Jak przestać kochać żonatego mężczyznę: porady psychologiczne

Jeśli sny zderzyły się z trudną rzeczywistością, a nie jesteś już ze swoim kochankiem, warto zastanowić się, jak pozbyć się negatywnych myśli. Nie powinieneś walić i zastanawiać się nad tym, że wszystko się skończyło. Pamiętaj, że jesteś młody, wokoło jest wielu dobrych i wolnych mężczyzn. Nie powinieneś już próbować roli kochanka.

Jak przestać kochać żonatego mężczyznę

Krok numer 1. Przygotuj się na przerwę

 1. Dokładnie przeanalizuj zachowanie i charakter mężczyzny. Spróbuj znaleźć jego negatywne strony. Na początku możesz nie być w stanie tego zrobić, ponieważ jesteś zakochany. Ale jeśli spojrzysz na to inaczej, będziesz w stanie zrobić sobie przerwę.
 2. Teraz reinkarnuje się w „skórze” swojej żony. Jakże nieprzyjemnie jest wiedzieć, że jej mąż ciągle idzie w lewo. Jak trudno jest zaakceptować istnienie trzeciej osoby w związku. Jest prawdopodobne, że ty także znudzisz się mężczyzną i on przeskoczy inną pasję. Potrzebujesz tego?
 3. Znajdź siłę, aby złościć się na swojego kochanka. Pamiętajcie wszystkie chwile, kiedy obiecał przyjść, ale nie przyszedł. Jak długo męczyłem cię słowami „Rozwodzę się”. Jak ciągle rozmawia o zaniechaniach z żoną. Dlaczego grasz rolę drugoplanową, wiedząc, że ten człowiek jest nieznajomy.
 4. Zdejmij wreszcie różowe okulary. Zmierz się z sytuacją. Zrozum, że kochanek jest z tobą, ponieważ jest mu tak wygodnie. Żona karmi, wymazuje, głaska, kochanka spełnia. Człowiek, który zdradził swoją bratnią duszę, nie zasługuje na twoją miłość.
 5. Pomyśl o swoim związku w kategoriach religii (dla wierzących). W każdej księdze takiego pisma zdrada jest potępiana i karana. Nie obwiniaj się za miłość do niego, mentalnie poproś żonę o przebaczenie i zetrzyj się z mężem.

Krok numer 2. Zerwij z mężczyzną

 1. Najpierw oceń siebie. Dlaczego wybrałeś mężczyznę, który ma już żonę? Czy jest niezależny finansowo, dobry w łóżku, dorosły? Być może, ale istnieje taki plan dla mężczyzn, którzy nie są zajęci innymi kobietami. Nie próbuj podnosić poczucia własnej wartości, ponieważ zabrałeś towarzysza jego żonie.
 2. Żonaty mężczyzna w komunikacji ze swoją kochanką nie śpieszy się, by zerwać połączenie. Musisz to zrobić sam. Porozmawiaj z nim, podziel się swoimi przemyśleniami. Powiedz, że nie chcesz już odgrywać roli wspierającej.
 3. Wyklucz łzawienie, uściski i inne delikatności. Mów wyraźnie i pewnie, nie próbuj wątpić i ulegać jego perswazji, by zostać. Zrozum, że przez długi czas będzie ci karmił „śniadania”. Musimy to zakończyć.
 4. Nie proponuj pozostania przyjaciółmi i nie przyjmuj od niego takiej oferty. Jeśli ciągle widzisz tę osobę przed sobą, trudno będzie przestać ją kochać. Położyć temu kres raz na zawsze.

Krok numer 3. Spal wszystkie mosty

 1. Doświadczeni psychologowie w dziedzinie relacji międzyludzkich powiedzą, że możesz przestać kochać żonatego mężczyznę, ale tylko o nim zapomnieć. Pal mosty, nie oglądaj się za siebie, nie wykluczaj okazji do ponownego spotkania.
 2. Często zamężne kobiety nadal szukają randki ze swoim byłym kochankiem, aby ponownie poczuć jej czułość i inne perspektywy, które może dać. Doceń siebie, nie ulegaj przekonywaniu o wspólnej rozrywce.
 3. Jeśli ty i twój kochanek macie wspólnych przyjaciół, jeśli to możliwe, po raz pierwszy ograniczcie komunikację z nimi. Kiedy ból ustąpi, możesz wznowić komunikację. Ale w żadnym wypadku nie omawiaj spraw żonatego mężczyzny. Staraj się w ogóle o nim nie mówić, unikaj takich rozmów.
 4. Nie próbuj się zemścić, znajdując nowego mężczyznę i nagłaśniając swój związek.Ważne jest, aby zrozumieć, że w tym przypadku musisz najpierw znaleźć spokój, a dopiero potem zbudować nowe relacje.
 5. Odrzuć szantaż, którego pomysł można przewijać w głowie. Jeśli planujesz szantażować byłego kochanka wspólnymi zdjęciami, próbując zniszczyć jego rodzinę, ponownie rozważ swoje wartości moralne.

Krok numer 4. Wyklucz wszystkie kontakty

 1. Jeśli to możliwe, wszystkie spotkania z osobą, do której się czujesz, powinny zostać wykluczone. Jeśli z tego powodu warto zmienić pracę, zdecyduj się na podobny krok lub spróbuj się dowiedzieć. Na każdym spotkaniu cierpienie i przebłyski uczuć są nieuniknione.
 2. Pozbądź się wszelkiego rodzaju przypomnień o swoim związku. Wyrzucaj prezenty, usuwaj wszystkie kontakty, w tym w sieciach społecznościowych. Przestań rozmawiać z przyjaciółmi swojego kochanka. Oczyść swój telefon z wiadomości i zdjęć. W ten sposób myśli człowieka stopniowo zanikają.
 3. Zmień kierunek swoich myśli. Kiedy po raz pierwszy spróbujesz pomyśleć o przeszłych związkach, natychmiast spróbuj się rozproszyć. Zatrzymaj się. Pomyśl o innych historiach życia. Znajdź hobby. Trenuj swój umysł i wzmacniaj go. Naucz się opierać wspomnieniom, które bolą.

Krok numer 5. Płacz

Płacz

 1. Gdy tylko związek się skończy, nie wyrzucaj emocji najbliższym ludziom. Nie powinni widzieć twoich słabości, więc jesteś poniżony i wyrządzasz sobie nienaturalną litość.
 2. W takim przypadku bliscy ludzie mogą cię osądzić i powiedzieć, że początkowo związek był skazany na niepowodzenie. Żonaty mężczyzna nie jest najlepszym wyborem, wszystko nie mogło się dobrze skończyć. Jeśli chcesz wyrzucić emocje, zrób to na osobności.
 3. Weź poduszkę, zacznij krzyczeć i płakać. Uwierz mi, będzie ci łatwiej. Co najważniejsze, nikt nie zobaczy, jak bardzo cię boli. Jeśli to konieczne, odwiedź psychologa, specjalista może powiedzieć wszystko. Nie daj się zabić, nie biczuj się.
 4. Jesteś młody, nie zapominaj o tym, żyj dalej. Należy rozumieć, że wiek jest stanem psychicznym. Nie chodzi o lata biologiczne, nawet jeśli masz 30 lat. Nie bój się być sam ze sobą, pomyśl o dobru.
 5. Nie uciekaj się również do alkoholu i podobnych substancji. W takim przypadku nie znajdziesz wyjścia. Stanie się o wiele bardziej bolesny, a ponadto znacznie poprawisz zdrowie roślin. Zwróć się do usług psychologa, nie ma się czym martwić. Skieruj swoje emocje na sport lub kreatywność.

Krok numer 6. Rozpocznij nowe życie

 1. Warto całkowicie usunąć z życia nieudaną historię miłosną. Zacznij tworzyć historię od samego początku. Nie odrywaj się od doświadczonych uczuć, na świecie jest wiele przyjemnych rzeczy, zawsze o tym pamiętaj.
 2. Wyciągaj wnioski, analizuj, czego możesz się nauczyć podczas wspólnie spędzonego czasu. Na tym postoju i przekreśl wszystko, co było. Wyraź swoje myśli na papierze, przeczytaj ponownie, a następnie spal. Takie porady dadzą ci psychologa, naprawdę działają.
 3. Staraj się robić to, o czym zawsze marzyłeś. Pamiętaj, co zawsze odkładałeś na później z powodu braku czasu. Wolne godziny nie są bezwartościowe. Teraz masz znacznie więcej czasu, wykorzystaj go mądrze.
 4. Umieść w tle wszystkie emocje związane z historią miłosną. Rujnujesz się bardziej od wewnątrz, to nikomu nie ułatwia. Zdecydowanie zaleca się również zmianę czynności, jeśli Ci to nie odpowiada. Znajdź pracę według własnych upodobań i ciesz się życiem.

Przejrzyj swoje zachowanie, zacznij szanować własne „ja”. Znajdź siłę, by rozstać się z żonatym mężczyzną. Postawcie się w miejscu jego żony, powiedzcie pielęgnowane słowa pożegnania. Spróbuj przestać kochać byłego kochanka i spal wszystkie mosty.

Wideo: jak zakończyć związek z żonatym mężczyzną

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa