Jak usunąć klej z rąk: przydatne wskazówki

Glina „Moment” to prawdziwa magiczna mieszanka, która może rozwiązać wiele codziennych problemów. „Moment” doskonale łączy i mocno klei takie materiały, jak szkło, drewno, plastik, tkaniny, papier, skóra itp. Być może trudno jest znaleźć coś, czego nie można przywrócić po fizycznym załamaniu. Ale jednocześnie klej jest dość kapryśnym lekarstwem, które przy niewłaściwym użyciu może pozostać pod ręką. Zwłaszcza jeśli detale łączące są małe, muszą być zaciśnięte palcami z wielkim wysiłkiem, klej wysuwa się i nie można go zetrzeć na czas. W większości przypadków możliwe jest wyeliminowanie awarii, ale na palcach pozostaje film, co powoduje poważny dyskomfort. A co najważniejsze, usunięcie go nie jest takie proste. Nasz artykuł dotyczy szybkiego, bezpiecznego i skutecznego rozwiązania tego problemu.

Jak usunąć moment kleju z rąk

Jak czyścić ręce z kleju?

Gdy klej dostanie się w twoje ręce i jeszcze nie stwardnieje, można go usunąć w ciągu kilku sekund, dopóki folia pozostanie wystarczająco miękka. Jeśli klej jest całkowicie suchy, należy skorzystać z następujących wskazówek.

  1. Antyk W sklepach z narzędziami na półkach z klejem sprzedawane są rurki Antikley, które są specjalnie zaprojektowane do usuwania i rozłupywania niechcianych pozostałości kleju na rękach, powierzchniach mebli itp. Jeśli często używasz kleju, musisz mieć pod ręką rurkę ze związkiem działającym wstecz. Antikley nakłada się bezpośrednio na skórę, po czym musisz chwilę poczekać, aż produkt zacznie działać, a następnie zetrzyj pozostały klej za pomocą wacika i spłucz ręce ciepłą wodą.
  2. Roztwór mydła Świeże ślady kleju można usunąć za pomocą prostego roztworu mydła. W gorącej wodzie dodaj trochę mydła w płynie, żelu do naczyń lub proszku. Trzymaj ręce w wodzie przez co najmniej pół godziny. Skóra szybko puchnie, wchłania płyn i odpycha przylegającą warstwę żelu. Wystarczy pocierać palce pumeksem, aby oczyścić pięty - skóra szybko się oczyści. Aby połączyć przyjemne i użyteczne, możesz nie tylko trzymać ręce w wannie, ale także myć naczynia, prać ręcznie itp.
  3. Tłuszcz lub olej Olej roślinny, na przykład olej słonecznikowy, pomoże zmiękczyć twardą warstwę wysuszonego kleju i delikatnie chwycić go ze skóry. Musi być zwilżony wacikiem, nałożony na skórę dotkniętą klejem, owinięty kawałkiem folii i pozostawiony na 20-30 minut. Następnie spłucz ręce - część kleju zniknie. Być może będziesz musiał zrobić kilka balsamów. Zamiast oleju roślinnego można użyć masła, dowolnego tłuszczu zwierzęcego lub wazeliny.
  4. Zmniejszyć. Jeśli warstwa kleju jest wystarczająco gruba, możesz spróbować ją wyciąć. Pomoże to nieco zmniejszyć warstwę kleju, a następnie zastosować powyższe metody, aby skuteczniej usunąć resztkowy „moment”. Z reguły usuwanie kleju jest zalecane tylko dla mężczyzn, których skóra jest naturalnie grubsza, suchsza i grubsza. Jeśli skóra jest wystarczająco delikatna i cienka, cięcie może uszkodzić naskórek i zakłócić jego integralność. Suszony klej można wycinać pilnikiem do paznokci, pumeksem i papierem ściernym. Uważaj, nie spiesz się, w przeciwnym razie usuń klej ze skórą!
  5. Aceton To narzędzie doskonale powoduje korozję kleju, dzięki czemu można wyeliminować nawet najstarsze miejsca i filmy. O wiele lepiej jest używać zmywacza do paznokci z acetonem - ma już emolienty, które nie wysuszają skóry. Namocz kawałek wacika w produkcie, nałóż na folię samoprzylepną i pozostaw na 5-10 minut, po prostu delikatnie przetrzyj skórę tym roztworem.Jeśli warstwa kleju jest bardzo gruba i mocna, musisz pozostawić balsam na dotkniętej skórze i owinąć palec folią na wierzchu. Pomoże to przyspieszyć reakcję. Jeśli nie ma sposobu na usunięcie lakieru do paznokci, a jest tylko czysty aceton, należy go rozcieńczyć wodą i dodać trochę gliceryny, aby nie poparzyć skóry.
  6. Dimeksyd. Jest to proste narzędzie do użytku zewnętrznego, stosowane w leczeniu ran, otarć, skaleczeń, jest bardzo skuteczne w walce ze skręceniami i reumatyzmem. Dimeksyd doskonale rozbija klej, wystarczy zrobić balsam na bazie płynu leczniczego. Nawiasem mówiąc, dimeksyd jest sprzedawany nie tylko w postaci płynnej, ale także w postaci maści i żelu - fundusze te są znacznie wygodniejsze w użyciu.
  7. Biały Duch. Jest rozpuszczalnikiem do farb olejnych, lakierów i gumy. W garażu oszczędnego właściciela na pewno będzie to lekarstwo. Biały spirytus doskonale usuwa klej, szybko go rozdziela i usuwa bez śladu.
  8. Nafta To kolejny sposób szybkiego i bezpiecznego usuwania plam z kleju. Namocz wacik w nafcie, nałóż na skórę i pozostaw na chwilę. Okresowo sprawdzaj miejsce balsamu - aby nafta nie paliła skóry.
  9. Rozcieńczalnik do farb. Jeśli ostatnio dokonałeś napraw w domu, prawdopodobnie nadal masz rozcieńczalnik do farb. Z reguły takie produkty są wytwarzane na bazie acetonu. Zwilżyć kawałek bandaża w płynie i ostrożnie przejść przez warstwę kleju na skórze. Po tym zabiegu dłonie będą wydychać nieprzyjemny zapach przez długi czas - ale o wiele łatwiej jest poradzić sobie z tym problemem.
  10. Peeling Solny Sól jest silną substancją, która powoduje korozję różnych mas. W walce z wysuszoną warstwą kleju musisz użyć soli morskiej - dłużej się rozpuszcza, a ponadto duże kawałki soli zapewniają efekt szorowania. Przygotuj gęstą zawiesinę z soli i wody, nałóż na skórę za pomocą kleju, ostrożnie potrzyj stwardniałą warstwę. Po pewnym czasie klej zacznie się złuszczać, a skóra stopniowo będzie się oczyszczać.

Jeśli nie chcesz ryzykować stanu skóry lub kleju, po prostu nie sprawiasz wiele dyskomfortu, po prostu zostaw go takim, jaki jest. Po pewnym czasie sam film odejdzie pod wpływem naturalnej warstwy tłuszczu, którą skóra stale wydziela. W takim przypadku potrzebujesz tylko kilku tygodni, aby naskórek samodzielnie odepchnął obcą część. Jeśli chcesz przyspieszyć proces, spróbuj majstrować w wodzie - folia klejowa będzie stopniowo mokra i odejdzie.

Jak wbić palce po superglue?

Jak wbić palce po superglue
Bardzo często zdarzają się przypadki incydentów związanych z momentem klejenia, których konsekwencji nie jest tak łatwo naprawić. Jeśli palce skleją się ze sobą podczas pracy - nie spiesz się, aby je rozdzielić - może to doprowadzić do poważnych obrażeń skóry, rana goi się bardzo długo. Aby rozwiązać problem, musisz pobrać gorącą wodę do misy lub kubka - najwyższą możliwą temperaturę, którą możesz tolerować. Dodaj do wody kilka łyżek sody oczyszczonej - doskonale zmiękcza wodę. Zanurz klejone palce w przygotowanym pojemniku i przytrzymaj, aż skóra zacznie puchnąć. Następnie ostrożnie za pomocą milimetra rozdziel palce. Całkowite oddzielenie palców może zająć około godziny, ale możesz pozbyć się kleju bez uszkadzania skóry. W żadnym wypadku nie próbuj oddzielać kleju na palcach ostrzem lub nożem - jest to bardzo traumatyczne.

Jak stosować moment kleju, aby nie plamić skóry?

Do każdego procesu należy podchodzić odpowiedzialnie, szczególnie jeśli chodzi o użycie superkleju, który szybko schnie i bardzo trudno go wytrzeć. Należy położyć papier lub folię na powierzchni roboczej, aby chronić meble. W żadnym wypadku nie należy ufać pracy dzieci. Nie jest pożądane ciągłe wdychanie oparów toksycznej substancji. Jeśli często pracujesz z klejem tego typu - noś respirator.Aby nie plamić palców, używaj rękawiczek medycznych - są dość cienkie i nie naruszają wrażliwości palców, nie zakłócają pracy. Jeśli nie ma rękawiczek, pracuj z zapałką lub wykałaczką - jest to szczególnie wygodne w przypadku małych części. Staraj się nie dociskać sklejonych części, aby nie tylko zabrudzić sobie palce, ale również przykleić się do naprawianego elementu. Jeśli często używasz superglue, pomyśl o zakupie pistoletu - praca z nim jest znacznie wygodniejsza i bezpieczniejsza.

Dziś wybór spośród różnych rodzajów kleju jest bardzo szeroki, za pomocą tej energicznej kompozycji możesz szczelnie przymocować dwa kawałki dowolnego materiału. Najważniejsze, aby wiedzieć, jak je odłączyć, jeśli to konieczne!

Wideo: jak ręcznie myć wysuszony super klej

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa