Jak rozciągnąć dżinsy w domu

Czasami zdarzają się sytuacje w życiu, w których za wszelką cenę trzeba rozciągać dżinsy. Na przykład, jeśli zyskałeś kilka dodatkowych kilogramów, a boki zdradziecko zwisają nad pasem jeansu. Lub jeśli przeceniłeś siebie w sklepie i kupiłeś spodnie o jeden rozmiar mniejsze. Tak, i na koniec, jeśli spodnie jeansowe po prostu usiadły podczas prania, aby nie zapinały się już na pasku. We wszystkich tych przypadkach musisz spróbować rozciągnąć spodnie, aby zwiększyć je o co najmniej połowę.

Jak rozciągać dżinsy

Warto zauważyć, że rozciąganie dżinsów jest dość powszechnym zjawiskiem, ponieważ jest gęstym, elastycznym i mocnym materiałem. Jak rozciągasz dżinsy w domu? Oto kilka skutecznych sposobów.

Uzdatnianie wody

Wszyscy wiedzą, że wilgotna ściereczka jest miękka, szczególnie jeśli chodzi o dżinsy. Dżinsy należy założyć przynajmniej częściowo i spryskać je wodą z butelki z rozpylaczem. W cieplejszych miesiącach możesz chodzić po domu w mokrych dżinsach, aż całkowicie wyschną. Zwykle mokra tkanka wysycha i „zapamiętuje” formę, w której wyschła. Jeśli na podwórku jest zima, lepiej nie przeprowadzać takich eksperymentów - w mokrych ubraniach możesz szybko zachorować.

Kiedy masz mokre dżinsy, musisz wykonywać ćwiczenia fizyczne, aby maksymalnie rozciągnąć dżins. Aby to zrobić, kucnij, rób przysiady i zginaj się, podnoś nogi we wszystkich kierunkach. Mokre dżinsy dobrze się rozciągają.

Niezłomni fashionistki dzielą następujący przepis na rozciąganie dżinsów. Musisz założyć spodnie i usiąść w nich w wannie. Następnie musisz przenieść jak najwięcej w mokrych ubraniach i pozwolić, aby wyschły bezpośrednio na sylwetce. Rozmiar uzyskany przez dżinsy pozostanie do następnego prania.

Jeśli nie masz ochoty siedzieć w mokrych ubraniach, zwłaszcza że wystarczy tylko naciągnąć pasek, skorzystaj z poniższych wskazówek. Wpisz wodę w bakłażanie i umieść go w pasku, aby był maksymalnie rozciągnięty. Jeśli objętość talii jest większa niż wysokość plastikowej butelki, znajdź szklane analogi szampana - wysokość takiej butelki jest odpowiednia nawet dla największych rozmiarów dżinsów. Pozostaw dżinsy do wyschnięcia bezpośrednio na butelce. Po zdjęciu suchych spodni zobaczysz, że pasek stał się nieco szerszy. Oczywiście tę procedurę należy wykonać po każdym praniu. A może do tego czasu stracisz już kilka dodatkowych kilogramów?

Prasowanie

Jeśli po kilku godzinach będziesz musiał błyszczeć w dżinsowych spodniach, a jeansy, które wyschły w zwykły sposób, są znacznie zmniejszone, żelazko pomoże.

Ocieplające dżinsy z żelazkiem

Aby to zrobić, spryskaj dżinsy wodą pistoletu i ostrożnie oderwij spodnie. Kiedy dżinsy są jeszcze gorące, przeciągnij je przez siebie. Wyprasowane zmarszczki i szorstkość nadadzą dodatkowej objętości odzieży. Ponadto po prasowaniu tkanina pozostaje miękka i giętka, co pozwala na rozciąganie bez problemów. Godzinny spacer po wyprasowaniu spodni przywróci garderobie jej dawny rozmiar.

Urządzenia specjalne

W sklepach, w których dżinsy są sprzedawane, istnieją specjalne urządzenia, które pozwalają zwiększyć odzież dżinsową o połowę. Nie są tak nieporęczne i drogie, więc można je kupić samodzielnie. Takim urządzeniem jest sztywna rama, która za pomocą nici powiększa się.

Aby rozciągnąć dżinsy, musisz je zanurzyć w gorącej wodzie, zapiąć je na zamek błyskawiczny i guzik, umieścić ramę w miejscu, w którym wymagane jest rozciągnięcie (na przykład w pasie). Następnie należy zwiększyć nosze w pasie, aż materiał stanie się maksymalnie rozciągnięty.Pamiętaj, że rozciąganie dżinsów musi być wykonywane powoli i ostrożnie. Obserwuj szwy, aby się nie otworzyły.

Podczas rozciągania dżinsów w ten sposób lepiej nie przesadzać, w przeciwnym razie otrzymasz zbyt szeroki pasek i procedurę trzeba będzie powtórzyć. Najlepiej jest ustalić pozycję noszy, która odpowiada pożądanemu rozmiarowi dżinsów.

Jeśli takiego urządzenia nie ma pod ręką, możesz rozciągnąć pasek za pomocą zwykłych książek. Lepiej będzie, jeśli użyjesz do tego starych i niepotrzebnych książek, ponieważ mogą stać się wilgotne i zepsuć się. Włóż jak najwięcej książek do paska. Dodając jedną cienką książeczkę do środka, rozciągniesz dżins tak bardzo, jak to możliwe.

Jak rozciągnąć dżinsy długości

Najczęściej jeansy „siadają” na pasku i na długości. Jak udało nam się rozciągnąć dżinsy w pasie, zastanówmy się teraz, jak rozciągnąć dżinsy długości. Staje się to szczególnie istotne w przypadku rzeczy dla dzieci. Dzieci w wieku poniżej pięciu lat rosną w niewiarygodnym tempie, a dżinsy kupione kilka miesięcy temu już dziś mogą wyglądać trochę za krótko. Aby spodnie nie wyglądały „zestrzelone”, a rodzice przez pewien czas mogli założyć dżinsy zakupione za znaczne pieniądze, należy je rozciągnąć.

Aby to zrobić, umyj dżinsy ręcznie. Pranie w pralce stwarza wszystkie warunki, aby spodnie mogły usiąść. Spodnie jeansowe należy prać w ciepłej wodzie. Nie należy używać gorącej wody - w gorącej wodzie większość tkanin mocno leży, a dżinsy nie są wyjątkiem. Po umyciu należy maksymalnie rozwinąć spodnie i zawiesić je tak, aby cała szklana woda się rozlała. Rozciągaj dżinsy kilka razy podczas procesu suszenia. Dżinsy dziecięce są bardzo proste, ale dorośli nie są tak lekcy, aby je rozciągać ręcznie. Aby rozciągnąć duże dżinsy, przeciągnij pasek przez pętle. Zapnij nogawki spodni spinaczami do bielizny na wieszaku i co pół godziny ściągnij spodnie za liny. Mokry dżins rozciąga się na długość. Jednak podczas ciągnięcia spodni w ten sposób należy być przygotowanym na to, że po zwiększeniu długości staną się węższe.

Co zrobić, jeśli dżinsy są małe

Aby jeansy prane w pralce nie straciły już swojego kształtu, musisz użyć specjalnych środków do prania, które są zaprojektowane specjalnie dla tego rodzaju tkanin. Jeśli kupiłeś dżinsy w małym rozmiarze, nadal możesz zmienić spodnie w sklepie. Jeśli nie jest to możliwe, po prostu noś coś w domu - wysokiej jakości materiał dżinsowy może rozciągać się i przybrać kształt ciała właściciela.

Co zrobić, jeśli dżinsy są małe

Czasami, aby dżinsy „usiąść” idealnie, potrzebujesz tylko postu na warzywach lub kefirze. Ten prosty sposób pomoże ci pozbyć się nadmiaru wody w ciele i kilku dodatkowych centymetrów w talii.

Jeśli dżinsy stają się nieodwracalnie małe, można je zwiększyć przez szycie. Rozłóż spodnie w szwach i wykonaj wewnętrzne wstawki, które zwiększą rozmiar dżinsów o kilka centymetrów.

Można podać małe dżinsy, aby oczernić przyjaciela, który jest nieco większy od ciebie. Najważniejsze jest to, że przyjaciel rozumie cię poprawnie i nie obraża się!

Wybór dżinsów pod każdym względem jest dość trudny, każda dziewczyna o tym wie. A jeśli twoje ulubione dżinsy z jakiegoś powodu straciły swój kształt i zmniejszyły się, nie spiesz się, aby je wyrzucić. Proste manipulacje pomogą ci rozciągnąć spodnie jeansowe w domu. Małe problemy można rozwiązać, jeśli jesteś mądry i pomysłowy. Nie możesz się oprzeć swoim ulubionym jeansom!

Wideo: jak rozwinąć dżinsy w talii i biodrach

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa