Jak jeść przed i po treningu

Wiele osób marzy o utracie wagi lub pociągnięciu za formę do lata, ale trening im nie pomaga. Pytanie brzmi dlaczego? Być może ich zawody są źle zbudowane lub mają słabą dziedziczność? W rzeczywistości głównym problemem nie jest intensywność treningu, a nie dodawanie ciała, ale jedzenie.

Jak jeść przed i po treningu

Pewnego razu mądry człowiek powiedział: „Jesteśmy tym, co jemy”. Jeśli zależy Ci na szczupłym ciele i dobrym zdrowiu, wiedz, że tylko 30% sukcesu leży w treningu, podczas gdy główne 70% klucza jest przechowywane w żywności. Nie martw się, pomożemy ci zrównoważyć dietę, aby twoje kości i umysł były w pełni zdrowe i szczęśliwe.

Psychologia marzycieli, aby schudnąć

Wszystkie nowopowstałe zdrowe systemy żywienia są przepojone ideą „odchudzania”, ale niewiele osób uważa, że ​​waga jest tylko małym mechanizmem w stosie ludzkiego siana.

Dziewczyny po przeczytaniu czasopism są akceptowane, aby schudnąć, ale jaki jest wynik? Anoreksja i napięcie nerwowe z nagłego wypadku, niewłaściwa utrata masy ciała! A co robić - pytasz? Studiuj tajniki, aby nie tylko wzmocnić swoje ciało, ale także psychikę, która przy niewłaściwej utracie wagi zaczyna zawodzić.

Psychologowie twierdzą, że głównym błędem w odchudzaniu jest cel - pacjenci w depresji uważają, że jeśli stracą wagę, natychmiast zakochają się w pożądanym mężczyźnie lub ich kariera pójdzie w górę. Cóż, stracisz wagę, a dana osoba polubi twoje szczupłe ciało, ale nie zacznie cię kochać, ale zacznie znajdować inne wady, na przykład, aby powiedzieć, jaki jest twój brzydki nos i co dalej, czy pójdziesz, aby poprawić nos? Jest to błąd miłośników odchudzania - są akceptowane, aby schudnąć z powodu niskiej samooceny, aby zaspokoić prośby innych ludzi.

Przede wszystkim zdecyduj, dlaczego chcesz schudnąć? Jeśli odpowiedź polega na tym, że naprawdę chcesz się polepszyć, zacznij od podstawowego - wszyscy wiedzą. Zacznij dbać o siebie! Dotyczy to nie tylko właściwego pożywienia i regularności treningu, ale także wszystkich innych dziedzin życia ludzkiego.

Każda osoba kształtuje pewne nawyki w ciągu życia, a im dłużej osoba żyje z tymi nawykami, tym trudniej jest ją reedukować, a on sam nie chce się zmieniać. Z tego powodu ważne jest, aby poprawiać się tak wcześnie, jak to możliwe, w przeciwnym razie sytuacja pogorszy się z biegiem lat i przerwie krąg złych nawyków będzie albo zbyt trudny, albo wręcz niemożliwy.

Najważniejsze dla jednostki nie jest porzucenie tego, co zaczął, w przeciwnym razie wszystko wróci do normy. Zacznijmy więc schudnąć i poznajmy wszystkie sekrety, z których korzystają trenerzy fitness i osoby po prostu wysportowane, aby utrzymać skórę w doskonałej kondycji.

Dieta ma znaczenie!

Czy uważasz, że musisz iść do dietetyka lub zjeść drogie jedzenie, aby schudnąć? Nie, to odległy mit! Aby usunąć kilogramy, wystarczy znormalizować dietę, a mianowicie przestać jeść wszystko, co szkodliwe, które wcześniej zebrałeś z półek sklepowych.

Ciało jest skomplikowane i po treningu chce zwrócić wydane kalorie. Osoba nagle zaczyna opróżniać lodówkę po wysiłku fizycznym, chce przybrać na wadze. Co chcesz powiedzieć Bądź cierpliwy! Przejdź nad sobą, ale czasami, świadomie, daj sobie luz, w przeciwnym razie nastąpi załamanie nerwowe lub cokolwiek innego.

Pamiętaj o głównej zasadzie odchudzania - liczba wydanych kalorii powinna być znacznie większa niż zużyta. Ważne jest również zwrócenie uwagi na ilość białek, węglowodanów i tłuszczów znajdujących się w różnych produktach spożywczych. Tylko zbilansowana dieta uratuje cię od następnego kilograma.

Co jeść przed treningiem?

Zjedz lekkie jedzenie na pół godziny przed ćwiczeniami, wystarczy zielona herbata, prawdziwa kawa, banan i bułki. Niektórzy dietetycy zalecają spożywanie złożonych węglowodanów przed ćwiczeniami, węglowodany te można znaleźć w orzechach, płatkach owsianych, ryżu, ziemniakach.

Co jeść przed treningiem

Dietetycy zalecają również spożywanie mniejszej ilości tłuszczu przed ćwiczeniami, a także nie opierać się na pokarmach białkowych, ponieważ może to powodować uczucie senności i zmęczenia.

Co jeść po treningu?

To trudne pytanie, na które nie ma jednej odpowiedzi. Niektórzy uważają, że po jedzeniu trzeba mocno jeść, a inni są pewni, że nie należy nic jeść w ciągu dwóch godzin po aktywności fizycznej. Weźmiemy środek i powiemy ci: „Ufaj swoim uczuciom”.

Odżywianie po obciążeniach sportowych. Pierwsza opcja
Zalecamy, aby po treningu nie jeść nic jadalnego, odczekać 30 minut, a dopiero potem zacząć jeść. Jedzenie powinno zawierać dużo węglowodanów i białek - miłośnicy lekkich sportów powinni dać pierwszeństwo węglowodanom, a urzędnicy bezpieczeństwa - białkom.

Odżywianie po wysiłku fizycznym. Druga opcja
Tłuszcz jest stale spalany przez aktywnych ludzi - udowodniono, że jest spalany nawet wtedy, gdy osoba po prostu toczy się na kanapie. Tłuszcz jest szczególnie dobrze spalany po joggingu, jeździe na rowerze i intensywnym chodzeniu - w tym czasie zaleca się sportowcom wchłanianie tylko zwykłej wody i nic więcej.

Co konkretnie stosuje się po treningu, aby osiągnąć lepsze wyniki?

Płynne jedzenie jest dobrze wchłaniane, na przykład niektórzy sportowcy piją koktajle proteinowe po treningu. Jeśli nie jesteś fanem takiego menu, wybierz coś z prostych potraw.

Dopuszczalną opcją byłoby:

 • twardy ser;
 • ryby
 • kasza gryczana;
 • ziemniaki z cebulą, koperkiem;
 • kurczak i inne niskotłuszczowe gotowane mięso;
 • kotlety gotowane na parze;
 • omlet bez żółtek;
 • twarożek z minimalną ilością tłuszczu.

Potężne jedzenie, takie jak mięso, omlet lub ryby, lepiej jeść z sałatką warzywną.

Czy jest jakieś śmieciowe jedzenie dla sportowców? Oczywiście! Lepiej powstrzymać się od słodyczy, a głównym wrogiem jest kofeina, która negatywnie wpływa na regenerację organizmu. Kofeina jest obecna w napojach - w kawie, herbacie, energii.

Dlaczego warto ufać zmysłom?

Ciało gromadzi się i wydaje tłuszcz przez całe życie. Ciało jest już przyzwyczajone do diety, co oznacza, że ​​potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do nowego menu.

Wiele osób próbuje zacząć żyć od zera. Oczywiście z czasem porzucają „zły pomysł”, ponieważ nie możesz, nie możesz nagle przejść na nową dietę. Musisz stopniowo przyzwyczajać ciało i nie zabraniać sobie gwałtownego jedzenia słodyczy. Staraj się codziennie spożywać coraz mniej szkodliwych substancji, które nie pozwalają ci zrzucić zbędnych kilogramów - a wtedy zobaczysz wynik, w przeciwnym razie się złamiesz.

Obciążenie i moc. Główne dogmaty jedzenia przed, po i podczas treningu

Obciążenia i moc

 1. Nie odmawiaj jedzenia - jeśli naprawdę chcesz jeść, jedz, nawet jeśli minęło kilka minut po treningu.
 2. Pij jak najwięcej wody pitnej. Dobra jest nie tylko świeża woda, ale także naturalne soki, zielone herbaty i inne napoje do odchudzania i stabilizacji ciała.
 3. Jedz co cztery godziny. Zastąp kanapki owocami, sałatkami i jogurtami oraz innymi smacznymi i zdrowymi produktami.
 4. Nie wierz we wszelkiego rodzaju tajne metody utraty wagi. Nie ma magicznych pigułek, wszystko co możesz zrobić, to dobrze zjeść i poćwiczyć.
 5. Różne diety związane z konkretnymi produktami spożywczymi rujnują twoje zdrowie.O wiele bardziej przydatne jest różnorodne jedzenie, dzięki czemu organizm otrzymuje wszystkie potrzebne składniki. Nawet tak pozornie szkodliwy produkt jak cukier jest niezbędny do normalnego funkcjonowania mózgu.
 6. Po szóstej nie możesz jeść - to główny mit! Musisz zjeść kolację, ale wskazane jest spożywanie lekkiego jedzenia przed snem, nie obciąży żołądka i nie da dodatkowych kilogramów.
 7. Ten sam rodzaj treningu nie wystarczy, aby schudnąć. Rozluźnij aktywność fizyczną, na przykład w poniedziałek - jazda rowerem, we wtorek - pływanie, w środę - fitness, w czwartek - tenis itp.
 8. Włącz do menu owoce z minimalną ilością sacharozy. Naucz się jednak odróżniać naturalne owoce od fałszywych, ponieważ nawet w zdrowo wyglądających owocach może być zawyżona ilość skrobi i cukru.

Na początku ciężko będzie ci przestrzegać naszych rad, ale po kilku miesiącach przyzwyczaisz się do nich i zobaczysz rezultat - twoje ciało stanie się o wiele bardziej harmonijne, a ty się przekształcisz: twój nastrój poprawi się, twoje życie poprawi się, a twoje zdrowie będzie w dobrej formie.

Najważniejsze, aby nie porzucić działalności i dojść do zwycięskiego końca, wtedy płeć przeciwna będzie zachwycona, a życie będzie lśniło nowymi kolorami!

Wideo: odżywianie przed i po treningu

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa