Jak zrobić popcorn karmelowy: 3 przepisy

Zwyczaj gryzienia czegoś podczas czytania książki lub oglądania filmu może negatywnie wpłynąć na sylwetkę, jeśli używasz bułek, serników i podobnych smacznych, ale wysokokalorycznych potraw. Łatwo jest go zastąpić popcornem, który ma przyzwoitą zawartość kalorii wynoszącą 401 jednostek, ale na 100 g produktu. Jedzenie tak dużo na raz jest trudne, więc popcorn pozostaje dobrą alternatywą dla solidnej diety. Gotowanie nie jest trudne, istnieje kilka prostych przepisów dla początkujących kucharzy.

Jak zrobić karmelowy popcorn

Jak powstał popcorn

Przysmaki, które natychmiast spodobają się dużej liczbie osób, rzadko pojawiają się na rynku światowym. Nawet czekolada przeszła długą drogę od rytualnego składnika do arystokratycznego dania.

Od dawna znana jest kukurydza; Meksyk i Peru nazywane są jego ojczyzną. Zgodnie z odkryciami archeologicznymi można argumentować, że kukurydza była uprawiana 7 tysiącleci temu. Historia nie zachowała nazwisk wynalazców popcornu. Mówią tylko o ludach, w których ta przekąska była popularna i pojawiła się przed wszystkimi innymi. W starożytnych osadach Indian znaleziono naczynia do wyrobu popcornu w ziarnach i kolbach, a także pojedyncze ziarna tej samej odmiany, które otworzą się pod wpływem wysokiej temperatury.

Meksykanie rozwiązali problem w szczególny sposób, układając ziarno na gorących kamieniach. Smakołyki dotarły do ​​Europy dopiero w XVII wieku. W Ameryce popcorn osiągnął szczyt w latach 30. XX wieku. Pierwsze smaki popcornu zostały wprowadzone pod koniec XIX wieku. Pomysł należał do Friedricha Rückheima, który dodał słodki syrop. Potem pojawiła się moda na ostry smak, ser, karmel waniliowy.

Przekąski były nieporęczne, a wraz z wynalezieniem mikrofal dla miłośników popcornu, nowa era nadeszła, gdy gotowanie było szybkie i łatwe. Opracowano specjalne torby, w których ziarna kukurydzy były przechowywane i sprzedawane. Teraz każdy może zrobić popcorn w domu, wiedząc na pewno, że nie ma w nim konserwantów ani stabilizatorów.

Technika gotowania

Głównym warunkiem otwarcia kukurydzy jest wysoka temperatura. Możesz gotować popcorn na patelni lub w kuchence mikrofalowej. Klasyczny przepis na karmel składa się z ziaren kukurydzy, wody i cukru.

Karmel Cukrowy
W tym samym czasie potrzebne będą 2 palniki. Patelnia jest umieszczona na jednym, ziarna wylewa się na jej spód, równomiernie rozprowadzając.

Ważne: patelnia musi być szczelnie zamknięta pokrywką, w przeciwnym razie wszystko smaczne poleci do kuchni.

Drugi palnik będzie potrzebny do karmelu. Wodę wlewa się do małej patelni z grubym dnem, cukier wylewa się w stosunku 1: 1 i gotuje przy ciągłym mieszaniu. Gdy mieszanina zacznie pękać, nie możesz się od niej oderwać. Konieczne jest monitorowanie procesu ciemnienia i ciągłe mieszanie. Jednolity bursztynowy odcień wskazuje na gotowość karmelu. Szybko usuwają go z ognia, wlewają popcorn, mieszają i pozostawiają do ostygnięcia, nie próbując oddzielać lepkich płatków. Aby słodka masa była równomiernie rozłożona, musisz dostosować czas, aby popcorn i karmel były gotowe prawie jednocześnie i miały tę samą temperaturę.

Po schłodzeniu smakołyku cząsteczki można łatwo oddzielić rękami.

Karmel Miodowy
Technika wytwarzania popcornu karmelowego
Z powodzeniem możesz zastąpić część cukru miodem. Kolor takiego karmelu będzie bardziej brązowy, a smak będzie nasycony. Do gotowania potrzebujesz:

  • 2 łyżki miodu;
  • 100 gramów cukru;
  • 75 g masła;
  • 0,5 łyżeczki cynamonu.

Technika wytwarzania popcornu jest standardowa. Najlepsze ziarna są podgrzewane w żeliwnej grubościennej patelni.Mieszanie ich bez otwierania pokrywki w takim naczyniu jest problematyczne ze względu na dużą wagę. Ale kukurydza ujawnia się szybko i równomiernie.

Syrop karmelowy gotuje się na złoty kolor, a następnie szybko miesza z popcornem. Jeśli okaże się lepki, musisz go lekko wysuszyć już w karmelowej skorupce.

Warto pamiętać: miód może się zapalić, dlatego podczas gotowania należy zachować ostrożność i nie odwracać uwagi od procesu.

Owocowa radość
Dla tych, którzy są przeciwwskazani w miodzie, przydatna jest opcja zastąpienia go dowolnym syropem. Karmel żurawinowy, malinowy i porzeczkowy jest bardzo smaczny. Zasada przygotowania absolutnie nie różni się od miodu, proporcje są takie same.

Niektóre gospodynie domowe stosują małą sztuczkę, aby lepiej rozprowadzić karmel nad popcornem. Po usunięciu karmelu z ognia wlewają tam 0,5 łyżeczki sody i szybko mieszają masę. Pienie się i zwiększa kilkakrotnie swoją objętość, stając się bardzo lekka. Mieszanka łatwo się rozprowadza i nie przywiera kukurydzy.

Dla lepszego suszenia karmelowy przysmak rozprowadzany jest na blasze do pieczenia pokrytej papierem do pieczenia, nasmarowanej olejem roślinnym.

Dla niektórych wygodniej jest użyć kuchenki mikrofalowej, a nie patelni, aby otworzyć kukurydzę. Ta opcja jest również dozwolona. Karmel może mieć dowolny gust, każda gospodyni ma swoją własną atrakcję dotyczącą przepisu. Przysmak okazuje się bardzo smaczny, bez szkodliwych dodatków i znacznie bardziej ekonomiczny niż zakupiony.

Wideo: popcorn karmelowy domowej roboty

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa