Jak zrobić szron w domu

Wiele osób ze szkoły zna osobliwość wody, która mówi, że w temperaturach poniżej 0 stopni krystalizuje, zamieniając się w stan stały. Mówiąc najprościej, woda zamarza, zamieniając się w bryłę lodu. Każdy kierowca wie z pierwszej ręki, że problem staje się widoczny w sezonie zimowym. Nawet bez płynu myjącego trudno przejechać kilka kilometrów przy niesprzyjającej pogodzie. Aby wykluczyć tę funkcję, konieczne jest przygotowanie kompozycji z dodatkiem składników zawierających alkohol. Nie pozwolą zamarznąć wodzie, znacznie upraszczając życie kierowców.

Jak zrobić środek przeciw zamarzaniu

Skład płynu do spryskiwaczy samochodowych

Niektórzy wolą kupić gotową omyvaykę, wydając porządną sumę. Przeciwnie, inni kierowcy chcą eksperymentować, więc uciekają się do gotowania bez zamrażania w domu. Rozważ podstawowy skład, dzięki któremu przygotowuje się ciecz.

 1. Płyn do spryskiwaczy produkowany do celów przemysłowych zawiera podstawowe składniki. Obejmuje to alkohol, wodę, środki powierzchniowo czynne (środki powierzchniowo czynne), aromaty.
 2. Jeśli mówimy o krajowych firmach produkcyjnych, dodają izopropanol (alkohol jednowodorotlenowy) jako bazę alkoholową. Produkty na bazie tego związku wyróżniają się niską ceną, ale mają osobliwość - ostry nieprzyjemny zapach. Aby wyeliminować niedopatrzenie, producenci dodają środki aromatyzujące, które nie mogą poradzić sobie z zadaniem (sądząc po licznych recenzjach).
 3. Alkohol etylowy (spożywczy) jest uważany za jeden z powszechnych i szeroko stosowanych składników, które nie pozwalają zamarznąć wodzie. Jednak za pomocą środków akcyzowych Rosja odmówiła zastosowania tego związku. W rzadkich przypadkach możesz znaleźć TOP preparaty z dodatkiem alkoholu etylowego (etanolu), ale będą one zbyt drogie.
 4. Istnieje również baza alkoholowa zwana metanolem. Jest dość tani, więc jest szeroko stosowany do celów przemysłowych w Europie. Główną cechą metanolu jest to, że nie zamarza nawet w temperaturze -96 stopni, jest to niezaprzeczalny plus. Związek nie ma również nieprzyjemnego zapachu, ale po odparowaniu ma negatywny wpływ na ludzkie ciało. W Rosji metanol jest zakazany, ponieważ powoduje uzależnienie w „pewnej kategorii obywateli”.
 5. Z powyższego możemy wywnioskować, że praktycznie nie ma wyboru. Możesz kupić płyn do spryskiwaczy w przystępnej cenie na bazie izopropanolu lub alkoholu etylowego. Niektórzy pozbawieni skrupułów dostawcy sprzedają na autostradzie niezamarzający metanol, co niekorzystnie wpływa na rury samochodu. W pierwszych dwóch opcjach kierowcy mają do czynienia z nadmiarem środków aromatyzujących, w drugim otrzymują toksyczne zatrucie. Z tego powodu ważne jest, aby nauczyć się samodzielnie przygotowywać płyn do spryskiwaczy.

Środek przeciw zamarzaniu na bazie etanolu

Aby uratować siebie i krewnych przed duszącym zapachem alkoholu, skorzystaj z własnej produkcji. Wszystkie komponenty są dostępne pod względem cen.

 1. Będziesz potrzebował bezpośrednio alkoholu etylowego, wody destylowanej, płynu przeciw zamarzaniu o wysokim stężeniu (można go zastąpić glikolem etylenowym), olejków eterycznych (zapach wybierany jest według własnego uznania).
 2. Wiele osób, po przeczytaniu listy niezbędnych składników, będzie zainteresowanych glikolem etylenowym. Jest to konieczne, aby rozpuścić alkohol i wodę na zimno, nadając cieczy niezbędne stężenie.Glikol etylenowy nie pozwala na odparowanie alkoholu, co znacznie wydłuża czas działania przeciwzamrożeniowego.
 3. Jeśli mówimy o stosunku, przygotowuje się roztwór niezamarzającej cieczy z dwóch części wody i jednej części alkoholu etylowego. Oceń właściwości temperaturowe swojego regionu, zmieniaj skład w zależności od wskaźników.
 4. Oto obliczenia dla pięciolitrowej butelki, w której należy dodać alkohol etylowy w określonych proporcjach. Jeśli temperatura w obszarze użytkowania samochodu jest wyższa niż -5 stopni, dodaj 600 ml. Ze wskaźnikiem -10 stopni - 1,1 litra, -15 - 1, 2 litry, -20 - 1,6 litra, -25 - 2,2 litra, -30 - 2,6 litra.
 5. Po zmieszaniu wody i alkoholu należy dodać glikol etylenowy. Obliczenia są następujące: wlać 15 g. za każdy minus stopień. Na przykład dla temperatury -30 stopni potrzebujesz 450 gramów. glikol etylenowy.
 6. Możesz zastąpić glikol etylenowy środkiem przeciw zamarzaniu. Z płynami należy obchodzić się ostrożnie, ponieważ są wystarczająco toksyczne. Noś gumowe rękawice, chroń drogi oddechowe i oczy. Jeśli to możliwe, zastąp glikol etylenowy glikolem propylenowym, jest to nieszkodliwe.
 7. Aby pozbyć się niezamarzającego płynu z zapachu alkoholu, możesz użyć aromatu spożywczego lub specjalnego żelu o różnych zapachach. Zalecamy jednak, aby kompozycja była naturalna. Kup w aptece eter ulubionej rośliny lub owocu, dodaj 3 ml. na pięciolitrowym kanistrze wymieszać.
 8. Przed każdym użyciem dokładnie wstrząśnij środek przeciw zamarzaniu, ponieważ olejki eteryczne często wypływają na powierzchnię. Jeśli chcesz, możesz wlać 35 g. automatyczny proszek, dzięki czemu płyn ma właściwości czyszczące.

Środek niezamarzający na bazie alkoholu izopropylowego

Ta opcja przygotowania płynu do spryskiwaczy różni się szybkością mieszania składników. Na koniec dostaniesz gotową zamrażarkę po 5-10 minutach.

Środek niezamarzający na bazie alkoholu izopropylowego

 1. Procedura wymaga wody, alkoholu izopropylowego, a także detergentu do mycia naczyń, który nie zawiera chloru.
 2. Aby poprawić jakość wody, przepuść ją przez domowy filtr lub zagotuj. Możesz użyć stopionej cieczy, chłodząc ją do temperatury pokojowej. W przeciwnym razie po użyciu omyvayki na przedniej szybie samochodu zobaczysz białą powłokę, plamy i niewielką rdzę. Możesz również użyć wody destylowanej, jest niedroga.
 3. Na początek określ, co przygotujesz płyn niezamarzający. Możesz wybrać zarówno dwulitrową butelkę, jak i pięciolitrowy pojemnik, wszystko zależy od osobistych preferencji. Następnie przystępujemy do mieszania składników (obliczenia podano dla 5 litrów kompozycji).
 4. Wlej 2 litry wody destylowanej lub przefiltrowanej do pojemnika, dodaj tyle alkoholu izopropylowego, wstrząśnij. Ostrożnie odkręć pokrywkę, wlej 60 ml. środki do czyszczenia naczyń. Znowu korek, wymieszaj kompozycję. Powstały środek przeciw zamarzaniu nadaje się do stosowania w temperaturach do -20 stopni (stosunek 1: 1). W razie potrzeby można dodać więcej izopropylu, aby poprawić wydajność.

Inne metody niezamarzania

 1. Metanol Zmieszaj wodę destylowaną i metanol w stosunku 9: 1. Dodaj 20 gr. maszyna w proszku lub 40 ml. płyny do mycia naczyń. Taki ruch zapewni niezamarzające właściwości czyszczące. Ważne jest, aby pamiętać na zawsze, że podczas mieszania składników należy chronić oczy, skórę dłoni i dróg oddechowych.
 2. Ocet solny Doskonałe narzędzie, które charakteryzuje się bezpieczną kompozycją i łatwością przygotowania. Wymieszaj roztwór octu stołowego o stężeniu 9% z wodą destylowaną lub przegotowaną w stosunku 50:50. Dodaj 30 ml. płyn do mycia naczyń, wstrząsnąć pojemnikiem. Gotowy niezamarzający płyn można stosować w temperaturach do -10 stopni.
 3. Chlorek amonu (amoniak). Aby przygotować płyn niezamarzający zgodnie z tym przepisem, konieczne jest zmieszanie amoniaku i przefiltrowanej wody w stosunku 1: 3. Upewnij się, że pianka nie tworzy się podczas infuzji amoniaku. Dodaj komponent wzdłuż ścian zbiornika. Kompozycję stosuje się w temperaturze co najmniej -10 stopni. Aby zwiększyć właściwości, wlej ocet stołowy w ilości 15% całkowitej objętości.

Rozważ technologie przemysłowe do przygotowania płynu niezamarzającego. Zrób kompozycję octu stołowego, metanolu i płynu do mycia naczyń, amoniaku. Dodaj swoje ulubione olejki eteryczne jako aromaty; są one sprzedawane w sklepach kosmetycznych i aptekach.

Wideo: z którego można zrobić środek zapobiegający zamarzaniu

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa