Jak wkładać plastry gorczycy podczas kaszlu

Plasterki gorczycy są skutecznym sposobem leczenia kaszlu, o którym ostatnio zapomnieliśmy. Ale na próżno! Nasze babcie wiedziały również, że nie ma nic bardziej użytecznego i lepszego niż plastry gorczycy na przeziębienia. Plaster gorczycy podaje się dzieciom i dorosłym podczas kaszlu na tle chorób układu oddechowego.

Jak nakładać musztardę na kaszel

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania do stosowania plastrów gorczycy - zapalenie oskrzeli, zapalenie tchawicy, zapalenie krtani i inne choroby układu oddechowego. Płytki z musztardą skutecznie leczą nerwobóle, bóle głowy, zapalenie korzeni nerwowych, a nawet bezsenność. Ale najczęstsze stosowanie plastrów gorczycy wiąże się z przedłużającym się kaszlem, który nie ustępuje przez tygodnie, a nawet miesiące.

Musztardy nie wolno podawać, jeśli kaszel ma charakter alergiczny. Plasterki gorczycy nie są również stosowane w leczeniu gruźlicy (a także krwawień płucnych) i astmy. Nie możesz użyć tej metody leczenia, jeśli choroba ma ostrą postać - z gorączką i dreszczami. Plasterki gorczycy nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży i laktacji. Ponadto pacjent może mieć indywidualną nietolerancję musztardy - w tym przypadku podrażnienie skóry może być bardzo poważne.

Wybierz plastry gorczycy

Tynki musztardowe mogą być dwojakiego rodzaju. Pierwsze to grube talerze z musztardą, znane nam od dzieciństwa. Drugi rodzaj tynku musztardowego to arkusz papieru z małymi komórkami wypełnionymi proszkiem musztardy. Dla łatwości użycia można je pokroić w paski lub kawałki o pożądanym rozmiarze.

Kupując plastry gorczycy, zwróć uwagę na ich trwałość i stan. To musi być suche. Przy niewłaściwym przechowywaniu tynki musztardowe szybko wchłaniają wilgoć, stając się nieodpowiednie i bezużyteczne. Upewnij się, że musztarda z talerzy nie kruszy się w momencie zakupu.

Zalety tynku musztardowego

Przed umieszczeniem plastrów musztardy chciałbym zrozumieć mechanizm działania tej metody leczenia. Musztarda po zmoczeniu i kontakcie ze skórą zaczyna pobudzać zakończenia nerwowe. Przyczynia się to do aktywnego przypływu krwi do tego obszaru skóry. Przy zapaleniu narządów oddechowych zwiększone krążenie krwi pozwala lepiej zwalczać kaszel. Kiedy krew wpada do płuc cierpiących na suchy kaszel, przyspiesza oddzielanie plwociny. Mokry kaszel jest znacznie łatwiejszy do leczenia.

Ponadto musztarda zwilżona wodą wytwarza olejki eteryczne, które są bardzo korzystne dla organizmu. Zapach musztardy to leczenie i zapobieganie chorobom górnych dróg oddechowych.

Czasami mechanizm pracy tynków musztardowych stosuje się w przeciwnym kierunku. W przypadku ciężkiego zapalenia krtani plastry gorczycy umieszcza się na cielętach. Przyczynia się to do przypływu krwi do nóg, dzięki czemu zmniejsza się obrzęk gardła. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku skurczu krtani, gdy drogi oddechowe są zwężone.

Plasterki gorczycy nie są zalecane dla dzieci w pierwszym roku życia. Musztarda dzieci poniżej czwartego roku życia muszą być układane bardzo ostrożnie. Miej oko na dziecko, regularnie sprawdzaj skórę dziecka pod kątem intensywności zaczerwienienia, ponieważ niektóre dzieci po prostu nie czują pieczenia i bólu.

Jak nakładać musztardę na kaszel

  1. Najpierw zdecyduj, w której strefie zostanie umieszczony tynk musztardowy. W zapaleniu oskrzeli lub zapaleniu płuc plastry gorczycy należy umieścić pionowo, między łopatką a kręgosłupem. Z suchym szczekającym kaszlem musztarda musi być umieszczona na klatce piersiowej. Płyt musztardowych nie można kłaść na kręgosłupie, na obojczykach i łopatkach, na sutkach. Ponadto tynki musztardowe nie mogą być nakładane na skórę, jeśli są na niej znamiona lub znamiona. Nie pozostawiaj plastrów gorczycy na naskórku ze zmianami, ranami, ranami lub trądzikiem.
  2. Niektórzy eksperci od masażu akupunkturowego twierdzą, że plastry musztardy należy kłaść na skórze kciuka w celu leczenia kaszlu. Faktem jest, że punkty neurologiczne tej strefy są ściśle związane z pracą układu oddechowego. Działając na tym obszarze, można całkowicie pozbyć się irytującego kaszlu.
  3. Połóż pacjenta na łóżku, jeśli przed tobą jest dziecko - rozpraszaj go rozmowami. Dzieciak nie powinien czuć się niespokojny. Przygotuj tacę ze wszystkim, czego potrzebujesz - plastrami musztardy, ciepłą wodą, ręcznikiem frotte, kremem dla dzieci lub masłem.
  4. Tynki musztardowe najlepiej wykonywać nocą, aby po zabiegu pacjent zasnął w ciepłym łóżku.
  5. Jeśli masz przed sobą worki sypkiej musztardy, rozprowadź proszek równomiernie na całym obszarze. Zanurz plastry gorczycy w ciepłej wodzie i pozostaw na kilka sekund.
  6. Następnie przymocuj płytki do wybranych obszarów.
  7. Jeśli masz wrażliwą skórę, musisz nakładać plastry gorczycy w delikatniejszy sposób. Możesz położyć płytki z tyłu lub położyć musztardę na kawałku gazy uprzednio ułożonym na skórze. Dotyczy to osób o jasnej karnacji i cienkiej skórze oraz dzieci. Nawiasem mówiąc, plastry musztardy dla dzieci mają łagodniejszy efekt - mają nieco niższe stężenie musztardy w proszku.
  8. Następnie przykryj pacjenta ręcznikiem i ciepłym kocem. Musztarda musi być przechowywana przez około pół godziny. Jeśli pacjent odczuwa nieznośne pieczenie, plastry gorczycy należy natychmiast usunąć. Pamiętaj, że u dzieci stan skóry należy obserwować niezależnie, bez czekania na skargi.
  9. Po usunięciu musztardy wytrzyj skórę czystą, wilgotną szmatką. Nasmaruj podrażnione miejsca kremem dla niemowląt, wazeliną lub olejem roślinnym. Pacjent powinien założyć suche ubrania i położyć się pod kołdrą.

Po zabiegu następnego ranka zwróć uwagę na skórę, na której umieszczono plastry gorczycy. Jeśli występują pryszcze, mały trądzik, pęcherzyki, jeśli odczuwasz swędzenie lub ból przy dotknięciu, masz alergię na musztardę. W przypadku wykrycia podobnej reakcji leczenie plastrami gorczycy nie może być kontynuowane.

Należy zauważyć, że tynków musztardowych nie można robić przez długi czas - nie więcej niż pięć dni. Jeśli nie pomogą, należy poszukać innego, bardziej skutecznego leczenia. Tynki musztardowe potrzebują tylko raz dziennie.

Musztarda na stopach

Wiele osób zastanawia się, czy można postawić plastry musztardy na ich stopach. W rzeczywistości jest to bardzo skuteczne lekarstwo na przeziębienie. Jeśli zauważysz złe samopoczucie i katar, musisz położyć plastry gorczycy na nogach przed pójściem spać. Następnie musisz pić herbatę z cytryną lub mleko z miodem. Rano nawet nie pamiętasz, że dzień wcześniej byłeś chory.

Musztarda na stopach

Pamiętaj jednak, że tej procedury nie należy wykonywać u małych dzieci. Przed pójściem spać lepiej wlać suchą musztardę do skarpety. Stopa będzie się pocić, a dziecko dostanie lekkie ocieplenie. Po tym nie będzie śladu przeziębienia.

Pamiętaj, że tynków musztardowych nie należy umieszczać w ciąży. Po ostrym przypływie krwi do niektórych części ciała łożysko najpierw cierpi. Kiedy krew odpływa z niej, dziecko może pozostać bez jedzenia - jest to obarczone poronieniem.

Obecnie toczy się wiele debat na temat skuteczności i wydajności stosowania plastrów gorczycy. W niektórych krajach plastry gorczycy nie są nawet dostępne. Jednak doświadczenie wielu pokoleń mówi nam o rzeczywistych zaletach gorczycy w proszku. Jeśli prawidłowo użyjesz plastrów gorczycy, są one lepsze niż jakiekolwiek pigułki, które pomogą pozbyć się irytującego kaszlu.

Wideo: plastry gorczycy w domu - dlaczego i jak umieścić

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa