Jak pokochać swój wygląd: 6 kroków

W dzisiejszym świecie nie można podać dokładnej definicji piękna. Z roku na rok stereotypy i upodobania zmieniają się dramatycznie. Ze względu na modę wiele osób zmienia swój wygląd nie do poznania. Początkowo wydaje im się, że ich naturalne piękno jest okropne i nieaktualne. Problem polega na narzucaniu innym wspólnej opinii. Osoba po prostu zapomina o osobistych preferencjach.

Jak kochać swój wygląd

Krok numer 1. Częściej patrz w lustro

 1. Technikę wymyślili znani psychologowie, którzy zachęcają swoich pacjentów do częstszego patrzenia w lustro. Możesz wykonywać manipulacje, patrząc tylko na twarz lub całe ciało.
 2. Stań więc przed lustrem. Zacznij wpatrywać się we własne „ja”. Szukaj tylko tych obszarów, które powodują negatywne. Poproś ciało lub twarz o wybaczenie za to, że nie możesz zaakceptować swojego wyglądu z tymi „wadami”.
 3. Teraz podziel się drugą stroną monety. Powiedz, że kochasz siebie i będziesz dumny ze swojego ciała w przyszłości. Dotknij własnego lustrzanego odbicia, jakby głaskał ciało.
 4. Możesz nawet sam pocałować sekundę, jeśli pomoże to dostroić się do fali pozytywnej. Nie uważaj takiego zachowania za niemoralne. To nie jest normalne, że próbujesz odrzucić swoje ciało, które natura tak pilnie zbudowała.
 5. Naucz się rozmawiać z drugim ja. Uśmiechaj się do lustra, opowiadaj historie, komplementuj. Wykonuj proste manipulacje przez 3-4 tygodnie z częstotliwością dwa razy dziennie.

Krok numer 2. Zamów sesję zdjęciową

 1. U współczesnych ludzi kompleksy ze względu na swój wygląd pojawiają się z wielu powodów. Jednym z nich jest porównanie ciebie z ludźmi z Instagrama lub VKontakte. Osobowości medialne nadają ton obrazowi, od nadmuchanych pośladków i warg, kończąc na wytatuowanych brwiach i przedłużeniach włosów.
 2. W rezultacie piękne damy są w depresji, ponieważ nie wyglądają jak ten sam typ „lalki”. Aby ocenić siebie z boku, zamów profesjonalną sesję zdjęciową. Dzięki swojej technice i umiejętnościom fotograf będzie w stanie podkreślić Twoje „wady”.
 3. Patrzysz na siebie z drugiej strony, z radością głosząc: „Jestem piękny!”. Niezależnie wybierz strój dopasowany do pogody, odkryj piękne miejsca w mieście na wydarzenie. Zrób fryzurę i makijaż, podnieś akcesoria.
 4. Zwróć szczególną uwagę na fotografa, musi być mistrzem swojego rzemiosła i osobą otwartą. Ważne jest, aby w obecności profesjonalisty czuć się zrelaksowanym: możesz swobodnie pozować, śmiać się ze szczytu głosu.
 5. Po zrobieniu zdjęć wydrukuj je i powieś w ramkach na ścianie. Podziwiaj się każdego dnia, okresowo zamawiając coraz więcej sesji zdjęciowych. Nie myśl, że ściana zawieszona na twoich zdjęciach będzie wyglądała samolubnie.

Krok numer 3. Zafunduj sobie

 1. Wiele osób, które uważają się za brzydkie, przestaje dbać o swój wygląd. Po co inwestować tyle wysiłku, bo nic nie zostanie zwrócone. Powoduje to błędne koło: człowiek nie dba o siebie, rozwijając jeszcze większe kompleksy na widok odbicia w lustrze.
 2. Ważne jest, aby zrozumieć, że im bardziej dbasz o siebie, tym bardziej zakochujesz się w swoim wyglądzie. Przeznacz 1-2 dni w tygodniu na pracę nad fryzjerką, manicure, garderobą i innymi drobiazgami.
 3. Weź gorącą kąpiel z olejkami eterycznymi i pianką, uporządkuj paznokcie i włosy. Idź na zakupy ze znajomymi, kup piękną bieliznę i buty na wysokim obcasie.
 4. Popraw swoją garderobę u nasady. Umieść śmieci, które nie pasują dobrze.Jeśli masz problemy z nadwagą lub cellulitem, zarejestruj się w sekcji sportowej lub na siłowni.
 5. Przydziel ciężko zarobione pieniądze na wizytę w kompleksie spa, basenie, źródłach ciepła. Zrób maskę, wyszoruj ciało i usuń włosy.
 6. Nabierz nawyku masażu 1 raz w ciągu 7-10 dni. Regularne odsłonięcie części ciała pozwoli Ci poczuć się pewniej i zrelaksowanym. Po chwili zmienisz zdanie na temat siebie.

Krok numer 4. Poczuj się jak gwiazda

 1. Ludzie nie zawsze działają odważnie w określonej sytuacji. Niektórzy potrzebują pchnięcia, zachęty, by podbić wyżyny. Znajdź sobie przykład do naśladowania, na przykład osobowość medialną lub sportowca.
 2. Ważne jest, aby dana osoba miała zewnętrzne podobieństwa do ciebie. Przeprowadź analizę za pomocą specjalnych programów i aplikacji, które można znaleźć w Internecie (schemat rozpoznawania podobieństwa).
 3. Wybierz 3 osoby, wszystkie muszą być sławne. Pomyśl o tym, jak dokładnie wyglądasz na ciele i twarzy. Szukaj zdjęć gwiazd bez makijażu iz nim.
 4. Terapia ma na celu uświadomienie, że atrakcyjność osobowości medialnych to nic innego jak umiejętności makijażystów, stylistów i fryzjerów. W zwykłym życiu są to ci sami ludzie.
 5. Następnie spróbuj zrobić sobie makijaż i fryzurę, wybierz najbardziej podobne ubrania. W tej formie zrób zdjęcie w przyrodzie i porównaj zdjęcie. Zauważysz, że każdy może zostać gwiazdą!

Krok numer 5. Zaakceptuj swoją osobowość

 1. Musisz zrozumieć, że nie ma jednego ideału piękna. Każda osoba jest wyjątkowa na swój sposób. Pozostałe stereotypy są narzucone przez modelowy świat i ludzi, którzy pracują w tym obszarze.
 2. Osobowość to indywidualna cecha osoby, która czyni ją atrakcyjną. Dużym błędem jest to, że przemysł kosmetyczny próbuje dopasować ludzi do wspólnego standardu, a priori jest to niemożliwe.
 3. Nie jest tajemnicą, że każda osoba ma unikalną genetykę, budowę ciała i procesy metaboliczne. Jeśli spróbujesz przestrzegać zasad, po prostu pozbędziesz się wielu życiowych radości.
 4. Takie istnienie można zrównać, jeśli codziennie nosisz ubrania o określonym kolorze, jesz to samo danie. Wkrótce podobny styl życia może znudzić każdego.
 5. Głównym zadaniem pozostaje uświadomienie sobie, że pojęcie piękna jest bardzo niejasne. Ideały zmieniają się co roku w różnych epokach, prawie wszystko zależy od różnych czynników. Zanurz się trochę w przeszłość, a natychmiast zdasz sobie sprawę, że kobiety i mężczyźni zawsze wyglądali indywidualnie.
 6. Można bez końca dyskutować na ten temat, przytaczać wiele przykładów. Nie szukajcie złudzeń, bo okaleczysz naturalne piękno. Odkryj ideał w sobie i ciesz się nim. Jesteś wyjątkowy na swój sposób.

Krok numer 6. Notatki uzupełniające

 1. Niechęć do ich wyglądu polega na nieśmiałości, niskiej samoocenie i obecności wielu kompleksów. Aby skorygować sytuację, pomoże terapia, która trwa 1 miesiąc.
 2. Przygotuj wcześniej trumnę lub piękne pudełko z pokrywką obszytą tkaniną. Weź kilka poziomych arkuszy papieru, pokrój każdy z nich na paski o szerokości około 4-5 cm, a na końcu powinieneś uzyskać liczbę segmentów równą liczbie dni w miesiącu.
 3. Teraz zastanów się nad komplementami, którymi najczęściej obdarzają cię ludzie wokół ciebie i bliscy przyjaciele. Napisz każdy z nich na kartce papieru, przekręć w tubkę i przymocuj opaską uciskową. Wyślij do skrzynki.
 4. Najważniejsze jest, aby wybrać takie komplementy, które będą dla ciebie przyjemne. Unikaj zapamiętanych zwrotów: „Jesteś piękna!” itd. Znacie swoją postać lepiej, dlatego łatwiej będzie przemyśleć taktykę.
 5. Po przygotowaniu sprawa pozostaje niewielka. Każdego ranka po przebudzeniu rozłóż jedną notatkę. Przeczytaj uważnie treść i staraj się skoncentrować na niej przez cały dzień.
 6. Jeśli mówi, że masz cudowny uśmiech, uśmiechaj się częściej! Przynieś pozytywne i daj radość innym. Ważne jest, aby uwierzyć w to, co jest zapisane na kartce.
 7. Aby osiągnąć najlepszy wynik, notatki powinny być napisane przez osobę, która nie jest dla ciebie obojętna. Może to być partner życiowy poświęcony twojej niechęci do siebie lub bliski przyjaciel. Więc nie będziesz wiedział, co jest wyraźnie napisane na papierze. Stąd niespodzianka.

Łatwo pokochasz swój wygląd, jeśli zaakceptujesz, że każda osoba jest indywidualna. Jeśli spojrzysz na siebie w lustrze, zrozumiesz, że rysy twarzy są w doskonałej harmonii. Ludzie, którzy martwią się nadwagą, powinni zapisać się na siłownię i wybrać szafę, w której kryją się wady. Ćwicz powyższą taktykę, a będziesz szczęśliwy!

Wideo: jak zaakceptować siebie i pokochać swój wygląd

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa