Jak zrobić efekt mokrych włosów w domu

Wiele kobiet stara się urozmaicić swoje fryzury, nie zwracając się o pomoc do mistrzów. Efekt „mokrych” włosów jest uważany za prostą i popularną stylizację, która nie wymaga specjalnych umiejętności. Jednak, jak w każdym innym biznesie, należy wziąć pod uwagę pewne szczególne cechy. Stylowe chaotyczne pasma są zawsze w modzie, a do ich stworzenia potrzebujesz tylko niezbędnej stylizacji, suszarki do włosów i grzebienia. Cechą stylowej fryzury jest to, że nadaje się do wszystkich rodzajów włosów.

Jak zrobić efekt mokrych włosów

Wybór funduszy na efekt „mokrych” włosów

Produkty do stylizacji różnią się stopniem utrwalenia, przeznaczeniem i spójnością. W zależności od rodzaju linii włosów możesz dokonać wyboru na korzyść odpowiedniej opcji.

 1. Żel. Zastosowanie produktu wymaga dbałości o szczegóły, ważne jest równomierne rozprowadzenie go na każdym pasmie, aby nie przesadzić z ilością. Jeśli przesadzisz, loki będą wyglądały na brudne, tłuste i ciężkie, tworząc odwrotny efekt. Specjaliści w dziedzinie fryzjerstwa stworzyli żelową teksturę zaprojektowaną do tworzenia „mokrych” włosów. Produkt kosmetyczny należy do profesjonalnej serii i kosztuje około 400 rubli. Żel pomoże Ci stworzyć pożądany efekt bez ważenia loków i nadania im pewnego rodzaju losowości.
 2. Pianka Układanie za pomocą tego produktu jest łatwe w użyciu i szybko osiąga wynik. Zwiewna konsystencja nie skleja pasm i doskonale utrzymuje swój kształt. W większości przypadków pianka nadaje efekt „mokrego” długich i kręconych włosów. Stylizacja polega na naturalnym suszeniu, ponieważ za pomocą suszarki do włosów produkt wysycha i wnika we włosy, czyniąc je sztywnymi i zaniedbanymi.
 3. Wosk Produkt z reguły służy do tworzenia ekstrawaganckich fryzur dla krótkich włosów. Wosk ma lepką konsystencję i nadmierną gęstość, co pomaga jak najszybciej naprawić pasma we właściwym kierunku. Za pomocą narzędzia i pary rąk stworzysz piękny chaos na głowie i symetrycznie rozczochrany. Wosk jest równomiernie rozprowadzany na całej długości i czesany grzebieniem, po czym jest suszony suszarką do włosów z dyfuzorem.
 4. Lakier Narzędzie do utrwalania pozwoli ci zachować oryginalny wynik przez długi czas. Jeśli zdecydujesz się wziąć udział w uroczystym wydarzeniu, preferuj mocny lakier utrwalający, do codziennego noszenia jest dość lekki lub średni. Producenci produkują serię błyszczących lakierów, które są równomiernie rozmieszczone na włosach i nie pozostawiają żadnych pozostałości. Ponadto produkt uniknie efektu peruki i sprawi, że fryzura będzie bardziej naturalna.

Jak zrobić efekt mokrych włosów

Podstawową zasadą układania nie jest przesadzanie. Jeśli wykorzystasz fundusze w dużych ilościach, możliwy jest odwrotny efekt tłustych i brudnych włosów.

Instrukcja obsługi

 1. Dokładnie umyj włosy, używając tylko szamponu. Nie nakładaj masek ani balsamu. Lekko wysusz włosy ręcznikiem lub suszarką do włosów.
 2. Umieść produkt na dłoniach i potrzyj go między dłonie, a następnie przejdź do stylizacji. Ostrożnymi, ale lekkimi, ledwie dotykającymi ruchami, rozprowadź kompozycję na całej jej długości. Produkt dobierany jest indywidualnie do każdego rodzaju włosów.
 3. Twist locks na lokówek lub warkoczach, możesz używać tylko rękami.W tym drugim przypadku zmiażdż włosy, unosząc je u nasady.
 4. Jeśli używasz holowników lub lokówek, przejdź do suszarki. Jeśli kształt został nadany rękami, pozostaw loki do wyschnięcia w naturalny sposób. Jeśli masz kręcone włosy, w każdym razie potrzebujesz suszenia bez suszarki do włosów.
 5. Ostatnim etapem jest utrwalenie fryzury. Ponownie lakier wybiera się na podstawie okoliczności. Jednak ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że długie i ciężkie włosy łatwiej jest stracić kształt niż krótkie i kręcone.

Jak zrobić efekt „mokry” na prostych włosach

Proste włosy są trudne do stylizacji, w wyniku czego bardzo trudno jest osiągnąć jakikolwiek efekt. Również poszukiwanie liczby produktów do stylizacji przyczyni się do powstania „sopli”, które wyglądają wyjątkowo brzydko. Upewnij się, że kupiłeś lakier do włosów z maksymalnym utrwaleniem. Jako główne narzędzie odpowiednie są zarówno pianka, jak i żel. Najbardziej udana i skuteczna fryzura na długich włosach nazywa się kucykiem.

Zbierz włosy na czubku i przymocuj je ciasną gumką. Weź trochę żelu i rozprowadź go na dłoniach. Zacznij eliminować „kurki” przyklejające się do obwodu głowy. Teraz przejdź do obróbki ogona. Aby uzyskać efekt „mokrego”, wysusz włosy suszarką i natychmiast zastosuj piankę. Następnie zbierz ogon w wiązkę, dźgnij spinkami do włosów i pozostaw na 1 godzinę. Po upływie czasu rozpuść włosy i zacznij ostrożnie rozkładać je na osobne loki. Napraw fryzurę lakierem i wspinaj się na wyżyny!

Jak zrobić efekt „mokry” na krótkich włosach

Jak zrobić efekt mokry na krótkich włosach
Z góry przygotuj żel lub wosk do maksymalnego utrwalenia. Umyj włosy i poklep je delikatnie ręcznikiem, zbierając wodę. Nałóż produkt na dłoń, dobrze i równomiernie potrzyj, a następnie delikatnie zacznij rozprowadzać przez włosy. Połóż dłonie na głowie, rozłóż palce i podciągnij. Twoje ruchy powinny przypominać nożyczki. Po przekonaniu się o optymalnej ilości produktu na włosy, pozostaw je do naturalnego wyschnięcia na 50 minut, a następnie wysusz suszarką do włosów przez 3 minuty.

Jak zrobić efekt „mokry” na kręconych włosach

Właściciele kręconych włosów mają niewiarygodne szczęście, ponieważ mogą używać absolutnie dowolnego narzędzia do stylizacji. Jak wspomniano wcześniej, lepiej jest kupić żelowy teksturator, który jest w 100% odpowiedni dla dziewcząt z kręconymi włosami. Wiele kobiet stosuje produkt tylko do indywidualnych zamków, inne wolą całkowicie zakrywać loki, wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Rozłóż kompozycję na całej długości włosów lub na pasmach, które sprawi, że będziesz „mokry”. Delikatnie przeczesz je szerokim grzebieniem i pozostaw do wyschnięcia w naturalny sposób. Nie uciekaj się do korzystania z suszarki do włosów, tylko puszystą włosy, dzięki czemu będziesz wyglądać jak mniszek lekarski. Po 30 minutach od wysuszenia zacznij ściskać loki od korzeni do końcówek.

Jak zrobić efekt „mokry” na średnich włosach

Piękne loki na łopatkach wyglądają niezwykle elegancko, jeśli wybór padnie na stylową fryzurę. Podstawową zasadą jest pokazanie we wszystkich szczegółach, jak kręcone powinny być loki, w przeciwnym razie nastąpi popiersie. Jako narzędzie do stylizacji preferuj żel, inne produkty sprawią, że loki będą wyglądać jak szmaty.

Jak zrobić efekt mokry na średnich włosach

Połóż piankę na dłoniach i pocieraj między dłońmi. Oddziel jedną nitkę grzebieniem, a następnie przetwarzaj ją od góry do dołu. Przekręć w mały pakiet i zabezpiecz spinką do włosów. Wykonuj proste manipulacje z każdym lokiem osobno, po czym pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia na 30 minut. Po upływie czasu susz je z niską prędkością przez kolejne 10 minut.

Cechy efektu „mokrych” włosów

Fryzura jest zaprojektowana dla absolutnie dowolnej tekstury i długości włosów. Stylizacja wygląda elegancko i stylowo zarówno na długie, jak i krótkie fryzury.Właściciele kręconych włosów mogą pomóc podkreślić naturalne piękno, a kobiety z krótką fryzurą znajdą na głowach długo wyczekiwany chaos. Nie musisz zużywać zbyt dużo pieniędzy, aby nie męczyć się później z korektą błędów i nie rozpoczynać procedury ponownie.

 1. Jeśli pracujesz w biurze lub biurze rządowym, używaj wosku zamiast piany. Lepiej naprawia loki i nie zaczynają puchnąć 5 godzin po stylizacji.
 2. Na romantyczną kolację przy świecach w przytulnej kawiarni odpowiednia jest fryzura z nakładającą się pianką na poszczególnych zamkach. W ten sposób osiągniesz miękkie i pełne wdzięku fale w 30 minut.
 3. Dla tych, którzy lubią spędzać czas w klubach nocnych, zalecamy uciekanie się zygzakiem. Dzięki takiej fryzurze podbijesz cały parkiet!
 4. Należy pamiętać, że efekt „mokrego” wygląda inaczej na włosach o różnych odcieniach. Zamki pomalowane w innej skali kolorów - kolorystyka wygląda bardzo pięknie i stylowo. Jeśli jesteś brunetką lub brązowowłosą kobietą, nie oszczędzaj na narzędziach do stylizacji, ale z uzasadnionego powodu. Na przykład wosk lub żel z efektem migotania pogłębi kolor i doda blasku. Jasne blond piękności i blondynki powinny być bardziej ostrożne, twoje włosy nie będą wyglądały tak imponująco w przypadku zwiększonej kwoty funduszy. Pamiętaj również, że nałożenie produktu na całą długość włosów podkreśli zażółcenie (jeśli występuje). Z tego powodu zaleca się nakładanie produktu lokalnie na poszczególne loki.
 5. Efekt „mokry” wygląda bardziej opłacalnie latem niż zimą. Opalona skóra i letnie upały podkreślają świeżość i zadbany wygląd. W pięknej sukience lub falującej sukience będziesz wyglądać bardzo elegancko. Zimą stylizacja będzie dla wielu absurdalna w zależności od warunków pogodowych.

Zastanawiające i nie wiesz, jak zrobić efekt „mokrych” włosów? Wybierz odpowiedni produkt do stylizacji, zadbaj o obecność dużego grzebienia i spinki do włosów. Rozpocznij procedurę od umycia włosów, nakładaj tylko na czyste włosy. Nie zapomnij wytrzymać czasu schnięcia, aby utrzymać efekt przez długi czas. Pod koniec zabiegu zawsze napraw fryzurę lakierem. W przypadku trudności wymień zużyty produkt do stylizacji na podobny. Odniesiesz sukces, idź po to!

Wideo: stylizacja mokrych włosów

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa