Jak zdezynfekować buty przed grzybem

Podczas leczenia każdego rodzaju grzyba lekarze zdecydowanie zalecają całkowitą zmianę wszystkich butów. Jednak nie każda osoba ma do tego materialne możliwości. Co robić Istnieje wyjście. Możesz po prostu zdezynfekować kapcie, buty, trampki, buty. Nie, nie musisz ich gotować i gotować na parze. Są bardziej humanitarne sposoby. Mówimy ci, jak dezynfekować buty z grzyba, nie uszkadzając go.

Jak zdezynfekować buty przed grzybem

Ogólne zasady

Często zwykłe buty do masowej produkcji wykonane są z tanich materiałów, które nie mogą pochwalić się obojętnością na agresywne pary środków dezynfekujących. Mówiąc najprościej, podeszwa lub klej mogą mięknąć podczas procesu. Musisz być przygotowany na to, że nadal musisz zmienić stare buty. Ta zasada nie dotyczy obuwia dobrej jakości.

Nawiasem mówiąc, dezynfekcja nie jest procesem jednorazowym. Będzie to musiało być przeprowadzane regularnie przez cały okres leczenia grzyba.

Płyn do dezynfekcji nie musi być wlewany do buta (z wyjątkiem niektórych specjalistycznych produktów). W końcu świetnie może być krzywda butów lub butów. Ponadto nie zawsze jest możliwe nasycenie podszewki środkiem dezynfekującym. Dlatego bardzo ważne jest, aby to zrobić:

 • w pełni sznurowane buty
 • zwilż wacik lub bawełnianą szmatkę wybranym płynem (możesz zabrać bandaż)
 • dokładnie namocz cały but od wewnątrz
 • zawiąż parę w ciasnej plastikowej torbie na kilka godzin
 • na koniec procedury buty muszą być wentylowane i suszone

Szczególną uwagę należy zwrócić na piętę i palec u nogi. Wszak tam właśnie znajduje się ognisko bakterii i zarodników grzybów. Ale reszty nie należy zapominać. Na przykład, jeśli możesz wyjąć wkładkę w butach, zdecydowanie zaleca się to zrobić. Następnie należy namoczyć wkładkę w roztworze dezynfekującym i traktować samą podeszwę od wewnątrz.

Wskazówka Nie susz butów w pobliżu akumulatora lub grzejnika. Nawet najdroższa para może prowadzić i wypaczać. Niech buty wyschną naturalnie. Lub używana jest domowa suszarka do butów. Nawiasem mówiąc, niektóre z nich są wyposażone w ozonizator. Pozwala to pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Dezynfekuj buty. Produkty płynne

Istnieje kilka opcji, które całkiem dobrze radzą sobie z zarodnikami grzybów. Ale każdy z nich ma swoje własne cechy i niuanse. Porozmawiamy o nich.

Ocet
Do prawidłowego przetwarzania wymagane będzie stężenie 40%. W sprzedaży taki ocet nie został znaleziony. Ale łatwo jest go przygotować z 70% istoty.

Użyj Jest to jeden z płynów, który jest całkowicie nielojalny wobec zarodników grzyba. Ponieważ jest bardzo żrący. Z tego powodu nie zaleca się zwilżania wnętrza buta. Wystarczy włożyć do bagażnika wacik namoczony w occie i umieścić parę w gęstej torbie lub pojemniku.

Czas przetwarzania wynosi 1 dzień. Następnie buty mogą być wentylowane i noszone. Metoda nie nadaje się do częstego stosowania, ponieważ pary octu powodują korozję podeszew.

Ważne! Po przetworzeniu zapach octu nie znika z butów przez bardzo długi czas. Miej to na uwadze. I załóż inną parę, aby odwiedzić miejsca publiczne.

Formalina
Bardzo śmierdzące, ale skuteczne narzędzie. Inna nazwa to formidron.

Użyj Wacik jest zwilżony w płynie, a następnie dokładnie wytarł całą wewnętrzną powierzchnię buta. Pamiętaj o obróbce stawów i szwów. Następnie para jest umieszczana w hermetycznych warunkach na jeden dzień. Następnie, jak zwykle: przewietrzyć i osuszyć.

Ważne! Formidron nie powoduje korozji sztucznej skóry i gumy, dlatego nadaje się do regularnego przetwarzania. Ale zapach znika na bardzo długo.

Miramistin
Apteka, która wspaniale współpracuje z zarodnikami grzybów. Bez wątpienia kosztuje dużo. Ale wciąż mniej niż nowa para butów.

Użyj Dysza rozpylająca jest dostarczana z butelką. Za jego pomocą wystarczy spryskać wewnętrzną powierzchnię buta i wysuszyć. To wystarczy do prawie całkowitej dezynfekcji.

Ważne! Miramistin jest idealny do obsługi po każdej skarpecie. Dlatego lepiej od razu kupić dużą butelkę.

Dezynfekuj buty. Preparaty farmaceutyczne

Dzisiaj przemysł oferuje szeroki wybór specjalnych środków do dezynfekcji obuwia przeciw grzybom. Są to głównie spraye. Są bardzo wygodne w użyciu. I nie niszczą materiałów, z których wykonane są buty lub trampki.

Większość narkotyków ma jedną zaletę. Buty można nosić natychmiast po manipulacji. Ale nadal zalecamy suszenie butów. Rzeczywiście, w wilgotnym środowisku grzyb rozwija się znacznie szybciej.

Oto niektóre z nich:

 1. Desavid Silny środek antyseptyczny bez koloru i zapachu. Często spotyka się w domowych sklepach chemicznych.
 2. Linia Preparat pachnie na niebiesko. Nie nadaje się do lekkich lub białych butów.
 3. Bicyna Spray Zatwierdzony do użytku na mokrych butach. Czasami spotykany w sklepach myśliwskich i wędkarskich.
 4. Alaminol Niedrogi koncentrat o szerokim spektrum działania. Sprzedawany tylko w wyspecjalizowanych sklepach medycznych.

Jak widać, narkotyki mają jedną wadę. Takie środki dezynfekujące nie są sprzedawane w zwykłych aptekach. Można je kupić tylko na wyspecjalizowanych stronach w Internecie lub w zupełnie nieoczekiwanych sklepach. I jeszcze jedno. Dziwne, ale czasami niektóre fundusze są dostarczane do zwykłych aptek weterynaryjnych. Dlatego jeśli w pobliżu jest takie miejsce, warto je zapytać.

Dezynfekuj buty. Środki mechaniczne

Teraz w sprzedaży są specjalne suszarki do butów. Są wyposażone w lampy ultrafioletowe lub wyładowcze. Pracuj z sieci 220 V lub z baterii AAA.

Zaletą takich suszarek jest to, że po ich użyciu nie jest wymagana dodatkowa wentylacja.

Badania laboratoryjne wykazały, że regularne suszenie za pomocą tego urządzenia:

 • zabija zarodniki grzybów i bakterie chorobotwórcze
 • eliminuje nieprzyjemny zapach
 • pozwala wysuszyć buty bez szkody

Nawiasem mówiąc, proces będzie znacznie bardziej skuteczny, jeśli użyjesz urządzenia z przetwarzaniem płynów. Zatem grzyb zdecydowanie nie jest dobry.

Przydatne wskazówki

Każde leczenie dezynfekujące będzie daremne, jeśli dana osoba będzie chodzić w starych skarpetach lub rajstopach. Niestety te elementy garderoby będą musiały zostać całkowicie zmienione. I nie „Może na wsi?”. Po prostu to wyrzuć.

W przechowywanych butach sensowne jest umieszczenie wacika z kilkoma kroplami dowolnego olejku iglastego. Ma delikatny efekt antyseptyczny i doskonale dezodoryzuje. Olejek goździkowy ma również ten sam efekt.

W basenie, solarium lub saunie musisz nosić przy sobie mokre chusteczki dezynfekujące. Kilka ruchów - a teraz tabliczki i kapcie są całkowicie bezpieczne. Nawiasem mówiąc, stopy i między palcami można również przetrzeć serwetkami.

Pamiętaj, aby zdezynfekować właśnie kupione buty. Nawet jeśli ktoś przymierzy jej skarpetki przed zakupem. Zarodniki grzyba nie rozpoznają, gdzie są skarpetki i gdzie znajduje się podszewka. Żyją doskonale nawet w szwach i pod wkładką.

Teraz wiesz, jak zdezynfekować buty przed grzybem i zapewnić im bezpieczeństwo. W końcu inwestowanie w jakiś sposób jest tańsze niż całkowita zmiana szafy na buty. Nie bądź chory!

Wideo: jak i jak dezynfekować buty z grzyba

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa