Jak prawidłowo dbać o skórzane rękawiczki

Stylowy i drogi dodatek - skórzane rękawiczki zawsze wymagają specjalnego podejścia. Przy odpowiedniej pielęgnacji mogą służyć właścicielowi przez wiele lat. Jednocześnie pozostaną w oryginalnej formie. Jak dbać o skórzane rękawiczki? Co zrobić, aby nie stracić połysku? Zbierzmy to razem.

Jak dbać o skórzane rękawiczki

Codzienna opieka

Zalecamy codzienne czyszczenie skórzanych rękawiczek z kurzu. Najlepiej zrobić to miękką szmatką lub szmatką. Aby nie zanieczyścić szwów, można je leczyć szczotką o niskiej lub średniej twardości.

Dlaczego codziennie Ponieważ pył stopniowo je w szwy i pory skóry. W takim przypadku wymagane jest bardziej poważne czyszczenie. I po co stwarzać sobie niepotrzebne problemy, skoro możesz spędzić kilka minut dziennie na wyjeździe?

Wskazówka Niektórzy ludzie są zbyt leniwi, by czyścić skórzane rękawiczki. Po prostu potrząsają nimi mocno, waląc się nawzajem z całym narkotykiem. Zasadniczo taka procedura jest możliwa, jeśli masz 100% pewność, że Twoje rękawice nie pękną po wykonaniu. Lub nie czołgaj się po szwach. Ale nie zalecamy tego robić. Nigdzie nie ma kurzu ze szwów.

Cotygodniowa opieka

Aby skórzane rękawiczki długo zachowywały swój wygląd, nie wystarczy okresowo strzepać z nich kurz. Czyszczenie na mokro jest wymagane raz w tygodniu. Nie, bez prania, a mianowicie czyszczenia. Będziesz potrzebował:

 • czysta woda
 • mydło w płynie (nie proszek do prania!)
 • gliceryna lub olej rycynowy
 • waciki lub lekkie szmaty
 • sucha tkanka miękka (mikrofibra) i kawałek szmaty
 • skórzane rękawiczki
 • entuzjazm (łatwo zastąpiony nawykiem)

Procedura jest bardzo prosta. W małym pojemniku należy wprowadzić łagodny roztwór mydła. Rękawica jest zakładana na jedną rękę. Drugą ręką wacik (ściereczkę) zwilża się w roztworze. Następnie delikatnie przetrzyj powierzchnię skóry. Gdy wacik się zabrudzi, zmieniają się w czyste. Procedura jest wykonywana, dopóki chusteczka lub wacik przestanie się brudzić.

Teraz musisz ostrożnie usunąć resztki mydła ze skóry. Zrób to z innym kawałkiem materiału zanurzonym w czystej wodzie.

Wskazówka Przetwarzanie na mokro powinno być przeprowadzone wystarczająco szybko. W przeciwnym razie skóra jest szybko nasycana mydłem przez pory. Nie dotyczy to rękawic lakierniczych. Ale nie zaleca się ich zwilżania przez długi czas, w przeciwnym razie połysk zniknie.

Po wszystkich procedurach prania myjemy skórzane rękawiczki mikrofibrą. Lub jakikolwiek inny materiał, który dobrze wchłania wilgoć. Pozostaw na chwilę do wyschnięcia. Ściśle z dala od grzejników i grzejników. Zaleca się nie tylko układanie rękawiczek do suszenia, ale także nadawanie im specjalnego kształtu w postaci pędzla.

Taki kształt nie jest konieczny z tworzywa sztucznego. Możesz niezależnie skręcić z drutu rodzaj dłoni ze stojakiem. Na nim rękawiczki wysychają nie gorzej niż na zakupionym.

Po wyschnięciu pozostaje jeszcze jedna rzecz. Konieczne jest zmiękczenie i wypolerowanie skóry, aby się nie pękała. Aby to zrobić, zaopatrzyliśmy się w glicerynę i kawałek szmaty (patrz powyższa lista). Dodajemy dosłownie kroplę płynu na tkaninę, pocieramy ją. I tylko wtedy, lekkimi ruchami, jakby smarować całą powierzchnię rękawic.

Wskazówka Nie wylewaj płynów bezpośrednio na rękawiczki. Na skórze mogą pozostać nieredukowalne plamy.

Po nasmarowaniu pozostaje tylko dokładnie wypolerować powierzchnię kawałkiem szmaty. To koniec opieki.

Pielęgnacja silnego zanieczyszczenia

Wszystko dzieje się w życiu. Nawet skórzane rękawiczki mogą się bardzo zabrudzić. Nie martw się, nadal można je uratować. Oczywiście, mycie akcesoriów wykonanych ze skóry nie jest w zasadzie zalecane, ale czasami trzeba to zrobić. Będziesz potrzebował:

 • umywalka
 • czysta woda
 • mydło w płynie
 • gruby ręcznik

Mycie skórzanych rękawiczek jest łatwe, ale musisz znać kilka niuansów. Jest to bardzo ważne, jeśli chcesz je zapisać.

Na początek należy pamiętać, że trzymanie skórzanych rękawiczek w wodzie powinno być jak najmniejsze. Oznacza to, że mycie powinno odbywać się szybko, a jednocześnie ostrożnie.

Drugi ważny warunek: skórzane rękawiczki myje się tylko po założeniu dłoni. Faktem jest, że skóra ma jedną nieprzyjemną właściwość: pod wpływem wody rozciąga się.

Wskazówka Skórzane rękawiczki nie powinny być wcierane i szczypane jak szmata! Umyj je ruchami, jakby myli ręce.

Wskazana jest kilkakrotna wymiana wody z mydłem, szczególnie jeśli rękawice są bardzo brudne (np. Wpadły w brud). W przeciwnym razie po prostu jeszcze bardziej wcierzesz plamy w skórę.

Po zadowalającym wyniku prania należy ostrożnie przepłukać rękawiczki w czystej, ciepłej wodzie. Lepiej to zrobić bez zdejmowania rękawiczek z dłoni.

Następnie skórzane rękawiczki, ponownie bez zdejmowania, delikatnie poklep grubym ręcznikiem. Nie trzy! I ułóż, aby wyschły z dala od akumulatorów. Kiedy rękawiczki są lekko suche, zakładamy je na mundury i pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.

Następnie weź glicerynę dla jasnej skóry lub rycynę dla ciemnej skóry, delikatnie smaruj co milimetr rękawiczek. Ugniataj delikatnie skórę, jeśli nadal jest sucha lub zaczyna się wypaczać. Następnie delikatnie poleruj, aż uzyskasz miękki matowy połysk.

Kilka słów o miejscach

Czasami zdarzają się sytuacje, w których czyszczenie chemiczne lub zwykłe pranie nie jest możliwe. Pojawiają się plamy. Nie panikuj ani nie próbuj wymazać ich w tej chwili.

Pielęgnacja skórzanych rękawiczek

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jeśli to możliwe, jest zmazanie znaku suchą szmatką. Odpowiednia jest również chusteczka. Tylko nie pocieraj, a mianowicie blot! W przeciwnym razie skóra wchłonie plamę przez pory i bardzo trudno będzie ją usunąć.

Wybierz jeden z poniższych przepisów i przejdź do czyszczenia.

Rękawice wykonane z jasnej skóry można łatwo usunąć z większości rodzajów plam w stary sposób dziadka. Aby to zrobić, wymieszaj 50 ml beztłuszczowego mleka i 1 białko jaja kurzego. Następnie powstałą mieszaninę nakłada się na skórę, pozostawiając na kilka minut. Możesz lekko potrzeć plamę. Ta mieszanina nie wymaga spłukiwania. Jest prany suchą szmatką.

Większość tłustych plam usuwa się benzyną lub rozcieńczalnikiem. Szmatkę zwilża się w produkcie, a brud usuwa się szybkimi ruchami. Oczywiście nie zapomnij spróbować przed zabiegiem na wewnętrznej stronie rękawicy, czy benzyna zniszczy skórę lub jej kolor.

Po zabiegu zaleca się wentylację skórzanych rękawiczek, aż zniknie nieprzyjemny zapach.

Miejsca o niezrozumiałym pochodzeniu można próbować usunąć amoniak ze skóry. Tylko nie w czystej postaci. Konieczne jest rozcieńczenie 1 części amoniaku w 4 częściach wody. A przy już uzyskanej mieszaninie pocieraj znak, aż zniknie całkowicie. Po czyszczeniu skórzane rękawiczki nie myją się. W razie potrzeby nasmaruj gliceryną lub olejem rycynowym.

Nawiasem mówiąc, niektóre rękawiczki mają wewnętrzną podszewkę. Tutaj zawsze możesz go bezpiecznie umyć. Jeśli to możliwe, podszewka jest zdejmowana i zszywana po czyszczeniu.

Ale niektórym ludziom udaje się go umyć, nie zdejmując go, po prostu go odrzucając. Jeśli czyścisz skórzane rękawiczki tylko z zewnątrz, zapominając o wnętrzu, z czasem podszewka zaczyna śmierdzieć obrzydliwie. Piękno już nie istnieje.

Teraz wiesz, jak dbać o skórzane rękawiczki. Zgodnie z naszymi zaleceniami możesz trwale zachować piękny wygląd i stan swojej spektakularnej garderoby.

Wideo: jak dbać o rękawiczki

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa