Jak prawidłowo ułożyć płytki podłogowe z PCV

Płytka PVC to materiał, który zyskuje na popularności. Robi jednak skoki i ograniczenia. Jednak szybko rosnące zapotrzebowanie na takie podłogi, które, nawiasem mówiąc, nadają się na ściany, nie są niewytłumaczalne. Następnie na pewno wymyślimy, jak zamontować płytki PCV na podłodze, jednak na początek poznamy sekrety jego sukcesu.

Jak zainstalować płytki podłogowe z PCV

Korzyści z płytek PCV

Głównymi konkurentami opisywanego materiału są płytki ceramiczne. Jednak jego analog z PVC ma wiele korzystnych czynników, które zostaną wskazane poniżej.

 1. Łatwy w instalacji. Materiał ma samoprzylepną podstawę, która pozwala znacznie szybciej poradzić sobie z pracą. Ponadto nie trzeba zakrywać połączeń między płytkami i czekać, aż wyschną. Podłoga z PCV będzie natychmiast odpowiednia do użytku.
 2. Możliwość instalacji w różnych pokojach. Czy widziałeś kiedyś salon wyłożony kafelkami? Niewielu odważy się podjąć taką decyzję. Ale analog PCV można zainstalować w absolutnie każdym pomieszczeniu. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni kolor, wzór i odcień.
 3. Wytrzymałość i odporność na zużycie. Płytka PCV może wytrzymać ponad milion kroków. Jednocześnie jej wygląd wcale się nie psuje.
 4. Łatwość opieki. Dbanie o materiał to przyjemność. Wystarczy przetrzeć go wilgotną ściereczką, aby uzyskać nowość.
 5. Rozsądna cena. Układanie podłogi nie jest tanie. Płytka PCV pod tym względem jest znacznie bardziej ekonomiczna.
 6. Bezpieczeństwo Przerażające jest wyobrażenie sobie, jakie mogą być obrażenia po upadku na płytkę. Płytka PCV jest znacznie bardziej miękka, a przez to bezpieczniejsza.
 7. Elastyczność Nawet jeśli podłoga ma niewielkie nieregularności, płytka stanie się jak rękawiczka.
 8. Właściwości termoizolacyjne. Jeśli nie jesteś szczęśliwym posiadaczem ogrzewania podłogowego pod płytkami, prawdopodobnie znasz sytuację, w której materiał ochładza się w zimie, tak bardzo, że zimno można usłyszeć przez kapcie. Płytka PCV nie tylko nie ochładza się, ale także nie oddaje ciepła z pomieszczenia przez podłogę.

Montaż płytek PCV

Jak Pod wrażeniem korzyści? Jeśli tak, omówmy, jak zamontować ten cudowny materiał na podłodze.

Montaż płytek PCV

Prace przygotowawcze
Rozpoczynając naprawę, powinieneś zacząć wszystko od samego początku. W takim przypadku dokładnie przygotuj główną powierzchnię podłogi. Przede wszystkim stara powłoka powinna zostać całkowicie zdemontowana. Jeśli zignorujesz ten krok i natychmiast zaczniesz instalować płytkę PCV, możliwe są nieprzyjemne konsekwencje w postaci nieprawidłowo zainstalowanych części lub ich niespójności.

Następnie wykonaj poniższe czynności:

 • Powierzchnia jest dokładnie oczyszczona;
 • Pęknięcia są uszczelniane specjalnym rozwiązaniem;
 • Chropowata powłoka jest zagruntowana.

Następnie podłogę należy wyrównać. Aby to zrobić, możesz położyć arkusze sklejki lub płyty gipsowo-kartonowej. Jednak najlepszą opcją jest ułożenie betonowego jastrychu. Nie zapominaj jednak, że stosując trzecią metodę, należy zaopatrzyć się w dużą ilość podkładu, ponieważ będzie on potrzebny ponownie, gdy gotowy wylewka będzie sucha.

Po zakończeniu pracy i tak idealnie płaską powierzchnię należy ponownie wyczyścić. Stosowanie chemikaliów nie jest zalecane.

Baza jest gotowa, ale musisz przygotować i płytki PCV. Powinien być utrzymywany w ciągu dnia w wyprostowanej formie w temperaturze pokojowej.

Na końcu sekcji przydatne będzie umieszczenie jednej końcówki, co jest przydatne, jeśli zdecydujesz się wykonać wylewkę. Wiadomo, że jeśli poziom wilgoci przekracza normę, nie można przykleić materiału. Jak jednak sprawdzić ten sam poziom, jeśli nie ma pod ręką higrometru. Aby odpowiedzieć na to pytanie, zademonstrujemy kolejny hack życia.

Połóż zwykły ręcznik papierowy na podłodze. Z góry jest pokryty litym polietylenem, który jest o 10-15 cm większy niż serwetka. Następnie wszystkie krawędzie materiału są uszczelniane taśmą i pozostawiane na 12-15 godzin. Jeśli w wyznaczonym czasie serwetka pozostanie sucha - możesz przejść do głównej pracy. Jeśli nie, nadal musisz poczekać.

Zestaw narzędzi
Podczas gdy płytki starzeją się w pokoju, nie powinieneś tracić czasu. Aby zainstalować go na podłodze, potrzebujesz pewnej listy narzędzi. Bez nich raczej nie odniesiesz sukcesu. Pamiętaj więc:

 • Paca zębata;
 • Klej do PCV;
 • Poziom;
 • Taśma miernicza;
 • Wątek;
 • Ołówek
 • Kwadratowy i ostry nóż do cięcia.

Znaczniki
Kiedy wszystkie narzędzia są pod ręką, już chcę zacząć instalować płyty. Będziesz jednak musiał trochę się uspokoić i przez chwilę pamiętać lekcje rysowania. Jak już zrozumiałeś, na początek powinieneś nałożyć znaczniki.

Układanie podłogi pod płytki PCV

Najpierw musisz określić środek pokoju. Można to zrobić bez trudności za pomocą taśmy mierniczej i nici. Od punktu środkowego należy narysować kąt prosty 90º. To właśnie na tych dwóch liniach zaczyna się stylizacja.

Również znakowanie może pomóc, jeśli płytka ma ornament z różnymi wstawkami. Miejsce ich instalacji lepiej zanotować z wyprzedzeniem.

Układanie
Wreszcie dotarliśmy do ostatniego i najważniejszego etapu - układania płytek PCV. Tak więc, jak wspomniano wcześniej, należy zacząć od naklejki dokładnie na zaznaczonych liniach na środku pokoju.

Klej nakłada się natychmiast na kilka desek (około 5 metrów kwadratowych) i równomiernie rozprowadza za pomocą pacy zębatej. Optymalne zużycie kleju na 1 m2 powinna wynosić 300-400 g. Nie zapominaj, że płytki w opakowaniu (co 4 sztuki) są powtarzane, więc obserwuj to i nie mieszaj ich.

Płytki należy układać od końca do końca, bez pęknięć. Po sklejeniu musisz zwinąć powierzchnię wałkiem i wytrzeć klej, który wyszedł gąbką. Po 30 minutach manipulowanie wałkiem należy powtórzyć.

Przed wycięciem materiału należy wykonać oznaczenia na przedniej stronie. Płytka PCV jest cięta dość łatwo.

Pod koniec pracy sprawdzamy wszystko pod kątem wad. Jeśli wszystko jest w porządku, chwalimy się i zostawiamy pokój nietknięty na jeden dzień. Następnie można go umyć. Meble można umieścić w 48 godzin po zakończeniu pracy.

Jak widać, w tej pracy nie ma nic bardzo skomplikowanego. Dlatego całkiem możliwe jest samodzielne radzenie sobie.

Wideo: układanie płytek podłogowych z PCV

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa