Jak zrobić dżem z szyszek sosny

Od czasów starożytnych na Kaukazie i Krymie leczą wiele chorób wyjątkową miksturą - dżemem z szyszek sosny. Młode kolby zawierają wiele witamin, które razem zwiększają odporność, eliminują kaszel, zwalczają zapalenie wielostawowe. Ponadto smakołyk zapobiega krwawieniu dziąseł, uwalnia drogi oddechowe, wzmacnia ciało na wszystkich frontach. Aby uzyskać wszystkie korzyści, musisz mieć wiedzę na temat przygotowywania smakołyków.

Dżem z szyszki

Dżem z szyszki: zasady zbierania surowców

 1. Aby zrobić naprawdę cenną ucztę, zbieraj w czystych miejscach. Idź do lasu sosnowego, który znajduje się z dala od autostrad, obiektów przemysłowych, zanieczyszczonych dróg publicznych.
 2. Okres zbierania surowców zależy od warunków klimatycznych i obszaru wzrostu owoców. Jeśli mówimy o ciepłych regionach, wykonaj procedurę późną wiosną (20-30 maja). W przypadku, gdy konieczne jest zbieranie szyszek w chłodniejszych warunkach klimatycznych, zbiór odbywa się w połowie lipca.
 3. Do przygotowania napojów należy wybierać tylko młode kolby, które mają zaledwie 12 miesięcy. W pierwszym roku dojrzałości takie uprawy owoców są tak nasycone, jak to możliwe, użytecznymi enzymami; są soczyste i czyste. Szyszki są suche od dwóch do trzech lat i pozbawione większości witamin.
 4. Oprócz powyższych podstawowych wymagań dotyczących zbiorów konieczne jest dokładne przestudiowanie wyglądu surowców. Więc usuń owoce z drzew, które nie zostały dotknięte przez owady. Jeśli zauważysz oczywiste oznaki rozkładu, odrzuć takie uszy.
 5. Zbieraj tylko jasnozielone szyszki, miękkie, nieotwarte z wyraźnymi płatkami i lepką warstwą (żywicą). Spróbuj przebić owoc paznokciem: jeśli się pożycza, wybrałeś dobrą opcję.
 6. Szczególną uwagę zwraca się na wielkość szyszek sosny. Średnica uszu nie powinna przekraczać 4 cm, długość - do 45 mm. Stożki odpowiednie do przysmaków kuchennych nie mają białej powłoki. Są lepkie, soczyste, nienaruszone. Inne znaki wskazują na obecność chorób drzew.
 7. Zasadniczo wystarczy około 1 kg, aby przygotować przysmak dla czteroosobowej rodziny. szyszki sosnowe. Po zebraniu uszu przepłucz je. Rzuć na sito lub durszlak, zanurz w misce z zimną wodą. Wyeliminuj wszystkie śmieci i uszkodzone przedmioty, wysusz na ręcznikach.

Dżem z szyszki sosnowej według klasycznej receptury

 • woda pitna - w rzeczywistości
 • cukier granulowany - 0,95 kg.
 • szyszki - 950-1000 gr.

 1. Smakołyk jest przygotowywany w kilku etapach. Jest to taki ruch, który zapewnia stopniowe przenikanie słodkiej bazy do struktury owocu. Kolby nie rozpadają się i zatrzymują wszystkie przydatne enzymy.
 2. Posortuj i umyj szyszki. Opłucz je kilka razy w misce z wodą, a następnie pozostaw do wyschnięcia. Wybierz naczynia z powłoką żaroodporną, wyślij surowce do środka.
 3. Dodaj tyle wody, aby wzniosła się 2-3 cm nad kompozycją. Przykryj pojemnik, wyślij do pieca do ogrzania. Ustaw pole grzewcze na znacznik między wartością maksymalną a średnią. Odcedź masę przez 35-40 minut.
 4. Po upływie ustawionego okresu wyjmij pojemnik z ognia. Poczekaj 10 godzin, nalegając na owoce w ciemności. W tym czasie pojawi się przyjemnie pachnący bulion o zielonkawym odcieniu.
 5. Teraz odcedź napar do osobnego pojemnika do gotowania syropu, wymieszaj granulowany cukier.Jeszcze raz podgrzej na małym ogniu, aż ziarna się rozpuszczą.
 6. Oceń konsystencję syropu. Powinien być umiarkowanie gruby, nie rozprzestrzeniać się. Teraz wyślij 1/3 całkowitej objętości szyszek sosny do jednorodnej wrzącej mieszanki, kontynuuj gotowanie przez 7 minut.
 7. Zapakuj gotowy eliksir do pojemników, natychmiast przykryj puszką. Chłodzenie odbywa się do góry nogami pod bluzą. Przechowuj żywność w ciemności, w temperaturze pokojowej - 12-14 stopni.

Dżem z szyszek sosny bez gotowania

Dżem z szyszek sosny bez gotowania

 • cukier granulowany (burak) - 1,8 kg.
 • szyszki (młode) - 1,1 kg.
 1. Po wybraniu, umyciu i wysuszeniu surowców przygotuj słoik do wirowania o odpowiednim rozmiarze. Pokrój owoce na małe kawałki (nie więcej niż 7 mm.), Rzuć każdy kawałek cukru.
 2. Teraz włóż warstwę słoików o wysokości około 2 cm do słoika. Posyp cukrem, aby uzyskać 1,5 cm. Następnie ponownie ułóż rząd sosnowych kolb i granulowanego cukru. Kontynuuj sortowanie, aż cały zbiornik będzie pełny.
 3. Górny rząd powinien być wykonany z cukru. Przykryj szyję 2 warstwami gazy, pozostaw pojemnik z surowcami w słonecznym miejscu. Jak nalegasz, powstanie syrop. Okresowo wstrząsaj pojemnikiem.
 4. Gdy granulki piasku całkowicie się stopią, smakołyk można uznać za gotowy. Zakorkuj go kapronem lub pergaminem i opaską uciskową, utrzymuj chłodno i ciemno.
 5. Aby ujędrnić ciało, użyj dżemu 2 razy dziennie po 15 g., Rozcieńczony gorącą wodą do picia (100-120 ml). Wskazane jest picie naparu przed pójściem spać i rano na czczo.

Dżem z szyszek sosny „Carskie”

 • woda pitna - 2 l. + 150 ml
 • cukier granulowany - 1 kg.
 • sól mielona - 35 gr.
 • owoc sosny - 1 kg.
 1. Opłucz szyszki, następnie opłucz je i osusz w durszlaku. Włóż do żaroodpornego pojemnika do gotowania, dodaj sól i 2 litry. woda stołowa. Rozgrzej masę i pozwól jej osiągnąć jednorodność.
 2. Następnie zostaw ucztę na 4 godziny. W tym okresie pojawią się błędy i robaki. Teraz odfiltruj rozwiązanie, nie jest wymagane.
 3. Wymieszaj szyszki osobno z cukrem i pozostaw na 11 godzin. Po mniej więcej tym czasie powstaje syrop. Połączyć ze 150 ml. podlewaj i gotuj na małym ogniu przez pół godziny. Ciecz powinna częściowo odparować.
 4. Po 30 minutach wyślij surowce do bulionu, kontynuuj gotowanie jeszcze przez kwadrans. Na gorąco zapakuj smakołyki w idealnie czyste słoiki, przykryj puszką.

Dżem z szyszek sosny z sokiem z cytryny

 • woda pitna - w rzeczywistości
 • cukier waniliowy - 30 gr.
 • sok z cytryny - 60-80 ml.
 • szyszki - 120 gr.
 • cukier granulowany - 1 kg.
 1. Dobrze umyj owoce sosny, moczyć w roztworze soli przez 3 godziny. Po tym czasie spuść płyn, spłucz surowce. Umieść go w żaroodpornej patelni.
 2. Dodaj tyle wody pitnej, że pokrywa ona kolby jako całość. Przykryj pojemnik, wyślij kompozycję do gotowania. Odcedź przy niskiej mocy przez 20-30 minut, a następnie odłóż na bok.
 3. Poczekaj dzień Po określonym czasie odfiltruj kompozycję. Dodaj sok z cytryny, cukier granulowany i wanilię. Rozgrzej się, poczekaj, aż pojawi się jednolitość i gęstość.
 4. Po osiągnięciu tej konsystencji umieść owoc do wewnątrz. Przeprowadzić obróbkę cieplną przez 10 minut, zapakować napoje na przygotowane pojemniki. Przykryj puszką, włóż na zimno.

Dżem z posiekanych szyszek sosny

Dżem z posiekanych szyszek sosny

 • woda - 480 ml.
 • szyszki (posiekane) - 900 gr.
 • cukier granulowany - 1,1 kg.
 1. Po selekcji i spłukaniu posiekaj surowiec na małe kawałki. Możesz zmielić owoce w blenderze, połączyć lub wytrzeć je maszyną do mięsa.
 2. Zmieszaj cukier granulowany i wodę pitną na receptę w emaliowanej patelni. Wyślij pojemnik do ognia i gotuj z małą mocą, aż będzie całkowicie jednorodny.
 3. Następnie wlej szyszki do wrzącego syropu, gotuj na wolnym ogniu kolejne 8 minut po rozpoczęciu wrzenia.Po wyznaczonym czasie wyłącz palnik, nalegaj na płodność pod pokrywką przez 10 godzin.
 4. Teraz ponownie zagotuj masę, gotuj na wolnym ogniu przez kwadrans. Schłodzić w temperaturze pokojowej, przeprowadzić trzecią obróbkę cieplną. Sterylizuj pojemniki z wyprzedzeniem, pakuj na nich smakołyki.

Dżem z sosny i szyszki sosnowe z cynamonem

 • owoc sosny (młody) - 450 gr.
 • kłosy cedru - 400 gr.
 • cukier granulowany - 800 gr.
 • świeżo zmielony cynamon - 5 g.
 • filtrowana woda - 800 ml.
 1. Po zbiorach zacznij sortować. Odrzuć wszystkie nieodpowiednie przedmioty do zacięcia. Umyj zdrowe uszy, umieść w garnku z solą fizjologiczną na 3 godziny.
 2. Spuścić powstały płyn, umyć szyszki. Zagotuj wodę zgodnie z przepisem, dodaj do niej owoce. Umieść pojemnik z masą na kuchence, gotuj, aż się zagotuje.
 3. Po pojawieniu się pierwszych bąbelków marnuj kompozycję przez 8 minut. Po tym czasie powoli dodaj granulowany cukier i świeżo zmielony cynamon. Ustaw palnik na minimum, marnuj smakołyk na 1,5-2 godziny.
 4. Okresowo potrząśnij patelnią i usuń piankę w odpowiednim czasie. Po wyznaczonym czasie sterylizuj i osusz pojemniki. Wydawaj smakołyki, korek z puszką. Trzymaj się na zimno.

Sos szyszkowy na kaszel

Sos szyszkowy na kaszel

 • szyszki - 900 gr.
 • woda filtrowana (pitna) - 2,8 l.
 • cukier granulowany - 2,85-2,9 kg.
 1. Wybierz kolby, pozostawiając tylko całkowicie zdrowe okazy. Opłucz surowce, przenieś do rondla i dodaj wodę pitną zgodnie z przepisem.
 2. Gotować masę na małym ogniu przez 2,5-3 godziny, aż pojawi się charakterystyczny zapach. Wyłącz piec, nalegaj na sosnowy sos przez 11 godzin. Następnie usuń owoce i użyj płynnej masy do gotowania przysmaków.
 3. Dodaj cukier granulowany, ustaw na palniku i gotuj z małą mocą. Okresowo przeszkadzaj w leczeniu, powinien stać się gęsty. Kiedy to nastąpi, zapakuj kompozycję do słoików.
 4. Aby wyleczyć dorosły kaszel, spożyj 30 g. Dżem z kubkiem herbaty trzy razy dziennie. Dziecko musi zmniejszyć kwotę do 15-20 gr. do szklanki gorącego napoju.

Dżem z szyszek sosny na zapalenie wielostawowe

 • owoc sosny (młody) - 950 gr.
 • czysta woda pitna - 1,9 l.
 • cukier granulowany - 950 gr.

 1. Dobrze wypłucz kolby sosny, usuń nadmiar gałęzi i igieł. Wysuszyć guzy w durszlaku. Następnie przenieś do ogniotrwałego pojemnika do gotowania.
 2. Zmieszaj granulowany cukier i wodę pitną z surowcami, wyślij do pieca. Gotuj masę, aż pojawią się pierwsze bąbelki, a następnie trzymaj kompozycję w ogniu przez kolejne 10 minut.
 3. Ochłodzić w temperaturze pokojowej, powtórzyć obróbkę cieplną. W gorącym stanie zwinąć smakołyk. Nalegaj na zimno przez 3 dni, po czym możesz zacząć degustację.
 4. Jeśli chcesz złagodzić ból związany z zapaleniem wielostawowym, weź dżem z szyszki w połączeniu z kubkiem herbaty. Dodaj 20-30 gr. narkotyki Terapia trwa do momentu zniknięcia dyskomfortu.

Należy ostrożnie stosować dżem z szyszek sosny dla osób z zaburzeniami czynności nerek. Warto również ograniczyć przyjmowanie leków na zapalenie wątroby (postać ostra), ciąży i laktacji, alergii na główne składniki, cukrzycy, uporczywych bólów głowy, problemów trawiennych.

Wideo: dżem z szyszki

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa