Jak usunąć brud spod paznokci w domu

Codzienna higiena rąk i paznokci jest niezbędną zasadą każdej szanującej się osoby. Zgadzam się, bardzo nieprzyjemnie jest komunikować się z ludźmi, jeśli zostaną zwycięzcami w konkursie na najbardziej pogrzebową granicę pod paznokciami. A czasem po pewnym rodzaju pracy usunięcie go nie jest tak łatwe. Zwykłe mycie rąk mydłem nie pomaga. Dlatego wymyślmy, jak usunąć brud spod paznokci.

Jak usunąć brud spod paznokci

Zmywamy osady błotne lub kąpiel na paznokcie

Większość źródeł zaleca klasyczne kąpiele na paznokcie, jako uniwersalny środek. Bez wątpienia kompozycja płynów (przepisy poniżej) czasami pozwala wybielić płytkę paznokcia i skórę wokół niej. A co zrobić z brudem pod paznokciami? Samo namoczenie nie pomoże.

Istnieje wyjście. Musisz kupić zwykłą szczoteczkę do zębów o średniej twardości. Lub specjalny pędzel do manicure. Więc dociera do złóż błota.

Procedura

 • Zanurz opuszki palców w wannie na 18-20 minut.
 • Oczyść szczoteczką widoczny brud pod paznokciami.
 • Opłucz ręce, wytrzyj do sucha.
 • Nasmaruj kremem odżywczym.

Czasami istnieje przepis, który pomaga usunąć brud spod paznokci bez niepotrzebnych problemów. Radzimy umyć coś małego dłońmi. Na przykład skarpetki, majtki, szalik. Lub umyj włosy szamponem. Metoda sprawdziła się u właścicieli krótkich paznokci. Z długim, niestety, majstrować.

Wskazówka Szczotkę należy przechowywać oddzielnie od innych szczoteczek do zębów. To nie jest tak, że pewnego dnia możesz je pomieszać. Oraz fakt, że bakterie i patogenne drobnoustroje mogą pozostać na narzędziu do paznokci, który z łatwością może przejść do narzędzia dentystycznego. Nie chcesz, aby wstręt dostał się do twoich ust?

Cóż, teraz obiecane przepisy na kąpiel:

 • 0,5 l ciepłej wody, 1 łyżka. l soda oczyszczona
 • 300 ml ciepłej wody, 1 łyżka. l mydło w płynie do higieny intymnej
 • 0,4 l ciepłej wody, 1 łyżka. l sól morska, 1 kropla jodu
 • 500 ml ciepłej wody, pół łyżeczki kwasu cytrynowego
 • 0,5 l ciepłego bulionu ziemniaczanego, sok z połowy cytryny

Możesz wybrać dowolny na podstawie własnych preferencji i możliwości. W akcji są prawie identyczne.

Usuwamy magazyn węgla lub szpachelkę na gwoździe

Ale zdarza się, że nawet po wszystkich manipulacjach związanych z moczeniem i szczotkowaniem pod paznokciami pozostaje pewna ilość brudu. Jest to szczególnie widoczne w rogach. Były zalecenia, aby je wyczyścić:

 • wykałaczka
 • ostre końcówki nożyczek
 • iglice
 • igła do szycia
 • z nożem

Drodzy obywatele! Kim jesteśmy dzikusi? Szturchasz nóż? Przepraszamy, nawet jeśli mistrzowsko posiadasz którekolwiek z tych narzędzi, pozostaw swoje umiejętności do innych celów.

Faktem jest, że takie czyszczenie może być traumatyczne. I możesz nawet nie zauważyć uszkodzeń. A potem jest grzyb, skrzywienie płytki paznokcia, infekcja. Potrzebujesz tego?

Ponadto te ostre przedmioty pozostawiają rysy niewidoczne dla oka na wewnętrznej powierzchni paznokcia. A brud jest jeszcze bardziej upchany. Sytuacja się powtarza, pogarszając się coraz bardziej.

Cywilizowani ludzie od dawna wymyślają, jak usunąć brud spod paznokci, bez zbytniego zranienia. Używają drewnianych patyczków. Z reguły są one wykonane z drewna pomarańczowego. Jest miękki, ale trwały, dzięki czemu nie rysuje płytki paznokcia. Narzędzie nazywa się tylko różdżką. W rzeczywistości jego wskazówka ma postać:

 • trójkąt
 • łopatki
 • płaski pręt
 • fazowany stożek

Taka różnorodność nie jest przypadkowa.W końcu kształt paznokci i rozmiar przestrzeni podpaznokciowej dla każdej osoby są ściśle indywidualne. Szeroki wybór pozwala zawrócić.

Używanie takich patyczków jest bardzo łatwe. Po kąpieli i szczotkowaniu wystarczy usunąć resztki brudu za pomocą odpowiedniej końcówki. Nie zapomnij kremu na końcu!

Ostrzeżenie granicy żałoby lub kostki mydła

Absolutnie wszystkie źródła, takie jak papugi, mówią jedno: aby chronić paznokcie przed zabrudzeniem, musisz umieścić pod paznokciami kawałki lub płytki suchego mydła. Cześć doradcy! Czy sam próbowałeś zrobić taką sztuczkę? Tak, wszystkie twoje dane znikną po 5 minutach pracy! I jak wcisnąć je pod paznokcie? Nie utkaj bzdury, jeśli nie znasz prawdy.

W rzeczywistości taka metoda jest właściwym miejscem. Ale jest ważne zastrzeżenie: mydło powinno być mokre! I nie zagnieżdżaj się z rekordami. Po prostu zeskrob kawałek mokrego mydła. Wbije się pod paznokcie i nie przepuści brudu. Po zakończeniu pracy wystarczy umyć ręce i usunąć resztki mydła za pomocą pędzla.

Wskazówka Niektórym nie podoba się uczucie czegoś pod paznokciami. Następnie musisz albo tolerować, albo ostrożnie czyścić.

Przydatne wskazówki

Jak często ludzie zaniedbują używanie rękawiczek podczas prac domowych? Tak, prawie zawsze. Motywuj faktem, że jest to niewygodne. Bzdury! Niewygodne - śpi na suficie. A teraz przemysł produkuje wiele rzeczy, które sprawiają, że jest to wygodne:

 • lateksowe rękawiczki
 • opuszki palców
 • kremy silikonowe
 • tynk samoprzylepny

Najprawdopodobniej chodzi o ludzkie lenistwo i niechęć do stworzenia dla siebie komfortowych warunków pracy. Jak mówi przysłowie: zła głowa nie daje odpoczynku nogom. Oznacza to, że zamiast zasłużonego odpoczynku będziesz musiał oczyścić paznokcie z brudu. Lub stąp na manicure. I to jest dodatkowa strata pieniędzy.

Jeśli pozwala na to kształt paznokci, w celu dodatkowego zapobiegania zanieczyszczeniu możesz delikatnie wypolerować skórę pod nimi. Lepiej to zrobić za pomocą drobnego pliku ze szmerglowaniem, aby nie wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Postaraj się ustawić czas na czyszczenie paznokci, aby przypadał na wieczór. Lub wypoczynek przed snem. Wtedy na pewno będziesz wiedział, że na dziś nie będzie brudnej roboty. I nie trzeba powtarzać procedury kilka razy. Rzeczywiście, bez względu na to, jakich miękkich narzędzi i delikatnych środków używasz, w każdym razie każde czyszczenie jest mikrourazem dla delikatnej skóry na wyciągnięcie ręki.

Nigdy nie zapomnij o odżywczym kremu lub specjalnym oleju do skórek i paznokci. Regularne stosowanie tych produktów pozwala na właściwe nawodnienie paznokci. Oznacza to, że rzadziej drapią. W związku z tym gładkie paznokcie będą mniej podatne na zanieczyszczenia. Po pracy łatwiej będzie umyć ręce mydłem i wodą, niż wykonywać dokładne czyszczenie.

Nawiasem mówiąc, istnieją zalecenia dotyczące stosowania przezroczystego lakieru do ochrony płytki paznokcia. Ale niewiele osób wie, że właściciele długich gwoździ można lakierować na wewnętrznej powierzchni wolnej krawędzi. Ta procedura w niezwykły sposób chroni przestrzeń podpaznokciową przed zanieczyszczeniem.

Mycie paznokci powinno być Twoją codzienną rutyną. Nawet jeśli dzisiaj nie zagłębiłeś się w ogród. Nie trzeba gromadzić zanieczyszczeń, aby po długich weekendach mrugać paznokciami za pomocą pędzli i patyków.

Jak usunąć brud spod paznokci? Okazuje się to bardzo proste. Najważniejsze, aby nie opóźniać procedury i zrobić to jak najszybciej. W przeciwnym razie będziesz musiał ciężko pracować, aby uporządkować ręce. Czy jesteś zbyt leniwy, by robić tak nieprzyjemne rzeczy? Następnie odetnij paznokcie tak krótko, jak to możliwe. I ten problem minie raz na zawsze.

Wideo: jak uporządkować paznokcie

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa