie popularny, rozważ tę opcję.
 3. Zakupy nie powinny być bezmyślne. Przydzielaj na zakupy kilka dni w miesiącu lub odwiedzaj sklepy 1 raz w ciągu 2 tygodni. Wszystko zależy od możliwości finansowych. Uśmiechnij się do sprzedawców, zrelaksuj się między zakupami przy filiżance kawy a rogalikiem.
 4. Nie trzeba wydawać bajecznych pieniędzy na zakupy, ograniczać się do drobiazgów. Zdobądź słodkie bibeloty dla siebie i swojej rodziny, przygotuj prezenty na nadchodzące wakacje, ustaw świece zapachowe w swoim domu.
 5. Ważne jest, aby zrozumieć, że zakupy to przede wszystkim odwrócenie uwagi. Nie próbuj wydawać wszystkich dostępnych oszczędności, bądź ostrożny. Zrób listę potrzebnych rzeczy, przestrzegaj jej z minimalnymi odchyleniami.

Krok numer 8. Czyń dobrze

 1. Aby tchnąć życie i nowe pozytywne emocje w życie, naucz się robić dobre uczynki. Idź na ochotnika lub pomóż swojemu kumplowi się ruszyć. Zszyj ładny sweter dla córki dziewczyny, zapewnij kompleksowe wsparcie domom opieki lub sierocińcu.
 2. Zimą można karmić bezpańskie psy, kupować chryzantemy od babć na ulicach. Jeśli zostaniesz poproszony o pomoc, nie spiesz się, by powiedzieć „Nie!”, Zrób wszystko, co możliwe dla bliskich i krewnych.
 3. Jak wiecie, dobre zwroty stukrotnie, postępuj zgodnie z tą radą. Dzisiaj pomożesz komuś, a jutro uczyni dla ciebie dobry uczynek.
 4. Wspieranie przyjaciół w trudnych czasach jest uważane za dobrą rzecz. Możesz zauważyć, że wiele problemów w życiu jest wymyślonych. W porównaniu z trudnościami innej osoby, twoje problemy mogą wydawać się małostkowe.

Łatwo jest nauczyć się cieszyć życiem, jeśli masz wiedzę na temat aspektów psychologicznych. Uśmiechaj się częściej; szukaj rzeczy codziennych. Uprawiaj sport, podróżuj, śnij. Zmień swój wizerunek, idź na zakupy z przyjaciółmi, ucz się języka obcego. Popraw się finansowo, wzbogac się duchowo, pomóż innym ludziom, zdobądź zwierzaka.

Wideo: jak nauczyć się cieszyć życiem

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
Tat
Tat

Dobra rada

wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa