Jak zostać pewną siebie dziewczyną: 7 kroków

Brak zaufania jest najczęstszym problemem wśród słabej połowy ludzkości. Chodzi o istniejące kompleksy, które często migrują z dzieciństwa do świadomego życia. Niepewność prowadzi do trudności w relacjach rodzinnych i karierze. Dziewczyna jest ciągle zmuszona wątpić w poprawność swoich decyzji. Stąd zaczyna się pytanie, jak zostać pewną siebie dziewczyną i rzucić okiem na znane rzeczy.

Jak zostać pewną siebie dziewczyną

Oznaki niepewnej osoby

 1. Mowa jest niewyraźna, chaotyczna, szybka. Osoba wstydzi się wyrażać swoją opinię w kręgu bliskich lub zupełnie obcych osób. Jeśli zdecyduje się to zrobić, jego mowa będzie zmięta, niepewna. Często podczas nawiązanych dialogów w głosie pojawiają się wątpliwości, dlatego przeciwnicy wątpią w wypowiedzi mówcy.
 2. Niezręczność Ten atrybut doskonale charakteryzuje niepewną osobowość. W trakcie rozmowy taka osoba nie może znaleźć miejsca na dłonie, stale prostuje włosy, szuka wygodnej pozycji i tak dalej. Niezdarność przejawia się w tym, że wszystko wylewa się z rąk. Rozmowa z innymi ludźmi nie sumuje się, ponieważ jesteś zbyt nieostry.
 3. Rozproszenie uwagi Kolejny znak niepewności. Osoba nie może skoncentrować wzroku, rzucając się na boki z nieobecnym widokiem. Osoba, która nie ma pewności siebie, boi się spojrzeć w oczy rozmówcom. Jeśli tak się stanie, wygląd gwałtownie migruje w innym kierunku.
 4. Brak stylu w ubraniach. Osoba, która nie wierzy w siebie, z grubsza mówiąc, nie ma własnej opinii i stylu w szczególności. Jeśli tak, to nie ma pewności co do jego ucieleśnienia w rzeczywistości. Stąd mężczyzna pędzi pomiędzy zbyt wulgarnymi lub, przeciwnie, niepozornymi „szarymi” ubraniami.
 5. Zamknięte zachowanie. Notoryczna lub niepewna dziewczyna prowadzi zamknięty sposób bycia. Ma niewielki kontakt z ludźmi, rzadko chodzi na imprezy z przyjaciółmi, stara się unikać nieznanych osobowości. Uwaga z boku nie pochlebia, ale tylko powoduje zmęczenie.

Istnieje wiele innych oznak niepewnej osoby, ale powyższe są podstawowe. Jeśli zauważysz się w nich, użyj sztuczek psychologicznych.

Krok numer 1. Zrealizuj się

 1. Wykorzystanie swojego potencjału jest najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się kompleksów i ogólnie niepewności. Każda szanująca się osoba musi przejść trudną drogę do szczęśliwego życia.
 2. Realistycznie oceń swoje szanse, zaznacz obszary, w których chcesz się zrealizować. Aby znaleźć harmonię, musisz robić tylko to, co lubisz. Niech hobby przynosi moralną satysfakcję i pieniądze.
 3. Nie słuchaj ludzi, którzy mówią, że szczęście nie polega na pieniądzach. Tak, jest to możliwe, ale łatwo to uzasadnić, gdy przyzwoita kwota zostanie wpłacona na twoje konto.
 4. Pieniądze dają zaufanie. Dzięki nim uczysz się świata z nowej perspektywy, możesz więcej podróżować, jeść drogie i smaczne dania, dobrze się ubierać, uczyć. Pieniądze otwierają mnóstwo możliwości.
 5. Przeanalizuj siebie, swoją postać, zawód, życie codzienne. Jeśli dostaniesz grosze, zmień zakres działalności, poszukaj opcji na dodatkowe zarobki.
 6. Wreszcie, oszczędzaj na samochodzie, opanuj nową specjalizację! Poszerz swoje horyzonty, rób to, co sprawia, że ​​biegasz gęsią skórkę. Nie słuchajcie tych, którzy w was wątpią.

Krok numer 2. Dąż do pewności siebie

 1. Każda osoba przynajmniej raz w życiu miała wątpliwości. Niektóre sytuacje budzą wątpliwości co do ich własnych zdolności, a ich ręce opadają, apatia i depresja.
 2. Ważne jest, aby zrozumieć, że wszystko to jest tylko pewnym wydarzeniem na ścieżce życia. Czarny pasek skończy się, a biały zacznie, więc nie powinieneś chodzić w cyklach w niepewności.
 3. Postaraj się zachować godność. Małe kłopoty nie powinny budzić niepokoju, są tymczasowe. Bez względu na to, co się stanie, bez względu na absurdalne sytuacje, w które wpadniesz, zachowaj wiarę w siebie.
 4. Zawsze będą wątpliwości, ale nie pozwól im pobić twojej samooceny. Walcz z przeciwnościami, szukaj sposobów na odwrócenie uwagi od problemów. Medytuj, czytaj, uprawiaj sport.
 5. Aby wzmocnić swoją pewność siebie, rób to, co robisz z „doskonałym” częściej. Czy lubisz występować na scenie? Śmiało, ustaw klasę!

Krok numer 3. Szanuj siebie

 1. Bez poczucia własnej wartości nie można stać się osobą pewną siebie. Nie pozwól innym ludziom mówić o tobie źle, być w stanie wyrazić opinię i nie zgodzić się, powiedzieć „nie!” Jeśli wymagają tego okoliczności.
 2. Nie rozłączaj się z niedociągnięciami, wszyscy ludzie popełniają błędy. Pomyśl o zaletach, które pomogły Ci odnieść sukces lub wygrać z trudnościami.
 3. Ożywiaj szacunek do siebie każdego dnia. Nie oszczędzaj na pochwałach. Szukaj profesjonalistów w swoim wyglądzie, charakterze, zachowaniu. Ożywić dawne talenty i zanurzyć się w hobby.
 4. Słuchaj komplementów i nie wstydź się ich. Ludzie, którzy mówią to szczerze, zasługują na uwagę. Jeśli powiedzieli, że masz cudowny uśmiech, to tak jest.
 5. Szef chwalony za odporność na stres i opanowanie? Świetnie, sprawdziłeś się w trudnych okolicznościach. Weź na ręce wszystko, co słyszysz i nagraj komplementy w swojej głowie.
 6. Przewiń osiągnięcia, które pomogły ci poczuć dumę. Ukończyłeś uniwersytet z wyróżnieniem? Nie każdy może to zrobić! Jest coś, co można szanować.

Krok numer 4. Komunikuj się z „odpowiednimi” ludźmi

Połącz się z odpowiednimi ludźmi

 1. Wybierz odpowiednią firmę. Nie komunikuj się z tymi, którzy cię pociągają i zbyt negatywnie rozumuj. Otocz się życzliwymi, odnoszącymi sukcesy i pozytywnymi ludźmi.
 2. Ważne jest, aby komunikacja przebiegała wygodnie, bez krytyki i hipokryzji. Jeśli uważasz, że dana osoba nie jest godna zaufania, wyklucz ją z listy znajomych.
 3. Przyzwyczaj się do szczególnej uwagi mężczyzn i kobiet. Kontroluj siebie, nie „wpadaj w farbę” podczas komplementów wyglądu i innych cnót.
 4. Naucz się sztuki powstrzymywania odbiorców od opowiadań. Staraj się być w centrum uwagi częściej, chodź na kursy oratorskie. Odwiedź psychologa, aby nauczyć cię, jak komunikować się z ludźmi.

Krok numer 5. Uważaj na siebie

 1. Warto pamiętać, że zawsze powinieneś wyglądać niesamowicie. W ten sposób pojawi się 100% pewność siebie. Pamiętaj, że makijaż bojowy nie ma z tym nic wspólnego. Ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na stan skóry, dłoni, manicure i włosów.
 2. Aby nie myśleć o tym, w czym będziesz wyglądać lepiej, warto wybrać prostą garderobę, ale ze smakiem. Zdobądź rzeczy, których potrzebuje twoje ego. To w tym stroju poczujesz się pewnie i wygodnie.
 3. Bądź indywidualny. Nie spiesz się, aby uruchomić sprzedaż i kupić wszystko, mając nadzieję, że wszystko zrozumiesz później. Taki ruch jest najbardziej błędny. Szafa powinna być stosunkowo skromna, ale wygodna i pożądana.

Krok numer 6. Rób to, co kochasz

 1. Spróbuj wykluczyć i zapomnieć wszystkie negatywne wspomnienia z życia. Weź się w garść i zwróć szczególną uwagę na to, jakie filmy oglądasz, z kim się komunikujesz, co czytasz.
 2. Konieczne jest ograniczenie komunikacji z osobami, które w ciebie wątpią i nie wierzą, że możesz coś osiągnąć.Uwierzcie mi, kiedy to przejdziecie, zostaniecie zastąpieni pozytywnymi, wesołymi ludźmi, którzy będą was motywować. W rezultacie sam staniesz się taką osobą.
 3. Spróbuj poświęcić więcej czasu ulubionej aktywności, niezależnie od tego, czy jest to kreatywność, czy sport. Przejdź do różnych kręgów i sekcji opartych na Twoich zainteresowaniach. To tam poznasz podobnie myślących ludzi i nowych przyjaciół.
 4. Nie wstydź się, z czasem takie uczucie minie. Staniesz się bardziej pewną siebie i celową osobą. Spróbuj ujawnić się w nowym kierunku. Nie stój spokojnie i rozwijaj się. Jesteś indywidualny, nie zapomnij o tym. Bądź promieniem słońca w szarym świecie.
 5. Zacznij od małego. Na przykład zmuś się do pójścia wcześniej do łóżka i wstania wcześniej. Spędzaj wolny czas uprawiając sport. Chodź więcej, idź pobiegać. Porzuć bezsensowne programy telewizyjne. Przeglądaj tematy, które zawsze Cię interesowały.
 6. Przestań marnować czas siedząc przy komputerze w Internecie. Spróbuj wyodrębnić tylko przydatne informacje. Sporty równoległe wkrótce podniosą twoją samoocenę. Sam nie zauważysz, jakie były 1-3 miesiące temu. Zostań osobą fizyczną.

Krok numer 7. Pracuj nad wadami

 1. Uważa się, że głównym problemem osób niepewnych jest to, że po prostu nie znają siebie, swoich wad i zalet. Rozpocznij rozwiązywanie problemu dzięki samokształceniu. W ten sposób zwiększysz swoją samoocenę i odkryjesz nowe możliwości.
 2. Pierwszym krokiem do osiągnięcia celu będą przemyślenia na papierze. Aby to zrobić, wypisz 100 swoich negatywnych i pozytywnych cech w zeszycie. W kolumnie z brakami zanotuj korzyści, które chcesz je zastąpić.
 3. Następnie ciężka praca nad sobą. Za każdym razem z nowym osiągnięciem wykreśl niedociągnięcie, które zastąpiłeś godnością. Utwórz specjalny notatnik sukcesu, w którym możesz codziennie naprawiać pokonywanie trudności.
 4. Ta metoda jest bardzo skuteczna, to właściwy sposób, aby stać się pewną siebie dziewczyną. W trudnych chwilach życia zawsze możesz sobie przypomnieć, przez co już przeszedłeś, ponownie czytając samą listę osiągnięć.

Więcej wskazówek ...

Pewna dziewczyna

 1. Nie zastanawiaj się nad błędami. Każdy w życiu ma do czynienia z nieprzyjemnymi sytuacjami. Aby poradzić sobie z problemami, wszystko należy traktować z humorem. W ten sposób nie będziesz chciał upaść na ziemię. Będziesz pewny siebie i znacznie łatwiej znosić stres.
 2. Być odpowiedzialnym. Aby stać się osobą pewną siebie, musisz mieć odwagę i odpowiedzieć za to, co zrobiłeś lub powiedziałeś. Nie wątp w siebie, jeśli spróbujesz, możesz zawinąć sytuację na swoją korzyść. Abyś mógł ustabilizować się w oczach innych, ludzie zrozumieją, że zmieniłeś się na lepsze.
 3. Pokaż swoje umiejętności. Każda osoba jest wyjątkowa na swój sposób, na pewno masz zdolności i talenty, które różnią się od innych. Uwierz mi, są dostępne, nie wahaj się. Spróbuj się na tym skupić i przełamać otaczające cię mury, innymi słowy, wyróżniać się spośród innych.

Wiele dziewcząt chce zyskać zaufanie do siebie, aby nie pozostać wśród szarej masy. Aby osiągnąć pożądane wyniki, musisz postępować zgodnie z prostymi wskazówkami. Stopniowo odkryjesz swoją osobowość i potencjał. Uwierz mi, na pierwszy rzut oka drobne zmiany mogą poważnie zmienić życie na lepsze.

Wideo: jak stać się bardziej pewnym siebie

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa