Jak czyścić brudne ręczniki kuchenne

Ręcznik kuchenny to twarz dobrej gospodyni domowej, która nie tylko zadowala bliskich domowymi potrawami, ale także utrzymuje serce w czystości - w kuchni. Ale wiele kobiet przyznaje, że utrzymanie ręczników w czystości staje się coraz trudniejsze. Zwłaszcza jeśli są używane jako uchwyty do garnków, a nawet obrusy. Jak umyć ręczniki i przywrócić je do pierwotnego wyglądu? W tym artykule poznasz wszystkie dostępne metody prania najbrudniejszych tkanin kuchennych.

Jak czyścić brudne ręczniki kuchenne

Klasyczne ręczniki

Jest to najprostszy sposób na mycie ręczników, który z pewnością da dobry wynik, jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie. Na początek należy sprawdzić ręczniki - po aktywnych bitwach kuchennych najprawdopodobniej są ozdobione dużymi tłustymi plamami, które nie tylko się zmywają. Aby to zrobić, na suchym ręczniku musisz dokładnie nałożyć dowolny żel do naczyń, który znajduje się w domu. Z reguły kompozycja detergentowa jest w stanie zwalczyć tłuszcz i po praniu nie będzie śladu plam. Po aplikacji pozostaw ręczniki na godzinę namoczone w detergencie. Następnie włóż ręczniki do pralki, wybierz żądany tryb, wypełnij proszek. Pamiętaj, że tylko wysokiej jakości i dobry proszek może usunąć ręczniki kuchenne - bez oszczędności.

Kolorowe ręczniki myjemy osobno - w około 40 stopniach. Ale biel należy umyć gorącą wodą, aby stały się promienne, dla nich wybieramy tryb przy 95 stopniach. Pamiętaj, aby dodać do pralki trochę odżywki, która pomoże pozbyć się nieprzyjemnego zapachu jedzenia. Dotyczy to zwłaszcza ręczników po ugotowaniu potraw z ryb. Staraj się nie przechowywać ręczników przez długi czas - im dłuższa plama na tkaninie, tym trudniej jest ją usunąć. Po takim praniu prawie wszystkie ręczniki staną się czyste i świeże. Jednak w niektórych przypadkach z trudnymi plamami możesz potrzebować ciężkiej artylerii w postaci dodatkowych środków czyszczących.

Jak usunąć złożone plamy z ręczników kuchennych?

Nie ma ograniczeń co do rozczarowania, gdy na pranych, a nawet suszonych ręcznikach są poplamione plamy - pozbycie się ich staje się coraz trudniejsze. W walce z zanieczyszczeniem wskazane jest poznanie wroga osobiście i radzenie sobie z miejscami z plamami, w zależności od ich natury. Oto kilka sprawdzonych i hostowanych przepisów.

 1. Szampon Każdy szampon do włosów skutecznie zwalcza plamy z owoców i jagód. Nałóż niewielką ilość produktu do włosów na zanieczyszczony obszar tkaniny, pozostaw na pół godziny, a następnie dokładnie przetrzyj pędzelkiem. Następnie wyślij ręcznik do prania w pralce lub ręcznie umyj tkaninę.
 2. Sól Jest to skuteczny sposób na pozbycie się plam z krwi, wina lub kawy. Aby to zrobić, przygotuj twardą słoną wodę - około 5-6 łyżek soli na litr chłodnej wody. Rozpuść sól, a następnie zanurz w niej poplamione ręczniki. Kiedy plamy się zmoczą, można je wcierać rękami lub szczotką. Po zakończeniu prania wypłucz tekstylia pod bieżącą wodą.
 3. Mydło do prania. Przy prawidłowym użyciu nawet stare tłuste plamy można usunąć mydłem do prania. Aby to zrobić, zanieczyszczone obszary tkaniny należy przetrzeć mydłem do prania, pozostawić tkaninę na 10-12 godzin, a następnie prać w pralce lub ręcznie. Nie będzie śladu plam i tłustych plam.
 4. Olej roślinny. Klin jest wyrzucany klinem - to nasz kolejny sposób na pozbycie się tłustych plam.Dwie łyżki proszku należy rozpuścić w pięciu litrach wrzącej wody, takiej samej ilości oleju słonecznikowego, sody oczyszczonej i dowolnego wybielacza. W powstałym roztworze namocz ręczniki przez 4-5 godzin, a następnie umyj je jak zwykle. Tłuste plamy znikną całkowicie.
 5. Ocet Jeśli plamy są stare, mają nieprzyjemny zapach, a nawet ślady pleśni, wystarczy namoczyć ręczniki w wodzie z octem. Około trzech łyżek octu na litr płynu.
 6. Nadmanganian potasu. To potężny przepis, który pomoże usunąć nawet najpoważniejsze plamy. W trzech litrach wody musisz rozpuścić łyżkę stołową mocnego roztworu nadmanganianu potasu, zetrzeć mały kawałek mydła do prania. Zanurz ręczniki w gorącej wodzie, pozostaw na kilka godzin, a następnie spłucz w zwykły sposób.
 7. Musztarda To świetny sposób na pozbycie się plam z dowolnej natury. Aby to zrobić, musisz rozpuścić proszek musztardy w ciepłej wodzie, pozostawić w nim ręczniki na 2-3 godziny. Następnie ręczniki można prać lub po prostu spłukać.

Oprócz domowych metod usuwania złożonych plam istnieją sprawdzone produkty do tkanin kolorowych. Do najbardziej skutecznych odplamiaczy należą Vanish, Amway, Faberlik, Axe itp.

Jak odświeżyć białe ręczniki kuchenne?

Krystalicznie białe ręczniki są znakiem wysokiego „poziomu” gospodyni, która jest w stanie utrzymać lśniące i świeże tkaniny. Ale jak prać białe, a zwłaszcza gofrowane ręczniki?

Jak odświeżyć białe ręczniki kuchenne

 1. Wrzenia Ręczniki najłatwiej jest gotować, ale upewnij się, że nie ma na nich śladów krwi. Po podgrzaniu krew koaguluje, nie będzie możliwe usunięcie takiej plamy. W garnku z wodą dodaj trochę proszku lub zmiażdżonego mydła do prania, opuść ręczniki i gotuj na wolnym ogniu przez ponad pół godziny na małym ogniu.
 2. Nadtlenek wodoru i amoniak. W misce z gorącą wodą rozpuść jedną butelkę nadtlenku wodoru, posiekane mydło do prania i łyżeczkę amoniaku. Gdy mydło się rozpuści, umieść brudne ręczniki w wodzie, pozostaw na kilka godzin, okresowo pocierając brudne plamy szczotką. Po namoczeniu wypierz tkaninę w maszynie lub ręcznie.
 3. Amoniak Rozpuścić amoniak na pół wodą i zalać zanieczyszczone obszary białych ręczników. Jest to doskonały środek do usuwania plam z herbaty i kawy. Po liściach plamy możesz pozostawić ręcznik w słabym roztworze amoniaku - pomoże to całkowicie wybielić tkaninę.
 4. Chlorek amonu i gliceryna. Jagodowe i tłuste plamy z białych ręczników można usunąć za pomocą mieszaniny amoniaku i gliceryny. Wymieszaj oba składniki, rozcieńcz je na pół wodą i nałóż na brud. Pozostaw produkt na godzinę, a następnie umyj ręcznik ręcznie, delikatnie pocierając miejsce, w którym była plama.
 5. Sok cytrynowy lub kwas cytrynowy. Kwas doskonale wybiela i odświeża ręczniki, a co najważniejsze, nadaje im przyjemny cytrynowy zapach. Zanurz ręczniki w roztworze kwasu cytrynowego, a następnie po prostu spłucz szmatkę.

Wśród profesjonalnych wybielaczy szczególnie potężne są Bos, Eared Nyan, White, Persol itp. Narzędzie do czyszczenia rur bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi plamami - należy je rozcieńczyć na pół wodą i zanurzyć w roztworze ręczników.

W Rosji ręcznik kuchenny był zawsze uważany za symbol gościnności i dobrej woli; haftowane ręczniki były przedstawiane swatkom i bliskim krewnym. A kiedy przyszli do domu, aby poślubić dziewczynę, rodzice pana młodego próbowali spojrzeć na ręcznik kuchenny - zgodnie z jego stanem oceniono czystość młodej gospodyni domowej. Dbaj o świeżość ręczników kuchennych, a będziesz w dobrym nastroju w kuchni!

Wideo: jak wybielać ręczniki kuchenne

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa