Jak wypolerować własne reflektory

Jak wypolerować reflektory własnymi rękami? Niełatwe Ale jest to całkiem wykonalne, jeśli masz wszystkie niezbędne materiały i miejsce do zrobienia tego. Nie będziesz polerować na ulicy. Mimo to nie jest to czysty zawód. Pył lecący we wszystkich kierunkach, kawałki materiału ściernego ... Ponadto, do wykończenia konieczne jest całkowite wyeliminowanie cząstek pyłu z powietrza. W przeciwnym razie cała praca będzie daremna. Ale przede wszystkim.

Jak wypolerować reflektory

Dlaczego konieczne jest polerowanie reflektorów? Nowy samochód w ogóle go nie potrzebuje. Konieczna jest jednak maszyna do pisania, która jeździ już po naszych drogach od co najmniej dwóch lat. Teraz większość samochodów jest produkowana z plastikowymi reflektorami. Mimo powłoki ochronnej ziarenka piasku i małe kamienie lecące spod kół robią swoje podstępne sprawy. Pozostawiają mikro rysy na powierzchni plastiku, które początkowo są niewidoczne. Ale z czasem reflektory stają się matowe. Problemy są dodawane przez chemikalia na drogach i olej z wydechów innych samochodów.

Wszystko byłoby dobrze, ale następuje rozogniskowanie. Oznacza to, że zamiast skierowanego strumienia światła uzyskuje się rozmyte miejsce. A to może prowadzić do niepożądanych konsekwencji. W końcu takie zabłocone reflektory zaczynają świecić. Łapią blask światła nadjeżdżających samochodów i zwracają je na drogę przed tobą. W pewnym momencie spowoduje to wypadek.

Skąd wiesz, czy twoje reflektory wymagają polerowania? Bardzo proste. W ciemności świeć na płaskiej ścianie. Powinieneś uzyskać wyraźne koło lub owal. Jeśli krawędzie plam są rozmyte, nadszedł czas, aby odświeżyć oczy samochodu.

Jakie są sposoby samodzielnego polerowania reflektorów? Bez uciekania się do profesjonalistów są tylko trzy:

 • Drobne zadrapania. Polerowanie za pomocą specjalnego narzędzia lub pasty.
 • Średnie zadrapania. Ręczne szlifowanie.
 • Głębokie zadrapania Polerowanie za pomocą specjalnego zestawu.

Wszystkie metody okazały się równie dobre, pod warunkiem, że są wykonane poprawnie i mogą zaoszczędzić znaczną ilość. Najważniejsze, aby nie spieszyć się i metodycznie wdrażać zaleceń. Rozważ szczegółowo każdą opcję.

Drobne zadrapania

Jeśli nie uruchomisz reflektorów przed silnym zmętnieniem, całkiem możliwe jest ręczne polerowanie za pomocą specjalnych narzędzi. Są to pasty, które można kupić w dowolnym sklepie z częściami. Nawiasem mówiąc, lek z żółwiem na etykiecie okazał się całkiem dobry. Drugą najpopularniejszą jest pasta GOI. Niektórzy piśmienni ludzie piszą i mówią GOA. Cóż, tak, wszystko jest w porządku - Państwowy Instytut Optyczny. Okej, nie będziemy przedstawiać nazistowskiej gramatyki, nie o to chodzi. Trzeci środek jest dostępny dla wszystkich i jest dostępny w każdym domu. To zwykła pasta do zębów. Nie w proszku! Zawiera również drobnoziarniste materiały ścierne. Ale proszek jest dużym środkiem ściernym.

Do polerowania potrzebujesz:

 • wybrane medium
 • miękkie szmaty
 • serwetka z włókniny
 • polski
 • taśma maskująca
 • płyn do mycia naczyń, woda
 • rękawiczki

Zejść. Najpierw dokładnie spłucz reflektor wodą i płynem do mycia naczyń. Umożliwi to maksymalne odtłuszczenie i czyszczenie powierzchni. Faktem jest, że ta metoda jest delikatna. Poleruje tylko drobne rysy na powierzchni lakieru ochronnego. Nie dotykamy samego plastiku.

Osusz reflektor włókniną. Nie pozostawia włókien. Teraz bierzemy taśmę maskującą i zaczynamy kleić. Uszczelniamy wszystko, co może uzyskać lekarstwo, a nawet więcej. Ponieważ machając szmatą, możesz przypadkowo podrapać lakier kratki, kaptura i zderzaka. Dlatego zamykamy wszystko. Po prostu nie bierz zwykłej taśmy, w przeciwnym razie usuniesz ją farbą. Lub wtedy musisz oderwać kawałki podstawy kleju.

Więc wszyscy zamknięci.Odkładamy trochę wybranego produktu na szmatkę i zaczynamy polerować reflektory okrężnym ruchem. Nie naciskaj mocno. Będę musiał długo pocierać, na pewno 7 minut. Niektóre źródła zalecają branie gąbki. Dlaczego Cała pasta jest wchłonięta przez tę gąbkę, co tam pozostanie? Inni zalecają wykonywanie tylko ruchów odwrotnych. Nie, czy widziałeś kiedyś, jak działa polerka? Tylko w ruchach kołowych, w przeciwnym razie pojawią się paski wzdłużne i poprzeczne.

Jak zrozumieć, co już wystarczy i możesz dokończyć polerowanie? Czysto wizualne. Za pomocą suchej szmatki usuwamy resztki produktu, a następnie patrzymy na reflektor. Wskazane jest, aby robić to w naturalnym świetle, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym. Czy podoba ci się wynik? To wystarczy. Nie? Jeszcze trzy za chwilę.

Gdy tylko polubisz reflektor, usuń nadmiar pasty. Następnie nakładamy pastę na czystą szmatkę, pocieramy oko maszyny do połysku. Teraz odchodzimy, podziwiając naszą pracę. Następnie powtórz wszystko z innym reflektorem.

Średnie zadrapania

Odnosi się to do średnich głębokości. Oznacza to, że powłoka lakieru jest porysowana, a plastik lekko dotknięty. Tutaj niezbędny jest tylko makaron. Muszę wziąć papier ścierny. Tylko nie ten, który wycierasz metalowe części w garażu! Specjalne drobne ziarno. W takim przypadku jeden rodzaj nie może tego zrobić.

Weź co najmniej 4 gatunki, od 600 do 2500, o mniej więcej tej samej wysokości. Na przykład kolejne ziarnistość 1200 i 1800. Jest to najbardziej optymalna i najmniej traumatyczna dla powierzchni reflektora.

Pożądane jest, aby papier ścierny był na bazie tkaniny. Jest o wiele wygodniejszy niż papier i mniej łez. Po prostu nie zanurzaj go w wodzie, jak zalecają niektórzy doradcy. Co to da? Czy tkanina pęcznieje? A może ziarna papieru ściernego poprawią się? Moczenie nie daje nic. Ale okresowe zmywanie papierem ściernym daje efekt polerowania bardzo wysokiej jakości.

Procedury przygotowawcze są dokładnie takie same jak w pierwszej metodzie. To mycie, wycieranie do sucha i wklejanie sąsiednich powierzchni za pomocą taśmy maskującej. Ale potem zaczynają się różnice.

Podczas używania papieru ściernego pasta polerska lub ścierna nie jest potrzebna. Każdy rodzaj skórek działa nie dłużej niż 7 minut. W takim przypadku powstałą zawiesinę należy zmyć z pyłu mniej więcej raz na 35-40 sekund pracy ze zużytym papierem. Sam reflektor myje się czystą wodą po każdej zmianie skóry na mniejszą.

Po ostatnim szlifowaniu ponownie musisz wziąć polski i miękkie szmaty. Możesz i piana. Teraz w końcu wypoleruj reflektor. Wierzch jest pożądany przykryć lakierem akrylowym, jest obojętny na plastik. To prawda, że ​​musisz mieć technologię powlekania, aby nie zepsuć całego piękna. Nawet najmniejsze cząsteczki pyłu przylegające do powierzchni lakieru podczas suszenia stworzą ulgę i matowość. Dlatego wskazane jest powierzenie tej procedury specjaliście lub komuś, kto miał już podobne doświadczenie i dobrze zna całą technologię aplikacji.

Głębokie zadrapania

Ręczne szlifowanie nie daje sobie z tym rady. Muszę podnieść młynek. Ale tak łatwo jej nie pokonać głębokich rys na reflektorze. Co robić Dzisiaj przemysł oferuje specjalne zestawy do polerowania. Są one swobodnie sprzedawane w sklepach z częściami. Zawiera kilka kółek z rzepem do łatwego montażu na szlifierce. Mają różne rozmiary ziaren, aby osiągnąć najlepszy wynik. Niektórym rzemieślnikom udaje się użyć konwencjonalnego wiertła z dyszą zamiast szlifierki.

Szczegółowe instrukcje są zawsze zapisane na opakowaniu zestawu. Na pewno zalecamy przestrzeganie tego. Różni się nieznacznie od każdego producenta. Najwięcej pozytywnych recenzji otrzymało Abralon i zestaw naprawczy od 3M. Są najwygodniejsze w użyciu.

Ogólnie rzecz biorąc, celem całej procedury jest delikatne szlifowanie powierzchni reflektora specjalnym okręgiem.Zacznij od największej ziarnistości, zakończ drobną. Nie pomyl się! W liczbach jest odwrotnie. Na przykład zacznij od ziarna 600, a zakończ do 4000 ziarna.

Najważniejszym krokiem jest pierwszy przebieg. Nie można naciskać na młynek, reflektor może po prostu pęknąć. Płynne ruchy zapewniają najbardziej równomierną i matową powierzchnię. Od tego zależy ostateczny wygląd reflektora. Ponieważ reszta kręgów nie usuwa już nierówności. Polerują to, co zrobiłeś w pierwszej rundzie.

Zalecamy okresowe zmywanie pyłu z powierzchni koła i zwilżanie go wodą, aby nie kurz po bokach. A jednak stale sprawdzaj plastik pod kątem ciepła. Lepiej niech trochę ostygnie niż podziwiać trzask. Z tego samego powodu zalecamy pracę w jednym kręgu nie dłużej niż trzy minuty z rzędu.

Po polerowaniu za pomocą ostatniej rundy najdrobniejszego ziarna, możesz przejść do ostatecznego polerowania reflektorów. Ale przedtem należy umyć plastik czystą wodą i poklepać go włókniną. Nawiasem mówiąc, najbardziej zwyczajna woda pomoże określić poprawność twoich działań. Jeśli zrobiłeś wszystko dobrze, woda spłynie z reflektora, jakby była nasmarowana.

Teraz możesz skończyć. Polerowania nie trzeba wykonywać za pomocą szlifierki. Wystarczy nałożyć go na miękką ściereczkę lub piankę. I wypoleruj reflektory za pomocą długopisów. Wydawałoby się, że wszystko jest gotowe. Możesz bezpiecznie jeździć. Ale bez lakieru ochronnego plastik wkrótce znów zachmurzy się.

Nie, oczywiście, że jest to zrozumiałe: tarcze polerskie można stosować do 10-12 razy, są one dość tanie. Ale w końcu mogą być używane przez 20 lat do 10 polerowania lub mogą zostać uderzone w ciągu roku. Dzieje się tak, jeśli nie zakryjesz reflektorów lakierem wykończeniowym. Dlatego zalecamy, aby nie zaniedbać tej procedury. Ponadto lakier zapobiega żółknięciu plastiku przed światłem słonecznym.

Wskazówka Aby oczy twojego samochodu zawsze świeciły, wypoleruj je co najmniej raz na dwa lata.

Kilka wskazówek

 1. Jeśli masz zamiar wypolerować swoje reflektory po raz pierwszy, nie spiesz się. Poproś kogoś o pomoc. Na przykład przyjaciel, który sam przeprowadził już taką procedurę. Nie ma czegoś takiego w bezpośrednim kręgu? Na pewno jest w magazynie stara lampa czołowa, która wydaje się nie być już potrzebna, ale wyrzucenie jej nie podnosi ręki. Tutaj i poćwicz. Okazuje się - śmiało przejdź do reflektorów samochodu.
 2. Wszystkie powyższe procedury dotyczą plastikowych reflektorów. Do polerowania szklanych reflektorów stosuje się nieco inne materiały. Oznacza to, że nie można wyleczyć ich pastą do zębów. Ale pasta GOI lub związki ścierne na bazie ceramiki lub pyłu diamentowego - całkiem.
 3. Podczas polerowania szklanych reflektorów za pomocą młynka należy je stale podlewać. Na przykład jedną ręką jeździsz narzędziem, a drugą ciągle wycierasz z pistoletu. Lub poproś kogoś o pomoc. W przeciwnym razie połknąć szklany pył. Wpada w oczy - przyjemne też nie wystarcza.

Jak wypolerować własne reflektory w domu? Dlaczego w domu W końcu są to specyficzne zapachy, pył ze szlifowania, cząstki pasty ściernej lecące we wszystkich kierunkach. Potrzebujesz tego? Polski w garażu. Tam możesz bezpiecznie zaśmiecać. Nie jesteś pewien swoich umiejętności? Zwróć się do profesjonalistów. Za bardzo przystępną cenę oczy Twojego samochodu będą błyszczały światłem.

Wideo: polerowanie reflektorów w 5 minut pastą do zębów i szczotką

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa