Jak otworzyć samochód, jeśli akumulator jest rozładowany

Fakt, że akumulator w samochodzie jest czymś, co nie jest długotrwałe, nie jest dla nikogo tajemnicą: ma tendencję do stopniowego niszczenia i rozładowywania, szczególnie w przypadku długiego czasu bezczynności (szczególnie w przypadku akumulatorów, które osiągnęły już 2/3 ustawionego okresu użytkowania) . Tak więc w ciągu 3 tygodni ładunek prawie dowolnego akumulatora może spaść do zera, co z kolei uniemożliwi otwarcie samochodu standardową metodą ze względu na obecny system bezpieczeństwa samochodu.

Jak otworzyć samochód, jeśli akumulator jest rozładowany

Oczywiście, jeśli samochód nie reaguje na sygnał z pilota, a alarm nadal jest włączony, możesz spróbować otworzyć drzwi zwykłym kluczem. Istnieje jednak jedno „ale”: jeśli wcześniej samochód był otwierany wyłącznie za pomocą pilota, metoda ta może nie działać z powodu podtlenku azotu lub zatkania larw zamka.

Wskazówka: aby uniknąć tej sytuacji, przynajmniej dwa razy w miesiącu, zaleca się otwieranie samochodu za pomocą zwykłego klucza. Pomoże to zapobiec rozwojowi procesów oksydacyjnych w przyszłości.

Ale nie powinieneś dzwonić do usługi TO w ataku paniki, ponieważ możesz otworzyć samochód z rozładowanym akumulatorem za pomocą kilku metod, które można warunkowo podzielić na trzy grupy:

 • Metoda zewnętrznego zasilania napięciem akumulatora znajdującego się pod maską maszyny;
 • Metoda zewnętrznego zasilania generatora napięcia;
 • Metody awaryjne.

Każda z metod należących do określonej grupy ma inne podejście do otwierania samochodu, jednak nie są one uniwersalne, ponieważ systemy bezpieczeństwa wszystkich marek samochodów różnią się budową.

Zewnętrzne napięcie akumulatora

Oczywiście, aby przyłożyć napięcie zewnętrzne do akumulatora znajdującego się pod maską, należy go jakoś otworzyć. W tym celu stosuje się pompę klinową lub, jak to się nazywa w Rosji, poduszkę pneumatyczną z ręcznym pompowaniem powietrza. Oprócz tego będziesz potrzebować:

 • Druty miedziane o przekroju 2 mm2 tak długo, jak to możliwe (zwykle 1,5-2 metry);
 • Przenośna lub zamienna bateria lub inne źródło zasilania.

Istota tej metody jest dość prosta: ponieważ po złożeniu poduszka powietrzna zajmuje bardzo mało miejsca, łatwo wsunąć ją w szczelinę między nadwoziem a maską. Za pomocą gruszki należy szybko napompować poduszkę, aby nieznacznie zwiększyć szczelinę, aby można było w nią włożyć przewód dodatni do rozładowanego akumulatora. Oczywiście powinieneś przykleić poduszkę z boku, gdzie znajduje się akumulator samochodu.

Tak szybko, jak to możliwe, można podłączyć przewód dodatni do dodatniego akumulatora, należy go podłączyć do dodatniego zewnętrznego źródła zasilania, nie zapominając o przeniesieniu minusu na ziemię maszyny (zwykle podłączonej do niemalowanej nakrętki koła). Po zasileniu zewnętrznego źródła możliwe będzie uruchomienie samochodu i naładowanie akumulatora.

Wskazówka: zawsze należy dokładnie sprawdzić prawidłowe połączenie przewodów dodatnich i ujemnych; jedyny błąd może prowadzić do śmiertelnych konsekwencji! Jeśli poduszka powietrzna jest napompowana do maksymalnego stanu i nie można rozróżnić plusów i minusów, możesz użyć aparatu w smartfonie.

Zewnętrzne napięcie zasilające do generatora

Jeśli z jakiegoś powodu niemożliwe jest podniesienie maski w samochodzie za pomocą poduszki pneumatycznej, można dostarczyć generatorowi zewnętrzną energię; Ta opcja działa w 95% przypadków. Aby przyłożyć napięcie, musisz mieć:

 • Podnośnik samochodowy i podstawa;
 • Przenośna bateria lub inne zewnętrzne źródło zasilania;
 • Druty miedziane o przekroju 2 mm2 tak długo, jak to możliwe (zwykle 1,5-2 metry);
 • Zestaw kluczy.

Pierwszą czynnością będzie podniesienie samochodu za pomocą podnośnika i specjalnych stojaków. Aby oderwać przednie koła od ziemi, jest to absolutnie konieczne, wystarczy niewielka szczelina, aby umożliwić czołganie się pod maską.

Wskazówka: ważne jest, aby zawsze używać podstawek podnośnikowych (w skrajnych przypadkach mogą pojawić się zwykłe drewniane klocki). Ich nieużywanie, zwłaszcza gdy samochód stoi na nierównej powierzchni, jest niebezpieczne dla zdrowia i życia!

Po podniesieniu przedniej części samochodu i utrzymaniu stabilności na podnośniku należy czołgać się pod maską i wyjmować skrzynki ochronne silnika za pomocą kluczy, ponieważ blokują one swobodny dostęp do generatora. Następnie musisz ponownie znaleźć wniosek, w którym możesz podłączyć przewód dodatni z zewnętrznego źródła zasilania; minus jest wyświetlany na karoserii samochodu.

Następnie delikatnie opuść samochód tylnym podnośnikiem i spróbuj uruchomić samochód za pomocą pilota.

Metody awaryjnego otwierania pojazdu

Używanie awaryjnych metod otwierania samochodu jest wysoce odradzane, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków pociągają za sobą uszkodzenie lub całkowite uszkodzenie dowolnych elementów samochodu, aw konsekwencji późniejszą naprawę.

Metody awaryjnego otwierania pojazdu

Pierwszym sposobem jest użycie cienkiego drutu (lub nici) jako narzędzia do ciągnięcia, za pomocą którego należy zaczepić otwieracz do drzwi. Ta metoda jest odpowiednia głównie dla starych modeli samochodów krajowych (do 2014 r.).

Dolna linia jest prosta: na drucie lub nitce, którą należy ostrożnie wsunąć w szczelinę między drzwiami a nadwoziem, należy wykonać małą pętlę: powinna zaczepić uchwyt. Jeśli nie możesz przejść przez nić, możesz ponownie użyć poduszki pneumatycznej.

Jeśli drzwi nadal się nie otwierają, nawet jeśli klamka znajduje się w górnej pozycji, można użyć pętli do zaczepienia dźwigni otwierania maski, która w niektórych samochodach (na przykład Chevrolet Aveo) znajduje się pod siedzeniem kierowcy.

Druga metoda wykorzystuje już jako element otwierający maskę nie dźwignię umieszczoną w kabinie, ale linę napędową umieszczoną w pobliżu kratki chłodnicy. Ta metoda nie wymaga użycia poduszki powietrznej. Ponieważ kabel okapu zwykle biegnie wzdłuż jednego ze skrzydeł lub w bezpośrednim sąsiedztwie kratki chłodnicy, można go podłączyć za pomocą drutu, tak jak w poprzedniej metodzie.

Rada: oczywiste jest, że osoby atakujące są świadome dwóch opisanych metod, dlatego konieczne jest wcześniejsze wykluczenie możliwości wykonywania takich sztuczek przez osoby trzecie, po zbudowaniu indywidualnej ochrony.

Trzecia metoda częściowo powtarza powyższe i polega na użyciu metalowej linijki (drewniana szybko się złamie), jako głównego narzędzia do osłabienia przyczepności zamka. Uszczelkę usuwa się z zewnętrznej strony okna, a linijkę wciska się w powstałą szczelinę w celu naciśnięcia trakcji. Ponownie, ta metoda jest odpowiednia dla przestarzałych samochodów krajowych.

Jeśli metody opisane powyżej, choć warunkowo określane jako awaryjne, powodują lokalne uszkodzenie (na przykład uszczelnienie gumek na kablu okna lub okapu), to następujące metody nie są w ogóle zalecane - połączenie z brygadą z centrum serwisowego będzie tańsze niż opłacenie naprawy lub wymiany części .

Zatem najłatwiejszym sposobem otwarcia drzwi metodą „barbarzyńską” jest rozbicie szyby kierowcy młotkiem lub innym ciężkim przedmiotem. W niektórych przypadkach zdesperowani właściciele samochodu używają pięści do takich celów, całkowicie zapominając o środkach bezpieczeństwa.Jeśli chcesz tak pilnie wsiąść do samochodu, powinieneś najpierw owinąć pięść jakimś kawałkiem materiału, owijając szczotkę tak mocno, jak to możliwe.

Wskazówka: w oknach niektórych samochodów znajduje się „okno”, które jest stosunkowo małe i kosztuje znacznie mniej niż całe okno. Oczywiście lepiej wybić okno.

Możliwe jest również zastosowanie klinów rozprężnych do awaryjnego otwierania pojazdu, które rozchodząc się na boki od wewnątrz, zmuszają drzwi do posłuszeństwa i otwarcia. Metoda ta prawdopodobnie spowoduje przerwę w larwie zamku, aw rezultacie późniejszą naprawę całego systemu bezpieczeństwa maszyny.

Ogólnie rzecz biorąc, aby nie trzeba było stosować niestandardowych metod otwierania urządzenia, należy zawsze dokładnie monitorować ładowanie akumulatora i zapobiegać jego całkowitemu rozładowaniu. W tym celu konieczne jest tylko:

 1. W przypadku długiego parkowania rozgrzej silnik całkowicie co najmniej dwa razy w miesiącu.
 2. Jeśli to możliwe, po prostu całkowicie wyłącz wszystkie systemy elektroniczne samochodu podczas przestoju.
 3. Wyłącz wymiary, tylne światła i muzykę.
 4. Regularnie sprawdzaj poziom naładowania baterii za pomocą multimetru.

Zaleca się wymianę akumulatora w samochodzie co 3-4 lata - dodatkowo zapobiegnie to możliwości jego rozładowania. Należy pamiętać, że częste korzystanie z zewnętrznych źródeł zasilania negatywnie wpływa na ogólną pracę akumulatora samochodowego.

Wideo: jak otworzyć samochód, jeśli akumulator jest rozładowany (Range Rover)

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa