Jak nosić buty, które wzruszają ramionami

Jak często po zakupie butów jest trochę ciasno? Tak, prawie zawsze. Ludzkie nogi nie są idealne, a podkładki do butów są standardowe. Co robić Jak rozprowadzać buty, które są trochę ciasno w palcach? Nie wkładaj nowych butów ani butów do szafy.

Jak nosić buty, które wzruszają ramionami

Jak powiedziała jedna ze znanych postaci z kreskówek: „Spokój, tylko spokój”. Dzisiaj wspólnie to rozwiążemy. Chodźmy

Ogólne zasady

Należy pamiętać, że aby rozciągnąć buty, nieco wąskie w palcach, możliwe jest tylko połowę rozmiaru. Jeśli naprawdę spróbujesz, to rozmiar. Nigdy więcej I nawet wtedy proces ten nie może być nazwany odcinkiem według wszystkich zasad. Buty po prostu przybierają kształt stopy, a dyskomfort w okolicy palców znika.

Istnieje kilka metod, które są szeroko stosowane w domu w celu poprawy sytuacji. Ale nie są odpowiednie dla wszystkich materiałów. Skóra naturalna i tkanina najlepiej się rozciągają. Najbardziej „ciasnymi” materiałami są guma i sztuczna skóra. Rozważ szczegółowo wszystkie opcje rozstępów.

Alkohol i płyny zawierające alkohol

Metoda znana naszym babciom. Będziesz potrzebował:

 • alkohol (około 40-50 ml)
 • buty
 • grube, ale nie grube skarpetki
 • twoje nogi

Procedura jest bardzo prosta. Konieczne jest wlanie połowy alkoholu (lub wody kolońskiej) do buta. Druga połowa to mokre skarpetki. Następnie musisz założyć buty, buty, buty lub cokolwiek tam masz i przez jakiś czas obchodzić je wokół domu.

Wskazówka Czas rozciągania można mądrze wykorzystać w kuchni.

Zwykle 1,5-2 godziny wystarczą, aby obcisłe buty przybrały pożądany kształt i przestały naciskać. Musisz tylko iść, nie siedzieć, a nawet kłamać. W przeciwnym razie nie będzie sensu.

Niektóre źródła zalecają ostrożność przy stosowaniu tej metody. Podobno alkohol może wyrządzić szkody materiałom, a buty się zepsują. Ośmielamy się nie zgadzać. Ponieważ taka ilość płynu nie jest w stanie wyrządzić żadnej szkody.

Nawiasem mówiąc, te same źródła zdecydowanie zaleca się stosowanie grubych skarpet. Lub nawet 2 pary. I tutaj również się nie zgadzamy. Choćby dlatego, że zakładanie nowych butów w grubych skarpetach jest dość problematyczne. Ponieważ po takiej egzekucji twoje buty zmienią się w kalosze i będą klaskać w stopę. Lub jeszcze gorzej, materiał może po prostu pęknąć w wyniku nadmiernego rozciągnięcia.

Wskazówka Istnieją zalecenia, aby zwilżyć alkoholem także zewnętrzną powierzchnię buta. Tylko z jakiegoś powodu nie wyjaśniono, dlaczego. Rzeczywiście, jaki jest pożytek z takiej procedury? Zwłaszcza, jeśli jest to wysokiej jakości skórzana para butów, która nie zmoknie. Lub na przykład kalosze.

Lód

Jest jeszcze jedna opcja, jak rozciągnąć buty, która trochę naciska na palce. Będziesz potrzebował:

 • zwykła zimna woda (odpowiednia nawet z kranu)
 • para bardzo gęstych pakietów (nienaruszona, bez dziur lub uszkodzeń)
 • buty
 • elastyczna taśma lub ciasna lina
 • szron na ulicy (wystarczy zwykła domowa lodówka z zamrażarką)

Co trzeba zrobić, aby rozciągnąć buty? Musisz włożyć torby do butów lub butów. Następnie ostrożnie wyprostuj. Wlej zimną wodę do środka. Nie do szczytu torby. I tak bardzo, że torba w butach była wypełniona mniej więcej do połowy bloku, jeśli to buty. Lub do kostki, jeśli to buty lub buty.

Teraz ściśle związane paczki w pobliżu samej wody. Po wszystkich procedurach buty są narażone na działanie mrozu na balkonie. Lub położyć ściśle na podeszwie w zamrażarce.

Wskazówka Ze względów higienicznych zalecamy zawinięcie kilku gazet, folii spożywczej lub innej torby.

W tej pozycji buty pozostawia się na okres od 18 godzin do jednego dnia.Co się z tym dzieje? Woda zamarza, lód rozszerza się i rozciąga skórę.

Następnie pozostaje tylko doprowadzić parę do ciepła, aby stopić lód. I możesz bezpiecznie założyć nową rzecz. Nawiasem mówiąc, ta metoda działa dobrze tylko na naturalnych materiałach. Należy jednak pamiętać, że skóra lakierowana może nie wytrzymać takiej obróbki w niskich temperaturach.

Jak nosić buty gumowe?

Zdarza się, że buty gumowe lub gimnastyczne są również trochę ciasne w palcach. To nie jest problem. Popularna mądrość już dawno wymyśliła sposób na rozciąganie takich butów. Będziesz potrzebował:

 • duża umywalka na szerokość podeszwy
 • gorąca woda, około + 75-85 ° С
 • grube skarpetki
 • para grubych toreb foliowych
 • twoje nogi

Procedura jest następująca. Grube skarpetki są zakładane na nogi. Na górze zapiąć paczki. Ten projekt jest potrzebny, aby nie poparzyć skóry. Teraz do basenu wlewa się bardzo gorąca woda. I wkładają w to buty. Buty gumowe można całkowicie zanurzyć. W trampkach zaleca się ocieplenie tylko podeszwy, bez wpływu na materiałową podstawę wierzchu.

Czas rozgrzewania wynosi około 15-20 minut. Teraz musisz zdjąć buty z wody i, nie czekając, aż guma ostygnie, połóż ją na stopach. Potem pozostaje tylko chodzić w butach lub trampkach przez około godzinę. W tym czasie buty w okolicy palców nieco się rozciągną, ostygną i przybierają formę stopy.

Wskazówka Nie należy mylić gumy z pianką poliuretanową. Buty z podeszwą nie wytrzymają testu wysokich temperatur. Zamieni się w kalosze.

Przydatne wskazówki

Niektóre źródła zalecają płukanie butów wewnątrz wrzącą wodą. Podobno potem się rozciągnie. Absolutny nonsens. Dzięki takiemu zabiegowi buty będą tylko mokre. Ale noga nie siedzi.

Jak dystrybuować buty

Jeszcze jedna szalona rada: szczelne wypełnienie skarpet do butów mokrymi gazetami i pozostawienie do wyschnięcia, ale nie ciepłe. A ile wyschnie taki projekt? Tydzień? Miesiąc To jest jeśli nie ciepłe. Ponadto buty się nie rozciągają. Sprawdzone

Niektórzy ludzie kupują bardzo drogie buty. Rzadko, ale może być również ciasny w okolicy palców. Właściciele boją się stosować metody rozciągania w domu, obawiając się spowodować nieodwracalną szkodę. Ale istnieje dla nich wyjście. A dokładniej aż 3:

 1. Skontaktuj się z dobrym warsztatem obuwniczym. Za bardzo przystępną opłatą szewc rozciąga buty we właściwym miejscu. I bez szkody. Tylko nie pytaj o niemożliwe. Pamiętaj - połowa rozmiaru, maksymalny rozmiar.
 2. Buty do szycia na zamówienie. Drogi, ale czasem niezbędny środek. Szczególnie dla osób o niestandardowych stopach. Nie będą pasować do zwykłych butów z rynku masowego. Ale taka nowa rzecz będzie idealnie pasować.
 3. Dzięki branży obuwniczej za sprzedaż szerokiej gamy sprayów i pianek. Są zaprojektowane specjalnie do rozciągania obuwia w obszarach problematycznych. Nawiasem mówiąc, ceny są dość przystępne, ale butelka wytrzymuje długo.

Korzystanie z takich narzędzi jest bardzo proste. Wystarczy znać materiał, z którego wykonane są buty eksperymentalne. Następnie pozostaje uważnie przeczytać instrukcje na opakowaniu lub butelce, aby nie pomylić się z wyborem. A ostatnią rzeczą do zrobienia jest ścisłe przestrzeganie tej instrukcji.

Uwierz mi, zastosowanie większej ilości funduszy nie poprawi końcowego wyniku. Jak również wzrost czasu łożyskowania. Wszystko jest ograniczone. Dlatego nie próbuj zbytnio rozciągać butów. To może ją zranić.

Jakie są dobre obiekty przemysłowe? Łatwość użytkowania i ogromny asortyment. Możesz podnieść piankę do absolutnie dowolnego materiału.

Teraz nie boisz się nowego przejęcia. Dobrze wiesz, jak rozprowadzać buty, które są nieco ciasne w palcach. Życzymy udanych zakupów i szczęśliwych nóg!

Wideo: jak rozciągać ciasne buty i rozprowadzać buty

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa