Jak stać się osobą pozytywną i wesołą

Osoba pozytywna, jak magnes, przyciąga do siebie całe dobro. Z definicji wesołych ludzi uważa się za marzycieli i głupców, często są potępieni przez realistów. Jednak nie każdy może patrzeć na życie przez pryzmat dobroci i miłości. Współczesny rytm odcisnął piętno na społeczeństwie. Coraz więcej ludzi cierpi na brak czasu, nie mają siły na codzienne radości. Aby nauczyć się zauważać drobne drobiazgi i cieszyć się nimi, musisz popracować nad sobą.

Jak stać się osobą pozytywną i wesołą

Znajdź coś dla siebie

 1. Przede wszystkim wesoła osoba powinna czuć się szczęśliwa. Aby to zrobić, musi robić to, co kocha, co przyniesie przyjemność. Wyjdź ze stanu „robota”, który żyje na zasadzie „pracy w domu”.
 2. Wolisz tworzyć słodkie rzeczy własnymi rękami? Naucz się projektowania krajobrazu lub zarejestruj się w szkole cięcia i szycia. Weź udział w lekcji rzeźby w drewnie, rozpocznij tkanie lub haftowanie.
 3. Aby stać się osobą wesołą, możesz nauczyć się sztuki fotografii. Przez soczewkę zobaczysz wszystkie piękno świata i ludzi, którzy powierzyli ci życie. Rób zdjęcia zwierząt, krajobrazów, przyjaciół i krewnych. Wydrukuj zdjęcia i powieś je w mieszkaniu.
 4. Wiadomo, że aktywność fizyczna ładuje się energią. Zacznij uprawiać sport. Zdobądź kartę klubową na siłowni lub zacznij chodzić na basen. Lekcje tańca są odpowiednie dla dziewcząt, mieszane sztuki walki, kickboxing, karate itp. Są odpowiednie dla mężczyzn.
 5. Jeśli nie masz możliwości aktywnego spędzania czasu, przeczytaj fikcję w domu. Pozbądź się nawyku spędzania godzin w sieciach społecznościowych. Zamiast tego rozwijaj się duchowo, ucz się języka obcego lub psychologii (historii, pedagogiki, prawa i tak dalej).

Nie przymykaj oczu na problemy

 1. Trudno jest poczuć się jak osoba pozytywna, gdy palące problemy zajmują wszystkie myśli. Walcz z trudnościami, nie odkładaj ich rozwiązania w długim pudełku. Stwórz plan, przeanalizuj konkretny przypadek, poszukaj rozwiązań.
 2. Nie musisz próbować rozwiązywać problemów na raz. Ostatecznie ścigasz dwie zające. Masz dość walki z szefem o podwyżkę? Zmień pracę, pracuj dla firmy, która doceni twoją pracę.
 3. Przez kilka lat nie odczuwasz miłości i czułości od męża, nie otrzymujesz oznak uwagi? Rozmawiaj z sercem, być może rozstaniesz się lub wrócisz w okresie słodyczy. Ważne jest, aby zrozumieć, że problemy nie są wieczne, istnieje rozwiązanie.
 4. W dzisiejszym świecie coraz więcej osób ma trudności finansowe. Aby zyskać pewność w przyszłości, spróbuj znaleźć sposoby na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Sprzedawaj zdjęcia w Internecie, ukończ kursy fryzjerskie lub mistrzów przedłużania paznokci, zabierz klientów do domu.
 5. Ludzie, którzy mają problemy z nadwagą, muszą przejść na dietę. Zrównoważ dietę, zacznij uprawiać sport (możesz w domu). Zapisz swoje osiągnięcia w zeszycie, nie poprzestawaj na tym.

Szukaj radości w rozmowach z przyjaciółmi

Radość z rozmowy z przyjaciółmi

 1. Osoba może być szczęśliwa dzięki prostym rzeczom. Obejmuje to rozmowy z przyjaciółmi i rodziną. To zalecenie staje się szczególnie istotne dla introwertyków, którzy wolą być bardziej sami.
 2. Naucz się podejmować inicjatywę w komunikacji, nie odrzucaj oferty pójścia do kina lub posiłku w pizzerii. Wspólne spotkania będą tchnąć kolory w zwykłą rutynę, dzięki czemu poczujesz się lepiej.
 3. Trudno jest prowadzić pełne istnienie bez komunikacji interpersonalnej. Jeśli zamkniesz się w skorupce, depresja zacznie objawiać się znacznie częściej. Z powodu samotności, zwątpienia, apatii, drażliwości.
 4. Nawet jeśli dzień pracy jest zaplanowany na godzinę, skróć czas bliskim. Nie trzeba ich codziennie widzieć, wystarczy 3 razy w tygodniu. Staraj się kontaktować z przyjaciółmi nie tylko w trudnych chwilach życia, dziel się z nimi radosnymi wydarzeniami.
 5. Twórz własne tradycje. Nabierz nawyku chodzenia do pizzerii w soboty lub chodzenia do kina we wtorki. Niech te dni będą tylko wasze, uwolnione od znudzonych szefów i nudnych pomruków domu.
 6. Unikaj rozmów z ludźmi, którzy świadomie skazują się na niepowodzenie. Należą do nich osoby w depresji (szczególnie negatywne), które nie mogą znaleźć radości w swoim życiu. Nie słuchaj stałych skarg na męża / współpracowników / braci, nie wierz słowom: „Nie odniesiesz sukcesu!”. Odniesiesz sukces, spróbuj!
 7. Odmawiaj komunikacji z obłudnymi osobami, które dużo rozmawiają za swoimi plecami i uśmiechają się w oczach. Nie pożyczaj pieniędzy nieznanym ludziom, unikaj „złej” firmy. Nie pozwólcie się manipulować, przyciągajcie do życia tylko uczciwych i życzliwych ludzi.

Walcz ze stresem

 1. Współczesna osoba jest moralnie wstrząśnięta codziennie. Trudno jest czuć się wesołą osobą, gdy trzeba regularnie doświadczać skutków kłótni lub innych negatywnych reakcji.
 2. Spróbuj znaleźć własne sposoby radzenia sobie ze stresem. Naucz się odłączać, rozwiązywać problemy tak, jakby ci się nie działo. Spójrz na trudności z boku, pomyśl rozsądnie.
 3. Ważne jest, aby zrozumieć, że nie możesz gromadzić w sobie negatywności. W przeciwnym razie wybuchnie w najbardziej nieodpowiednim momencie. Porozmawiaj ze swoim najlepszym przyjacielem lub zarejestruj się u psychologa, prowadź pamiętnik lub zwierzaka.
 4. Aby wykluczyć negatywne osądy, staraj się nie być sam na sam ze swoimi myślami. Realistycznie oceń swoje możliwości. Jeśli jesteś zbyt zajęty swoją główną pracą, nie szukaj zajęć w niepełnym wymiarze godzin.
 5. Aby zwalczyć stres, możesz wziąć pachnącą kąpiel z pianką, posłuchać spokojnej muzyki, obejrzeć komedię. Wiele osób ma dobry sen, więc idź odpocząć w każdej dziwnej sytuacji.

Znajdź swoje „ja”

 1. Trudno jest utrzymać pozytywne nastawienie w tych momentach, kiedy trzeba wstać o 7 rano, iść do niekochanej pracy i robić nudne rzeczy. Szukaj siebie we wszystkim, poznawaj świat, bądź w harmonii z umysłem i sercem.
 2. Usiądź i pomyśl, kogo widzisz za 5 lat? Czy chciałbyś usiąść we własnym biurze i robić nieruchomości? Bądź pośrednikiem w agencji, awansuj po szczeblach kariery, opanuj podstawy.
 3. Naucz się bronić swojej opinii, nie wyrażaj zgody na ludzi, jeśli nie zgadzasz się z ich opinią. Nie pozwól innym powiedzieć, co robić w danej sytuacji. Przede wszystkim musisz mieć zasady, własne osądy i zasady moralne.
 4. Staraj się nie oczekiwać od znajomych więcej, niż mogą ci dać. Od dawna wiadomo, że kolega z pracy nie dotrzymuje obietnic? Przestań wciągać go w swoje życie, zostaw tę osobę w spokoju.
 5. Spędzaj czas tylko z tymi, którzy cię cenią. Nie bądź narzucony, bądź otwartym i przyjaznym przeciwnikiem. Nie wahaj się uśmiechnąć do kierowcy w autobusie lub sprzedawczyni w sklepie, siej dobrze.
 6. Pozostań bez względu na okoliczności. Szukaj „swojej” osoby we wszystkim: miłości, przyjaźni, pracy. Nie noś masek, stawiaj swoje potrzeby na pierwszym miejscu, gdy wymagają tego okoliczności.

Myśl pozytywnie

Myśl pozytywnie

 1. Przyzwyczaj się, aby nigdy się nie poddawać, zawsze masz nadzieję na najlepsze. Skoncentruj się na wszystkich dobrych rzeczach w swoim życiu. Myśli spełniają się w przyjemny sposób, więc śnij częściej.
 2. Wyznaczaj sobie wielkie cele, łatwiej je osiągnąć. Doceń wszystko, co jest w twoim życiu. Częściej mówią „dziękuję!” dla prawdziwych przyjaciół, posłusznych dzieci, zdrowych rodziców. Cała reszta to biznes.
 3. Osoba, która patrzy na świat oczami kochanka, nie zauważa otaczających go wad. Uśmiechaj się częściej, przyciągaj do siebie dobrych ludzi. Nie odpowiadajcie z grubiaństwem, nie kumulujcie urazy.

Aby stać się osobą pozytywną i radosną, konieczne jest pozytywne mydło. Znajdź coś dla siebie, co zajmie cały wolny czas. Szukaj radości w komunikowaniu się z przyjaciółmi, rozwiązuj problemy w odpowiednim czasie, walcz ze stresem. Znajdź się w karierze, życiu osobistym, społeczeństwie.

Wideo: jak być pozytywnym i szczęśliwym

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa