Jak przechowywać buty: wskazówki

Nie ma zbyt wielu butów, każda kobieta o tym wie. Ale wszystko to może stać się problemem, jeśli masz dużą rodzinę i po prostu nie ma gdzie założyć butów. Jak umieścić buty, trampki, buty, buty robocze, a jednocześnie nie naruszać zasad przechowywania? Rzeczywiście, jeśli warunki nie zostaną spełnione, struktura produktów ulegnie pogorszeniu, nie będzie miejsca w mieszkaniu. Spójrzmy na główne punkty, które otworzą nam oczy na to, jak prawidłowo przechowywać buty.

Jak przechowywać buty

Podstawowe zasady przechowywania

 1. Przed schowaniem butów dokładnie je wysusz. W przeciwnym razie wilgoć gromadzi się wewnątrz produktu, co prowadzi do uszkodzenia materiału, rozprzestrzeniania się bakterii i wilgoci.
 2. Nigdy nie przechowuj butów bez ich uprzedniego wyczyszczenia. Możesz wytrzeć kurz wilgotną, a następnie suchą szmatką. W przypadku złożonych zanieczyszczeń konieczne jest przejście przez wszystkie etapy czyszczenia i suszenia, tylko wtedy należy je wyczyścić w bezpiecznym miejscu.
 3. Aby nie spotkać nowego sezonu słowami „nie mam nic do założenia”, koniecznie napraw buty wcześniej. Zmień obcasy w odpowiednim czasie, a także sflashuj produkty od mistrza.
 4. Zwróć należytą uwagę na wybór miejsca do przechowywania. Szafka lub komoda powinny być suche, wentylowane, ciemne. Unikaj bezpośredniego światła słonecznego. Gromadzenie się wilgoci przyczyni się do rozwoju pleśni, a światło ultrafioletowe doprowadzi do utraty koloru.
 5. Szczególnie istotne jest pytanie dotyczące przechowywania butów wykonanych z naturalnych i drogich materiałów. Takich elementów garderoby nie można przechowywać w pobliżu grzejników, aby materiał nie wyschł.
 6. Nabierz nawyku pokrywania butów emulsjami, żelami i innymi specjalnymi środkami, które chronią materiał przed pękaniem, matowieniem i suszeniem.
 7. Warto pamiętać o regule, że buty nie powinny być składane ani zgniatane podczas przechowywania. Po długiej ekspozycji w pojemniku lub pudełku w tym stanie nie poradzisz sobie z zagnieceniami, pojawią się pęknięcia.

Przechowywanie codziennych butów

 1. W większości przypadków ludzie nie przywiązują wagi do codziennego przechowywania butów, ale na próżno. Nie tylko nosisz buty i trampki na co dzień, ale również nie dbają o nie. Żywotność produktów zależy bezpośrednio od tego.
 2. Przed włożeniem butów na korytarz wysusz je i wyczyść. Przy suchej pogodzie nie zajmie to dużo czasu, a podczas deszczu lub błota pośniegowego takie manipulacje są po prostu konieczne.
 3. Jeśli nie masz siły na czyszczenie, ale buty są mokre, napełnij je zmiętymi gazetami lub kup specjalne suszarki. Wkłada się go do produktu i suszy w ciągu kilku godzin.
 4. Po zabiegu należy nasmarować buty emulsjami, szczególnie jeśli chodzi o skórę. Nie ma znaczenia, drogie lub tanie buty, musisz ich przestrzegać.
 5. Jeśli chodzi o przechowywanie, wybierz miejsce o dobrej cyrkulacji powietrza, braku wilgoci i bezpośrednim nasłonecznieniu. Zdobądź specjalną półkę lub szafę na buty.
 6. Trzymaj buty wolne, nie stawiaj jednej pary na drugiej, szczególnie z brudnymi podeszwami. W zimnych porach roku nie pozostawiaj mokrych butów na linoleum, aby woda nie gromadziła się pod podeszwą.
 7. Wszystkie produkty muszą znajdować się w pewnej odległości od siebie. Tradycyjne przechowywanie „w korytarzu” nie jest najlepszym rozwiązaniem. W rezultacie powstaje tłok, który powoduje wiele niedogodności.
 8. Zorganizuj przestrzeń do przechowywania, tak aby butowi przydzielono osobne miejsce. Używaj półek, wiszących „kieszeni”, szuflad itp. Niezwłocznie zdejmij buty, jeśli sezon się skończy.

Przechowywanie butów sezonowych

Przechowywanie butów sezonowych

 1. Z góry wyjmij wkładki ze sznurowadłami. Pozbądź się śmieci i przetrzyj buty dowolnym środkiem dezynfekującym. Umyj podeszwy z brudu, umyj buty lub spłucz w razie potrzeby. Wysuszyć, kremując z materiałem produktu.
 2. Nie jest konieczne oddzielne przydzielanie miejsca do przechowywania butów zimowych lub letnich. Najważniejsze jest, aby upewnić się, że dla każdej pary jest pudełko lub pojemnik.
 3. Umieść gazety we wnęce butów zimowych z futerkiem, aby przedmioty nie straciły kształtu. Naftolen jest również umieszczany w środku, aby odstraszyć ćmy, jeśli wnętrze buta ma futro.
 4. Aby zapobiec osadzaniu się kurzu, buty i inne rodzaje butów modelowych umieszcza się najpierw w pokrowcach, a następnie w pudełkach. Bieżniki i długie buty należy umieścić w walizce i zawiesić (można je umieścić) w wyprostowanej formie. Nie trzeba składać bagażnika.
 5. Miejsce przechowywania wybiera się bez nagłych zmian temperatury, wilgotności lub nadmiernej suchości. Ponadto kilka razy w sezonie (co miesiąc) należy sprawdzić buty, aby zapobiec możliwym uszkodzeniom.

Przechowywanie butów z różnych materiałów

 1. Aby dowiedzieć się, jak przechowywać buty, musisz wziąć pod uwagę cechy materiałów. Jeśli twój produkt jest wykonany ze skóry lakierowanej, przed magazynowaniem należy go potraktować gliceryną lub wazeliną. Włóż przekładki do butów i owiń specjalnym papierem.
 2. Wyroby skórzane w większości przypadków wystarczy przetworzyć krem. Kompozycję należy przetrzeć miękką szczotką. Wreszcie, buty są polerowane flanelową. Produkt należy odsłonić za pomocą przekładek.
 3. Jeśli zdecydujesz się przechowywać buty gumowe w magazynie, musisz je najpierw dokładnie umyć i wysuszyć. Następnie przetrzyj gąbką nasączoną gliceryną. Tak więc buty nie są zagrożone rozwarstwieniem.
 4. Z zamszowymi produktami należy obchodzić się ostrożnie. Umyj buty i pozwól im wyschnąć. W razie potrzeby wyczyść powłokę specjalną szczotką.
 5. Aby zaoszczędzić ubrania lub buty sportowe, należy je prać w wodzie z mydłem. Po wyschnięciu produkt umieszcza się w torbie z kulkami ćmy. Substancji nie wolno stosować do gumowych butów.

Przechowywanie obuwia

Do codziennego przechowywania butów zaleca się przydzielenie małej garderoby. Pomieszczenie musi mieć dobrą wentylację i półki. Jeśli nie masz możliwości przydzielenia miejsca, skorzystaj z przesuwanych szaf i pudeł na buty.

Aby zaoszczędzić buty sezonowe bez konsekwencji, możesz użyć kartonów, organizerów lub specjalnych pojemników. Wybierając, należy sprawdzić obecność otworów wentylacyjnych, braku zapachu i wystarczającej objętości.

Organizer
Urządzenie wyróżnia się obecnością wielu gałęzi. Mogą pomieścić do kilku par butów. Ponadto organizator zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza.

Box
Wygodne i praktyczne jest przechowywanie dowolnych butów w pudełkach. Jedynym minusem jest to, że nie zobaczysz, który produkt tam jest. Możesz jednak to podpisać. Nowoczesne modele mają okno podglądu. Możesz kupić online.

Pojemniki
Plastikowy pojemnik ma kilka zalet w stosunku do klasycznego kartonu. Taki produkt ma wystarczającą wytrzymałość i przejrzystość.

Z góry zadbaj o pojemniki lub pudełka dla każdej pary butów. W tym przypadku niedopuszczalne jest składanie trampek, półrocza, butów wyjściowych i butów roboczych „w kupie”. W przeciwnym razie na powierzchni produktów pojawią się zadrapania i inne uszkodzenia.

Wideo: organizacja i przechowywanie butów

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa