Jak przechowywać korzeń imbiru

Wielu z nas kupuje suchy imbir w proszku, aby potrawy były bardziej pikantne i dodają przyjemnej pikantnej nuty do jedzenia, ale doświadczeni szefowie kuchni wiedzą, że prawdziwy pełny smak imbiru ujawnia się tylko wtedy, gdy użyjesz jego korzenia. Każda przyprawa pozostaje smaczna i pachnąca przez długi czas, jeśli wiesz, jak sobie z tym poradzić. Oto kilka sekretów, dzięki którym korzeń imbiru będzie świeży i pachnący w domu.

Jak przechowywać korzeń imbiru

Jakie są zalety korzenia imbiru nad proszkiem

Pokusa kupowania gotowych przypraw w proszku w sklepie spożywczym jest zawsze świetna. Imbir jest wygodnie i kompaktowo pakowany; z reguły jest dobrze przetwarzany z pleśni, suszony jakościowo w warunkach produkcyjnych i siekany. Wystarczy wyciąć opakowanie i posypać naczynie, aby wzbogacić je o znajomy aromat. Ponadto proszek imbirowy zwykle kosztuje znacznie mniej niż naturalny produkt, co pozwala zaoszczędzić pieniądze. Co to jest haczyk?

Imbir całego korzenia dłużej zachowuje swoją soczystość, co oznacza charakterystyczną palącą ostrość z interesującymi nutami, które znikają podczas przechowywania imbiru w suchej ziemi. Ze zmielonego imbiru wszystkie jego lecznicze oleje i witaminy znikają szybciej. Kupując naturalny korzeń, możesz być pewien, że nie ma w nim obcych zanieczyszczeń, które można by zastosować w proszkach, aby obniżyć koszty produktu. Kupisz świeży, wysuszony korzeń, który prawdopodobnie będzie czysty w środku bez żadnych zabiegów i dodatków chemicznych. Ponadto z naturalnych plasterków imbiru uzyskuje się doskonałe napoje, gulasze i desery, których nie można osiągnąć przy użyciu zmielonego produktu.

W końcu pikantny świeży imbir jest spożywany bardzo oszczędnie, dzięki czemu jeden korzeń trwa dłużej i nie odczuwasz dodatkowych kosztów. W razie potrzeby korzeń można zastosować w soczystej formie lub samodzielnie wysuszyć i posiekać - nie jest to wcale trudne.

Jak wybrać dobry korzeń imbiru

Kupując imbir, należy zwrócić uwagę na kilka oznak jego świeżości i jakości:

  1. Skórka powinna być cała. W młodym korzeniu jest to cienki i delikatny film, jak u marchwi, a zrabowany korzeń ma gęstszą i bardziej wysuszoną skórkę. Lepiej jest wybrać młody imbir, ale dojrzały imbir jest dość przydatny, po prostu traci nieco swoje właściwości aromatyczne. Najważniejsze jest to, że skórka nie jest pomarszczona i szorstka. Korzeń nie powinien się wylewać, mieć uszkodzeń ani odsłoniętych obszarów - wtedy będzie mokry i świeży dłużej.
  2. Niedozwolone są ciemne plamy, pleśń lub inne podejrzane inkluzje. Dobry imbir będzie gładki i gładki. Ze względu na bakteriobójcze właściwości imbiru różne infekcje rzadko go infekują. Ale w przypadkach, gdy zepsute jedzenie leży w okolicy, na przykład dotknięta kapusta lub mandarynki, może wystąpić infekcja.
  3. Gęstość Świeży imbir będzie dość ciężki i twardy ze względu na sok. Jeśli kręgosłup wydaje się pusty, pusty lub „bawełniany” - odrzuć taki produkt.
  4. Kolor wewnątrz powinien być jasnożółty, co oznacza, że ​​imbir zawiera więcej użytecznych składników. Blady korzeń będzie mniej przydatny.

W dzisiejszych sklepach sprzedają dość świeży imbir importowany w przystępnych cenach. Jeśli kupujesz przyprawy od zielarzy, skontaktuj się tylko z zaufanymi sprzedawcami.

Jeśli imbir jest przechowywany w piwnicy, lepiej posyp go ziemią lub zawiń w papier.

Jak przechowywać imbir korzeniowy w domu

Młody imbir jest przechowywany w lodówce.Aby zapobiec przenoszeniu zapachu produktu na inne produkty spożywcze oraz w celu utrzymania optymalnego poziomu wilgoci, imbir jest pakowany w folię spożywczą, polietylen lub woreczki strunowe. Odbywa się to ostrożnie, powietrze jest uwalniane z torby, aby korzeń nie utleniał się. Jeszcze lepiej, zawiń imbir ręcznikiem papierowym przed włożeniem go do torby, aby wycierać sok, który wyszedł. Imbir jest przechowywany w skórce, która jest jego naturalną obroną, taką jak ziemniaki lub marchewka.

Jak przechowywać imbir korzeniowy w domu

Idealne warunki do przechowywania imbiru korzeniowego to niska plus temperatura, najlepiej przedział na warzywa. W takich warunkach korzeń może łatwo leżeć przez 3-4 tygodnie. W celu dłuższego przechowywania najlepiej przechowywać produkt w zamrażarce lub zachować go.

Eksperci twierdzą, że imbir po zamrożeniu traci część swoich właściwości leczniczych, ale czasem jest to sposób przechowywania, który przedłuża jego „życie”. Do zbioru imbir wciera się w grubą tarkę lub kroi w plasterki, julienne - jako wygodne, w zależności od tego, jak zamierzasz używać produktu. Najpierw musisz umieścić go w cienkiej warstwie w pojemniku i pozwolić, aby każdy pojedynczy element zamarzł. Następnie surowce można wlać do bardziej kompaktowego pojemnika i przechowywać w torbie lub szczelnie zamkniętej puszce przez okres do sześciu miesięcy, a nawet 8 miesięcy w zamrażarce. Usuń imbir do gotowania czystymi, suchymi rękami, nie niszcząc istniejącego mikrośrodowiska.

Jak sam wysuszyć imbir

Aby mieć pewność co do jakości przypraw, zdobądź młody korzeń imbiru - i przedłuż jego trwałość, susząc go w domu. Aby to zrobić, imbir obiera się przez skrobanie. Jeśli korzeń jest stary, a skorupa jest twarda - trzeba ją obrać, tak jak w przypadku ziemniaków. Następnie są dwie opcje: imbirowe chipsy lub imbirowe chipsy. Pokrój korzeń na cienkie plasterki lub wcieraj w grubą tarkę, równomiernie rozłóż na blasze do pieczenia zablokowanej papierem kulinarnym i wyślij do wyschnięcia w piekarniku. Piekarnik jest podgrzewany do 60 stopni, drzwi nie są całkowicie zakryte. Okresowo produkt miesza się i rozprowadza w celu równomiernego suszenia. Możesz użyć suszarki elektrycznej. Zauważ proces przez około 2-3 godziny.

Gotowy imbir lekko ciemnieje i zyskuje bardziej pikantny aromat. Kawałki przestaną się zginać i pękną. Plasterki lub wióry można przechowywać w tej formie lub pokroić w proszek, na przykład w wytrząsarce do pieprzu lub młynku do kawy. Suszony imbir przechowuj w szczelnie zamkniętych słoikach w temperaturze pokojowej przez 9-10 miesięcy, po czym wskazane jest zastąpienie produktu świeżym. Imbir całkowicie traci smak po około 2 latach.

„Żywa” konserwacja miodu

Aby uzyskać przydatny lek na przeziębienia, w leczeniu stawów, nudności, zatrucia i złego samopoczucia, imbir może natychmiast wlać miód. Te produkty lecznicze wzmacniają się nawzajem i działają dłużej. W przypadku leku obrany imbir wciera się w wióry. Następnie do miodu stopionego w łaźni wodnej dodaje się miód, dokładnie mieszając. Proporcje do smaku. Możesz zmieszać 1: 1 lub 1,5-2 części imbiru na 1 część miodu, taki preparat będzie mniej słodki i może być stosowany nie tylko do masek medycznych, maści i napojów, ale także do potraw warzywnych i sosów. Możesz zwiększyć słodkość później w trakcie gotowania pożądanego dania lub mikstury, dodając więcej miodu lub jagód.

Ponadto imbir jest marynowany, jak w przypadku sushi - z octem owocowym lub solony i przechowywany w słoikach pod pokrywkami w lodówce lub zwinięty w spiżarni.

Wideo: jak przechowywać imbir

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa