Jak samodzielnie wypełnić podłogę masową

Wielu z nas jest trochę perfekcjonistami. Chcemy, aby wszystko spełniało określone standardy. Dotyczy to również napraw w domu, w szczególności podłóg, które w tym artykule będą kluczowym elementem. Istnieje ogromna ilość materiałów podłogowych. Każda z nich ma swoje zalety i wady. Jednak szczególnie na tle reszty podłoga masowa jest inna. Jego główne zalety to to, że idealnie wyrównuje powierzchnię. Nadaje się również jako warstwa nawierzchniowa. Taka podłoga może być wykonana w dowolnym kolorze, a nawet mieć skomplikowany wzór. A główną nowością w projektowaniu są podłogi 3D.

Jak wypełnić podłogę masową

Dzięki projektowi wszystko jest jasne. Nie ma ograniczeń co do kolorów i wzorów. Dlatego od razu zabierzmy się do pracy i dowiedzmy się, jak wypełnić podłogę własnymi rękami.

Pierwsze kroki

Wszystkie prace budowlane rozpoczynają się od przygotowania, zastosowanie galaretowanej podłogi nie jest wyjątkiem. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie powierzchni pod kątem poważnych różnic wysokości. Jeśli tak, powinieneś poradzić sobie z nimi młotkiem pneumatycznym.

Zrobiłeś? Świetnie Idziemy dalej, ale kontrola jeszcze się nie zakończyła. Teraz szukamy pęknięć. A jeśli nawet niewielka szczelina zostanie odkryta, należy ją naprawić za pomocą specjalnych suchych mieszanek. Możesz również wykonać nowy wylewkę betonową, którą następnie potraktować podkładem i innymi specjalnymi narzędziami. To zapewni dodatkową wytrzymałość powłoki.

Jednocześnie nie zapominaj, że przy zmianach temperatury i wilgotności jastrych może ulec deformacji. Aby zminimalizować ten efekt, na całym obwodzie pomieszczenia należy przykleić spienioną taśmę odkształcającą. W końcu, gdy podłoga wyschnie, taśma będzie musiała zostać przecięta. I zamknij utworzone pęknięcia za pomocą szczeliwa.

Warunki wypełnienia

Podczas wypełniania podłogi należy przestrzegać określonych warunków. Dotyczy to przede wszystkim temperatury. Odczyty termometru nie powinny spaść poniżej +15 stopni. Jeśli temperatura jest niższa, zużycie materiału znacznie wzrasta. Jednak wysokie temperatury mają również negatywny wpływ. Przyspieszają proces zamrażania, więc będziesz miał mniej czasu na pracę.

Podłoga masowa zrób to sam

Wszystkie okna i drzwi w pomieszczeniu muszą być zamknięte, aby w pomieszczeniu nie było przeciągu. To jednak nie wszystko. Wilgotność podłoża betonowego nie powinna przekraczać 4%. Jeśli wskaźnik odchyla się w górę, powierzchnię należy pokryć drugą warstwą hydroizolacji.

Czy wszyscy znają rolę podkładu? Jeśli nie, przeczytaj poniższe zdanie. Podkład do podłoża cementowego lub betonowego ma na celu poprawę przyczepności. Jeśli używasz jastrychu cementowo-piaskowego, odpowiedni jest zwykły podkład. Ale z betonową podstawą nie będzie „jeździć”, będziesz musiał kupić specjalny podkład. Można go nakładać za pomocą wałka i pędzla (w trudno dostępnych miejscach). Jeśli jastrych jest zbyt porowaty i suchy, powtórz procedurę. Ale dopiero po całkowitym wyschnięciu pierwszej warstwy.

A teraz bardzo przydatna funkcja zostanie „wypalona”. Faktem jest, że większość powyższych procedur można pominąć. Nie, nie oznacza to, że podłogi polimerowe można wylać na nieprzygotowaną podstawę z pęknięciami, dołami i pagórkami. Nie ma mowy! Można jednak zastosować jastrych betonowy. Po wyschnięciu podłoga stanie się idealnie płaska. Kolejną zaletą takiego systemu poziomowania jest to, że podłoga praktycznie przestaje absorbować wilgoć. Jest to szczególnie korzystne w przypadku podłóg masowych. Ale nadal trzeba go zagruntować.

Wymagane materiały

Wylewanie podłogi masowej powinno być w pełni wyposażone. Nie można zrezygnować z pary szczotek, jednak nie należy się bać, ponieważ zestaw jest dość standardowy. Potrzebujesz więc:

  • Szeroka szpachelka. Będzie to wymagane do wstępnego rozkładu całkowitej wylanej masy.
  • Wałek igłowy, który usuwa wszystkie pojawiające się pęcherzyki powietrza.
  • Mikser budowlany do mieszania mieszanki.
  • Materiały do ​​wstępnych napraw.

Nie zapomnij również o specjalnej podeszwie, która jest przymocowana do butów. Wykonany jest w formie wysokich kolców. Dzięki niej odciski stóp nie pozostają na podłodze, a butów nie trzeba wyrzucać.

Główna praca

Czy Twoja podłoga jest idealnie płaska, a narzędzia starannie złożone i gotowe do użycia? Świetnie! Do pracy Jest mało prawdopodobne, aby znaleźć podłogę masową od dwóch różnych producentów o absolutnie identycznym składzie. Dlatego udzielanie uniwersalnych porad dotyczących mieszania składników jest bezcelowe. Dlatego na początek należy uważnie przeczytać instrukcje dołączone do produktu, aby na samym początku nie zepsuł wszystkiego.

Prowadzenie podstawowych prac przy wypełnianiu podłogi

Po udanym ugotowaniu mieszanki wlej ją na podłogę. Ale tylko bez gwałtownych ruchów. Jeśli płyn dostanie się na tapetę, okładzina ścienna będzie musiała zostać zmieniona wraz z podłogą. Łatwiej jest usunąć ślady z płytki, ale jest również bardzo problematyczne. Dlatego robimy wszystko spokojnie.

Następnie za pomocą łopatki mieszaninę należy równomiernie rozprowadzić w całym pomieszczeniu. Nawiasem mówiąc, przyszłą podłogę należy wylać w pobliżu odległej ściany od drzwi. Nie zapomnij również o ćwiekach na buty. Jeśli po raz pierwszy spotkasz się z takim doświadczeniem w naprawie pomieszczeń, najlepiej wziąć pacy zębatej. Dzięki niemu możesz bardziej równomiernie rozprowadzać kompozycję.

Rozproszony? Widzisz pęcherzyki powietrza? Tak nie powinno być. Aby się ich pozbyć, musisz chodzić po pokoju z igłą.

Paul jest prawie gotowy. Teraz pozostaje tylko poczekać, aż wyschnie. Zwykle możesz chodzić po nim w zwykłych butach w ciągu dnia. Nie powinieneś jednak spieszyć się z aranżacją mebli. Powłoka może w pełni wytrzymać duże obciążenia dopiero po 3 dniach. Warto jednak wziąć pod uwagę, że warunki te są warunkowe. Jak już wspomniano, skład materiału jest zawsze inny. Od tego zależy nie tylko metoda mieszania, ale także czas nalewania.

Jak zrobić podłogi 3D

Jeśli monofoniczne opcje podłóg masowych nie pasują, zrób je w 3D. Oczywiście ta opcja zapewni projektowi oryginalność i niepowtarzalność pokoju. Warto jednak zaopatrzyć się w siły, ponieważ proces ich instalacji jest bardziej żmudny. Jeśli nie boisz się trudności, czytaj dalej.

Aby zrobić podłogę 3D, musisz wykonać te same manipulacje, jak podczas nakładania zwykłego materiału. Oznacza to, że wylej płyn, rozprowadź go po pokoju, usuń pęcherzyki powietrza i poczekaj, aż całkowicie wyschnie. Jest to jednak tylko część pracy.

Następnie potrzebujesz specjalnego druku wielkoformatowego, który przyklei się do podłogi. Procedura ta przypomina nieco tapetowanie, ponieważ ważne jest, aby ostatecznie nie było ani jednej zakładki, ani jednej kieszeni powietrznej. Zamiast drukowania możesz także używać różnych przedmiotów, takich jak monety.

Teraz pozostaje ostatni krok - nałożenie lakieru. Przedłuży żywotność podłogi i ochroni rysunek przed skasowaniem. A jeśli zostaną użyte jakiekolwiek elementy dekoracyjne, lakier bezpiecznie je naprawi.

Niezależnie od tego, którą podłogę wykonasz, 3D lub konwencjonalną, wynik będzie idealny. Jeśli jednak cały opisany powyżej proces wydawał Ci się skomplikowany, skorzystaj z usług specjalisty.

Wideo: podłoga masowa - tajemnice kunsztu

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa