Jak złagodzić apetyt na alkohol w domu

Co alkohol ma zdrowego człowieka? Z reguły niezbyt duży. Osoba bez uzależnienia od alkoholu może od czasu do czasu pić w wakacje. Ale często przeradza się to w częstsze spotkania - alkoholowi towarzyszą spotkania z przyjaciółmi, relaks w weekendy, wycieczki do natury. Następnie osoba pije, aby się zrelaksować - prawie każdego wieczoru. Po takim porannym piciu głowa strasznie mnie boli, odczuwalne są objawy kaca, który przychodzi mi do głowy po nowej dawce alkoholu. Okazuje się błędne koło, a raczej śnieżka lub lawina, która miażdży człowieka pod nim, niszcząc całe jego życie. A jeśli alkoholik przynajmniej przez minutę zgadza się, że jest chory, a to naprawdę uzależnienie - oznacza to, że na końcu tunelu wciąż jest światło. I możesz walczyć z głodem alkoholu.

Jak złagodzić apetyt na alkohol

Co daje osobie alkohol

Wszyscy wiemy, że nawet niewielka ilość alkoholu podnosi nastrój, sprawia, że ​​osoba jest bardziej zrelaksowana i otwarta. Aby to zrobić, piją alkohol podczas dużych imprez i świąt. Alkohol może nie tylko kibicować, ale także łagodzić. Po spożyciu alkoholu osoba mniej dotkliwie odczuwa złość, niepokój, lęk. Zasadniczo jest to pułapka alkoholowa, która stwarza iluzję szczęścia i harmonii. Ale niestety z każdą nową metodą picia satysfakcja staje się coraz mniejsza, człowiek nie odczuwa tej przyjemności, ponieważ przyzwyczaja się do takiego stanu. Ograniczenie głodu alkoholu sprowadza się do dwóch głównych zadań. Pierwszym z nich jest pozbycie się pojęcia alkohol = przyjemność. Oznacza to, że pozbywa się fizycznych pragnień alkoholu, które osiąga się za pomocą leków. Zasada ich działania jest prosta - zdrowie pacjenta gwałtownie się pogarsza, gdy tylko zacznie pić alkohol. W kółko tworzy to trwałą niechęć do alkoholu. Drugim zadaniem ograniczenia głodu jest wyjaśnienie i pokazanie pacjentowi, że nie jest konieczne picie alkoholu dla przyjemności. Możesz prowadzić ciekawe i pełne życia życie bez alkoholu. W ten sposób osiąga się psychologiczne ograniczenie głodu alkoholu. Spróbujmy szczegółowo zrozumieć, jak stopniowo pozbyć się osoby z tego uzależnienia.

Leki zmniejszające apetyt na alkohol

W walce z alkoholizmem istnieje kilka grup narkotyków, które mają różne sposoby ekspozycji.

  1. Usunięcie zespołu kaca. Są to leki, które pomagają pozbyć się objawów kaca, który czasami może być dość poważny. Rzeczywiście, często cykl alkoholowy zaczyna się właśnie z powodu niemożności samodzielnego znoszenia kaca. Osoba budzi się rano, odczuwa silny ból głowy, pragnienie, nieodparte pragnienie alkoholu. Aby pozbyć się takich wrażeń, znów pije - daje to chwilową ulgę, ale wpędza go w krąg, który trudno jest złamać. Dlatego przede wszystkim pacjentowi pomaga się złagodzić objawy odstawienia, aby „wycofanie” zniknęło bez przyjmowania alkoholu. Wśród tych leków są Alka-Seltzer, Medichronal, Zorex. Wymagane leczenie objawowe. Jeśli pacjent cierpi na rozstrój żołądka, przepisuje mu się sorbenty, które mogą oczyścić przewód pokarmowy z produktów rozkładu alkoholu. Ponadto pacjentowi przepisuje się tabletki na bóle głowy, roztwory soli i wody w celu przywrócenia naturalnej równowagi itp.
  2. Usuwanie głodu alkoholu. Inna grupa narkotyków ma na celu zmniejszenie ryzyka picia przez ludzi. Na przykład skuteczny lek Proproten-100.Doskonale eliminuje kaca, wprowadza do organizmu substancje zawarte w alkoholu. Zatem osoba po prostu nie chce pić. Lek działa na ośrodki mózgowe - łagodzi uczucie lęku, lęku. Lek doskonale radzi sobie z zaburzeniami wegetatywnymi - łagodzi drżenie, pocenie się, osłabienie, ból głowy itp. Proproten-100 jest pijany zarówno z kacem, jak i profilaktycznie, aby uratować osobę przed głodem alkoholu. Aby uzyskać maksymalny efekt, musisz pić lek przez 2 miesiące. Kolejnym silnym lekiem z drugiej grupy jest Vivitrol. Jeśli wypijesz go przed wypiciem, blokuje on ośrodki nerwowe odpowiedzialne za stan relaksu i euforii. Oznacza to, że osoba pije, ale nic nie czuje - znaczenie tego procesu jest tracone.
  3. Leki na nietolerancję alkoholu. Jest to największa grupa leków mających na celu wywoływanie różnych nieprzyjemnych reakcji podczas picia alkoholu. Są najbardziej popularne, ponieważ nie łagodzą zespołu kaca, ale naprawdę łagodzą uzależnienie - takie leczenie nazywa się terapią awersyjną. Jednym z najbardziej znanych leków w tej grupie jest Disulferam. Blokuje produkcję enzymów niezbędnych do przetwarzania alkoholu. W rezultacie czysty aldehyd octowy dostaje się do krwi pacjenta, która jest prawdziwą trucizną, bardzo, bardzo toksyczną. Jeśli w okresie przyjmowania Disulferamu osoba pije alkohol, odczuje silne nudności, wymioty, ból głowy, pocenie się, drżenie. Łagodniejszym lekiem o podobnym działaniu jest Esperal. Na współczesnym rynku farmaceutycznym istnieje wiele podobnych leków - Tetlong-250, Antabus, Teturam, Livedin, Colme itp. Tylko lekarz może przepisać lek, jego dawkę i czas podawania, ponieważ takie leki działają dość agresywnie na organizm i mogą być niebezpieczne dla wątroby i układu nerwowego pacjenta.

Są to główne leki, które pomogą złagodzić fizyczne pragnienie alkoholu. Jednak głód psychiczny jest często znacznie silniejszy - osoba jest przyzwyczajona do ciągłego picia, nie ma sensu życia, nie robi nic innego, nie może odpoczywać i relaksować się bez kieliszka wódki. Co robić w tym przypadku? Jak przezwyciężyć nawyk?

Jak usunąć psychiczne pragnienie napoju

Jest to jeden z najtrudniejszych etapów rehabilitacji dla alkoholika. Bardzo trudno jest przekazać go samemu pacjentowi z pomocą samych krewnych. Pomoc profesjonalisty, psychoterapeuty jest bardziej skuteczna. Aby przywrócić osobę do życia, musisz zmotywować ją w jak największym stopniu. Aby to zrobić, musi być świadomy, że potrzebuje krewnych, rodziny, rodziców i dzieci w zdrowej formie. Odpowiedzialność najczęściej ratuje ludzi. Konieczne jest powierzenie pacjentowi pewnych spraw i przekonanie go, że nikt inny nie może wykonać tego zadania poza nim. Możesz rozpocząć naprawy, powierzyć osobę do odebrania dzieci z przedszkola lub szkoły, zorganizować nową pracę. Bardzo ważne jest, aby wyciągnąć osobę ze swojego przeszłego środowiska, aby zmniejszyć ryzyko powrotu do starych nawyków. W żadnym wypadku nie należy odsuwać pacjenta, ponieważ ignorowanie i cenzurowanie spowoduje pragnienie zapomnienia. Konieczne jest, aby spróbować porozmawiać z kimś sercem - znaleźć przyczynę dobrego napoju. Czasami duchowe rany są zalewane alkoholem, o którym nikt nie wie.

Jak usunąć psychiczne pragnienie napoju

Konieczne jest monitorowanie pacjenta, aby wyeliminować ryzyko nawrotu. Jeśli dana osoba pracuje, musisz brać wieczory, aby nie cierpiała z nudów. Ciekawe hobby lub hobby często ratuje ludzi przed wieloma rodzajami uzależnień. Zamień alkohol na inne produkty, które przyczyniają się do produkcji endorfin - są to czekolada, kakao i kawa, miód, ryby, słodkie owoce itp. Wszystkie te środki pomogą wyciągnąć osobę z bagna alkoholowego.

Środki ludowe na alkoholizm

W walce ze straszliwą zależnością wszystkie środki są dobre, musimy działać na wszystkich frontach. Możesz usunąć głód alkoholu, stosując środki ludowe i domowe przepisy kulinarne.

  1. Liść laurowy Wielu alkoholików odmawia leczenia, więc krewni muszą uciekać się do różnych metod leczniczych. A ponieważ alkoholik nie zamierza przyjmować lekarstw na otwartej przestrzeni, możesz włożyć je do wódki, której pijak zwykle nie odmawia. Pozostaw na 10 tygodni w butelce wódki 10 liści pietruszki. Kiedy lek jest podawany w infuzji, musi zostać przefiltrowany, a następnym impulsem jest zaoferowanie pacjentowi. Etanol powoduje wymioty, wymioty, nudności, silne zaburzenia jelitowe itp. Następnie nawet zapach alkoholu powoduje obrzydzenie.
  2. Wspólny taran - Jest to dość toksyczna roślina, na której często wytwarza się nalewki alkoholowe, skuteczna w walce z alkoholizmem. Nalewki są jednak przygotowywane przez co najmniej tydzień i często potrzebna jest pomoc tu i teraz. Dlatego w nagłych wypadkach możesz ugotować mocny wywar z rośliny - trzy łyżki zmiażdżonych surowców na 150 ml wrzącej wody i pozwolić mu zaparzyć. Następnie dodaj połowę powstałego bulionu do półlitrowej butelki wódki.
  3. Tymianek Ta roślina ma mniej wyraźne właściwości przeciwalkoholowe, jednak doskonale przywraca organizm po zatruciu, łagodzi apetyt na ponowne picie alkoholu. Każdego dnia musisz pić tymianek zamiast herbaty - co najmniej 5 filiżanek dziennie.
  4. Pełzający tymianek, centaury, gorzki piołun. Wymieszaj te rośliny odpowiednio w stosunku 4: 1: 1. Wlej kolekcję szklanką wrzącej wody i pozwól jej parzyć przez kilka godzin. Wypij 2 łyżki bulionu, aby w ciągu dnia wypić całą szklankę. Jeśli będziesz kontynuować leczenie przez miesiąc, głód alkoholu znacznie się zmniejszy.
  5. Kopyto Łyżkę pokruszonego kopytnego korzenia należy zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić do wrzenia na małym ogniu przez około 10 minut. Następnie musisz zamknąć bulion pokrywką, aby był dobrze zaparzony. Następnie bulion jest filtrowany i przechowywany w lodówce. Niezauważony musisz dodać przygotowaną kompozycję do wódki, nie więcej niż jedną łyżkę stołową w szklance alkoholu. Z czasem spowoduje to mdłości i wymioty, złe samopoczucie, nawet jeśli jest to czysta wódka wypita z dala od domu.

Te proste wskazówki pomogą ci, gdy nie będzie już żadnej nadziei dla lekarzy i leków. Ale bądź ostrożny - wiele z tych leków jest wystarczająco toksycznych i może zatruć organizm, jeśli dawka nie jest przestrzegana.

Picie jest straszną chorobą, od której w większości przypadków wystarczy biegać, biegać szybko i nie oglądając się za siebie. Ale jak uciec od osoby, jeśli jest to ojciec, matka, brat, mąż i ojciec ich dzieci? Nigdy się nie poddawaj. Alkoholizm jest uzależnieniem i dość poważnym. Ale możesz pozbyć się tej strasznej choroby. Właściwa motywacja jest silnym impulsem do rozpoczęcia nowego życia. Idź razem tą trudną ścieżką, aby cieszyć się owocami trudnego, ale tak miłego zwycięstwa nad butelką razem!

Wideo: jak rzucić picie bez kodowania

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa