Jak sadzić cebulę na zieleni na parapecie

Uprawa zieleni na parapecie nie jest trudną i ekscytującą rzeczą. Aby to zrobić, nie musisz godzinami czytać specjalistycznej literatury, przygotowywać określonej kompozycji gleby lub kupować oryginalną i super wygodną doniczkę. Wszystko, czego wymaga się od ciebie, aby uprawiać cebulę w ziołach, to staranność i odrobina wyobraźni.

Jak sadzić cebulę na zieleniach

Uprawa cebuli w zieleni jest łatwa!

Jeśli naiwnie myślisz, że uprawa cebuli w ziołach zajmuje zbyt dużo czasu i nie powinieneś nawet próbować rozpocząć takiego eksperymentu, jesteś bardzo w błędzie. Cebula - roślina uprawiana przez ludzi od ponad 5000 lat. W tym czasie ani technologia uprawy, ani adaptacja wcale się nie zmieniły, jednak z każdym stuleciem ludzkość znajduje nowe wyrafinowanie, aby uprościć swoją pracę.

Możesz dostać świeże pióra cebuli w mroźną zimę, wiosnę lub jesień bez żadnych ciosów w budżet rodzinny. Wręcz przeciwnie, w związku z wysokimi cenami produktów, musisz pomyśleć o samorosnących roślinach. Po przygotowaniu potraw, odrobiny ziemi i samej cebuli, cała twoja odpowiedzialność będzie polegać tylko na podlewaniu i około 3 razy w tygodniu. A jeśli wybierzesz dla siebie całkowicie uproszczoną metodę uprawy cebuli w wodzie, nie musisz nawet podlewać! Każdy ogrodnik zaczyna gdzieś! Zacznij i hoduj cebulę na zieleniach, naucz swoją rodzinę, aby przez cały rok spożywała naturalne witaminy!

Hydroponika. Wyrafinowana koncepcja, łatwa uprawa

Pomimo faktu, że sam termin hydroponika niewiele mówi zwykłym ludziom, to ta metoda uprawy zieleni cebuli jest najprostsza i bezproblemowa. Jaka jest istota tego rodzaju rolnictwa? W takim przypadku wodę wlewa się do małej miski, pływak jest dopasowany, a cebula jest na nim nakładana. W zwykłych słowach - jest to sposób na hodowanie cebuli w szklance wody. Każdy przynajmniej raz w życiu próbował zdobyć zielone liście w ten sposób, studiując biologię w klasach średnich. Ale filce dachowe z powodu braku doświadczenia, filce dachowe z powodu bezużyteczności, wielu porzuciło rozpoczętą przez siebie pracę, nie kończąc jej.

Uprawa cebuli w wodzie

Aby uprawiać cebulę za pomocą hydroponiki, zalecamy cierpliwość i przygotowanie następujących przedmiotów:

  • Plastikowe kubki z kwaśną śmietaną z pokrywkami
  • Bow
  • Woda

Odłóż kubki, weź pokrywki i ostrożnie wykonaj otwór nie większy niż obwód cebuli przygotowany do sadzonki. Następnie zamknij filiżankę pokrywką, umieść cebulę w przygotowanym otworze i zalej wystarczającą ilością wody, aby spód cebuli tylko trochę zetknął się z wodą. To wszystko! Teraz pozostaje tylko czekać, aż pojawią się pierwsze delikatne liście.

Rada! Bardzo często młodzi, jeszcze nie doświadczeni ludzie, próbują wyhodować cebulę, całkowicie topiąc ją w szklance wody. W takim przypadku nie należy czekać na pierwsze pędy, ponieważ wkrótce cebula po prostu zgnije. Aby uniknąć takiego smutnego wyniku, zalecamy umieszczenie żarówki tylko nad powierzchnią wody lub w taki sposób, aby cebula miała kontakt z wodą tylko 2 mm. Aby zapobiec rozkładowi cebuli z powodu braku tlenu, zalecamy przygotowanie słabego roztworu nadmanganianu potasu (jasnoróżowego) i przelanie go do szklanki z cebulą. Dzięki temu możesz uzyskać długo oczekiwane zielenie w najkrótszym możliwym czasie.

Mini-łóżka na parapecie

Istnieje kilka pomysłów, jak uprawiać cebulę na parapecie.

Pudełko z ziemią. Ta metoda całkowicie powtarza tę, która jest powszechnie stosowana przez ogrodników podczas uprawy cebuli w ogrodzie.Konieczne jest przygotowanie pudełka (plastikowego, drewnianego), cebuli (około 7 sztuk lub więcej zgodnie z twoim życzeniem) i ziemi. Warto dodać, że cebula nie jest bardzo wybredna pod względem składu ziemi, więc odpowiednia jest obojętna gleba z dużą domieszką piasku (do spulchniania).

Wlej ziemię do pudła, wypoziomuj, posadź cebulki w glebie. Wskazane jest przestrzeganie jakiegoś schematu, aby łóżko nie wyglądało jak jeden chaos. Następnie musisz wlać konewkę i odczekać kilka dni, aż cebula się ukorzeni, a następnie obserwuj, jak pióra stopniowo rosną. W takim przypadku możesz uzyskać 14 cm zieleni 15 dni po posadzeniu.

Pojemnik z tworzywa sztucznego. Chcesz zaskoczyć rodzinę i znajomych nie tylko świeżymi ziołami, ale także kreatywnym ogrodem? Następnie zwracamy uwagę na nowy sposób uprawy cebuli - w plastikowych naczyniach wykonanych z soku lub oleju słonecznikowego (2,5 litra lub 3 litry). Ta opcja będzie również wymagać ziemi, naczyń i cebuli.

Uprawa cebuli w plastikowej butelce

Zanim zaczniesz napełniać naczynia, musisz zrobić małe (około 4-5 cm średnicy) otwory w samym pojemniku, najlepiej w szachownicę. Aby to zrobić, możesz użyć ostrych nożyczek lub, aby ułatwić cięcie, narysuj okrąg linią przerywaną za pomocą gorącego drutu. Warto zauważyć, że średnica otworu zależy całkowicie od wielkości żarówki. Jeśli weźmiesz mały materiał do sadzenia, musisz odpowiednio wyciąć małe otwory.

Po przygotowaniu pojemnika i okrągłych otworach nadszedł czas, aby wypełnić go ziemią i jednocześnie umieścić żarówki na swoim miejscu. Gdy ziemia dotrze do pierwszego otworu, włóż cebulę i przykryj ją ziemią. Powinno być złudzeniem, że łuk nie leży, ale stoi. Konieczne jest również, aby zrobić ze wszystkimi przygotowanymi cebulami. Aby ręka mogła łatwo wbić się w pojemnik w dowolnym stopniu, zalecamy odcięcie górnej części pojemnika. Następnie można go łatwo umieścić na miejscu.

To wszystko! Pozostaje podlać i poczekać na pojawienie się zieleni, która będzie interesująca, aby najpierw rosnąć poziomo, a następnie gwałtownie zmienić stopień o 45 stopni i przyspieszyć.

Pojemność na jajka. Jeśli wcześniej tace z tektury były szeroko dystrybuowane podczas sprzedaży jaj, teraz plastikowe tacki na jajka są niezwykle skuteczne. Można je doskonale wykorzystać do uprawy cebuli.

W każdym wgłębieniu tego naczynia posyp niewielką ilością ziemi, włóż cebulę łyżką stołową, ostrożnie wlej wodę bezpośrednio do ziemi. W tym momencie kończy się procedura sadzenia; podlewanie gleby jest konieczne po wyschnięciu.

Uwaga Potrzebuję światła!

Cebula jest rośliną swiatlolubną. Zadowoli Cię soczystymi i wysokimi zieleniami tylko wtedy, gdy ilość światła jest wystarczająca do wzrostu. Dlatego jeśli zamierzasz uprawiać cebulę na zieleniach w grudniu lub styczniu, zadbaj o podświetlenie.

Jaki rodzaj cebuli należy wziąć do uprawy ziół

Do uprawy cebuli na zieleni odpowiednie są cebule, które wyróżniają się gęstością, twardością i połyskiem łuski. Możesz również doradzić rosnące cebule, które on sam zaczął „wyhodować” - uformowane pióra są widoczne. W takim przypadku nie będziesz w stanie uzyskać dużej ilości zieleni, ale możesz spróbować dać drugie życie cebulom, które nie nadają się już do jedzenia.

Uprawa cebuli na zieleni nie jest prostą sprawą, ale bardzo prostą! Spróbuj i zachwycaj wszystkich naturalnymi witaminami zimą, wiosną i jesienią!

Wideo: rosnące cebule na piórku

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa