Jak rozjaśnić dżinsy w domu

Jak rozjaśnić dżinsy? Oczywiście własnymi rękami i w domu. W końcu tylko wtedy dostaniesz całkowicie ekskluzywną rzecz w jednym egzemplarzu. Dziś rozważamy najczęstsze metody najbardziej przystępnych cenowo. A także oceń zalety i wady każdej metody.

Jak rozjaśnić dżinsy

Rozjaśnij dżinsy bielą

Bardzo kardynalna metoda, znacząco zmienia odcień dżinsu, aż do całkowitego wybielenia.

Kolejność działań. 5 litrów wody wlewa się do dużego garnka. Dodaj biel. Radzimy zacząć od 7-9 Art. l Dokładnie zamieszaj. Dżinsy są obniżane do powstałej cieczy na około 15 minut. Spójrz na wynik. Jeśli cień Ci odpowiada, możesz spłukać i wysuszyć spodnie. Jeśli chcesz uzyskać jaśniejszy kolor, dodaj biel i powtórz proces, skracając czas oczekiwania o 5 minut.

Wskazówka Im bardziej skoncentrowane jest rozwiązanie, tym mniej moczone są dżinsy.

Plusy Nie są wymagane żadne dodatkowe ruchy ciała w postaci mycia, efekt przejawia się w oczach.

Wady Niewiele osób lubi zapach chloru, musisz używać rękawiczek, biel niszczy tkaninę, przepis nie jest odpowiedni na cienkie letnie dżinsy. Nawiasem mówiąc, są to wyłącznie dżinsy i żadnych dżinsów!

Rozjaśnij dżinsy za pomocą nadtlenku wodoru

Kolejny agresywny przepis, który daje doskonałe wyniki bez większego wysiłku i sztuczek.

Kolejność działań. Dżinsy są wsuwane do pralki. Wlej zalecaną dawkę proszku do prania, dodaj 2-4 łyżki. l nadtlenek wodoru. Uruchom pełny cykl prania w programie jeansów. Pozostaje tylko wysuszyć spodnie i ocenić wynik.

Wskazówka Jeśli nie masz pralki na wyciągnięcie ręki, wystarczy zwykły typ aktywatora. Nawet nie to? Więc zakładają rękawiczki, aby chronić skórę za pomocą długopisów, długopisów. Jak za dawnych czasów.

Plusy Nie ma nieprzyjemnego zapachu, materiał rozjaśnia się kilkoma tonami w jednej aplikacji.

Wady Efekt może być znacznie silniejszy niż oczekiwano. Jeśli posuniesz się zbyt daleko z ilością nadtlenku, dżinsy wkrótce się skradną. Metoda nie nadaje się do cienkiego jeansu.

Rozjaśnij dżinsy sokiem z cytryny

Raczej delikatna metoda, która daje namacalny rezultat. I może być stosowany do rozjaśniania jeansów o dowolnej grubości.

Rozjaśnij dżinsy sokiem z cytryny

Kolejność działań. Około 1 łyżka. Weź około 1 łyżki czystej wody. l świeżo wyciśnięty sok z cytryny. Dobrze wymieszaj i postaw rondel na ogniu. Spodnie tam na dole. Doprowadź do wrzenia, podpal najmniejszy ogień. Będziesz potrzebował drewnianego patyczka lub łyżki ze stali nierdzewnej z długim uchwytem. Będą musieli okresowo mieszać napar, opuścić pływającą tkaninę na dno. W zależności od początkowego koloru dżinsów czas gotowania wynosi od 20 do 40 minut. Gotowanie nie jest już konieczne, nie będzie lżejsze. Po „gotowaniu” spodnie należy spłukać i wysuszyć. Zaleca się to robić w bezpośrednim świetle słonecznym. Bardziej zjedzą niebieski.

Wskazówka Ta metoda lepiej jest niedogotować dżinsy niż strawić. Ponieważ mokry materiał wygląda na kilka tonów ciemniejszych niż wysuszony.

Plusy Sok z cytryny można zastąpić 1 łyżeczką. kwas cytrynowy i jest w każdym domu. Nie wymaga prania. Możesz rozjaśnić cienkie letnie jeansy bez szkody dla materiału.

Wady Jeśli mieszanie nie jest wystarczające regularnie, dżinsy mogą się nierównomiernie rozjaśnić, plamy pojawią się w najbardziej nieoczekiwanych miejscach.

Rozjaśnij napoje gazowane

Najbardziej delikatna i delikatna metoda, która w ogóle nie szkodzi tkaninie. Może być stosowany do najcieńszych jeansów.

Rozjaśnij napoje gazowane

Kolejność działań. Proszek do prania miesza się ze zwykłą sodą oczyszczoną w stosunku 1 do 1. Następnie dżinsy są prane jak zwykle - w pralce lub ręcznie.

Wskazówka Jeśli po wyschnięciu wynik pracy nie jest satysfakcjonujący, możesz powtórzyć proces kilka razy do pożądanego odcienia.

Plusy Absolutnie nie szkodzi tkaninie. Nie ma nieprzyjemnego zapachu.

Wady Nie można radykalnie rozjaśnić spodni. Maksimum, jakie jest w stanie soda, to zmiana koloru o 2 odcienie naraz.

Przydatne wskazówki

Jeśli nie ma pod ręką bieli, nie ma potrzeby biegać do sklepu po butelkę. Możesz użyć dowolnego wybielacza tlenowego do białych rzeczy. W skrajnych przypadkach wystarczą nawet Domestos lub Comet. Najważniejsze jest to, że kompozycja zawiera chlor.

Niektóre rodzaje dżinsów nie są barwione na niebiesko. Wewnątrz są znacznie lżejsze niż na zewnątrz. Można to wykorzystać we własnych interesach. Fani eksperymentów mogą spróbować rozjaśnić niektóre odcinki nóg, po prostu pocierając tkaninę pumeksem lub drobnoziarnistym papierem ściernym. Tylko bez fanatyzmu! W przeciwnym razie zamiast obrazu pojawią się dziury.

Płynne przejście z ciemności do światła, tak zwane ombre lub gradient, wygląda bardzo ładnie na dżinsach. Ale takie mycie nie jest możliwe przy zwykłym praniu lub namaczaniu. Co robić Istnieją dwie opcje realizacji pomysłów:

  1. Dżinsy są zanurzone w wybielaczu do pożądanej wysokości. Po 30 sekundach podnieś wyżej. Potem w kółko, aż pojawią się krawędzie nóg. Rozjaśnienie stanie się gładkie, bez ostrych przejść.
  2. Spodnie układają się na płaskiej powierzchni. Zwykłą gąbkę zwilża się wybielaczem, a materiał zaczyna moczyć, zaczynając od dołu. Po osiągnięciu pożądanego poziomu nogi klarowana tkanina pojawi się już poniżej.

Następnie spodnie należy szybko przepłukać, aż wybielacz zacznie działać na całą cewkę. W przeciwnym razie gradient nie będzie działać. Na granicy będzie zbyt ostra różnica kolorów zamiast płynnego przejścia z ciemności do światła.

Nie może być dokładnych zaleceń. Będziesz musiał skupić się na sile wybielacza, własnym postrzeganiu kolorów i ucieczce wyobraźni.

Sieć jest pełna zaleceń dotyczących sposobu ściągania dżinsów, aby po wyjaśnieniu uzyskać wzór pewnej konfiguracji. Bez wątpienia coś takiego wygląda spektakularnie. Ale najpierw musisz pomyśleć, czy jasne plamy w tych miejscach będą pasować do sylwetki?

Czy nie jest łatwiej wziąć zwykły niedrogi pędzel i wyobrazić sobie siebie jako artystę? W końcu możesz narysować wybielacz na dżinsach z całym dziełem sztuki. I na pewno nikt nie będzie miał takich spodni.

Jeśli chodzi o skręcanie lub wiązanie nóg, czasami opis słowny jest zbyt mały. Lub nie jest do końca jasne. Zalecamy, aby przed wyjaśnieniem obejrzeć kilka lekcji na temat techniki węzłów batikowych. Na szczęście te klipy wideo są pełne. Wszystko jest tam wyraźnie pokazane - co i jak wiązać i przekręcać. Ale kształt gotowego obrazu na pewno będzie znany.

Aby jak najlepiej rozjaśnić dżinsy dowolną z powyższych metod, zaleca się, aby najpierw je ugotować. Więc więcej farby trafia do wody. A substancja czynna będzie znacznie łatwiejsza do pracy.

Nawiasem mówiąc, ciemnoniebieskie dżinsy lub głębokie kolory indygo nigdy nie będą idealnie białe. W każdym razie pozostanie żółtawy lub szarawy odcień. Warto rozważyć, ale może zatrzymać się na jasnoniebieskim kolorze?

Jak rozjaśnić dżinsy w domu? Okazuje się to bardzo proste. Najprostsze składniki, odrobina cierpliwości i chęć tworzenia - to elementy sukcesu.

Wideo: jak farbować dżinsy w domu

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa