Jak usunąć kamień w łazience

Nie ma wątpliwości, że kąpiel lub prysznic powinny odbywać się w komfortowym otoczeniu i w czystym pomieszczeniu. Aby utrzymać stałą czystość w trybie współczesnym, nie zawsze jest możliwe utrzymanie porządku w łazience na odpowiednim poziomie. Stąd ten nieprzyjemny kamień pojawia się na kafelku, w łazience i umywalce. Co robić i jakie środki można wykorzystać, aby pokonać tę nieprzyjemną rzecz?

Jak usunąć kamień w łazience

W arsenale prawdziwej gospodyni musi być środek do pielęgnacji płytek i innych powierzchni. Mogą to być proszki, żele i spraye, które ułatwiają proces czyszczenia i pozwalają włożyć minimum wysiłku. Ale czasami reklamowane towary nie zawsze są skuteczne i nie można osiągnąć odpowiedniej czystości. Co więc zrobić w tym przypadku?

Limescale - co to jest?

Najpierw dowiedzmy się, co to jest. Są to złoża potasu i magnezu pozostałe po twardej wodzie. Osiadają na powierzchniach i zyskują charakterystyczny kształt i kolor. Możesz się go pozbyć tylko za pomocą produktów zawierających kwas, dlatego podczas czyszczenia wanny lub zlewu z substancjami zawierającymi kwas należy nosić specjalne gumowe rękawice, aby chronić skórę przed oparzeniami chemicznymi.

Ale jest trudność. Chodzi o to, że na takich powierzchniach, jak szkło, płytka nazębna jest łatwa do usunięcia, ale jeśli są to powierzchnie ceramiczne lub żelazne, będziesz musiał spróbować. Zobaczmy, jakie istnieją metody czyszczenia różnych powierzchni z kamienia w łazience.

Ceramiczne powierzchnie i płytki

Jeśli po naprawie nie jest możliwe utrzymanie czystości łazienki, z czasem płytka nagromadzi się na płytce i nie będzie świecić, ale wręcz przeciwnie, stanie się mętna. W tym samym czasie w szwach między płytkami pojawi się nieprzyjemna czarna pleśń, którą również trzeba będzie usunąć.

Do takich powierzchni zaleca się stosowanie wszelkiego rodzaju kremów do czyszczenia, a także roztworów zawierających chlor. Nie zaleca się czyszczenia płytek proszkiem, ponieważ może to porysować powierzchnię, co również usunie połysk.

 1. Możesz użyć środków ludowej, biorąc zwykły 6% ocet, który znajduje się w każdej kuchni. Konieczne jest, aby dodać go do opryskiwacza i nałożyć go na ścianę, odczekać kilka minut, wytrzeć powierzchnię pędzlem, spłukać wodą i wytrzeć do sucha ściereczką z mikrofibry.
 2. Jeśli na stole nie ma octu, ale jest tylko 80% roztwór, po prostu rozcieńcz go wodą i zrób to samo. Aby rozcieńczyć go wodą, musisz wziąć jedną część wody do 12 części roztworu.
 3. Wapno bardzo lubi tworzyć się na powierzchniach ceramicznych, ale można je również usunąć za pomocą zwykłego octu. Musisz wziąć ocet i wlać go do rondla, rozgrzanego do 40 stopni. Aby wyczyścić trwałą płytkę nazębną z toalety, wlej tam powstałą substancję i pozostaw ją na całą noc. Rano zmyj wszystko. Po nalocie nie będzie śladu.
 4. Jeśli płytka nazębna powstaje w toalecie w miejscu przepływu wody, najpierw musisz ją zablokować, a następnie wlać dowolny środek czyszczący do tak złożonych formacji, pozostaw wszystko na dwie lub trzy godziny. Następnie musisz wyczyścić wszystko za pomocą pędzla i dokładnie spłukać.
 5. Bardzo skutecznym sposobem czyszczenia powierzchni z wapna jest kwas cytrynowy. Doskonale pomaga wybielić powierzchnię. Wystarczy zwilżyć gąbkę wodą i wlać na nią proszek kwasu cytrynowego i oczyścić miejsce zanieczyszczenia. Następnie dokładnie spłucz wodą.

Uwaga! Jeśli chodzi o produkty zawierające kwas, lepiej nie używać ich do usuwania zanieczyszczeń z płytki, ponieważ doprowadzi to tylko do uszkodzenia powierzchni.

A co z powierzchniami akrylowymi? Tutaj nigdy nie należy używać zwykłych proszków i środków z kwasami! Ale ta zasada nie dotyczy kwasu cytrynowego. Podobnie doskonale radzi sobie ze swoim zadaniem i nie psuje akrylowej powierzchni łazienki lub umywalki.

Do czyszczenia powierzchni akrylowych kwasem cytrynowym:

 1. Przygotuj gąbkę i kilka saszetek kwasu cytrynowego.
 2. Wlej kwas do małej miski i dodaj tam wodę. Musisz to obliczyć: pół worka kwasu w 1 szklance wody.
 3. Łazienkę należy dokładnie wyczyścić powstałym roztworem za pomocą gąbki, zwracając szczególną uwagę na wszystkie nierówności i zagięcia łazienki. Po oczyszczeniu pozostaw roztwór na powierzchni przez 15 minut.
 4. Cóż, ostatnim krokiem będzie powtarzane przejście kąpieli lub umywalki z akrylu z roztworem. W końcu myjemy wszystko czystą wodą. Żółknięcie i tablica nie powinny pozostać niczym.

Jeśli zamierzasz oczyścić powierzchnie z żeliwa, to w przypadku zwykłego zanieczyszczenia detergent do mycia naczyń jest całkiem odpowiedni. Wystarczy wlać produkt w miejsce gromadzenia się płytki nazębnej i wcierać gąbką. Konwencjonalne zabrudzenia można łatwo usunąć.

Jeśli zanieczyszczenie jest trwałe, którego nie można usunąć zwykłym detergentem, nadszedł czas, aby użyć złożonych chemikaliów (Kometa, Sanox, Pemolux itp.). Przed złożeniem wniosku dokładnie przeczytaj skład funduszy. Muszą koniecznie zawierać substancje antykorozyjne, które działają bezpośrednio na płytkę nazębną bez powodowania czasu na powierzchni. Z reguły powinny to być substancje kremowe.

Plastik i szkło

Jeśli mówimy o powierzchniach z tworzywa sztucznego lub powierzchniach szklanych, wszystkie wyżej wymienione substancje bardzo dobrze pomogą usunąć kamień na nich. Zwykła woda z mydłem może być odpowiednia, jeśli zanieczyszczenia nie są tak silne. W bardziej zaawansowanych przypadkach można również użyć kwasu cytrynowego lub octu stołowego lub jabłkowego.

Dobrą rzeczą jest to, że łatwiej jest usunąć brud z powierzchni szklanych niż z innych powłok. Jeśli usuniesz takie powierzchnie w dzień lub dwa, po prostu nie będziesz mieć tego problemu.

Dziś wszystkie centra handlowe i sklepy są po prostu wypełnione wszelkiego rodzaju produktami do pielęgnacji łazienek i toalet. Podstawową zasadą jest tutaj mądry wybór produktu. Eksperci doradzają kupowanie kremów lub past czyszczących, ponieważ mają one oszczędny efekt w porównaniu do roztworów.

Chciałbym również dodać trochę o mocach kwasu cytrynowego. Jest to uniwersalne narzędzie odpowiednie do wielu powierzchni, takich jak ceramika, szkło, żeliwo lub plastik. Nie rani rąk i nie psuje powierzchni, ponieważ jest raczej słaby.

Jeśli musisz wyczyścić kabinę prysznicową z formacji wapiennych, istnieje kilka zaleceń:

 1. Powierzchnia prysznica jest czyszczona natychmiast po kąpieli. Prysznic należy kolejno przepłukać ciepłą i zimną wodą. Następnie wytrzyj do sucha specjalnym ręcznikiem.
 2. Ogólne czyszczenie i czyszczenie należy wykonywać raz w tygodniu i nie więcej. To czyszczenie odbywa się za pomocą specjalnych składników chemicznych. Po zakończeniu czyszczenia spłucz wszystko gorącą, a następnie zimną wodą i wytrzyj suchą szmatką.
 3. Czyszczenie powierzchni prysznica w przypadku silnego zanieczyszczenia wymaga poważniejszej artylerii i użycia silnych środków czyszczących. Tworzenie się wapna i zanieczyszczenia mogą wystąpić w tych przypadkach, gdy łazienka nie jest używana przez dłuższy czas.
 4. Ściany kabiny prysznicowej również wymagają ostrożnego opuszczenia.Istnieje skuteczna metoda ludowa, która pomaga w łatwym czyszczeniu ścian. Kwas cytrynowy znów przyjdzie nam z pomocą. Aby oczyścić kwasem, potrzebujesz:
 5. Rozpuść kwas (100 gramów) w pół litra wody.
 6. Napełnij specjalny pojemnik sprayem i nałóż zawartość na problematyczne obszary ścian kabiny prysznicowej.
 7. Następnie obrabianą powierzchnię należy przetrzeć suchą szmatką.

Zaletą kwasu cytrynowego jest również to, że jest absolutnie nieszkodliwy dla ludzkiego ciała i nie uszkadza ani powierzchni dłoni, ani układu oddechowego.

Jeśli zanieczyszczenia nie zostaną usunięte tymi metodami, a jesteś uczulony na mocne produkty, nie marnuj pieniędzy i kup generator pary, który usuwa takie zanieczyszczenia w ciągu kilku minut i utrzymuje stałą czystość prysznica. Udana walka o czystość mieszkania!

Wideo: jak wyczyścić wannę do stanu śnieżnobiałego

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
Mam nadzieję
Mam nadzieję

Dziękuję bardzo chłopaki! Naprawdę nie wiedziałem o tak dostępnych metodach czyszczenia wanny, dobrze, że nas oświecili, próbowali!

wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa