Jak prać skórzane rękawiczki w domu

Czy wiesz, że skórzane rękawiczki mają tendencję do brudzenia się? Na ciemnym materiale nie jest to bardzo zauważalne, ale jest problem. I już jasna skóra staje się brudna dosłownie na naszych oczach. Co robić W końcu absolutnie wszystkie źródła twierdzą, że nie można zwilżyć skóry. Jak myć skórzane rękawiczki? Okazuje się to bardzo proste. Chodźmy

Jak prać skórzane rękawiczki

Czy skórzane rękawiczki mogą być mokre?

Możesz Warto tylko pamiętać, że moczenie nie oznacza fermentacji rękawic przez kilka godzin. To powinno być szybkie mycie. Jak wydać bez szkody dla skóry?

Będziesz potrzebował:

  • czysta woda (2 pojemniki)
  • mydło w płynie (zalecane gliceryna lub dziecko)
  • forma do suszenia (w postaci pędzla, plastiku lub drutu)
  • suchy ręcznik (najlepiej - materiał z mikrofibry), 2 sztuki

Procedura jest bardzo prosta, każdy może to zrobić. W jednym pojemniku musisz zabrać ciepłe mydło. Nie gorąco! Około 35–37 ° C Teraz zakładamy rękawiczki na ręce i zaczynamy je myć. Tylko na zewnątrz! Ruchy powinny przebiegać tak, jakbyś mył ręce. Stawy mogą być nieco obciążone. Ale nie silny. Skórzanych rękawiczek nie można przecierać ani szczypać. Nie myjesz plandeki.

Jak długo trwa pranie? Nie może być dokładnych zaleceń. Wszystko zależy od stopnia zanieczyszczenia. Nawiasem mówiąc, jeśli rękawiczki nigdy nie były myte, zaleca się kilkakrotną zmianę roztworu mydła na nowy. Jak tylko woda przestanie ciemnieć, oznacza to, że twoje skórzane rękawiczki stały się czyste i możesz przejść do następnego etapu.

Wskazówka Niektóre rodzaje skóry mogą się zrzucić. Dlatego roztwór mydła może ciemnieć przez bardzo długi czas. Dlatego nie należy mylić brudnej i kolorowej wody.

Po zakończeniu procesu prania należy przepłukać rękawiczki. Możesz to zrobić w osobnym pojemniku z czystą wodą. Możesz spłukać skórę bezpośrednio pod kranem. Nie krzycz przez długi czas. Podczas szybkiego mycia skóra nie będzie miała czasu na przemoczenie roztworu mydła. Dlatego wystarczy kilka minut płukania.

Ważne! Cały proces prania i płukania skórzanych rękawiczek nie jest usuwany ze szczotek. W przeciwnym razie materiał może zostać nieodwracalnie zdeformowany.

Teraz musisz położyć ręcznik (mikrofibra) na płaskiej powierzchni. Na przykład na stole. Mokre skórzane rękawiczki są umieszczone na materiale. Przykryj drugim kawałkiem tkaniny. I lekko wciśnięty, jak prasa. Słowo kluczowe jest nieznacznie.

Nie opieraj się o cały ciężar ani nie obciążaj go. Lepiej jest przesunąć rękawiczki do suchego obszaru tkaniny i powtórzyć lekkie push-up. Nie próbuj całkowicie wysuszyć skórzanych rękawiczek. W przypadku ręcznika nie jest to możliwe. I nie próbuj ich mocno przekręcać ani wypychać. W przeciwnym razie po wysuszeniu może pojawić się całkowicie uszkodzony dodatek, który nie nadaje się do dalszego użycia.

Ważne! Po prostu nie potrzebuję teraz tego, że skóra nie może być mokra, o deformacji, o skukogovanie. Kto powiedział, że musisz wlać rękawice INSIDE do wody? A może zabroniono ci ich nosić jesienią, ponieważ pada deszcz? Nie słuchaj bzdur, które jak papugi powtarzają wszystkie źródła. Postępuj zgodnie z zaleceniami i spokojnie umyj skórę.

Jak suszyć skórzane rękawiczki?

Zdecydowanie zaleca się, aby nie suszyć skórzanych rękawiczek podczas leżenia. Radzimy starannie je wyprostować i nałożyć na specjalny mundur. Nawiasem mówiąc, wcale nie jest konieczne kupowanie drogiej formy z tworzywa sztucznego. Wystarczy zrobić rodzaj pędzla z grubego drutu i przymocować go pionowo.

Teraz pozostaje tylko delikatnie wyprostować rękawiczki i umieścić je w ciepłym, suchym miejscu.Tylko w żadnym wypadku nie należy umieszczać akcesoriów w pobliżu grzejników lub innych urządzeń grzewczych. Takie ekstremalne suszenie nie wpływa w najlepszy sposób na stan skóry. W większości przypadków mogą pojawić się pęknięcia lub zagięcia.

Wskazówka Skórzane rękawiczki powinny zawsze wysychać naturalnie.

Jak dbać o skórzane rękawiczki po praniu?

Po wyschnięciu skórzane rękawiczki należy odpowiednio traktować. Nie możesz ich po prostu założyć i nosić. Podczas mycia skóra nieco traci połysk i elastyczność. Dlatego może pęknąć. Aby uniknąć takiej uciążliwości, potrzebujesz oleju rycynowego (można go zastąpić gliceryną) i wacika (kawałek miękkich szmat).

Jak dbać o skórzane rękawiczki po praniu

Na runo nakładana jest niewielka ilość oleju rycynowego. Następnie szybkimi, płynnymi ruchami pocierają całą powierzchnię rękawic. Bardziej wygodne jest to zrobić, umieszczając akcesorium na szczotce. Po nasmarowaniu możesz pocierać delikatnie dłońmi, aby przywrócić skórze elastyczność.

Następnie zdejmij rękawiczki i pozostaw je na formularzu na 20–25 minut, aby wchłonąć olej lub glicerynę. Wszystko, po czym możesz ponownie obnosić się ze stylowym wyglądem.

Wskazówka Nie wylewaj smaru bezpośrednio na skórę, tylko na watę lub szmaty. W przeciwnym razie na rękawiczkach mogą pozostać uporczywe plamy. I nie bierz za dużo smaru. Skóra po prostu nie wchłania i plami się dookoła olejem.

Kilka pomocnych sugestii

Rękawice ze skóry lakierowanej można prać. Ale tylko bardzo szybko i ostrożnie. Zamiast smarować po wysuszeniu, po prostu wypoleruj skórę miękką ściereczką. Jeśli boisz się zepsuć je wodą, wytrzyj je raz w tygodniu sokiem z cebuli. Wystarczy pokroić cebulę i przetrzeć lakierowaną skórę. Następnie wytrzyj do sucha.

Skórzane rękawiczki nie są zalecane do prania w środku. Lepiej poluzować podszewkę (jeśli to możliwe) i umyć ją osobno.

Jeśli rękawiczki były początkowo bez podszewki, mądrość ludowa pomoże ci. Wlej trochę talku lub suchej skrobi do środka. Lekko zacinaj i wstrząsaj rękawiczkami. Po wywróceniu ich na lewą stronę. Za pomocą średnio twardej szczotki usuń proszek. Powtarzaj procedurę, aż talk lub skrobia przestaną ciemnieć. Zwykle wystarczy kilka powtórzeń.

Staraj się nie myć skórzanych rękawiczek. W końcu wystarczy kilka minut dziennie, aby wytrzeć je wilgotną szmatką z kurzu, po dokładnym potrząśnięciu.

Teraz wiesz, jak prać skórzane rękawiczki. I nie możesz już martwić się o czystość tego stylowego akcesorium.

Wideo: jak czyścić skórzane rękawiczki

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa