Jak nosić nowe buty w domu

Kupując buty, bierzemy pod uwagę, że z czasem będą się one znacznie rozciągać, stają się szersze i większe. Aby później nie zmiażdżyć obcasów i nie odczuwać dyskomfortu, często kupujemy buty aż do tyłka, a czasem o jeden rozmiar mniejsze. Ale na nosie jest ważne wydarzenie i nie chcesz wyglądać jak „zraniony konik polny” i cierpieć z powodu bolesnych odcisków i ciasnych palców. Co zrobić, jak rozdać nowe buty w jak najkrótszym czasie? Nasze wskazówki pomogą ci uczynić buty tak wygodnymi i wygodnymi, jak to możliwe.

Jak nosić nowe buty

Jak nosić nowe buty

Rozciągnij nowe buty do wygodnego rozmiaru w zaledwie kilka godzin.

  1. Specjalne środki W sprzedaży dostępne są spraye i pianki zaprojektowane specjalnie do rozciągania obcisłych butów. Zwykle zawierają alkohol, środki chemiczne do rozciągania, olejki aromatyczne. Korzystanie z nich nie jest trudne - wystarczy potraktować wnętrze butów płynem lub pianką i nałożyć gruby palec. Spaceruj w nowych butach przez około godzinę.
  2. Mokra gazeta. Zmocz zmiażdżony papier wodą i napełnij nim buty, aż się zatrzyma. Ustaw do wyschnięcia w ciepłym miejscu. Po wyschnięciu buty pozostaną znacznie szersze, nawet jeśli usuniesz wysuszoną gazetę. Bardzo ważne jest wstępne zbadanie podeszwy buta - jeśli jest uszczelniony, może się zepsuć i rozpaść na wilgoć, ta metoda nie jest odpowiednia dla takich butów. Jeśli lekko ściśniesz buty, nie musisz zbyt mocno napychać ich gazetą. Buty mogą stracić swój kształt i wyschnąć w postaci guzków. Oznacza to, że w niektórych miejscach będzie szeroki, a w niektórych pozostanie wąski. Lepiej jednak suszyć buty na stopie.
  3. Wilgoć Ta metoda jest odpowiednia dla drogich obuwia z prawdziwej skóry. Włóż buty do pudełka i owiń je wilgotnym ręcznikiem. Zostaw to na kilka godzin. Wilgoć wyparuje wewnątrz pudełka, a skóra stanie się miękka i elastyczna. Po kilku godzinach buty należy zdjąć i założyć na chwilę. Idealnie buty powinny wyschnąć na stopie, aby „zapamiętały” kształt stopy i pozostały w tym rozmiarze.
  4. Alkohol Pod wpływem alkoholu rozciąga się wiele materiałów - skóra, skóra ekologiczna, zamsz. Wiele dziewcząt ma balsamy alkoholowe, których używają do czyszczenia twarzy itp. Ten płyn jest wygodny w użyciu - ma postać sprayu. Wystarczy spryskać mieszankę na bazie alkoholu wewnątrz buta i położyć na stopach. Jeśli buty są bardzo ciasne, przed efektem możesz założyć skarpetę. Jeśli nie ma alkoholu w postaci sprayu, nie ma to znaczenia - wystarczy zwilżyć bawełniany wacik wódką i wytrzeć buty od wewnątrz.
  5. Lód Wszyscy wiedzą, że woda rozszerza się, gdy zamarza. Jest to zauważalne w plastikowej butelce z wodą, która pozostała w zamrażarce. Co więcej, ta ekspansja jest niezależna od materiału, co oznacza, że ​​lód jest w stanie poruszyć nawet najbardziej gęstą skórę. Wlewanie wody do butów to wątpliwa przyjemność, więc zrobimy to. Będziemy potrzebować nowych plastikowych toreb bez otworów. Zbieramy wodę w torbie i obniżamy do buta. Staramy się zaaranżować paczkę wodą, aby płyn wypełnił całą przestrzeń buta. Dobrze zawiązujemy szyję, a następnie wkładamy całą strukturę do zamrażarki i pozostawiamy na kilka godzin. To prawdziwy i bardzo skuteczny sposób na rozciąganie butów.
  6. Gorące powietrze. Do następnej metody potrzebne będą grube skarpetki i suszarka do włosów. Połóż buty na palcach i zacznij ogrzewać powierzchnię butów suszarką do włosów. Dotyczy to szczególnie podeszwy. Gdy buty dobrze się rozgrzeją, wyłącz suszarkę do włosów i poczekaj, aż buty ostygną. Musisz więc powtórzyć co najmniej 10 razy. Gdy poczujesz, że buty stały się nieco bardziej przestronne, zdejmij je i nasmaruj środkiem nawilżającym lub wazeliną.To ochroni naturalną powłokę przed pękaniem po ekspozycji na wysokie temperatury.
  7. Piwo Ta metoda pomoże rozciągnąć delikatne zamszowe lub nubukowe buty. Zwykle stosuje się go, gdy buty są ściśnięte tylko w określonym miejscu. Zanurz wacik w piwie i przymocuj do miejsca, w którym kukurydza się trze. Spaceruj w parowych piwnych butach z polaru przez kilka godzin, a następnie pozwól butom wyschnąć do końca. Następnym razem, gdy będziesz nosić zamsz w ciasnym miejscu, stanie się on znacznie bardziej przestronny.
  8. Mydło Jest to stary, ale dość skuteczny sposób na rozciąganie wąskich butów. Przetrzyj buty w obszarze, który najbardziej trzęsie suchym kawałkiem mydła. Następnie połóż buty na palcach i spaceruj po domu w tym stanie przez kilka godzin. Nawiasem mówiąc, tył buta jest smarowany parafiną lub mydłem, aby twardy materiał nie pocierał kukurydzy.
  9. Narzędzie do zwiększania rozmiaru buta. Szewcy mają taki mechanizm, jakim są podkładki na metalowej nici. But nakłada się na jednostkę, której podkładki stopniowo się zwiększają, a buty są rozciągane. Jest to najbardziej profesjonalny i najbezpieczniejszy sposób na zwiększenie butów o połowę lub nawet o cały rozmiar. W takim przypadku mistrz rozszerza tylko wyznaczone obszary, buty można rozciągnąć na długość, szerokość lub tylko w określonym miejscu.

Podczas przetwarzania butów z alkoholem i związkami zawierającymi alkohol należy uważać, aby agresywny płyn nie dostał się na zewnętrzną powierzchnię buta. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku obuwia ze skóry lakierowanej. I jeszcze jedno. Nie wychodź na zewnątrz, dopóki buty nie są całkowicie suche po rozciągnięciu. Surowe buty mogą rozciągać się dłużej niż potrzebujesz. Dlatego konieczne jest regularne sprawdzanie stanu obuwia i przy wystarczającym rozszerzeniu usuń je i pozwól im wyschnąć w ciepłym miejscu. Nie możesz suszyć mokrych butów w pobliżu gorących akumulatorów - mogą wyschnąć i zedrzeć się, a powłoka lakiernicza z gorącego powietrza zwęża się.

Jak wybrać buty według rozmiaru

Aby nie martwić się o obcisłe buty następnym razem, bardzo ważne jest prawidłowe podejście do jego zakupu. Najlepiej iść wieczorem na zakupy - o tej porze nogi trochę puchną i uzyskują maksymalny rozmiar. Bardzo ważne jest nie tylko przymierzanie butów, ale także chodzenie po sklepie, aby poczuć, że buty „działają”. A wszystko dlatego, że podczas chodzenia kości rozszerzają się od ciężaru osoby, a stopa powiększa się.

Wiele osób ma asymetrię rozmiarów stóp, dlatego najlepiej mierzyć buty na większej nodze. Jeśli druga noga jest niewygodna, możesz użyć wkładek, a raczej tylko jednej wkładki. Leży na podeszwie mniejszej stopy, aby wyrównać nierównowagę. Kupując, zwróć uwagę nie tylko na rozmiar, ale także na kompletność butów. W wymiarze międzynarodowym określają go litery od E do I.

Pamiętaj, że dobre wygodne buty mogą być niewygodne, ale tylko lekkie i ledwo zauważalne. Wynika to ze sztywności materiału, który następnie przybierze formę twojej stopy i nie będzie ocierał się. Ale nie zakładaj nowych butów pierwszego dnia na odpowiedzialne wydarzenie. Najpierw noś buty w domu przez godzinę, następnego dnia zwiększ tym razem. Stopniowe noszenie i nasze elastyczne napinacze sprawią, że Twoje buty będą miękkie, wygodne i wygodne.

Wideo: jak rozciągać buty w domu

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa