Jak wyrównać skórę po trądziku

Trudno jest znaleźć kobietę, która nie chciałaby mieć gładkiej i równej skóry. Ale czasami na powierzchni twarzy mogą wystąpić różne problemy. Mogą być spowodowane niewłaściwą opieką, różnymi zmianami zapalnymi. Oczywiście natychmiast zaczynają uciekać się do metody maskowania. Ale czasami okazują się nieskuteczne. Nie możesz ukryć wady cienką warstwą podkładu, a jeśli nałożysz dokładny makijaż, będzie to zauważalne i mało prawdopodobne, aby zwiększyło atrakcyjność kobiety. Co więcej, w ten sposób zamiast rozwiązania problemu można uzyskać odwrotny efekt. Kosmetyk zatyka pory skóry, a to tylko prowadzi do zwiększonego stanu zapalnego. Pozostały wpływ na skórę po trądziku można wyeliminować bezpośrednio w domu lub odwiedzając salon kosmetyczny.

Jak wyrównać skórę po trądziku

Procedury w salonie piękności

Podczas wizyty w salonie kosmetolodzy są w stanie zaoferować kobiecie szereg procedur, które rozwiążą problem:

 1. Laser Aby wyeliminować powstałe wady, stosują korekcję laserową. Problemy dermatologiczne, oparzenia mogą pozostawić blizny. Laser pomoże je wyeliminować. Efekt osiąga się dzięki ukierunkowanemu działaniu wiązki laserowej. Pod jego wpływem komórki naskórka są po prostu spalane. Podczas zabiegu nie ma bólu, obserwuje się tylko lekkie mrowienie. Ponadto po ekspozycji na laser skóra zaczyna aktywnie wytwarzać kolagen. Następuje bardzo szybka naprawa uszkodzonych konstrukcji.
 2. Terapia tlenowa Zagęszczanie w górnych warstwach skóry jest eliminowane za pomocą gazu kosmetycznego. Jego wprowadzenie odbywa się przez wstrzyknięcie. Dostarczanie oczyszczonego tlenu odbywa się pod ciśnieniem. Prowadzi to do tego, że tkanki są szybko przywracane. Uruchamiane są procesy związane z aktywną regeneracją komórek skóry. W rezultacie blizny znikają, ulegając resorpcji. Istnieje również działanie antyseptyczne, które prowadzi do zniknięcia trądziku.
 3. Biorewitalizacja. Odnosi się do wprowadzania kompleksów witaminowych i kwasów owocowych do skóry. Odbywa się to przez wstrzyknięcie. Głównym celem zabiegu jest usunięcie zmarszczek. Ale wraz z tym aktywowane są procesy związane z produkcją kolagenu. W rezultacie skóra staje się bardziej elastyczna. Jednocześnie zwiększa się także jego elastyczność. W wyniku tej procedury owal twarzy staje się bardziej stonowany.
 4. Masaż kriogeniczny. Zabieg prowadzi do nasilenia procesów metabolicznych w warstwie naskórka skóry. Po trądziku na skórze powstają plamy, które należy usunąć. Ponadto należy pozbyć się nadmiernej tłustej skóry, co zapobiegnie ponownemu zapaleniu. Do tych celów stosuje się kriomasaż. Istotą procedury jest nałożenie na skórę ciekłego azotu. Ponieważ intensywnie paruje z powierzchni, nakładanie odbywa się kilka razy. Po ekspozycji w miejscu aplikacji pojawiają się zaczerwienienia i obrzęk. Martwienie się o to nie jest tego warte. Wszystkie objawy po pewnym czasie znikną spontanicznie, bez ingerencji z zewnątrz. Podobną procedurę osiągnięto w celu wyeliminowania objawów zapalnych. Pory skóry zwężają się, praca gruczołów wydzielających sebum wraca do normy. Pod koniec zabiegu, przed wyjściem na twarz należy zastosować krem ​​przeciwsłoneczny.
 5. Mikrodermabrazja. Można to porównać z mechanicznym rodzajem obierania. Przeprowadza się oczyszczanie i nakłada krem. Aby blizny i blizny zniknęły, konieczne będzie co najmniej 10 procedur.
 6. Peeling Twarz jest czyszczona mechanicznie. Aby to zrobić, użyj specjalnych narzędzi.Ręczne czyszczenie może osiągnąć większą wydajność niż przy użyciu techniki sprzętowej. Dzięki niemu eliminowane są nawet długotrwałe problemy. Pod koniec zabiegu skóra jest dezynfekowana. Następnie nakładana jest maska. Pomoże zwęzić pory i zapewni dobre gojenie. Możesz wyrównać powierzchnię za pomocą kwasu hialuronowego. Wypełnia wgłębienia w skórze. Jeśli zostanie wprowadzony do tkanki bliznowatej, zmiękczy ją i sprawi, że będzie niewidoczna z zewnątrz.

Rozwiązanie problemu w domu

Aby pozbyć się problemu, nie trzeba odwiedzać salonu piękności. Można to zrobić w domu. Ale zrobienie tego nie jest łatwe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wymagany jest kompetentny wybór kosmetyków. Powinny aktywnie stymulować procesy regeneracyjne. Kiedy kobieta myje, lepiej nie używać mydła. Aby to zrobić, użyj specjalnego żelu lub pianki do prania. Mydło może zakłócać naturalną równowagę kwasowo-zasadową skóry, co spowoduje początek i rozwój stanu zapalnego. Produkty kosmetyczne muszą zawierać kwas salicylowy. Wyeliminuje stany zapalne i zapewni efekt matujący. Kremy z zawartością cynku i manganu mają bardzo dobry efekt. Po użyciu skóra jest wyrównana.

Jak wyrównać skórę po trądziku w domu

Następujące środki pomogą wyeliminować blizny i blizny:

 1. Dobrym efektem będzie pocieranie twarzy octem, sokiem z ogórka, pomidora, cytryny. Następnie skóra zmiękcza i wygładza.
 2. Pomogą w tym masaże olejkiem migdałowym. Resztkowe skutki trądziku znikają po zabiegu.
 3. Zastosowanie pasty z drzewa sandałowego. Ekspozycja wynosi 10 minut.
 4. Glina z dodatkiem olejku eterycznego będzie miała pozytywny wpływ. Przed nałożeniem twarz jest czyszczona, a następnie nakładana jest maska. Procedura jest wykonywana dwa razy w tygodniu. Ogólny kurs trwa 2-3 miesiące.

Ponadto inne narzędzia pomogą w wyrównaniu:

 1. Zastosowanie łaźni parowych. Liście brzozy miesza się z glistnikiem, rumiankiem i szałwią. Z tej kompozycji przygotowuje się wywar. Następnie należy go podpalić i doprowadzić do wrzenia. Pochylają głowy nad pojemnikiem, przykrywając się ręcznikiem frotte. Przez ponad 10 minut nie należy wykonywać tej procedury. Takie manipulacje prowadzą do otwarcia porów i zmiękczenia blizny. Po zakończeniu twarz należy dokładnie umyć.
 2. Korzystanie z szorowania kawy. Za jego pomocą obieranie odbywa się w domu. Pozwala to uzyskać gładką i gładką skórę. Będzie to wymagało drobno zmielonej kawy i jakiegoś środka czyszczącego. W tym celu można użyć pianki lub mydła w płynie. Hodując kawę wodą, uformuj zawiesinę. Twarz jest czyszczona przed aplikacją. Produkt nie jest nakładany na okolice oczu. Podczas aplikacji należy wykonywać lekkie ruchy masujące. Po zakończeniu umyj.
 3. Zastosowanie badiagi. Ten produkt w proszku można kupić w aptece. Działanie polega na poprawie mikrokrążenia krwi. Blizny się goją, a trądzik znika. Ponadto ma dobry wpływ na ton żył. Na skórę nakłada się cienką warstwę o ekspozycji 15 minut. Następnie powinieneś się umyć. Ważne! W przypadku skóry z nadwrażliwością nie można stosować badyagu. Po aplikacji można zauważyć lekkie zaczerwienienie. W takim przypadku wymagany jest krem ​​kojący.

Maseczki do skóry

Niektóre maski pomogą wygładzić twarz i wyeliminować efekt resztkowy po trądziku.

Maski do skóry wygładzające

 1. W przypadku skóry tłustej lub normalnej odpowiednia jest maska ​​ze skórki owoców cytrusowych. Wapno, cytryna i pomarańcza są obrane, a kleik powstaje ze skórki.
 2. Alkohol kamforowy dodaje się do gliceryny w objętości 20 kropli. Dodaje się tam sody oczyszczonej. Wystarczy jedna łyżeczka. Do aplikacji stosuje się wacik.Po spłukaniu nakładany jest krem ​​odżywczy.
 3. Aby zrobić maskę drożdży, należy je rozpuścić w wodzie. Możesz dodać trochę oliwy z oliwek (15 ml). Ekspozycja po aplikacji 15 minut.
 4. Aby przygotować maskę pokrzywy, liście rośliny są kruszone. Do tego celu nadaje się blender. W najgorszym przypadku można użyć zwykłej maszynce do mięsa. Dodaj miód i oliwę z oliwek w równych objętościach (1 łyżeczka). Maska jest na twarzy przez 10 minut. Aby uniknąć podrażnienia, maska ​​nie jest stosowana do skóry wrażliwej.
 5. Maska Ziemniaków Należy gotować bezpośrednio w mundurze, a następnie zmielić. Do masy ziemniaczanej należy dodać śmietanę i trochę mleka. Aby wzmocnić efekt, glicerynę należy dodać w objętości 5 ml.

Należy powiedzieć, że w ciężkich przypadkach pozbywanie się wad na skórze za pomocą domowych środków zaradczych jest mało prawdopodobne. Najprawdopodobniej będziesz musiał przejść szereg profesjonalnych procedur u kosmetologa.

Wideo: ślady trądziku - co robić i jak usunąć?

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa