Jak przetrwać rozwód od męża: porady od psychologa

Nie wszystkie pary wyraźnie przestrzegają przysięgi, chcąc być razem w żałobie i radości. Niestety wiele współczesnych małżeństw rozpada się z różnych powodów. Niewierność, złożoność postaci, problemy finansowe - to i wiele więcej może prowadzić do przerwy. Jeśli obecnie doświadczasz rozwodu, prawdopodobnie uważasz, że ten okres jest najtrudniejszym krokiem w życiu. Spójrzmy na aspekty psychologiczne, które doprowadzą do białego paska.

Jak przetrwać rozwód od męża

Dlaczego kobiety częściej doświadczają rozwodu?

Dziewczyny z natury są niezwykle emocjonalne, szybko przywiązane do okoliczności, życia rodzinnego, kameralnych rozmów i wieczorów z mężem. Stowarzyszenie „idealnej rodziny” jest trudne do wyrzucenia z mojej głowy. Kiedy kobieta jest na etapie rozwodu, nie może przyzwyczaić się do faktu, że nie ma nikogo, kto mógłby głaskać, gotować, myć, czekać z pracy.

Na tej podstawie powstaje absolutnie nowy sposób bycia, jako niezależna i niezależna osoba. Sytuacja jest skomplikowana, jeśli kobieta w małżeństwie była całkowicie zależna od partnera pod względem materialnym.

Niewiele osób przyznaje, że na tle nierównowagi psychicznej odczuwają załamanie w płaceniu rachunków i kupowaniu artykułów spożywczych. Przeżycie rozwodu jest szczególnie trudne, jeśli para ma już dzieci, ponieważ dziecko pozostaje z matką. Konieczne jest karmienie, ubieranie i tworzenie innych korzyści dla pełnego istnienia.

Wszyscy przyjaciele i krewni, którzy częściowo kochali i wspierali byłego męża, odwracają się. Nieporozumienie z ich strony nie jest wykluczone. Jakby taki troskliwy i miły człowiek odszedł. Presja prowadzi do rozwoju depresji, ponieważ po prostu nie ma nikogo, kto mógłby zabrać głos.

Jest to niezwykle trudne dla kobiet, które cały swój czas poświęcały związkom rodzinnym i dosłownie żyły jako małżonkowie. Szczera miłość prowadzi do depresji w trakcie rozwodu. Dla większości kobiet mąż jest nie tylko żywicielem rodziny i żywicielem rodziny, ale także wsparciem, przyjacielem, kochankiem.

Doświadczeni specjaliści w dziedzinie psychologii dowiedzieli się, dlaczego kobietom trudniej jest się rozwieść. Do wpływowych aspektów należą brak pieniędzy, brak perspektyw kariery (ponieważ siedziała w domu i wychowywała dzieci, głaskała, myła, sprzątała), niezależne wsparcie dziecka i opieki nad nim, niechęć do budowania nowej rodziny.

Krok numer 1. Pozbądź się negatywnych uczuć i myśli.

 1. Najtrudniejsze są pierwsze dni po rozwodzie, kiedy otrzymano oficjalną gazetę o nowym statusie. Kobieta zasypia w nocy z myślami, jak nieprzyjemne i obrzydliwe dla niej jest jej byłego męża.
 2. Jeśli okaże się, że gniew jest na tobie, naucz się rozłączać. Przez pierwsze kilka dni nie zostań sam, zaproś przyjaciela do spędzenia nocy. To samo dotyczy dnia, znajdź hobby.
 3. Nie zachowuj emocji, wyrażaj wszystko, co gotowało się podczas małżeństwa. Napisz negatywne myśli na kartce papieru, aby pozwolić im odejść. Płacz na ramieniu mamy lub dziewczyny.

Krok numer 2. Spędzaj czas z przyjaciółmi

 1. Po rozwodzie kobieta nie czuje się tak silna jak wcześniej. Potrzebuje wsparcia, które w przeszłości zapewniała jej małżonka. Ale teraz go nie ma, więc znajdź kamizelkę na innej twarzy.
 2. Często uczęszczają na zajęcia rekreacyjne, kręgle, kino. Nabierz nawyku jedzenia pizzy w niedziele, spotykając się z bliskimi.

Krok numer 3. Pozbądź się starych rzeczy

 1. Po przerwie należy zminimalizować wpływ czynników psychologicznych na układ nerwowy. Pozbądź się wszystkich małych rzeczy, rzeczy i pamiątek zdobytych razem.
 2. Nie żałuj niczego i wyrzucaj produkty. Nie dawaj rzeczom okazji do przypomnienia o byłym mężu. Możesz przekazać wszystkie śmieci na cele charytatywne. Po stosunkowo trudnym kroku poczujesz ulgę.

Krok numer 4. Wyrusz w podróż

 1. Aby odpocząć i pożegnać się z irytującymi myślami, musisz udać się w podróż. Pamiętaj o wspaniałych uczuciach i emocjach po udanej podróży. Jeśli masz problemy z finansami, możesz zrelaksować się przy płonącym bilecie.
 2. Spróbuj odwiedzić inny kraj lub piękne miasto. Nowe miejsca zapewniają niezapomniane wrażenia. Myśli stają się jasne i pozytywne. Nie przejmuj się problemami, są one w przeszłości. Żyj dalej, wszystko dopiero się zaczyna.

Krok numer 5. Wykonuj naprawy w mieszkaniu

 1. Aby ułatwić rozwód, psychologowie zalecają poświęcenie całego wolnego czasu na naprawę. Nowe środowisko pozwoli ci zapomnieć o starych doświadczeniach. Jeśli mieszkasz w wynajętym mieszkaniu, lepiej się przeprowadzić.
 2. W innych przypadkach daj upust wyobraźni. Zdobądź tapetę, o której zawsze marzyłeś. Wybierz odpowiednie zasłony, pozbądź się starych mebli i kup nowe. Nie bój się kosztów, wszystko zostanie nagrodzone. Dokonaj permutacji i czyszczenia wiosennego.

Krok numer 6. Zmień swój styl

 1. Spróbuj całkowicie zmienić obraz, który był przed rozwodem. Wybierz odpowiednią fryzurę, zacznij uczęszczać na siłownię i solarium. Nowy wygląd zapewni większą pewność siebie i atrakcyjność.
 2. Nie trzeba zakładać, że czas rozwodu to straszny okres. Wręcz przeciwnie, będziesz miał dodatkową minutę dla swojej ukochanej. Umów się na globalne zakupy, spróbuj ubrać się w niecodziennym stylu.

Krok numer 7. Zdobądź zwierzaka

 1. Jeśli nie masz dzieci ani zwierząt domowych w związku z mężem, samotny wieczór może być przygnębiający. W takim przypadku zaleca się zdobycie zwierzaka. Wiedz, że zwierzę na pewno cię nie zdradzi.
 2. Zrób dobry uczynek, zabierz zwierzę domowe lub odwiedź schronisko i zabierz szczeniaka, kociaka. Pozytywne działania korzystnie wpływają na psychikę i pomagają przezwyciężyć wszelkie trudności.

Krok numer 8. Dostrój się do pozytywnych i nowych relacji

 1. W czasie rozpadu i martwienia się o rozwód nie dostrzegaj depresji. Nie rozłącz się z tym, że nie możesz już się zakochać, to nie jest tak. Większość rozwiedzionych kobiet przez długi czas unika nowego związku z obawy przed powtarzającą się zdradą.
 2. Spróbuj przejść nad sobą i pozostawić za sobą negatywne emocje. Głównym powodem rozwodu jest to, że ludzie po prostu nie pasują do siebie. Uwierz mi, po spotkaniu z „twoim” mężczyzną świat zalśni nowymi kolorami. Spójrz na związek i będziesz naprawdę szczęśliwy.
 3. „Twoja” osoba sprawi, że związek będzie szczęśliwy, nadejdzie pełna harmonia i wzajemne zrozumienie. Mężczyzna doceni cię, podzieli się planami życia i uzależnieniami. Trzeba trzymać się takiej osoby, jednak sam satelita nie będzie chciał stracić bratniej duszy. Relacje przejdą na nowy poziom, którego wcześniej nie widziałeś.
 4. Nie spiesz się, aby celowo szukać ideału po rozwodzie. W większości przypadków takie zdarzenie następuje nagle. Poczujesz pociąg do siebie, nie martw się. Czasami znalezienie twojej osoby może zająć dużo czasu.
 5. Nie próbuj z pomocą innego człowieka zapomnieć o starych uczuciach. Najpierw opuść wszystko sam, a następnie rozpocznij nowe znajomości i komunikację. Nie spiesz się ani nie bądź niepoważny. Żyj trochę czasu dla siebie, rozwijaj się. Spróbuj zmienić swój światopogląd w bardziej pozytywny sposób.
 6. Czasami pozwól sobie na flirt. Poczuj się znów atrakcyjny i interesujący dla płci przeciwnej.Nie spiesz się do szyi pierwszego mężczyzny, którego lubisz. Zanim zaczniesz nowy związek, musisz całkowicie zmienić wnętrze.
 7. Przeanalizuj sytuację po nieudanym małżeństwie, spróbuj zmienić wszystkie minusy w sobie. Nie bój się przeprowadzić introspekcji. Tylko silni ludzie są zdolni do takiego działania, nie oszczędzaj siebie. Nieudane małżeństwo może być twoją winą. Pamiętaj, co przyczyniło się do rozwodu. Stań się mądrzejszy.

Jak złagodzić stan dziecka

Wcześniej wspomniano, że dziecko znacznie komplikuje zadanie. Oczywiście nie w złym tego słowa znaczeniu. Matka życzy dziecku wszystkiego najlepszego, więc stara się, aby rozwód w jak najmniejszym stopniu wpływał na dziecko lub w ogóle go nie dotykał. Jeśli zakończyłeś związek ze swoim byłym małżonkiem skandalem, musisz złagodzić presję na psychikę dzieci.

Aby to zrobić, porozmawiaj z dzieckiem i spróbuj mu wyjaśnić, że mama i tata zerwali. Wyjaśnij prawdziwe przyczyny pęknięcia w języku dostępnym dla mózgu dziecka. Nie trzeba narażać ojca rodziny na czarno, aby nie postawić dziecka przeciwko niemu. Wyjaśnij dziecku, że nawet jeśli mieszka na odległość, ojciec go odwiedza i kocha.

Następną rzeczą do zrobienia jest rozmowa z byłym mężem. Umieść wszystkie kropki na „i”, nie zabraniaj tacie widzenia dziecka. Ważne jest, aby zrozumieć, że pomimo wszystkich różnic między dorosłymi, dzieci nie są winne. Jeśli będzie ci łatwiej, napisz harmonogram, w którym dzień twój ojciec będzie mógł zabrać dziecko na spacery lub do zobaczenia pod twoim nadzorem. Dzieci nie poczują się winne, jeśli rodzice pójdą ze względu na świat warunkowy.

Nigdy nie manipuluj dziećmi, aby uratować małżeństwo. Jeszcze żaden mężczyzna nie był w stanie zatrzymać dziecka przez długi czas. Wcześniej czy później partner uschnie z tobą z powodu braku miłości, błysku lub innych aspektów. Jeśli manipulujesz dzieckiem, ostatecznie doprowadzi to do ciągłych kłótni w oczach dziecka. Potrzebujesz tego?

Znajdź siłę, by wybaczyć swojemu byłemu mężowi za popełnione przez niego „grzechy”. U niektórych kobiet zniewaga się uspokoiła, która nie ustaje nawet z czasem (3,5.10 lat). Nie bądź im równy, wiedz, jak uwolnić się od przeszłości, tylko wtedy będziesz mieć szczęśliwą teraźniejszość i przyszłość.

Wideo: jak przetrwać rozwód

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa