Jak przestać bać się walki: porady od psychologów

Strach przed walką jest normalny. Mężczyzna ma instynkt samozachowawczy, który sprawia, że ​​kobiety i mężczyźni unikają niebezpiecznych sytuacji. Rozsądni i wykształceni członkowie społeczeństwa starają się rozwiązywać problemy w pokojowy sposób. Ale niektóre osoby wolą pięści. A potem osoba musi reagować agresją na agresję i walczyć ze swoim strachem, aby nie przeszkodzić mu w wygraniu.

Jak przestać bać się walki

Kara za przewinienie

W przedszkolu i szkole dzieci regularnie organizują walki z powodu zabawek, słodyczy, problemów z kolegami z klasy i innych drobiazgów. Nie boją się używać siły fizycznej. Strach rodzi się w dziecku, które jest stale karane za niewłaściwe postępowanie. W podświadomości wbudowany jest logiczny łańcuch: uderzyć kogoś - dostać pasek lub został bez kolacji.
Strach przed karą utrzymuje się w wieku dorosłym. Kiedy mężczyzna lub kobieta staje przed wyborem walki lub ucieczki, w 99 przypadkach woli drugą opcję. W końcu może zostać ukarana za złe zachowanie.

Trudno poradzić sobie z podświadomością, ponieważ kompleksy ustanowione w dzieciństwie nasilają się z biegiem lat. Psychologowie doradzają, zaczynając od zrozumienia, że ​​dorosły może robić, co chce. I nikt nie ma prawa krytykować jego wyboru. Po bitwie surowy ojciec ze skórzanym pasem lub zła matka, która obiecuje zerwać uszy, nie pojawią się na progu bramy lub baru.

Oczywiście za walkę grozi kara kryminalna. Kara grzywny, zawieszona lub na czas określony w więzieniu. Ale inicjator jest odpowiedzialny za szkody i obrażenia. Gdyby ktoś musiał walczyć, aby nie został okradziony lub zabity, przestępca wpadłby do doku. A drugi uczestnik będzie działał jako ofiara.

Udowodnienie winnego inicjatora jest łatwe. W dużych miastach istnieje wiele kamer rejestrujących to, co się dzieje. Materiał wideo jest znaczącym dowodem. Ponadto zawsze możesz znaleźć świadków walki i uniknąć odpowiedzialności karnej.

Silny przeciwnik

Strach przed walką pojawia się, gdy osoba zdaje sobie sprawę, że jego przeciwnik jest dwa razy większy i bardziej agresywny. Lub że jest kilku przeciwników, ale on jest tylko jeden. Mózg oczywiście przygotowuje się na porażkę. Bicie serca przyspiesza, dłonie stają się bawełniane, a nogi zamarzają na ziemi i odmawiają posłuszeństwa.

Strach przed głównym przeciwnikiem jest pokonany na kilka sposobów:

  1. Są zapisywane na siłownię i zyskują masę mięśniową. Pompki, dokręć, zapakuj worek treningowy, przykucnij i pracuj ze sztangą. Im bardziej rozwinięte ciało, tym większe zaufanie do własnej siły i niezwyciężoności.
  2. Uczęszczają na sztuki walki. Sportowcy zaangażowani w karate, również bali się walki. Kiedy po raz pierwszy stają twarzą w twarz ze swoim przeciwnikiem, wpadają w panikę i próbują uciec. Ale im częściej trenują i uczestniczą w sparingach, tym mniej martwią się o następną walkę. Ponadto osoba posiadająca kilka lew może odeprzeć nawet bandę gopników.
  3. Zaangażowany w auto-trening. Czasami zwycięstwo nie zależy od wielkości uczestnika, ale od jego determinacji. Chudy mężczyzna może być szybszy i bardziej przebiegły niż niezdarny gigant. Tylko on musi wierzyć, że na pewno zostanie zwycięzcą. Wątpliwości i strach są przyjaciółmi straty.

Możesz nie tylko mentalnie powtórzyć mantrę: „Mogę go pokonać”, ale także pokazać mojemu przeciwnikowi moją dziką naturę. Wrzaski, machanie, szalone oczy i nieodpowiednie zachowanie mogą przestraszyć i złamać ducha walki przeciwnika.

Tę technikę zaleca się stosować podczas atakowania chuliganów. Po pierwsze, gopniki i badasses są przyzwyczajeni do przerażających przeciwników, którzy próbują uciec, ale w rzadkich przypadkach walczą.Po drugie, głośne krzyki i nieodpowiednie zachowanie przyciągają uwagę przechodniów. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś usłyszy i przyjdzie na ratunek. Być może sami chuligani będą przerażeni i nie będą chcieli angażować się w chorobę psychiczną, ponieważ nie wiadomo, do czego tak naprawdę jest zdolny.

Bardzo pierwszy raz

Niektórzy inteligentni chłopcy i dziewczęta, którzy nigdy nie brali udziału w starciach na ulicach, boją się walki, ponieważ nie wiedzą, jak to się dzieje. Jak pokonać i się bronić? Kto powinien zaatakować pierwszy? Co czuje człowiek, gdy uderza przeciwnika?

Jeśli główną przyczyną strachu jest nieznana, psychologowie radzą włączyć wyobraźnię. Najpierw przejrzyj książki na temat samoobrony i znajdź lokalizację punktów bólu. Oczywiście podręczniki nie powiedzą ci, jak nie przegapić i po prostu wpaść w wrażliwe obszary. Ale początkujący będzie przynajmniej wiedział, gdzie celować. Następnie przewiń w głowie nadchodzącą walkę. Dzięki dialogom, atakowanie i odpieranie ataków wroga. Osoba musi sobie wyobrazić, jak się zachowa. Wyciąga ramię do przodu lub przechyla obudowę na bok. Zakrywa twarz dłonią lub siada, aby przeciwnik stracił równowagę, a następnie popycha atakującego i powala go na ziemię.

Kiedy wojownik ma surowy plan działania, walka ze strachem jest znacznie łatwiejsza. W sytuacjach awaryjnych, gdy nie ma czasu na refleksję i wyobraźnię, musisz zmienić strach w zainteresowanie. Kto powiedział, że walka nie jest fajna? Być może osoba urodziła się do walki ulicznej, po prostu nie wie, ponieważ nigdy tego nie próbował.

Oczywiście, jeśli wróg ma zbyt dużo zimnej broni lub przeciwników, najlepszym wyjściem jest ucieczka. Ale z jednym łobuzem można sobie poradzić. I zmień walkę w ekscytującą aktywność, która pomaga uwolnić się z pary i pozbyć się stresu. Być może przeciwnik, który pięć minut temu obiecał zakopać swojego przeciwnika na asfalcie, po niewielkim sparingu, stanie się jego najlepszym przyjacielem lub przynajmniej dobrym znajomym, z którym po całym dniu można pominąć szklankę piwa. Rzeczywiście, w niektórych walkach najważniejsze jest nie zwycięstwo, ale uczestnictwo.

Ból i upokorzenie

Najgłębszy strach to strach przed bólem i zranieniem. Mężczyzna unika walki, aby nie wybić zębów, złamać nos lub złamać kończynę. Jest to właściwe i naturalne zachowanie. Ale w niektórych sytuacjach nie można cofnąć się i uciec. Wróg albo zagraża zdrowiu danej osoby, albo skrzywdzi kogoś bliskiego. I jedynym wyjściem jest użycie pięści.

Niemożliwe jest pokonanie strachu przed bólem, jedynie stłumienie lub stłumienie. Jak to zrobić Osoba reaguje na stresujące sytuacje agresją. Tylko niektórzy ją wypuścili, podczas gdy inni są powściągliwi z powodu wykształcenia, niskiej samooceny lub infantylizmu.

Musisz wziąć kilka oddechów, a następnie przypomnieć sobie wszystkie stare żale i pozwolić, by gniew przejął umysł. Ale logiki nie można całkowicie wyłączyć. Agresja łączy się z zimnym myśleniem, ponieważ ważne jest nie tylko dostrojenie się do walki, ale także kontrolowanie sytuacji. Śledź ruchy przeciwnika i oblicz swoje ruchy.

Złość po prostu dodaje odwagi i stymuluje uwalnianie adrenaliny. Hormon zmniejsza wrażliwość zakończeń nerwowych, więc ból będzie minimalny. Najważniejsze jest, aby jako pierwszy rzucić się na przeciwnika, aby go zdezorientować i przestraszyć. Rzeczywiście wielu chuliganów oczekuje, że ofiara będzie drżeć ze strachu i prosi o litość. A kiedy wróg pokazuje swoją determinację, cała odwaga i pewność siebie agresora wyparowuje.

Cywilizowani ludzie od dawna zdają sobie sprawę, że walka nie jest najlepszym wyjściem. Ale jeśli kolizji nie da się uniknąć, trzeba się do niej starannie przygotować. Dostroić się do zwycięstwa, obudzić w sobie agresywną bestię i wciągnąć w wyobraźnię przycisk, który wyłącza strach. Kliknął - i przestał się bać. Przeszedł do ataku, pokonał wroga i udowodnił, że był w stanie oderwać uszy każdego badassa.

Wideo: przygotowanie psychologiczne do walki wręcz

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa