Jak wybrać odpowiednią kurtkę puchową: przydatne wskazówki

W otwartych przestrzeniach naszej ojczyzny, ze względu na specjalne warunki klimatyczne, kurtka puchowa „zapuściła korzenie” i ugruntowała swoją pozycję. Bielizna tego typu oznacza kurtkę, której podstawą jest puch ptaków. Produkt wystarczająco ciepły, który nie pozwala na zimno, reguluje temperaturę ciała i jest idealny na zimę. Ale z powodu tej powszechnej dystrybucji wielu pozbawionych skrupułów producentów dostarcza do sklepów kurtki puchowe niskiej jakości. Dlatego z pewnością istnieją trudności z wyborem.

Jak wybrać kurtkę puchową

Oznakowanie kurtki puchowej

 1. Aby ograniczyć politykę cenową dla swoich produktów, producenci odzieży wierzchniej rozcieńczają piórko. W takim przypadku na etykiecie pojawi się odpowiedni znak „piórkowy”.
 2. W przypadkach, gdy na języku kurtki widnieje napis „bawełna”, w takich ubraniach nie ma nic z kurtki puchowej. Jest to zwykła pikowana kurtka, która nie jest odpowiednia dla wszystkich. Jest ciężki i niższej jakości.
 3. Oznaczenie „poliester” oznacza, że ​​produkt jest w 100% wypełniony wypełnieniem z poliestru. Jeśli masz znak „wełny”, będziesz wiedział, że kompozycja zawiera wypełniacz wełny.
 4. Warto zrozumieć, że syntetyczny zimownik odnosi się do sztucznego wypełniacza, który jest włóknem syntetycznym. Dzięki tej strukturze po pierwszym myciu produkt traci do 30% zdolności do regulowania temperatury ciała. Z kolei puch wysokiej jakości trwa 15–20 lat, zachowując swoje główne cechy i właściwości przez cały ten okres.
 5. Do tej pory szczególnie popularne są kurtki, które nazywane są jedynie syntetycznymi kurtkami zimowymi. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które ma 1,5 razy lepszą termoregulację niż konwencjonalne produkty sintepon. Ponadto takie kurtki puchowe są tańsze niż prawdziwe, ale nie gorsze. Puch Sintepon oznacza zaawansowany technologicznie, przyjazny dla środowiska, nie wywołujący alergii materiał. Można rozważyć taką kurtkę puchową, jeśli chcesz zaoszczędzić, ale nie stracić jakości.

Zasady wyboru puchowej kurtki

 1. Poczuj produkt palcami, biorąc krawędź kurtki do środka i na zewnątrz. Podczas palpacji nie powinieneś czuć grudek, ostrych cząstek, mrowienia i innych nieprzyjemnych wrażeń. Jeśli tak, kurtka puchowa jest złej jakości.
 2. Zwróć uwagę na bloki oprogramowania układowego. Im są mniejsze, tym dłużej wytrzyma kurtka. Idealną opcją jest kwadrat / romb, którego rozmiar nie przekracza 20 * 20 cm. Jeśli blok jest większy niż określony, jest całkiem możliwe, że podczas pracy puch wślizgnie się do środka, pozostawiając łysiny. Doprowadzi to do słabego magazynowania ciepła i braku ochrony przed wiatrem.
 3. Jeśli kurtka jest wysokiej jakości, w większości składa się z puchu (80%). W związku z tym producent działający w dobrej wierze podaje informacje na ten temat na etykiecie. Pozostałe 20% jest przeznaczone na małe pióra. Zazwyczaj te liczby na etykiecie są oznaczone ułamkową wartością.
 4. Na przykład widziałeś oznaczenie 80/20. Pierwszy wskaźnik odnosi się do ilości wypełnienia puchu, a drugi odnosi się do pióra. Nowoczesne produkty zaprojektowane na wiosnę i późną jesienią są wypełnione od 50 do 50. Jeśli planujesz używać puchowej kurtki w warunkach silnego mrozu, lepiej dać pierwszeństwo produktom wypełnionym od 80 do 20.
 5. Istnieje wiele innych czynników, które powiedzą o najwyższej jakości kurtki. W szczególności produkt musi być sprężysty. Wystarczy ścisnąć kurtkę, aby zobaczyć, jak szybko puch ze zmiętego stanu powróci do pierwotnego przebiegu. Im szybciej formularze zostaną przywrócone, tym lepsza rzecz przed tobą.
 6. Kurtki puchowe mogą być wielowarstwowe, wykonane z kilku ochraniaczy z puchu. Im więcej tych warstw, tym wyższa jakość produktu. Ponadto, jeśli zauważysz na etykiecie etykietę „DIN EN 12934”, powinieneś wiedzieć, że jest to drobiazg, którego puch i pióro zostały poddane gruntownej obróbce hipoalergicznej.
 7. Sprawdź dokładnie kurtkę przed zapłaceniem za nią. Jeśli puch lub pióro wystają przez włókna, produkt ma bardzo niską jakość. Ta funkcja sugeruje, że „wypełnienie” nie jest prawidłowo rozmieszczone w kurtce puchowej (w niektórych miejscach jest ich więcej, w innych mniej). Taka kurtka puchowa dmuchnie i zmoknie.
 8. Aby zidentyfikować wystające pióra, wystarczy ścisnąć produkt dłonią i ocenić reakcję. Jeśli odczuwa się mrowienie, wówczas na piórach przedmiotu jest dużo piór, niż jest to zaznaczone. W związku z tym piórko znacznie gorzej izoluje ciepło.
 9. Wysokiej jakości kurtka bez wątpienia będzie miała próbkę wypełniacza, który jest przymocowany osobno w postaci pęku kluczy do języka zamka. Dobra kurtka puchowa będzie również zawierać kilka etykiet wskazujących informacje na temat właściwej pielęgnacji produktu, producenta, możliwych testów.
 10. Jeśli kurtka naprawdę się opłaca, każdy z jej guzików lub innych akcesoriów będzie miał wytłoczone logo producenta. Dodatkowe guziki i zapasowe wymienne guziki są umieszczone na kurtce.

Dodatkowe funkcje

Kurtka puchowa

 1. Jeśli masz wiedzę na temat niektórych ważnych cech, procedura wyboru puchowej kurtki może być znacznie ułatwiona. Kobiety powinny zawsze dostrzegać pewne szczegóły. Na przykład wypełniacz nie powinien toczyć się i błąkać w jednym miejscu.
 2. Kurtka puchowa powinna być dobrze zszyta. Należy pamiętać, że wielkość komórki, w której puch jest pełny, nie powinna przekraczać 20 na 20 cm. Warto również zwrócić uwagę na liczbę warstw izolacji.
 3. Jeśli mieszkasz w klimacie umiarkowanym, wystarczy jedna warstwa. Jeśli często spotykasz się z surowymi zimami i musisz długo pozostawać w chłodzie, wtedy przy zakupie powinieneś preferować dwuwarstwową kurtkę puchową.
 4. Aby sprawdzić jakość i czy będzie w niej ciepło, ściśnij rękaw i zwolnij go gwałtownie. Musi szybko stać się nieskazitelny. Podczas badania należy zwrócić szczególną uwagę na niewłaściwą stronę kurtki puchowej. Podszewka musi być zszyta.
 5. Mankiety powinny znajdować się na dole kurtki puchowej i rękawów. Cóż, jeśli są prezentowane w postaci gumy. Taki dodatek nie pozwoli przeniknąć zimna pod kurtkę. Pamiętaj, że jeśli kurtka puchowa ma podszewkę z dzianiny lub futra i kaptur, wszystko to powinno być rozpięte.
 6. Na górze zamka powinien znajdować się specjalny zawór lub łatka, która nie pozwoli przeniknąć zimna przez zęby. Produkty wysokiej jakości są zawsze dostarczane ze specjalną torbą zawierającą próbkę wypełniacza. Nie kupuj innych kurtek puchowych. Mogą mieć wątpliwą jakość.

Wybierz kurtkę puchową na figurze

 1. Jeśli nie chcesz podkreślać szerokiej talii, zaleca się zakup modeli o prostym kroju z swobodnym krojem. Jeśli nie masz problemów z nadwagą, talię można przeciwnie podkreślić za pomocą paska lub paska.
 2. Aby naprawić prostą sylwetkę, możesz wykonać ukośne wstawki. Przy niskim wzroście staraj się unikać długich modeli. Takie kurtki puchowe wizualnie ograniczą wzrost. Jeśli nadal wolisz praktyczność i czujesz się komfortowo z długością do kolana, powinieneś nosić pasek. Taki dodatek podkreśli sylwetkę.
 3. Jeśli chcesz podkreślić bujny biust, zdecydowanie zaleca się preferowanie modeli z poziomymi paskami. Należy pamiętać, że w takim przypadku istnieje ryzyko ukrycia talii. Aby temu zapobiec, użyj paska.
 4. Jeśli należysz do właścicieli szerokich i wspaniałych bioder, surowo zabrania się kupowania dopasowanych lub prostych kurtek. W takim przypadku należy preferować modele o sylwetce w postaci kokonu. Te puchowe kurtki zwężają się do dołu. Wszystkie wady są ukryte, pozostając na górze. Dlatego nie martw się, jeśli masz małe problemy z figurą.

Wybierając wysokiej jakości kurtkę puchową, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Podejdź do procedury z całą odpowiedzialnością. Zdecyduj, czego dokładnie chcesz. Jak podkreślić figurę. Pamiętaj, aby spojrzeć na jakość materiału i wykonaną pracę. Nie trać z oczu własnego wzrostu. Jeśli dokonałeś wyboru, nie zapomnij o odpowiednim czasie prania lub czyszczenia na sucho. Zaleca się oddanie puchowej kurtki w ręce profesjonalistów.

Wideo: jak wybrać wysokiej jakości kurtkę puchową

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa