Jak wyłączyć alarm w samochodzie bez pęku kluczy

Dla większości ludzi we współczesnym społeczeństwie samochód jest integralną częścią życia: według statystyk każdy z jego właścicieli spędza w nim około 20 godzin tygodniowo. Wcześniej czy później w samochodzie pojawią się pewne rzeczy, aby zapobiec ich kradzieży, np. Sam samochód, w samochodzie włącza się alarm. Działa bezbłędnie ze względu na prostotę urządzenia, najważniejsze jest monitorowanie stanu naładowania baterii, jednak z jakiegoś powodu może zdarzyć się sytuacja, w której trzeba pilnie wyłączyć alarm bez użycia pilota (na przykład, ładowanie baterii dobiegło końca lub zostało całkowicie utracone).

Jak wyłączyć alarm w samochodzie bez pęku kluczy

Istnieją dwa sposoby wyłączenia alarmu bez użycia breloka do kluczyka:

 1. Tłumaczenie fabryczne alarmu z zabezpieczenia na awaryjne, awaryjne;
 2. Zakodowane zamknięcie alarmu za pomocą specjalnego kodu PIN.

Jednocześnie bardzo ważne jest, aby wiedzieć, gdzie znajduje się specjalny przycisk - „Valet”, poprzez naciśnięcie przycisku, w którym elektronika samochodu przechodzi w tryb serwisowy („Valet” - sługa, asystent w języku angielskim). Użycie przycisku jest konieczne przy każdej metodzie rozbrojenia alarmu. W zależności od marki i modelu urządzenia położenie tego przycisku jest różne, ale w większości przypadków jest ono zlokalizowane:

 • na prawo od pedału gazu lub na lewo od pedału sprzęgła;
 • w skrzynce z bezpiecznikami lub w jej bezpośrednim sąsiedztwie;
 • pod kolumną kierownicy, lekko zagłębiony;
 • pod panelem przednim.

Fabryczny sposób na wyłączenie alarmu

Wyłączenie alarmu metodą fabryczną sprowadza się do tego, że musisz użyć kombinacji przycisku Valet i dowolnego pedału (lub pary pedałów) wstępnie zainstalowanych w centrum serwisowym. Ta niezwykle ważna informacja jest zawsze jasno określona w instrukcjach dołączonych do samochodu lub alarmu (dlatego przy zakupie tego lub innego ważne jest zwrócenie na to uwagi).

Jeśli z jakiegoś nieznanego powodu nie ma takiej broszury, jedynym wyjściem jest wypróbowanie wszystkich kombinacji, użycie kolejno wszystkich pedałów, a następnie trzech możliwych par. Najczęstszą kombinacją jest jednoczesne naciśnięcie przycisku serwisowego i pedału sprzęgła.

Wskazówka: aby przełączyć samochód w tryb serwisowy, musisz przytrzymać przycisk i pedały przez około 10 sekund - tyle elektronika samochodu musi rozpoznać.

Jeśli system alarmowy maszyny po tym czasie wyemituje kilka krótkich trylów o określonej częstotliwości, a światła wymiarów zapalą się i zgasną synchronicznie, oznacza to, że wyłączenie zakończyło się powodzeniem. W tym samym czasie dioda emitująca światło zainstalowana w samochodzie powinna zgasnąć.

Jeśli po wyłączeniu alarmu samochód musiał zostać uruchomiony po raz drugi (na przykład, jeśli wygasł), nie będziesz musiał powtarzać opisanej procedury: program alarmowy powiadomi cię, że elektronika jest nadal w trybie serwisowym z dwoma lub trzema krótkimi okresowymi sygnały dźwiękowe.

Wskazówka: po zainstalowaniu alarmu w samochodzie zaleca się kilkakrotne spróbowanie samodzielnego wyłączenia go i ponownego włączenia, aby automat działał automatycznie. W przyszłości pomoże to uniknąć paniki w nagłych przypadkach.

Kodowane zamknięcie alarmu

Zakodowana metoda wyłączenia alarmu polega na kilkakrotnym naciśnięciu przycisku serwisowego (liczba ta nazywana jest „kodem PIN”).Sekwencja działań jest następująca:

 1. Zapłon samochodu włącza się.
 2. Przycisk serwisowy jest naciskany tyle razy, ile odpowiada pierwszej cyfrze kodu PIN (na przykład, jeśli kod PIN to 25, a następnie naciśnij przycisk dwa razy).
 3. Zapłon włącza się ponownie.
 4. Przycisk serwisowy jest naciskany tyle razy, ile odpowiada drugiej cyfrze kodu PIN (w tym przypadku 5).

Oczywiście ta metoda odłączania jest bardziej indywidualna niż opisano wcześniej, ponieważ kod PIN można ustawić ręcznie. Tak więc maksymalna wartość to 9999.

Korzystając z zakodowanej metody wyłączenia alarmu, autorzy często kradną samochody, ponieważ w większości przypadków kod PIN ustawiony fabrycznie ma stosunkowo niewielką wartość. Dlatego pożądane jest ustawienie złożonego parametru dla kodu PIN, zawierającego losowy zestaw liczb (nie mający nic wspólnego z datami itp.).

Funkcje wyłączania niektórych alarmów

Wielokrotnie powiedziano powyżej, że proces usuwania samochodu z systemu alarmowego konkretnej firmy jest ściśle indywidualny i nie ma uniwersalnej metody odpowiedniej dla każdego systemu. Dlatego sensowne jest oddzielne rozmontowanie sygnalizacji niektórych modeli.

Funkcje wyłączania niektórych alarmów

W przypadku modeli Starline A1, A2, A4, A8, A9 algorytm zamykania jest następujący:

 • Samochód otwiera się kluczem;
 • Zapłon włącza się.

W ciągu następnych 20 sekund musisz mieć czas, aby nacisnąć przycisk serwisowy 3 razy (4 razy - dla A8 i A9). Po odliczeniu przez system określonego czasu od momentu uruchomienia silnika, wyemituje on odpowiedni sygnał dźwiękowy. Następnie samochód można zablokować i włączyć nieograniczoną liczbę razy.

Dokładnie w ten sam sposób alarm jest wyłączony dla alarmów marki Tomahawk, Pantera. Modele Pantera różnią się tym, że zanim naciśniesz przycisk, samochód należy uruchomić dwukrotnie (po pierwszym uruchomieniu należy go zagłuszyć).

Model Starline A6 charakteryzuje się tym, że wykorzystuje kod PIN jako narzędzie rozłączające, więc w 20 sekund musisz nacisnąć przycisk nie trzy razy, ale ściśle określoną liczbę razy. Proces usuwania samochodu z tego rodzaju alarmu opisano powyżej.

Alarmy z Aligatora wypadają korzystnie w porównaniu z innymi, ponieważ trzykrotne wprowadzenie nieprawidłowego kodu PIN automatycznie blokuje wszystkie systemy pojazdu na określony czas (zwykle pół godziny), co dodatkowo chroni samochód przed kradzieżą przez intruzów, eliminując możliwość wyboru. Zasada wyłączenia systemu bezpieczeństwa nie ma żadnych charakterystycznych cech, ale jednocześnie przycisk jest wciśnięty przez 10 sekund.

Scher-Khan oferuje bardzo szczególny sposób na wyłączenie systemu alarmowego, którego istotą jest potrzeba przeniesienia kluczyka zapłonu samochodu do pozycji „On” z pozycji „Lock” na ograniczony czas. Tak więc model Magicar 6 jest jednym z najbezpieczniejszych, ponieważ aby go wyłączyć, musisz:

 1. Po otwarciu samochodu kluczem, przestaw kluczyk z pozycji zablokowanej do „Wł.” Trzy razy w ciągu 4 sekund. Następnie urządzenie musi być podłączone.
 2. Zapłon włącza się ponownie, a liczba kluczowych zmian pozycji jest pierwszą cyfrą podanego kodu PIN. Maszyna ponownie się zacięła.
 3. Opisaną operację należy powtórzyć przed wprowadzeniem wszystkich liczb do systemu w ten sposób. Sygnał dźwiękowy wyłączy się, a światła boczne będą dwukrotnie migać.

W przypadku alarmu Scher-Khan Magicar 6A musisz także poczekać na pozwolenie na wprowadzenie następnej cyfry. Jeśli kluczyk nie obraca się po uruchomieniu silnika, poczekaj chwilę.

W ten sposób można całkowicie wyłączyć cały system alarmowy bez panelu sterowania. Aby to zrobić, musisz zapamiętać kombinację pedałów i naciśniętego przycisku serwisowego lub kod PIN, który zaleca się ustawić ręcznie.Jeśli brelok nie działa, najważniejsze jest nie panikować, ale spokojnie wsiąść do samochodu i pewnie przeprowadzić procedurę wyłączania systemu.

Wideo: jak wyłączyć alarm, jeśli nie ma połączenia z pilotem

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa